Znicz – Zagłębie S. 1:0 (koniec) | Wisła Pł. – Lechia 1:1 (koniec)
Wisła Płock
1:1 (0:1)
Lechia Gdańsk
Piątek 04.08.2023, 20:30 • Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock • Fortuna 1 Liga • Runda 3

Koniec! Remis! Wisła dominowała przez większość spotkania, ale pod koniec meczu to Lechia miała swoje okazje i mogła przechylić szalę wygranej na swoją korzyść! (22:32:23)

90+8

90+7
    Żółta kartka dla zespołu Wisła Płock (Lesniak).

90+5
    Coś niesamowitego! Piłka spada pod nogami Fernandeza w polu karnym, ale ten potyka się o piłkę i traci panowanie nad nią!

90+4
    Wiślacy lekko się otworzyli, Lechia ostatnimi czasy ma więcej akcji bramkowych!

90+2
    Świetne zagranie Fernandeza w pole kanre w kierunku wpadającego Zjawińskiego, ten uderza wślizgiem, ale kapitalnie broni Kamiński!

90+1
    Arbiter dorzuca 7 minut.

90
    Kałąhur z lewej strony boiska w pole karne na wpadającego Zjawińskiego, ale ten źle przyjmuje piłkę.

88
    Bugaj z prawej strony w kontrze przed bramkę, ale gospodarze oddalają zagrożenie.

87
    Gospodarze jeszcze nie rezygnują. Wciąż są na połowie rywala, jak nie z lewej to z prawej strony.

85
    Wiślacy nadal w natarciu, ale defensywa Lechii jest jak twierdza nie do przejścia! Zostało nieco ponad 5 minut regulaminowego czasu gry!

82
    Biegański decyduje się na kolejną próbę z dystansu, ale ponownie niecelnie.

81
    Groźnie! Luis Fernandez uwalnia się spod opieki rywala na 25 metrze, decyduje się na strzał, ale trafia wprost w ręce Kamińskiego!

80
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk:
    z boiska schodzi Conrado, na boisku pojawia się Sezonienko.

80
    Zmiana w drużynie Wisła Płock:
    z boiska schodzi Srecković, na boisku pojawia się Cielemięcki.

79
    Do wejścia na murawę szykuje się Sezonienko.

77
    Lechia zamknięta na własnej połowie, Wiślacy nie pozwalają na zbyt wiele rywalom!

76
    Dobre dośrodkowanie w pole karne gości, gdzie jednak piłka szczęśliwie trafia w Kałahura i wpada w ręce golkipera Lechii!

74
    Wiślacy nadal w natarciu, gospodarze przeważają. Teraz wywalczyli korner!

72
    Dogranie na 16 metr w kierunku nabiegającego Biegańskiego, ten oddaje strzał z dystansu, ale nad poprzeczką!

69
    Na bezpośednie uderzenie na bramkę z rzutu wolnego decyduje się Szwoch, ale strzał niecelny!

69
    Będzie rzut wolny dla gospodarzy z okolic 20 metra.

68
    Żółta kartka dla zespołu Lechia Gdańsk (Zhelizko).

66
    z boiska schodzi Szymański, na boisku pojawia się Drapiński.

65
    z boiska schodzi Brzęk, na boisku pojawia się Bugaj.

65
    Zastanawiające jest to, że Szymański kopnął rywala, a arbiter nie dał za to kartki. Odgwizdał faul, ale Fernandez dostał kartkę za protesty.

64
    Żółta kartka dla zespołu Lechia Gdańsk (Fernandez).

63
    Żółta kartka dla zespołu Wisła Płock (Szymański).

62
    Korner i wrzutka w pole karne, gdzie Piła dochodzi do uderzenia, ale próba w jego wykonaniu niecelna.

61
    Akcja gdańszczan, teraz ich kontra po przechwycie, wrzutka w pole karne, ale gospodarze wybijają na korner.

60
    Wiślacy na połowie rywala, Lechia, podobnie jak w pierwszej części spotkania, ma niewiele do powiedzenia.

58
    Ewidentnie gospodarze szukają gola na 2:1! Kolejna wrzutka, teraz z lewej strony, ale w defensywie szczęśliwie gdańszczanie!

56
    Rzut wolny dla Wiślaków, wrzutka w pole karne, gdzie Czajka uderza głową, ale ad poprzeczką!

54
    Obraz gry nam się nie zmienia względem pierwszej połowy, nadal to gospodarze zdecydowanie częściej w posiadaniu piłki.

53
    z boiska schodzi Niepsuj, na boisku pojawia się Biernat.

52
    Bramka nieuznana.

51
    Trwa jeszcze analiza VAR!

50
    Mogło być 2:0! Kapitalne dogranie górą w kierunku Sekulskiego, ten uwalnia się spod opieki rywala i strzela w taki sposób, że trafia do siatki! Jednak arbiter dostrzega ofsajd!

49
    Wciąż udzielana jest pomoc Niepsujowi.

48
    Jeden z zawodników gospodarzy potrzebuje pomocy medyków.

46
    Gol dla Wisły Płock!

Ale wejście KRZYSZTOFA JANUSA! Mamy remis! Fatalne ustawienie defensywy Lechii/ Świetne, krossowe podanie w pole karne, gdzie Janus uwalnia się spod opieki rywala i pewnym strzałem na dalszy słupek, trafia do siatki!

46
    z boiska schodzi Hiszpański, na boisku pojawia się Janus.

46

Obie drużyny wracają na murawę.

Pierwsza połowa pod dyktando Wiślaków, ale to goście prowadzą! Gospodarze mieli zdecydowanie więcej akcji, ale nie potrafili ich wykorzystać!

45+6

45+5
    Piłka spada pod nogami Gerbowskiego w polu karnym, ten szuka strzału, ale zostaje zablokowany!

45+3
    Conrado z lewej strony wpada w pole karne i oddaje strzał na bramkę, ale piłka przelatuje nad poprzeczką!

45+3
    Wiślacy nadal w natarciu, kolejne dośrodkowanie przed bramkę gości, jednak łapie golkiper Lechii!

45+1
    Spremo potrzebuje pomocy medyków.

45+1
    Arbiter dorzuca aż 5 minut!

44
    Sunie kontra gospodarzy na lewej stronie, ale w porę do defensywy wracają gdańszczanie.

43
    Teraz akcja Lechii na lewej stronie, wrzutka w szesnastkę, ale Wisła wybija!

41
    Lechię trochę obudziła ta bramka! Gdańszczanie lekko poczuli się pewniej!

40
    Po krótkiej przerwie wracamy do gry!

39
    Wciąż udzielana jest pomoc Kamińskiemu!

38
    Ucierpiał jeszcze Kamiński, potrzebna pomoc medyków.

37
    Gol dla Lechii!

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić! Sunie kontra zawodników Lechii! Dogranie do Zjawińskiego, ten wpada w pole karne, mija Czajkę, ale uderza w bramkarza! Do dobitki doskakuje LUIS FERNANDEZ i strzałem do pustej bramki trafia!

36
    Akcja gdańszczan, Piła przekłada piłkę na lewą nogę będąc w polu karnym i decyduje się na strzał, ale nad poprzeczką!

34
    I znów kombinacyjna akcja gospodarzy jednak teraz Srecković podając do Gerbowskiego, traci piłkę!

33
    Kolejne zagranie do przodu w wykonaniu Wiślaków, ale dobrze w defensywie Lechia. Od bramki Lechia.

31
    Gerbowski decyduje się na uderzenie zza pola karnego, ale świetnie interweniuje Sarnavskiy na linii bramkowej!

30
    Piła centruje z prawej strony boiska, ale wpadający w pole karne Conrado, nie zdołał dopaść do piłki.

29
    Srecković próbuje swoich szans strzelając z dystansu, ale uderzenie w jego wykonaniu bardzo niecelne.

28
    Centra w pole karne rywala, gdzie szczęśliwie interweniuje Neugebauer i wybija!

28
    Za długo czekał z dośrodkowaniem z prawej strony Szwoch, został zablokowany i korner dla Wisły!

27
    Wiślacy nadal na połowie rywala, ale mają problem by sforsować defensywę przyjezdnych.

25
    Lechia jak na razie bez pomysłu na grę, każdorazowa próba wyjścia z piłką, kończy się niepowodzeniem.

24
    Rzut wolny dla gospodarzy. Wrzutka z okolic 45 metra, gdzie Czajka wychodząc w powietrze, fauluje jednego z gdańszczan.

23
    Tempo trochę niższe. Ostatnimi czasy ataki zawodników gospodarzy nie są aż tak mocne jak poprzednimi czasy.

21
    Wciąż to Wiślacy częściej na połowie rywala, ładnie krąży piłka między zawodnikami gospodarzy, ale nic z tego nie wynika.

19
    Jeszcze jeden z zawodników gospodarzy potrzebuje pomocy medyków, dostał piłką w głowę.

19
    Do rzutu wolnego podchodzi sam poszkodowany, Fernandez decyduje się na bezpośrednie uderzenie na bramkę, ale trafia w mur.

18
    Faulowany Fernandez na 20 metrze od bramki! Rzut wolny!

17
    Teraz akcja gości, dogranie w kierunku Fernandeza wychodzącego na pozycję, wpada w pole karne, ale pod presją rywala upada i uderza niecelnie.

16
    Korner i centra w pole karne, gdzie najpierw Sekulski uderza, ale źle. Dopada do piłki Szymański, ale strzela głową nad poprzeczką.

15
    Akcja gospodarzy na prawej stronie, przyspieszenie gry i centra w kierunku Sekulskiego, ale tam Neugebauer w ostatniej chwili na korner.

15
    Lechia jak na razie bardzo niemrawo. Przyjezdni mają sporo problemów z konstruowaniem akcji.

13
    Jak na razie to gospodarze przeważają, to oni są zdecydowanie częściej na połowie rywala!

11
    Sekulski z piłką w polu karnym rywala, ten szuka strzału, ale zostaje zablokowany! Po chwili jeszcze próba uderzenia Spremo z okolic 5 metra, ale świetnie bramkarz gości!

10
    Kolejna akcja Wiślaków, znów centra, teraz z prawej strony, ale za mocna. Od bramki gdańszczanie.

9
    Niepsuj nie opanował piłki w polu karnym rywala pod presją Conrado i od bramki przyjezdni.

8
    Gerbowski ze skrzydła boiska w pole karne rywala, ale piłka trafia w ręce Sarnavskiego!

8
    Sporo fauli, od samego początku tego spotkania sędzia Lewandowski ma sporo do roboty!

7
    Teraz gra przeniosła się do środkowej części boiska, teraz to goście w ataku pozycyjnym.

5
    Wisła jak na razie częściej przy piłce, widać, że gospodarze szybko chcą zdobyć gola!

4
    Krótkie rozegranie Kapicia z Fernadnezem, w końcu ten drugi wpada z piłką w pole karne, ale zostaje powstrzymany przez Wiślaków!

3
    Teraz Lechia na połowie rywala, jeden z gości faulowany na 45 metrze od bramki i szansa na wrzutkę dla gdańszczan!

3
    Wysoko atakują gospodarze! Goście jak na razie skupieni na grze w defensywie.

2
    Pierwsza szansa dla gospodarzy, kombinacyjna akcja gospodarzy, zgranie w pole karne, gdzie Sekulski uderza z woleja, ale trafia jedynie w słupek!

1

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Piotr Grabowski

Gole: 46. Janus – 37. Fernandez

Kartki:   63. Szymański (PLO), 90+7. Lesniak (PLO) – 64. Fernandez (LGD), 68. Zhelizko (LGD)

Wisła Płock: Kamiński – Niepsuj (53. Biernat), Szymański (66. Drapiński), Czajka, Hiszpański (46. Janus), Lesniak, Spremo, Gerbowski, Szwoch, Srecković (80. Cielemiecki), Sekulski
    Zmiany: Biernat, Chrzanowski, Cielemięcki, Drapiński, Gradecki, Janus, Strózik, Szczutowski, Witek

Lechia Gdańsk: Sarnavskiy – Brzęk (65. Bugaj), Neugebauer, Zhelizko, Kałąhur, Biegański, Kapić, Conrado (80. Sezonienko), Fernandez, Piła, Zjawiński
    Zmiany: Bajko, Borkowski, Bugaj, Kałduński, Kardas, Lemka, Mikułko, Poznański, Sezonienko, Sypek