Polska
3
26 25 25 25
Piątek 30.06.2023, 05:00 • Arena Suwon, Korea Południowa • Liga Narodów kobiet

O ile na początku meczu nie było to tak jednostronne, to już teraz można śmiało wskazać, że w każdym elemencie Polki przewyższały Bułgarki od postawy w ataku i bloku, przez zagrywkę aż do gry w obronie. Również biało-czerwone przeważały w niechlubnej statystyce jaką są popełniane błędy, co z pewnością trzeba poprawić. Czołową rolę w polskiej kadrze odegrały: Magdalena Stysiak z 19 punktami na koncie oraz Olivia Różański, która zdobyła 16 oczek. Natomiast w bułgarskiej reprezentacji była to Radostina Marinowa, która zdobyła w pojedynkę 19 punktów.

Na dziś to już wszystko. Dziękuję Państwu za wspólne przeżywanie siatkarskich emocji w ten piątkowy, wczesny poranek. Zachęcam do śledzenia pozostałych relacji LIVE w serwisie Lajfy, a Państwu życzę udanego końca tygodnia i spokojnego weekendu pełnego pozytwnych wrażeń! (07:05:36)
    Biało-czerwone dopisują dziewiątą wygraną w tegorocznej Lidze Narodów, gdzie na chwilę obecną są liderem z przewagą 2 oczeka nad USA. Z kolei Amerykanki już niebawem zmierzą się z Niemkami!

Dużo problemów miały na początku tego meczu Polki, które dopiero od połowy drugiego seta grały na swoich zasadach, bo do tego momentu Bułgarki nie pozwalały rywalkom na zbyt wiele. Z pewnością kadrze trenera Micelliego należą się duże brawa za postawę i walkę, ale mimo wszystko dwie ostatnie partie pokazały kto rządził na parkiecie w Arenie Suwon w Korei Południowej, gdzie już w niedzielę, 2 lipca o godzinie 7:00 czasu polskiego kadra Polski pod wodzą trenera Stefano Lavariniego podejmować będzie gospodynie tego turnieju siatkarskiej Ligi Narodów kobiet 2023.

Koniec meczu

15:25
    Kończą akcję w kontrataku biało-czerwone i to one wygrywają czwartą odsłone tego starcia 25:15 i cały mecz 3:1!

15:24
    Dokłada punktową zagrywkę Monika Gałkowska, bo w defensywie podbija piłkę Iweta Stanczułowa, ale ta spada po drugiej stronie siatki na aucie. Czas na meczbole dla reprezentacji Polski!

15:23
    Kroczą pewnie ku swojej wygranej Polki. Kolejna udana akcja z ich strony.

15:22
    Walczą ciągle Bułgarki o odrobienie dużych strat. 22:15 prowadzi Polska.

14:22
    Udaje się wyprowadzić skuteczny kontratak, który kończy atakiem o blok i antenkę Różański na lewym skrzydle siatki.

14:21
    Skuteczna akcja ofensywna ze strony polskiej reprezentacji.

14:20
    W aut posłała serwis Czyrniańska.

13:20
    Na prawym skrzydle po skosie atakuje w wolne pole Martyna Czyrniańska.

13:19
    Miękkim atakiem pomiędzy blokującymi Polkami punktuje teraz Radostina Marinowa.

12:19
    Dobrze w ofensywnej akcji Monika Gałkowska.

12:18
    Przejście linii środkowej boiska w wykonaniu reprezentantki Bułgarii.

12:17
    Udana akcja po polskiej stronie.

12:16
    Zatrzymywana blokiem na lewej stronie Martyna Czyrniańska.

11:16
    Walczą rywalki z Bułgarii, a Marinowa atakowała teraz skutecznie po przekątnej nie do obrony.

10:16
    Autowa zagrywka na koncie Agnieszki Korneluk.

9:16
    Przez środek gra Wenerska rozegraniem do Korneluk i kapitan kadry Polski dobrze się wstrzeliła w parkiet.

9:15
    W siatkę serwis skierowała Olivia Różański.

8:15
    Wysoka przewaga Polek, bo przed momentem kolejny punkt dla biało-czerwonych wywalczyła jedna z reprezentantek.

8:14
    Teraz w aut atakuje Różański, ale Bułgarki dotykały siatki przy próbie jej zatrzymania.

8:13
    Dotyka siatki kapitan bułgarskiej kadry Petja Barakowa. Kolejny łatwy punkt na koncie Polek.

CHALLENGE: Jednak jako pierwsza dotyka siatki przy próbie bloku jedna z podopiecznych Lavariniego i tę akcję wygrywają Bułgarki. 13:8 prowadzi Polska.

7:13
    Olivia Różański trafia kiwką w wolne pole.

7:12
    Pomyłka w postaci podwójnego odbicia piłki po bułgarskiej stronie siatki.

7:11
    Skutecznie grają teraz Bułgarki.

6:11
    Dobry atak Jordanowej po skosie z minięciem podwójnego bloku na lewej flance.

5:11
    O czas na żądanie poprosił trener kadry Bułgarii – Włoch Lorenzo Micelli.

5:11
    Skutecznie atakuje teraz ze środka Korneluk.

5:10
    Udanie wstrzeliła się w wolne pole na lewej stronie siatki Magdalena Stysiak.

5:9
    Próbują gonić rywalki, ale na razie bez większych efektów Bułgarki.

4:9
    Dobrze Czyrniańska kolejny już raz w ofensywie.

4:8
    Stanczułowa dobrze w ofensywnej akcji po stronie Bułgarek.

3:8
    Magdalena Jurczyk nie zatrzymuje się na środku zdobywając kolejne oczko.

3:7
    Sprytnie na lewym skrzydle Iweta Stanczułowa ociera piłkę o rękę rywalki i ta wypada poza plac gry.

2:7
    Podwójny blok zadziałał na siatce z polskiej strony i Bułgarki bez szans na punktową zdobycz.

2:6
    Czyrniańska dobrze, miękko i zarazem technicznie wstrzeliła się atakiem na lewej flance po zmianie kierunku.

2:5
    W aut uderza z obiciem dłoni rywalek w bloku środkowa Bułgarii Todorowa.

1:5
    Podwójny blok na lewym skrzydle zatrzymuje kiwkę Beczewej.

1:4
    Lewa flanka i tam grająca bardzo dobrze od trzeciego seta Martyna Czyrniańska dopisuje kolejne oczko w dorobku swoim i całej drużyny.

1:3
    Ponownie udanie atakuje Korneluk.

1:2
    Rozbija podwójny polski blok Marija Jordanowa na lewym skrzydle zdobywając pierwsze w tej partii oczko na korzyść Bułgarii.

0:2
    Na aut przestrzeliła z lewego skrzydła Bułgarka.

0:1
    Po bloku jednej z Bułgarek zaatakowała na środku kapitan polskiej kadry kobiet Agnieszka Korneluk.

0:0
    Czwarty set rozpoczęty.

Coraz to lepiej spisują się w tym spotkaniu podopieczne włoskiego trenera Stefano Lavariniego, co skutkuje wygraną trzeciego seta z dużą rozbieżnością. Pewnie kroczą ku końcowemu zwycięstwu reprezentantki Polski.

16:25
    Udanie kończy tego trzeciego seta Julia Nowicka, która weszła niedawno na parkiet z kwadratu dla rezerwowych. 25:16 triumfują biało-czerwone i prowadzą w tym spotkaniu już 2:1!

16:24
    O polski blok w aut huknęła mocno na lewej stronie siatki Iweta Stanczułowa.

15:24
    Po skosie w wolne pole wstrzeliła się popsiowo grająca jak na razie Olivia Różański i będą piłki setowe dla Polek!

15:23
    Zepsuta zagrywka po stronie Bułgarii.

15:22
    Błąd przełożenia rąk na drugą stronę siatki w wykonaniu jednej z polskich siatkarek.

14:22
    Punktują nareszcie Bułgarki.

13:22
    I jeszcze jeden as na koncie Jurczyk!

13:21
    Kolejny prezent od rywalek dla Polek, bo jedna z Bułgarek myli się atakiem w aut.

13:20
    Asa dokłada Magdalena Jurczyk!

13:19
    Celnie w boisko kiwnęła piłkę Olivia Różański.

13:18
    Jordanowa blokowana przez Korneluk i jest pięć oczek różnicy na korzyść Polski w rywalizacji z Bułgarią.

13:17
    Bardzo długa i chyba najbardziej wymagająca akcja tego meczu na korzyść Polek. Z lewego skrzydła obijając dłonie przeciwniczek w bloku Różański trafiła w sam róg pola punktowego. Rośnie przewaga biało-czerwonych w tym starciu.

13:16
    Udanie na siatce przedarła się z piłką Radostina Marinowa.

12:16
    Po czasie Czyrniańska dokłada asa, bo problemy w przyjęciu miała teraz Beczewa!

12:15
    Włoski trener reprezentacji Bułgarii Lorenzo Micelli prosi o drugą przerwę w trzeciej odsłonie tej rywalizacji.

12:15
    Trzy punkty przewagi Polski nad Bułgarią po tej akcji.

12:14
    Martyna Czyrniańska mocno i o dłonie rywalek w aut po ciasnym skosie.

12:13
    Na czystej siatce fatalnie myli się Stysiak atakując w aut.

11:13
    Radostina Marinowa wykorzystała atakując dziurę w polskim bloku.

10:13
    Czyrniańska na lewym skrzydle skutecznie punktuje mocnym atakiem nie do obrony.

10:12
    Trochę od niechcenia zaatakowała na prawym skrzydle Marija Jordanowa i trafiła bez problemu czysto w parkiet.

9:12
    Zagrywka Bułgarki nieudana.

9:11
    Zachowawcza przerwa na żądanie trenera Stefano Lavariniego mimo dwupunktowej przewagi Polek. Pierwszy timeout wykorzystuje włoski szkoleniowiec w trzeciej partii meczu.

9:11
    Teraz nieudanie zagrywa Olivia Różański.

8:11
    Kapitalnie w tempo atakuje teraz Różański po prostej z prawej flanki. Jest w ostatnich akcjach bardzo dobrze dysponowana przyjmująca reprezentacji Polski kobiet.

8:10
    Pomyłka w polu zagrywki Katarzyny Wenerskiej po nieznacznym serwisie w aut.

7:10
    Bardzo dobry blok Różańskiej w duecie z Korneluk na lewej stronie siatki.

7:9
    Ponawia rozegranie Wenerska za plecy do Stysiak i na prawym skrzydle atakująca pewnie wbija się w boisko.

7:8
    Nie trafia w boisko Stysiak w siłowym ataku z prawego skrzydła.

6:8
    Na lewej flance ponownie ofensywnie dobrze usposobiona w tym meczu Różański.

6:7
    Po przerwie dobrze w ataku Bułgarki.

5:7
    Włoch Lorenzo Micelli prosi o pierwszy czas dla swojej kadry w tym secie.

5:7
    Lewe skrzydło i pewnie na wysokim zasięgu trafia Olivia Różański w narożnik parkietu swoim mocnym i technicznym zarazem uderzeniem.

5:6
    Dobra akcja po stronie Polek.

5:5
    Dobrze w punkt trafia atakiem Radostina Marinowa.

4:5
    Udana ofensywna akcja Bułgarek kończy się powodzeniem.

3:5
    Kolejny raz punktuje w ataku Czyrniańska. Tym razem wykorzystała ona dużą dziurę w dwubloku przeciwniczek.

3:4
    Ile sił w dłoni Magdalena Jurczyk ze środka siatki pewnie trafia w wolne pole.

3:3
    Niespodziewanie na kontrze po problemach w obronie punktują w ataku Bułgarki, a konkretnie Beczewa z drugiej linii.

2:3
    Z lewej flanki Martyna Czyrniańska technicznie i w aut obija blok przeciwniczek.

2:2
    Teraz już udanie ze środka w ataku Mira Todorowa między blokującymi z Polski.

1:2
    Błąd dotknięcia siatki w wykonaniu bułgarskiej środkowej Todorowej.

1:1
    Skuteczna w ofensywie Marinowa z prawej strony siatki.

0:1
    Szczęśliwie blokuje teraz rywalkę na środku siatki Agnieszka Korneluk.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.
    Statystycznie ten drugi set wyglądał następująco!

Ta odsłona pod kątem zagrywki i gry blokiem była już lepsza po stronie Polek, które zachowują koncentrację w ataku i przyjęciu. Można uznać, że ten mecz zaczyna się od nowa, bo wynik remisowy 1:1 po dwóch partiach i czekamy na dalszy przebieg tego ciekawego pojedynku.

19:25
    Środkiem kończą tego seta kadrowiczki Lavariniego. Uderza pewnie w boisko Magdalena Jurczyk i 25:19 wygrywają Polki doprowadzając w całym starciu do wyrównania 1:1!

19:24
    Nieudany serwis na koncie Stysiak.

18:24
    Również nie przedziera się atakiem na drugą stronę Merelin Nikołowa, która odbija się od podwójnego bloku. Duża przewaga i piłki setowe dla Polek!

18:23
    Do bólu skuteczna punktuje po prostej z prawej flanki Magdalena Stysiak.

18:22
    Podwójny blok stosują Polki na Beczewej, co przynosi pożądane efekty.

18:21
    Wprowadzona przed momentem do gry Simona Nikołowa atakuje w siatkę. Piąte z rzędu oczko ląduje na koncie Polek.

18:20
    W ataku z prawego skrzydła ile sił w ręce uderza o blok rywalek na daleki aut Stysiak.

18:19
    Z szóstej strefy atakowała Różański, co wybroniły Bułgarki, ale już na kontrze Jordanowa z drugiej linii uderza w pół siatki.

18:18
    Remis po ataku Stysiak. Zacięta rywalizacja w Korei Południowej trwa.

18:17
    Walczą Polki. Udany atak na lewym skrzydle.

18:16
    Piłka rozegrana od kapitan bułgarskiej reprezentacji Petji Barakowej na środek za plecy do Miry Todorowej, która udanie kończy akcję.

17:16
    Nieudany serwis bułgarskiej siatkarki.

17:15
    Trwa napór bułgarskiej ekipy. Piąty punkt z rzędu po przerwie trenera Micelliego i w ataku zapunktowała Radostina Marinowa.

16:15
    I ponownie na prowadzeniu Bułgaria po asie, którego posłała Marija Jordanowa!

15:15
    Remis po kolejnym zablokowanym uderzeniu ze strony Łukasik.

14:15
    Topnieje przewaga biało-czerwonych po skutecznym bloku Bułgarek na Martynie Łukasik.

13:15
    Aut po ataku jednej z Polek.

12:15
    Trener żeńskiej kadry Bułgarii Lorenzo Micelli zwołuje swoje zawodniczki i mamy pierwszy czas na żądanie dla włoskiego szkoleniowca w secie drugim.

12:15
    As serwisowy dopisuje na swoje konto Olivia Różański!

12:14
    Rośnie do dwóch oczek przewaga Polek po bloku Korneluk z prawej flanki na Jordanowej.

12:13
    Dobrze nabija w aut dłonie przeciwniczek w bloku Różański.

12:12
    Skuteczna ofensywna akcja kadry Bułgarii.

11:12
    Wracają na prowadzenie Polki po tym jak Bułgarki nie skończyły ofesnywnej akcji, a Magdalena Stysiak obiła na powrotnej piłce w aut dłonie rywalek w bloku.

11:11
    Sajkowa kieruje serwis w aut.

11:10
    Mało brakowało, a uderzenie Jordanowej wybroniłyby Polki jednak zabrakło centymetrów w defensywie Jurczyk.

10:10
    I ponownie remis. Tym razem wynik 10:10 po złym ataku Bułgarki.

10:9
    Silny atak Stysiak na prawej stronie i bez szans na obronę libero z Bułgarii.

10:8
    Stefano Lavarini nie czeka dłużej prosząc o pierwszy timeout w drugiej odsłonie meczu, który zdecydowanie nie układa się jak na razie po myśli polskich zawodniczek i włoskiego szkoleniowca.

10:8
    Skończony przez gospodynie tego meczu atak na prawym skrzydle i prowadzenie 10:8 w połowie drugiego seta.

9:8
    Świetnie z wykorzystaniem górnej taśmy przy siatce zaserwowała Elena Beczewa i zmylona w defensywie polska libero Maria Stenzel. Jest kolejny as dla Bułgarii!

8:8
    Lewa flanka i Marija Jordanowa kończy akcję atakiem po palcach polskiej blokującej. Znów remisowo.

7:8
    Po dłoniach Różański daleko w aut uderza atakiem Marinowa.

6:8
    Przecisnęła się na środku w wolne pole boiska Jurczyk swoją kiwką.

6:7
    Prosty błąd przekroczenia linii 9. metra przy serwisie ze strony Stysiak.

5:7
    Nad wyraz aktywna jest w ostatnich akcjach Elena Beczewa, ale tym razem jest to uderzenie autowe.

5:6
    Błąd na zagrywce popełnia Todorowa.

5:5
    Straty przez Bułgarię ponownie odrobione, a atakowała na lewym skrzydle Beczewa.

4:5
    Autowy atak ze środka Magdaleny Jurczyk.

3:5
    Udana kiwka bułgarskiej siatkarki wysoko nad blokiem w wolną strefę.

2:5
    Tym razem ponownie w roli głównej na lewej flance Beczewa, która to atakuje bez bloku rywalek w aut. To efekt schowanych rąk przez jedną z biało-czerwonych.

2:4
    Świetna praca polskiego bloku i na prawym skrzydle zatrzymywana w ofensywie Elena Beczewa.

2:3
    Na środku kapitan polskiej kadry Agnieszka Korneluk pewnie w ataku trafia czysto w parkiet.

2:2
    Olivia Różański z błędnym serwisem na koncie.

Drugi set rozpoczęty.

Po stronie Bułgarek to Marinowa i Beczewa grają kluczowe role jak dotychczas w tym pojedynku, a w ekipie polskiej to bez wątpienia Stysiak jest wiodącą postacią mimo paru pomyłek. I to chyba one zaważyły na przegranej seta przez Polki, bo jak na razie Bułgaria radzi sobie lepiej w bloku i na zagrywce, a w ataku przeważają biało-czerwone jednak błędów własnych więcej po polskiej stronie.

28:26
    Zasłużenie wywalczona wygrana w pierwszym secie przez Bułgarki. Kończy udanie ofensywną akcję tego zespołu Marija Jordanowa i wygrywają w tej odsłonie rywalki Polek 28:26!

27:26
    Magdalena Jurczyk sprawiła rywalkom spore kłopoty w przyjęciu swoim serwisem, ale na kontrze Agnieszka Korneluk niedokładną piłkę otrzymała od Katarzyny Wenerskiej, co spowodowało, że została zablokowana przez Borisławę Sajkową. Setbol dla Bułgarii!

26:26
    Olivia Różański przedziera się z lewej strony siatki wykorzystując dłonie blokujących i atakując z ich otarciem w aut.

26:25
    Skutecznie z lewego skrzydła Radostina Marinowa daje kolejnego setbola swojej kadrze!

25:25
    Trafiona bułgarska libero Miła Paszkułewa teraz w mocnym ataku ze strony Magdaleny Stysiak. Po 25.

25:24
    Beczewa w ofensywnej akcji uderza po palcach Stysiak i jest szansa na zakończenie seta dla Bułgarii, bo ma ta reprezentacja piłkę setową!

24:24
    Kolejny raz bardzo dobrze funkcjonuje bułgarski blok i gramy na przewagi po dobrym zatrzymaniu w ataku Magdaleny Stysiak.

23:24
    Walczą ciągle Bułgarki i słusznie, bo już mają zaledwie jeden punkt straty, a zatrzymywana blokiem była teraz Monika Gałkowska.

22:24
    W pełnym rozpędzie z prawej strony siatki Radostina Marinowa uderza celnie w boisko.

21:24
    Popełniają Bułgarki błąd przejścia linii środkowej boiska, czego efektem są piłki setowe dla podopiecznych trenera Stefano Lavariniego!

21:23
    Myli się serwisem kapitan polskiej reprezentacji kobiet Agnieszka Korneluk.

20:23
    Duża ilość otarć o blok w tym meczu, ale teraz nie pozwala na to niezawodny polski blok w duecie Jurczyk i Stysiak, który zatrzymuje atak przeciwniczki. Trzypunktowa przewaga Polek w końcówce pierwszej odsłony meczu.

20:22
    Środek siatki, gdzie pewnie wbija się atakiem Korneluk.

20:21
    Obity blok Polek tym razem przez Mariję Jordanową.

19:21
    Także pierwszy as jest i po stronie polskiej, bo trafia Olivia Różański zagrywką prosto w zaskoczoną Elenę Beczewą!

19:20
    Świetnie po zmianie strony na lewym skrzydle atakuje po skosie bez szans na obronę dla bułgarskiej libero Stysiak. Polki nie pozwalają wyrwać sobie prowadzenia z rąk.

19:19
    Nie skończyły kontrataku Polki, a więc na prawej flance w ataku Marinowa, która to obija dłonie przeciwniczek w aut.

18:19
    Ważna akcja zakończona na korzyść Polek po mocnym i zarazem udanym ataku Stysiak.

18:18
    Włoski szkoleniowiec kobiecej kadry Polski Stefano Lavarini zwołuje swoje siatkarki do ławki, co zwiastuje pierwszy czas na żądanie tego trenera w tej rywalizacji.

18:18
    W końcu doprowadziły do wyrównania reprezentantki Bułgarii i jest wynik po 18.

17:18
    Marinowa nie daje oddechu rywalkom i punktuje w ofensywie, co powoduje, że ciągle wynik jest mocno stykowy.

16:18
    Dobrze w ofensywnej akcji zagrała teraz Różański.

16:17
    Nieco szczęśliwie, ale skutecznie zaserwowała Elena Beczewa. Piłka podbiła się jeszcze o taśmę i spadła w wolne pole tuż za siatką. Drugi as Bułgarii w tym meczu!

15:17
    Teraz już udanie z wykorzystaniem polskiego bloku zaatakowała Radostina Marinowa.

14:17
    Dała się nabrać na siatce Beczewa, bo schowała dłonie w bloku Wenerska i piłka spadła na dalekim aucie.

14:16
    Ociera piłką w ataku o palce jednej z Polek Elena Beczewa i punktuje na korzyść swojej kadry.

13:16
    Błąd na zagrywce popełnia Stysiak.

12:16
    Nie zdołały się wybronić Bułgarki po ataku z drugiej linii Olivii Różański. Bardzo mocne uderzenie reprezentantki Polski w tej sytuacji.

12:15
    Prosty sposób w ataku wykorzystuje Martyna Łukasik na lewej stronie. Nabija dłonie blokujących ile sił i piłka przedziera się na drugą stronę wpadając w wolne pole.

12:14
    Bułgarskie siatkarki mają lepszy moment w swojej grze, a blokowana na prawej flance była Magdalena Stysiak.

11:14
    Z dużą łatwością formalne gospodynie tego meczu kończą akcję z lewego skrzydła.

10:14
    Aut po ataku jednej z Bułgarek.

10:13
    Czysto w pole punktowej serwuje teraz Marija Jordanowa notując pierwszeo asa w tym pojedynku!

9:13
    Przyjmująca kadry Bułgarii Elena Beczewa skutecznie w aut z wykorzystaniem bloku rywalek.

8:13
    Zerwany atak w wykonaniu Magdaleny Stysiak na prawym skrzydle. Trudną piłkę do gry miała atakująca polskiej kadry po rozegraniu libero Marii Stenzel.

7:13
    Różański w udanej akcji na siatce po tym timeoucie.

7:12
    Widząc, co dzieje się na parkiecie reaguje Włoch Lorenzo Micelli. Trener bułgarskiej reprezentacji kobiet prosi o drugą w tym secie przerwę na żądanie.

7:12
    Po ataku Stysiak odbija się piłka od bloku rywalek i wraca na stronę Polek spadając w aucie.

7:11
    Uruchomiony bułgarski środek siatki i tam w dobrej akcji ofensywnej Mira Todorowa.

6:11
    Idealnie w końcową linię boiska trafia w ataku na pełnym zasięgu z prawej flanki Magdalena Stysiak.

6:10
    Błąd podwójnego odbicia piłki w wykonaniu Wenerskiej.

5:10
    Po palcach blokujących w aut atakuje teraz Olivia Różański.

5:9
    Również dobrze w ofensywie Bułgarki w swojej składnej akcji.

4:9
    Szybkie rozegranie piłki przez Katarzynę Wenerską na środek do Magdaleny Jurczyk i ta pewnie wstrzeliła się w pole punktowe.

4:8
    Mieści się w parkiecie atakując z prawej flanki po przekątnej Radostina Marinowa.

3:8
    Miękko, technicznie i skutecznie po bloku przeciwniczek daleko w aut huknęła Stysiak.

3:7
    Tym razem dobra akcja rywalek.

2:7
    Po skosie w boisko atakuje reprezentantka Polski.

2:6
    Świetnie podwójnym blokiem popracowała Stysiak i Korneluk, a to skutkuje zdobyczą punktową po ataku Bułgarki.

2:5
    Z wykorzystaniem polskiego bloku na aut kiwa piłkę na prawym skrzydle Mira Todorowa.

1:5
    Kolejny raz do bólu skuteczna ze środka Korneluk.

1:4
    Nieudana zagrywka jednej z Polek po czasie.

0:4
    Włoski trener bułgarskiej kadry kobiet Lorenzo Micelli prosi o pierwszy timeout w tym meczu po nieudanym początku w wykonaniu jego siatkarek.

0:4
    Radostina Marinowa z prawej strony siatki przestrzeliła w aut po przekątnej.

0:3
    Skuteczna kiwka Magdaleny Stysiak w wolne pole nad podwójnym blokiem przeciwniczek.

0:2
    Dobrze wyblokiem pograły Polki i na kontrze udanie ze środka kapitan Agnieszka Korneluk.

0:1
    Borisława Sajkowa psuje pierwszy serwis w tym meczu.

0:0

Bułgaria: Barakowa (C), Jordanowa, Todorowa, Marinowa, Beczewa, Sajkowa.

Libero: Paszkułewa.
    Trener: Lorenzo Micelli

Polska: Wenerska, Różański, Korneluk (C), Stysiak, Łukasik, Jurczyk.

Libero: Stenzel.
    Trener: Stefano Lavarini

Sędziowie: Wim Cambre (BEL).

Bułgaria, to zupełne przeciwieństwo Polek. Dotychczas zgromadziła ta reprezentacja w 10 meczach 8 punktów z bilansem setów 11:25 oraz 2 wygranymi i 8 porażkami na koncie. Z kolei biało-czerwone są na pozycji wicelidera z dorobkiem 23 punktów po 10 meczach i stosunkiem setów 26:12 oraz statystyką 8 zwycięstw i 2 przegranych. Dziś zdecydowanym faworytem są Polki pod wodzą włoskiego trenera Stefano Lavariniego.
    Piątkowy poranek, to rywalizacja Polek z Bułgarkami w ramach tegorocznej edycji siatkarskiej Ligi Narodów kobiet 2023. Rywalizacja prowadzona jest tym razem w Korei Południowej w miasteczku Suwon!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 05:00.