Constract – Dreman 3:2 (koniec) | Piast – Jagiellonia 5:1 (koniec) | GI Malepszy – Red Dragons 5:2 (koniec)
Rekord – FC Toruń 1:0 (koniec)
Rekord Bielsko-Biała
1:0 (0:0) Serie: 2:0
FC Toruń
Sobota 13.05.2023, 20:00 • Centrum Sport Rekord, Bielsko-Biała • FOGO Futsal Ekstraklasa • Ćwierćfinał

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.
    Daleka wyprawa torunian
    Druga odsłona ćwierćfinału

Zapraszamy na relację na żywo z meczu FOGO Futsal Ekstraklasy w Bielsku-Białej. Rekord zmierzy się w nim z FC Toruń. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 20.

Rekord Bielsko-Biała: Nawrat (Mijas) – Surmiak, Matheus, Budniak, Korołyszyn – Krzempek, Zastawnik, Popławski, Rakić, Korpela, Korsunow, Leszczak, Marek.
    Trener: Jesus Lopez Garcia

FC Toruń: Naparło (Przypis) – Wojciechowski, Garcia, Ortiz, Mrówczyński – Kaczmarek, Roll, Elsner, Szczepaniak, Machałowski, Spychalski.
    Trener: Łukasz Żebrowski

Sędziowie: Gawle, Kondrak – Cieślok, Mnich.

1

2
    Pora na futsalowe emocje pod Klimczokiem. Rekord Bielsko-Biała nie zamierza czekać do niedzieli z awansem do półfinału mistrzostw Polski.

3
    Pierwsze przewinienie w meczu zostało odgwizdane zawodnikom Rekordu Bielsko-Biała.

5
    FC Toruń stara się odpowiadać swoimi niebezpiecznymi atakami, nie chce statystować wobec akcji przeprowadzanych przez przeciwnika.

6
    Ciekawy wypad podopiecznych Łukasza Żebrowskiego, jednak nie dali się nim zaskoczyć futsaliści Rekordu Bielsko-Biała.

8
    Musieli sposobić się gospodarze do dynamicznego powrotu, ponieważ rozpędzeni w swoim kontrataku byli rywale. Ostatecznie podanie, które w założeniu miało być ostatnim, zostało zatrzymane przez zawodnika broniącego. Tylko rzut rożny.

9
    Nabierają tempa ataki Rekordu Bielsko-Biała, który na razie odbijał się od defensywy skoncentrowanego w obronie przeciwnika.

10
    Pierwsza połowa spotkania jest właśnie na półmetku.

11
    Przerwa na żądanie trenera gości Łukasza Żebrowskiego.

12
    Gra wznowiona, a sposób rozegrania rzutu wolnego przez torunian nie okazał się zaskoczeniem dla skoncentrowanych zawodników Rekordu Bielsko-Biała.

13
    Groźne uderzenie spoza linii pola bramkowego. Golkiper nie musiał interweniować, ale do końca kontrolował tor lotu piłki, która przeleciała nieznacznie obok słupka.

14
    Akcja oskrzydlająca została poskromiona w ostatnim momencie.

15
    Pozostało zaledwie pięć minut do zakończenia rywalizacji w pierwszej połowie spotkania.

17
    Jedno przewinienie zostało na razie odgwizdane gospodarzom, a trzy faule gościom.

18
    Jani Korpela napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

18
    Remigiusz Spychalski także napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

18
    Jani Korpela wykluczony z powodu drugiego żółtego, a w konsekwencji czerwonego kartonika. Poniosło zawodnika Rekordu Bielsko-Biała.

19
    Jeszcze szanse na poprawienie wyniku w pierwszej połowie, ale zanosi się na rozejście zawodników przy bezbramkowym rezultacie.

20
    Jeszcze przerwa na żądanie szkoleniowca Rekordu Bielsko-Biała.

20

Pierwsza połowa meczu zakończona, a w niej ani gospodarzom, ani gościom nie udało się przeprowadzić ataku zakończonego strzałem na siatki. Na mocniejsze, futsalowe wrażenia musimy poczekać do drugiej części nerwowego spotkania.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

Futsaliści mają możliwość porozmawiania ze szkoleniowcami w szatniach i przygotowania lepszego planu na atakowanie po zmianie stron.

21

22
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem Jeffersona Ortiza po niebezpiecznie wyglądającym upadku na boisko.

23
    Gra wznowiona i jeszcze jest trochę czasu na złapanie odpowiedniego rozpędu.

23
    Piłka rozgrywana przez bielszczan, ale jakość ich ataku pozycyjnego praktycznie od początku spotkania pozostawia sporo do życzenia.

24
    Ciekawe rozegranie szybkiego ataku. Piłka wędrowała jak po sznurku między gospodarzami, ale zabrakło wykończenia tej akcji. W ostatnim momencie futsalówka uciekła w niepożądanym kierunku.

25
    Gol dla Rekordu!
    Strzelcem bramki MIKOŁAJ ZASTAWNIK.

Na tego gola trzeba było sporo poczekać. Rekord Bielsko-Biała dobrał się do bramki przeciwnika i cieszy się z prowadzenia po celnym uderzeniu Mikołaja Zastawnika.

26
    W odpowiedzi akcja przyjezdnych zakończona nieznacznie niecelnym strzałem. Postraszyli gracze z Torunia.

28
    Marcin Mrówczyński kolejnym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką za ostre przewinienie.

29
    Akcja za akcję. Gospodarze spróbowali zaskoczyć przeciwnika szybkim wypadem na jego połowę. Udało się tam zyskać przewagę liczebną, ale nie udało się oddać celnego strzału.

30
    Druga połowa spotkania jest już na półmetku.

31
    Jeszcze jedna przerwa w grze jest spowodowana urazem, nie klei się gra.

33
    Paweł Budniak napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

34
    Daniel Gallego Garcia następnym zawodnikiem z żółtym kartonikiem na koncie.

35
    Pozostało zaledwie pięć minut do zakończenia spotkania.

36
    Ostra konfrontacja w centrum boiska. Przyjezdni starali się odebrać piłkę. Dwóch zawodników doskoczyło w jednym momencie do osamotnionego przeciwnika.

37
    Trzecie przewinienie po przerwie zostało odgwizdane bielszczanom.

38
    Zaostrzyła się gra, nie jest to najlepsze pod względem jakości widowisko futsalowe.

39
    Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Daniego Gallego Garcii. Tego zawodnika nie zobaczymy już na boisku w ostatnich minutach.

40

Nie było to banalne spotkanie dla faworyta, ale stanął na wysokości zadania. Rekord Bielsko-Biała odniósł zwycięstwo 1:0 dzięki strzałowi Mikołaja Zastawnika i będzie można zobaczyć go w półfinale mistrzostw Polski.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:43:51)

Gole: 25. Zastawnik

Kartki:   18. Korpela (BIE), 33. Budniak (BIE) – 18. Spychalski (TOR), 28. Mrówczyński (TOR), 34. Gallego Garcia (TOR)   18. Korpela (BIE) – 39. Garcia (TOR)

Sędziowie: Gawle, Kondrak – Cieślok, Mnich