Podbeskidzie – Wisła Pł. 1:1 (koniec) | Znicz – Resovia 2:0 (koniec) | Miedź – GKS K. 1:0 (koniec)
Znicz Pruszków
2:0 (0:0)
Resovia
Niedziela 23.07.2023, 15:00 • Stadion Piłkarski MZOS Znicz, Pruszków • Fortuna 1 Liga • Runda 1

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:00:08)

Posiadanie piłki: 44% : 56%.
    Strzały na bramkę: 8:3.
    Strzały niecelne: 7:9.
    Rzuty rożne: 6:5.
    Spalone: 1:1.
    Faule: 12:10.

Znicz Pruszków rozpoczął sezon w roli beniaminka od pokonania 2:0 Resovii. Pierwsza połowa była jeszcze wyrównana, z krótkim fragmentem naporu gości, ale po przerwie podopieczni Mariusza Misiury zdominowali bardziej doświadczonego ligowca. Potwierdzili to efektownymi golami Krystiana Pomorskiego i Shumy Nagamatsu. Drużyna z Podkarpacia miała problem z przeniesieniem gry na połowę beniaminka i niczym ciekawym już nie odpowiedziała.

90+4

90+2
    Zmiana w drużynie Znicz Pruszków:
    z boiska schodzi Krajewski, na boisku pojawia się Kendzia.

90+2
    z boiska schodzi Czarnowski, na boisku pojawia się Proczek.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

88
    Groźnie Znicz Pruszków i aż dwa uderzenia w ciągu kilku sekund, które zapowiadały powiększenie prowadzenia. Pierwsze z nich zostało obronione przez Nikodema Sujeckiego, a drugie okazało się niedokładne.

87
    Resovia odzyskała piłkę, jednak Zniczowi Pruszków nie brakowało czasu na staranne rozstawienie się w obronie.

85
    Pozostało jeszcze pięć minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania. Resovia już chyba pogodzona z niepowodzeniem na inaugurację sezonu.
    Tak padła druga bramka

84
    Spieszy się Nikodemowi Sujeckiemu, ale jego zrezygnowani kompani z pola nie potrafią przenieść ciężaru grania pod bramkę Miłosza Mleczki.

83
    Z wielkim trudem przychodzi atakowanie rzeszowianom. W pierwszej połowie był fragment ich naporu, ale nie potrwał on specjalnie długo.

82
    Na boisku nie ma już między innymi zadowolonego strzelca drugiego gola Shumy Nagamatsu. Japończyk zobaczy końcówkę prawdopodobnie rozstrzygniętego meczu z ławki rezerwowych.

80
    z boiska schodzi Wójcicki, na boisku pojawia się Cegiełka.
    Tak cieszył się Znicz Pruszków!

77
    Tymczasem Resovia bryluje w żółtych kartonikach. Kornel Osyra napomniany przez sędziego.

75
    Gol dla Znicza!
    Strzelcem bramki SHUMA NAGAMATSU.

Nie zwolnili po zdobyciu prowadzenia gospodarze i zbierają owoce. Po golu Shumy Nagamatsu przewaga Znicza Pruszków wydaje się być bezpieczna. 2:0 na stadionie beniaminka! Shuma Nagamatsu i jego przyszłość w zespole stała latem pod znakiem zapytania, tymczasem Japończyk z golem już na inaugurację sezonu.

Gole: 51. Pomorski, 75. Nagamatsu

Kartki:   45. Moskwik (ZNI), 45+3. Nagamatsu (ZNI) – 5. Adamski (RES), 49. Kanach (RES), 53. Zastawny (RES), 73. Bąk (RES), 77. Osyra (RES)

Posiadanie piłki: 44 % : 56 %.
    Strzały celne: 8:3. Strzały niecelne: 7:9. Rzuty rożne: 6:5. Spalone: 1:1. Foule: 12:10.
    Znicz Pruszków: Mleczko – Juchymowycz, Błyszko, Grudziński, Krajewski (90. Kendzia), Pomorski, Nagamatsu (80. Tabara), Moskwik (65. Wawszczyk), Czarnowski (90. Proczek), Pomorski, Wójcicki (80. Cegiełka).

Zmiany: Misztal – Brejnak, Cegiełka, Jannasz, Kendzia, Wawszczyk, Tabara i Proczek.

Trener: Mariusz Misiura

Resovia: Sujecki – Mikulec, Górski, Łyszczarz (74. Pieniążek), Urynowicz (64. Bąk), Adamski, Eizenchart (74. Mikrut), Osyra, Buchał, Zastawny (55. Mazek), Kanach (64. Wasiluk).
    Zmiany: Grabowski – Bondarenko, Wasiluk, Pieniążek, Mazek, Bąk, Chuchro, Mikrut.

Trener: Mirosław Hajdo

Sędziowie: Piotr Idzik (Poznań)