Cracovia – Wisła Pł. 3:0 (koniec) | Piast – Lechia 0:1 (koniec) | Pogoń – Radomiak 4:0 (koniec)
Stal M. – Warta 1:0 (koniec) | Lech P. – Jagiellonia 2:0 (koniec) | Legia – Śląsk 3:1 (koniec)
Raków – Zagłębie L. 1:1 (koniec) | Miedź – Górnik Z. 0:0 (koniec) | Widzew – Korona 0:3 (koniec)
Pogoń Szczecin
4:0 (1:0)
Radomiak Radom
Sobota 27.05.2023, 17:30 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • Runda 34

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:28:47)

Posiadanie piłki: 46% : 54%.
    Strzały na bramkę: 8:2.
    Strzały niecelne: 5:7.
    Rzuty rożne: 2:5.
    Spalone: 2:4.
    Faule: 10:8.

Koniec rywalizacji w Szczecinie, która przebiegła pomyślnie dla Pogoni Szczecin. Wygrana 4:0 z Radomiakiem nie pozwoliła jednak podopiecznym Jensa Gustafssona na poprawienie czwartego miejsca w tabeli PKO Ekstraklasy. Na trzecim stopniu podium zafiniszował Lech Poznań.

90+4
    90+2. Alexander GORGON - 4:0

90+2
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki ALEXANDER GORGON.

Kombinacja zaproponowana przez Wahana Biczachczjana, Mateusza Łęgowskiego oraz Alexandra Gorgona na miarę gola na 4:0.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

89
    Jeszcze jedno uderzenie na bramkę Radomiaka, które zostało oddane z kilkunastu metrów. Spokojnie interweniował na linii Albert Posiadała.

86
    Blokowane dośrodkowanie Damiana Jakubika i goście musieli zadowolić się wywalczeniem wrzutu z autu na połowie przeciwnika.

83
    Albert Posiadała w odpowiednim miejscu przy bliższym słupku i nie dał zaskoczyć się uderzeniem zza pola karnego.

81
    Niecelne uderzenie ponad poprzeczką w bramce Pogoni Szczecin. Na dodatek oddane przez zawodnika powracającego ze spalonego.

80
    Kompletnie nieudane dośrodkowanie z prawego skrzydła to chyba już podsumowanie gry Radomiaka w drugiej połowie spotkania.

78
    Festiwal zmian personalnych w ostatnich minutach, ale generalnie temperatura spotkania spadła.

76
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin:
    z boiska schodzi Benedikt Zech, na boisku pojawia się Danijel Lončar.

76
    z boiska schodzi Mariusz Malec, na boisku pojawia się Kostas.

75
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom:
    z boiska schodzi Berto Cayarga, na boisku pojawia się Jakub Nowakowski.

74
    z boiska schodzi Jean Franco Sarmiento, na boisku pojawia się Krystian Okoniewski.

72
    Nerwy na trybunach stadionu w Szczecinie po dyskusyjnym zdarzeniu na połowie boiska należącej do Radomiaka.

70
    Akcja indywidualna Luki Zahovicia zakończona uderzeniem z ostrego kąta w słupek bramki Alberta Posiadały.

69
    Żółtą kartkę otrzymał Wahan Biczachczjan za faul blisko pola karnego przeciwnika.

69
    Kolejna przerwa w grze spowodowana urazem.

68
    z boiska schodzi Linus Wahlqvist, na boisku pojawia się Paweł Stolarski.

65
    z boiska schodzi Marcel Wędrychowski, na boisku pojawia się Wahan Biczachczjan.

65
    z boiska schodzi Sebastian Kowalczyk, na boisku pojawia się Alexander Gorgon.

62
    Nieudane rozegranie zawodników w zielonych strojach z białymi elementami na lewej stronie boiska. Od bramki Dante Stipica.

60
    Na zakończenie udanego dla Pogoni Szczecin kwadransa po przerwie było przewinienie na boku boiska Luki Zahovicia.

57
    Próbuje jeszcze odpowiedzieć Radomiak, ale po mocnych ciosach przeciwnika ma problem z przeprowadzeniem niebezpiecznego ataku.

55
    19590 kibiców na stadionie.

54
    z boiska schodzi Christos Donis, na boisku pojawia się Luiz Gustavo Novaes Palhares.

54
    z boiska schodzi Damian Jakubik, na boisku pojawia się Daniel Pik.

52
    Bardzo skomplikowana zrobiła się sytuacja Radomiaka w Szczecinie.
    51. Luka ZAHOVIĆ - 3:0

51
    Strzelcem bramki LUKA ZAHOVIĆ.

W 51. minucie zrobiło się 3:0, a Luka Zahović wykorzystał kompletną dezorientację Alberta Posiadały przy wyprowadzeniu piłki.
    47. Mateusz ŁĘGOWSKI - 2:0

47
    Strzelcem bramki MATEUSZ ŁĘGOWSKI.

Bardzo dobre uderzenie z kilkunastu metrów Mateusza Łęgowskiego. Nie dał szans na zatrzymanie piłki bezradnemu Albertowi Posiadale.

46

Piłkarze powracają z szatni na boisko.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem 1:0 Pogoni Szczecin. Gospodarze zawdzięczają zaliczkę strzałowi Kamila Grosickiego z rzutu karnego.

45+3

45+2
    Akcja przyjezdnych została przerwana przez Bartosza Frankowskiego z powodu spalonego.

45+1
    Lisandro Semedo rozpędził się przed polem karnym granatowo-bordowych i zakończył swoją szarżę celnym uderzeniem. Poradził sobie ustawiony w odpowiednim miejscu Dante Stipica.

45
    Doliczone trzy minuty.

44
    Ostatnie ofensywne przyspieszenia w pierwszej połowie spotkania.

43
    Nieudana wymiana podań zaproponowana przez zawodników Radomiaka, ale jednocześnie Pogoń Szczecin nie zabrała się do przeprowadzenia kontrataku.

40
    Żółtą kartkę otrzymał Linus Wahlqvist za przewinienie na boku boiska.

40
    Pozostało pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania.

39
    Ostre przewinienie na boku boiska na starającym się wyprowadzić piłkę Leonardo Koutrisie.

37
    Radomiak musi gonić przeciwnika po trafieniu z rzutu karnego Kamila Grosickiego.
    34. Kamil GROSICKI - 1:0

34
    Strzelcem bramki z rzutu karnego KAMIL GROSICKI.

Pewne wykonanie jedenastki przez lidera Portowców i jest prowadzenie gospodarzy w Szczecinie!
    31. Rzut karny

31
    Rzut karny dla Pogoni Szczecin za faul na Luce Zahoviciu.
    29. Mateusz Łęgowski strzelił niecelnie!

29
    Mateusz Łęgowski oddał nieznacznie niecelne uderzenie zza linii pola karnego.

28
    Zmiana w zespole z Radomia spowodowana urazem.

26
    z boiska schodzi Mateusz Cichocki, na boisku pojawia się Mike Cestor.

24
    Sztab szkoleniowy Radomiaka domagał się przyznania rzutu karnego za faul na Lisandro Semedo, ale skończyło się kontrataku Pogoni, który w pewnym momencie wyglądał groźnie.

23
    Pogoń Szczecin ma problem z dokończeniem ataków na połowie Radomiaka. Na razie dużo niedokładności podopiecznych Jensa Gustafssona.

22
    Raphael Rossi główkował poza lustro bramki Pogoni Szczecin po dograniu ze stałego fragmentu gry.

20
    Żółtą kartkę otrzymał Roberto Alves za faul na obracającym się z piłką Luce Zahoviciu.

19
    Radomianie nie przebili się ze swoim atakiem na prawej stronie boiska.

18
    Albert Posiadała poradził sobie wzorowo z dośrodkowaniem Damiana Dąbrowskiego posłanym w pole karne w kierunku Leonardo Koutrisa.

16
    Bardzo skuteczna interwencja w polu karnym zaprezentowana przez czujnego Benedikta Zecha.

15
    Gra przerwana po przewinieniu Marcela Wędrychowskiego na boku boiska.

14
    Skutecznie w obronie gracze z Radomia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pogoni Szczecin.
    12. Berto Cayarga strzelił niecelnie!

12
    Radomiak wysoko przechwycił piłkę, a jego krótka akcja zakończyła się uderzeniem Berto Cayargi w boczną siatkę.

10
    W ostatnim momencie gospodarze powstrzymali składającego się do oddania strzału w centrum pola karnego Lisandro Semedo.

8
    Pretensje Kamila Grosickiego do Marcela Wędrychowskiego za wykonanie zbyt nonszalanckiego podania.

7
    Przewaga pod względem posiadania piłki zawodników Pogoni Szczecin, jednak na razie nie wynikło z niej poważne zagrożenie dla Alberta Posiadały.

6
    Leonadro Koutris interweniował z wyczuciem na własnej połowie boiska i nie pozwolił zawodnikom Radomiaka na kontynuowanie natarcia.

5
    Nieudana szarża na boku boiska w wykonaniu Kamila Grosickiego.

3
    Pierwsza szansa na zrobienie krzywdy przeciwnikowi stworzona przez Radomiaka, jednak strzał głową po dorzuceniu z rzutu wolnego był niedokładny. W odpowiedzi nie przymierzył również Kamil Grosicki.

2
    Pogoń Szczecin w granatowo-bordowych strojach, a jej przeciwnik z Radomia na zielono z białymi elementami.

1

Końcowe przygotowania do ostatniego meczu w Szczecinie w sezonie PKO Ekstraklasy. Kibice pożegnali odchodzących z klubu Konstantinosa Triantafyllopoulosa oraz Michała Kucharczyka.
    Zestawienie Radomiaka
    Jedenastka Pogoni

Pogoń Szczecin: Stipica – Wahlqvist, Zech, Malec, Koutris – Dąbrowski (C), Łęgowski – Wędrychowski, Kowalczyk, Grosicki – Zahović.
    Rezerwowi: Klebaniuk – Borges, Kurzawa, Kostas, Gorgon, Biczachczjan, Stolarski, Lončar, Przyborek.
    Trener: Jens Gustafsson

Radomiak Radom: Posiadała – Jakubik, Rossi (C), Cichocki, D. Abramowicz – Alves, Donis – Semedo, Castañeda, Cayarga – Sarmiento.
    Rezerwowi: Kobylak – Cele, Justiniano, Novaes Palhares, Pik, Okoniewski, Snopczyński, Nowakowski, Cestor.
    Trener: Constantin Galca

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Szczecinie. Pogoń zmierzy się w nim z Radomiakiem. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 17:30.

Pogoń Szczecin ma jeszcze niewielką szansę na zakończenie sezonu na trzecim miejscu w PKO Ekstraklasie. Po pierwsze musi zwyciężyć z Radomiakiem, a po drugie czekać na niepowodzenie Lecha Poznań w meczu przy Bułgarskiej z Jagiellonią Białystok.
    Jens Gustafsson przed meczem

Radomiak zapewnił sobie utrzymanie w PKO Ekstraklasie i postara się o dobre zafiniszowanie przy Twardowskiego. W trakcie sezonu drużyna zmieniła szkoleniowca z Mariusza Lewandowskiego na Constantina Galcę, co wpłynęło pozytywnie na jej sposób grania.
    Przygotowania Radomiaka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Gole: 34. Grosicki (kar.), 47. Łęgowski, 51. Zahović, 90+2. Gorgon

Kartki:   40. Wahlqvist (POG), 69. Biczachczjan (POG) – 20. Alves (RAM)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały celne: 8:2. Strzały niecelne: 5:7. Rzuty rożne: 2:5. Spalone: 2:4. Foule: 10:8.
    Pogoń Szczecin: Stipica – Wahlqvist (68. Stolarski), Zech (76. Lončar), Malec (76. Kostas), Koutris – Dąbrowski (C), Łęgowski – Wędrychowski (65. Biczachczjan), Kowalczyk (65. Gorgon), Grosicki – Zahović.
    Zmiany: Klebaniuk – Borges, Kurzawa, Przyborek.

Radomiak Radom: Posiadała – Jakubik (54. Pik), Rossi (C), Cichocki (26. Cestor), D. Abramowicz – Alves, Donis (54. Novaes Palhares) – Semedo, Castañeda, Cayarga (75. Nowakowski) – Sarmiento (74. Okoniewski).
    Zmiany: Kobylak – Cele, Justiniano, Snopczyński.

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widownia: 19590