Znicz – Zagłębie S. 1:0 (koniec) | Wisła Pł. – Lechia 1:1 (koniec)
Znicz Pruszków
1:0 (1:0)
Zagłębie Sosnowiec
Piątek 04.08.2023, 18:00 • Stadion Piłkarski MZOS Znicz, Pruszków • Fortuna 1 Liga • Runda 3

90
    Wojciech Błyszko napomniany żółtą kartką na zakończenie podstawowego czasu.

88
    Zmiana w drużynie Znicz Pruszków:
    z boiska schodzi Wawszczyk, na boisku pojawia się Tabara.

88
    z boiska schodzi Krajewski, na boisku pojawia się Kendzia.

82
    Patryk Caliński przesadził i jest napomnienie żółtym kartonikiem.

79
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec:
    z boiska schodzi Troć, na boisku pojawia się Bębenek.

79
    z boiska schodzi Wrzesiński, na boisku pojawia się Camara.

79
    z boiska schodzi Moskwik, na boisku pojawia się Proczek.

77
    Dmytro Juchymowicz pierwszym zawodnikiem Znicza Pruszków napomnianym żółtym kartonikiem.

71
    z boiska schodzi Valencia, na boisku pojawia się Guezen.

67
    Jak na zawołanie, napomnienie żółtą kartką dla Dominika Jończego.

59
    z boiska schodzi Karwot, na boisku pojawia się Bonecki.

59
    z boiska schodzi Matynia, na boisku pojawia się Pavić.

59
    z boiska schodzi Czarnowski, na boisku pojawia się Wójcicki.

56
    Jak dotąd w drugiej połowie najlepszą szansę na kolejnego gola miał Paweł Moskwik i Zagłębie Sosnowiec nie po raz pierwszy zostało uratowane przez Mateusza Kosa.

42
    Ołeksij Bykow drugim zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec z żółtym kartonikiem na koncie.

39
    Gol dla Znicza!
    Strzelcem bramki PAWEŁ MOSKWIK.

Ostrzeżeń gospodarzy było już za dużo. W 39. minucie Znicz zdobył wyczekiwanego w Pruszkowie gola na 1:0. Paweł Moskwik przymierzył do bramki w swojej drugiej w meczu sytuacji strzeleckiej. Tym razem zachował się z zimną krwią.

36
    Nieśmiała odpowiedź Zagłębia Sosnowiec w postaci strzału Huberta Matyni, z którego powstrzymaniem nie miał problemu Miłosz Mleczko. Obrońca wybrał się w szesnastkę przeciwnika przy okazji kombinacyjnie rozegranego rzutu wolnego.

33
    Joel Valencia napomniany żółtą kartką za przewinienie.

31
    W ostatnich minutach najlepszą szansę na pokonanie bramkarza przeciwnika miał Krystian Pomorski. Okazja była wręcz wyborna, mimo to zawodnikowi Znicza Pruszków nie udało się odpowiednio przymierzyć do sieci.

16
    W 16. minucie ponownie akcja Znicza Pruszków zakończona groźnym kopnięciem, ale Mateusz Kos nie pozwala sobie na skapitulowanie.

9
    Autorem pierwszego uderzenia celnego w meczu był Patryk Czarnowski. Piłka wytraciła prędkość po rykoszecie od jednego z broniących i stała się prostym łupem dla Mateusza Kosa.

Gole: 39. Moskwik

Kartki:   77. Juchymowicz (ZNI), 90. Błyszko (ZNI) – 33. Valencia (SOS), 42. Bykow (SOS), 67. Jończy (SOS), 82. Caliński (SOS)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 6:1. Strzały niecelne: 8:4. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 2:1. Foule: 20:12.
    Znicz Pruszków: Mleczko – Krajewski (88. Kendzia), Juchymowicz, Błyszko, Grudziński, Wawszczyk (88. Tabara), Nagamatsu, Tkaczuk, Pomorski, Czarnowski (59. Wójcicki), Moskwik (79. Proczek).

Zmiany: Misztal – Kendzia, Wójcicki, Proczek, Tabara, Bućko, Cegiełka, Jannasz, Krocz.

Trener: Mariusz Misiura

Zagłębie Sosnowiec: Kos – Matynia (59. Pavić), Bykow, Jończy, Caliński, Troć (79. Bębenek), Rozwandowicz, Karwot (59. Bonecki), Valencia (71. Guezen), Wrzesiński (79. Camara), Biliński.

Zmiany: Siuta – Pavić, Camara, Dalić, Bonecki, Ryndak, Guezen, Klupś, Bębenek.

Trener: Krzysztof Górecko

Sędziowie: Szymon Łężny (Kluczbork)