Środa 31.05.2023, 21:00 • Puskás Aréna (Budapešť) • Liga Europy UEFA • Finał

Strzały niecelne: 8:4.
    Rzuty rożne: 6:4.
    Spalone: 1:1.
    Faule: 21:19.

Sevilla FC ma wciąż stuprocentową skuteczność w finałach Ligi Europy. Triumfuje po raz siódmy w rozgrywkach. O jej wyższości zdecydowała znacznie wyższa skuteczność w konkursie rzutów karnych.

4. serie
    4:1
    Gonzalo Montiel nie pokonał strzałem technicznym Ruiego Patricio, ale jest jeszcze powtórka i skończyła się ona golem.

3. serie
    3:1
    Roger Ibanez strzelił w słupek i detale dzielą Sevillę FC od podniesienia trofeum.

3. serie
    3:1
    Ivan Rakitić wykorzystał jedenastkę ze stoickim spokojem.

2. serie
    2:1
    Gianluca Mancini dorzucił niewykorzystaną jedenastkę do gola samobójczego.

2. serie
    2:1
    Erik Lamela precyzyjnie i także Rui Patricio nie może cieszyć się z interwencji mimo rozpoznania intencji strzelca.

1. serie
    1:1
    Bryan Cristante postawił na siłowe rozwiązanie i Bono nie dosięgnął piłki.

1. serie
    1:0
    Lucas Ocampos zdobył prowadzenie technicznym strzałem.

Rozpoczynają się rzuty karne.

Szukają piłkarze koncentracji, skupienia po 120 minutach spędzonych w grze.

Już w ostatniej minucie dogrywki było groźnie po dwóch zagraniach Nicoli Zalewskiego najpierw z rzutu wolnego, a następnie rzutu rożnego. Piłka odbiła się nawet od poprzeczki po uderzeniu Chrisa Smallinga, ale nie wpadła do siatki. O zdobyciu trofeum zdecyduje konkurs rzutów karnych.

120+12
    Druga połowa dogrywki skończona.

120+11
    Rick Karsdorp napomniany żółtą kartką za zachowanie na ławce rezerwowych.

120+10
    Lucas Ocampos napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

120+8
    Zmiana w drużynie Sevilla FC:
    z boiska schodzi Fernando, na boisku pojawia się Joan Jordán.

120+8
    z boiska schodzi Nemanja Gudelj, na boisku pojawia się Marcão.

120+5
    Aż dwóch zawodników potrzebuje pomocy medycznej. Także po sześciu doliczonych minutach nie będzie końca. To jest kandydatka do najgorszej drugiej części dogrywki w historii.

120+4
    Gonzalo Montiel napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

120+2
    Strącenie piłki w kierunku bramki Ruiego Patricio. Poradził sobie w tym gąszczu zawodników Portugalczyk.

120+1
    Joan Jordan napomniany żółtą kartką po starciu z Jose Mourinho.

120
    Doliczone sześć minut do drugiej połowy dogrywki.

120
    Zmiana w drużynie AS Roma:
    z boiska schodzi Nemanja Matić, na boisku pojawia się Edoardo Bove.

119
    Jeszcze teatrzyk Jose Mourinho i starcie w pobliżu ławek rezerwowych. Grania w tym upływającym kwadransie było z pięć minut.

118
    Nicola Zalewski w pressingu bardzo dobrze wskoczył przed Karima Rekika i po odebraniu piłki sprowokował przeciwnika do popełnienia przewinienia.

116
    Problemy mięśniowe jednego z Giallorossich. Więcej leżenia niż grania w drugiej połowie dogrywki.

115
    Chris Smalling interweniował w powietrzu po dośrodkowaniu w pole karne zespołu z Rzymu. Inna sprawa, że później piłki nie udało się przytrzymać Andrei Belottiemu.

113
    Pokazał się Nicola Zalewski, jednak nie udało mu się oddać dobrego uderzenia. Nieco za dużo chaosu kadrowicza Fernando Santosa.

112
    W tej części dogrywki także będzie sporo doliczonych minut, ponieważ była przerwa spowodowana urazem.

111
    Trwa to wszystko długo. Na pewno kolejny mecz będący przyczynkiem do dyskusji o sensie doliczania już 15 minut, a do tego rozegrania nieatrakcyjnej dogrywki.

109
    Erik Lamela dołączył do coraz dłuższej listy zawodników napomnianych żółtymi kartkami.

108
    Gra została przerwana po niebezpiecznie wyglądającym zderzeniu w centrum boiska Nemanji Maticia z Fernando.

108
    Przeciągnięte podanie Nicoli Zalewskiego i Bryanowi Cristante nie udało się opanować piłki wewnątrz pola karnego Sevilli FC.

107
    Ruszyła Sevilla FC, a jej przyspieszenie pomogło wywalczyć rzut rożny. Ostatecznie całe zamieszanie skończyło się uderzeniem z dystansu obok bramki Ruiego Patricio.

106
    z boiska schodzi Lorenzo Pellegrini, na boisku pojawia się Stephan El Shaarawy.

106
    z boiska schodzi Leonardo Spinazzola, na boisku pojawia się Diego Llorente.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

Jeszcze szukają koncentracji piłkarze obu zespołów przed ostatnim kwadransem gry.

Nie przyniosła rozstrzygnięcia pierwsza połowa dogrywki i piłkarze mają jeszcze kwadrans na zrobienie czegokolwiek bez konkursu rzutów karnych.

105+2
    Pierwsza połowa dogrywki skończona.

105
    Doliczone dwie minuty.

105
    Nicola Zalewski napomniany żółtą kartką za ściąganie za koszulkę Karima Rekika.

103
    AS Roma skoncentrowana pełną jedenastką na własnej połowie boiska i tam zajmuje się kasowaniem ostatnich rozegrań podopiecznych Josego Luisa Mendilibara.

101
    Skuteczna reakcja w obronie Nemanji Maticia i sprowokował on do popełnienia przewinienia Suso.

99
    Widać zmęczenie po zawodnikach obu zespołów. Kamera pokazała Lorenzo Pellegriniego, który ma najwyraźniej dość ganiania po murawie.

98
    Sprawna wymiana podań Sevilli FC. Ostatecznie dośrodkowanie i futbolówka została wyekspediowana przez ustawionego w odpowiednim miejscu własnego pola karnego Chrisa Smallinga.

97
    Nieudane wykonanie rzutu rożnego i poradzili sobie z wyekspediowaniem piłki po dośrodkowaniu gracze z Andaluzji.

95
    z boiska schodzi Jesús Navas, na boisku pojawia się Gonzalo Montiel.

94
    z boiska schodzi Alex Telles, na boisku pojawia się Karim Rekik.

93
    Mamy polski akcent w finale Ligi Europy. Na boisko wszedł Nicola Zalewski za Zekiego Celika.

92
    Gra ponownie wznowiona i piłka krąży między zawodnikami z Sewilli.

91
    z boiska schodzi Zeki Çelik, na boisku pojawia się Nicola Zalewski.

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

Sporo dyskusji po sytuacjach, w których sędzia nie przyznał ani Sevilli, ani Romie rzutu karnego.

Zaskoczenie? Raczej nie. Można było spodziewać się przedłużenia tego finału o dogrywkę. Różne fazy miało jak dotąd to spotkanie, stąd trudno o przewidywania przed dodatkowymi dwoma kwadransami.

90+6
    Druga połowa skończona.
    90+6. Suso (SEV)

90+6
    Ponownie w doliczonym czasie przycisnęła drużyna z Andaluzji, a AS Roma znalazła się w opałach. Seria blokowanych uderzeń i jeszcze podsumowanie w postaci niecelnego strzału Fernando.

90+3
    Anthony Taylor spojrzał na zegarek, jakby sam miał dość biegania po budapesztańskim boisku. A zanosi się jeszcze na dwa kwadranse tego biegania.

90+2
    Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła w wykonaniu Suso było uderzenie, jednak niedokładne i piłka została odprowadzona wzrokiem poza boisko przez Ruiego Patricio.

90
    Doliczone sześć minut. Chociaż mniej niż przed przerwą.

88
    Spokojna interwencja Nemanji Gudelja i coraz mniej wskazuje na rozstrzygnięcie tego finału w 90 minutach.

86
    Blokowane przez Rogera Ibaneza uderzenie z dystansu Suso. Piłka jeszcze w posiadaniu Sevilli FC.

84
    Kompletnie nieudane uderzenie Andrei Belottiego po dograniu z rzutu wolnego Lorenzo Pellegriniego. Małym usprawiedliwieniem dla wprowadzonego z ławki rezerwowych napastnika jest interwencja Bono. To była świetna szansa na gola dla Giallorossich.

82
    Sztabowcy Jose Mourinho kolekcjonują kartoniki. Gorące protesty po nieprzyznaniu Giallorossim rzutu karnego.

81
    AS Roma domagała się przyznanie jej rzutu karnego, ale skończyło się na rzucie wolnym.

79
    Nieudana próba utrzymania się w posiadaniu piłki podjęta przez Andreę Belottiego.

78
    Nieudana próba przedostania się w pole karne Giallorossich z wykorzystaniem lewej strony boiska.
    76. Lucas Ocampos i anulowana jedenastka!

76
    Po wideo weryfikacji sędzia anulował przyznanie Sevilli FC rzutu karnego po starciu Rogera Ibaneza z Lucasem Ocamposem.

75
    Rzut karny dla Sevilli FC! Ogromne protesty rzymian.

75
    z boiska schodzi Tammy Abraham, na boisku pojawia się Andrea Belotti.

74
    Zeki Celik napomniany żółtą kartką za przytrzymanie przeciwnika.

72
    Alex Telles stara sie pobudzić publiczność do jeszcze głośniejszego dopingu. Sevilla FC miała korner po zablokowanym w ostatnim momencie zagraniu Jesusa Navasa.

70
    Coraz mniej czasu na rozstrzygnięcie finału w drugiej połowie. AS Roma niepotrzebnie cofnęła się po przerwie i z jej perfekcyjnej realizacji planu w pierwszej połowie nic nie pozostało.

69
    Strącenie piłki nad poprzeczkę po wrzutce z prawego skrzydła Suso.

67
    z boiska schodzi Paulo Dybala, na boisku pojawia się Georginio Wijnaldum.
    67. Yassine Bounou niepokonany w zamieszaniu!

67
    Ogromnie zakotłowało się po wrzutce z rzutu wolnego w pobliżu bramki Bono. Szansy na wepchnięcie piłki z bliska do siatki nie wykorzystali Tammy Abraham oraz Chris Smalling. Na koniec koszmarnie strzelił Roger Ibanez.

66
    Ivan Rakitić napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

65
    Bryan Cristante napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

64
    Zespół z Rzymu wrócił na połowę przeciwnika po nieudanym rozpoczęciu drugiej połowy meczu.

61
    Szansa na zaskoczenie Bono z rzutu wolnego. Kompletnie nieudane uderzenie Lorenzo Pellegriniego nie doleciało do bramki. Było jednak ponowienie ataku i Chris Smalling miał ochotę na wykorzystanie dośrodkowania.

59
    Musi się budzić drużyna z Rzymu. Nie skończy się to tak przyjemnie jak zeszłoroczny finał Ligi Konferencji Europy przeciwko Feyenoordowi Rotterdam.

57
    AS Roma musi zapomnieć o swoim prowadzeniu. Finał Ligi Europy rozpoczął się praktycznie od początku.
    55. Gianluca Mancini (SEV) - 1:1

55
    Gol dla Sevilli!
    Samobójcze trafienie zalicza GIANLUCA MANCINI.

Wyrównanie w Budapeszcie. Wystarczył jednak krótki okres naporu i rzymianie pękli w obronie. Gianluca Mancini wpakował piłkę do własnej bramki. Tak skoncentrował się na odcinaniu od płaskiego dośrodkowania Youssefa En-Nesyriego, że nie potrafił ustawić się odpowiednio do wybicia futbolówki.

54
    Rozprawili się z wrzutką z rzutu wolnego coraz bardziej defensywnie nastawieni gracze z Rzymu.

52
    Podanie Erika Lameli w pole karne, a następnie uderzenie z kilkunastu metrów ponad poprzeczką w bramce strzeżonej przez Ruiego Patricio.
    AS Roma wykona plan do końca?

50
    Niezłe dośrodkowanie, jednak piłka zaplątała się pod nogami zawodnika Sevilli FC.

48
    Gianluca Mancini z żółtym kartonikiem i rozdartą koszulką.

47
    Pierwsze uderzenie po przerwie zostało zablokowane. Po wybronieniu się Giallorossi starali się przejść do ataku pozycyjnego.

46
    z boiska schodzi Bryan Gil, na boisku pojawia się Érik Lamela.

46
    z boiska schodzi Óliver Torres, na boisku pojawia się Suso.

46
    Sevilla FC musi gonić
    AS Roma na prowadzeniu

Pozostało oczekiwać na wznowienie meczu po przerwie.

AS Roma na zasłużonym prowadzeniu dzięki strzałowi Paulo Dybali, jednak Sevilla FC pokazała w doliczonym czasie, że absolutnie nie powiedziała ostatniego słowa w finale Ligi Europy.

45+7
    45+6. Ivan Rakitić strzelił w słupek!

45+6
    Pierwsza szansa na doprowadzenie do remisu. Potężne uderzenie zza pola karnego Ivana Rakiticia i Rui Patricio miał szczęście, że Chorwat huknął w słupek. Inna sprawa, że AS Roma nieco się pogubiła w tych doliczonych minutach.

45+4
    Trochę przedobrzył Anthony Taylor z tymi doliczonymi minutami.

45+2
    Sevilla FC dostała od sędziego jeszcze kilka minut na poprawienie wyniku przed zejściem na przerwę do szatni. AS Roma schowana we własnym polu karnym.

45
    Doliczone siedem minut do podstawowego czasu.

45
    Lorenzo Pellegrini napomniany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego.
    44. Fernando (SEV)

44
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strącenie piłki nad poprzeczkę Ruiego Patricio. Ostrzeżenia dla rzymian przed zejściem na przerwę do szatni.

43
    Budzi się chyba Sevilla FC. Akcja zakończona niebezpiecznym podejściem do linii bramkowej. AS Roma ratowała się wyekspediowaniem futbolówki na korner.

40
    Szansa dla Giallorossich na gola z rzutu wolnego. Groźnie wyglądająca wrzutka zawieszona blisko dalszego słupka, ale żadnemu z zawodników z Italii nie udało się oddać uderzenia.

38
    Gra wznowiona i Sevilla FC musi zaproponować coś bardziej interesującego niż przez ponad dwa kwadranse. Chyba że chce wrócić do Andaluzji bez trofeum.

36
    Mir napomniany żółtą kartką za zachowanie na ławce rezerwowych.

36
    Anthony Taylor wybrał się z kartonikiem przed wznowieniem gry, ale raczej napomnienie dla protestującego sztabowca.
    35. Paulo Dybala (ASR) - 0:1

35
    Gol dla Romy!
    Strzelcem bramki PAULO DYBALA.

AS Roma naciskała i w 34. minucie zdobyła prowadzenie 1:0. Przydał się ten, na którego czekała bordowa część Rzymu. Paulo Dybala przymierzył w sytuacji sam na sam z Bono po przytomnym podaniu prostopadłym Gianluci Manciniego!

34
    Przerwana blisko linii pola karnego akcja indywidualna Leonardo Spinazzoli.

33
    Nemanja Gudelj wykonał takiego kopniaka, jakby chciał powalić Tammy'ego Abrahama na matę. Ani Anthony Taylor, ani jego pomocnicy przed monitorami nie zdecydowali się na przyznanie Giallorossim rzutu karnego.
    32. Nemanja Gudelj ryzykował we własnym polu karnym

32
    Sprawdzanie, czy AS Romie nie należy się rzut karny za przewinienie na Tammym Abrahamie.

30
    Dwa kwadranse meczu za drużynami i emocje jak na rybach.

29
    Paulo Dybala musi dać drużynie coś więcej niż tak banalne straty jak przed momentem. Argentyńczyk zagapił się i nieomal sprowokował Sevillę do przeprowadzenia kontrataku.

28
    Mało sytuacji podbramkowych. Gra co najwyżej od linii jednego pola karnego do drugiego.

25
    Podniosła się temperatura w sektorach zajmowanych przez kibiców z Hiszpanii. Po pierwsze niecelne uderzenia, a po drugie gwizdek po przewinieniu na jednym z podopiecznych Jose Mourinho.

24
    Nieatrakcyjne ostatnie minuty spotkania. Trwa poniewieranie się zawodników obu zespołów w centrum pola.

22
    Nemanja Matić napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

20
    Lorenzo Pellegriniemu nie udało się opanować piłki między obrońcami przeciwnika i skierować jej w kierunku Tammy'ego Abrahama.

18
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem Zekiego Celika.

17
    Przewinienie atakującego zawodnika z Sewilli na umiejętnie zastawiającym dostęp do piłki Zekim Celiku.
    Jedenastka na miarę trofeum?

14
    Wymowna reakcja Jose Mourinho na kompletnie nieudane uderzenie Leonardo Spinazzoli. To trzeba było załadować pod ladę.
    12. Leonardo Spinazzola strzelił w bramkarza!

12
    W 12. minucie przyczajona AS Roma miała świetną szansę na gola, ale uderzenie Leonardo Spinazzoli z centrum pola karnego, po podaniu Zekiego Celika, było skandalicznie złe. Piłka poleciała prosto w Bono.

10
    Po wznowieniu gry od rzutu wolnego AS Roma wymieniła kilkanaście podań na własnej połowie boiska.

9
    Pierwsze przewinienie Nemanji Gudelja na Paulo Dybali.

8
    Ivan Rakitić zabrał się za wykonanie rzutu rożnego. Jego dośrodkowanie zostało wyekspediowane przez Tammy'ego Abrahama, który pomógł kompanom z defensywy.

6
    Nieudane przyspieszenia zespołu z Sewilli na obu skrzydłach. Na razie skoncentrowani gracze Jose Mourinho.

4
    Czas pokaże, czy rzymianie postawią na turbodefensywną strategię. Na razie schowali się w jedenastu na własnej połowie boiska, jednak za wcześnie na wyciąganie wniosków.

3
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niebezpiecznie wyglądające zderzenie w polu karnym Sevilli. Po nim Anthony Taylor użył gwizdka i nie pozwolił Giallorossim na ponowienie wrzutki.

2
    AS Roma w bordowych strojach z pomarańczowymi elementami, a jej przeciwnik w białych koszulkach i spodenkach, a do tego czarnych getrach. Od razu dużo dymu.

1

Po raz ostatni w sezonie hymn Ligi Europy.

Trofeum wkroczyło na scenę. Za moment pojawią się zainteresowani zdobyciem go piłkarze Sevilli FC oraz AS Romy. Są oni gotowi do wyjścia z katakumb Puskas Areny na boisko.
    Atmosfera wyczekiwania

Sevilla FC: Bounou – Navas, Badé, Gudelj, Telles – Fernando, Rakitić – Ocampos, Ó. Torres, Gil – En-Nesyri.
    Rezerwowi: Dmitrović, Flores – Marcão, A. Gómez, Rekik, Mir, Montiel, Lamela, Jordán, Nianzou, Suso, Bueno.
    Trener: Jose Luis Mendilibar

AS Roma: Patrício – Smalling, Mancini, Ibañez – Çelik, Cristante, Matić, Spinazzola – Dybala, Pellegrini – Abraham.
    Rezerwowi: Boer, Svilar – Karsdorp, Llorente, Wijnaldum, El Shaarawy, Belotti, Volpato, Tahirović, Bove, Ma. Camara, Zalewski.
    Trener: Jose Mourinho

Sędzia: Anthony Taylor (Anglia).
    Rzymianie w Budapeszcie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.
    Przygotowaliśmy coś specjalnego dla nowych graczy. Zgarnij freebet o wartości 20 PLN od GO+bet na start! Wystarczy założyć konto a następnie zweryfikować.. i to tyle!

20 PLN na start - jak zgarnąć freebet?
    1. Między 29.05 br. godziną 10:00, a 31.05 br. godziną 23:59 zarejestruj konto w GO+Bet z kodem LAJFY
    2. Zweryfikuj konto.
    3. Zaznacz zgody marketingowe.
    4. Odbierz 20 PLN!

Dodatkowo sprawdź nasz "Zakład bez ryzyka 500 PLN", z którego możesz skorzystać w ramach pierwszego zakładu z salda depozytowego!

Gole: 55. Mancini (sam.) – 35. Dybala

Kartki:   36. Mir (SEV), 66. Rakitić (SEV), 109. Lamela (SEV), 120+1. Jordán (SEV), 120+4. Montiel (SEV), 120+10. Ocampos (SEV) – 22. Matić (ASR), 45. Pellegrini (ASR), 48. Mancini (ASR), 65. Cristante (ASR), 74. Çelik (ASR), 105. Zalewski (ASR), 120+11. Karsdorp (ASR)

Posiadanie piłki: 64 % : 36 %.
    Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 8:4. Rzuty rożne: 6:4. Spalone: 1:1. Foule: 21:19.
    Sevilla FC: Bounou – Navas (C) (95. Montiel), Badé, Gudelj (120+8. Marcão), Telles (94. Rekik) – Fernando (120+8. Jordán), Rakitić – Ocampos, Ó. Torres (46. Suso), Gil (46. Lamela) – En-Nesyri.
    Zmiany: Dmitrović, Flores – A. Gómez, Mir, Nianzou, Bueno.

AS Roma: Patrício – Mancini, Smalling, Ibañez – Çelik (91. Zalewski), Cristante, Matić (120. Bove), Spinazzola (106. Llorente) – Pellegrini (C) (106. El Shaarawy) – Dybala (67. Wijnaldum), Abraham (75. Belotti).
    Zmiany: Boer, Svilar – Karsdorp, Volpato, Tahirović, Ma. Camara.

Sędziowie: Anthony Taylor (Anglia)