Zagłębie L. – Lech P. 1:1 (koniec) | Legia – Ruch 3:0 (koniec)
Legia Warszawa
3:0 (2:0)
Ruch Chorzów
Niedziela 06.08.2023, 20:00 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • PKO Ekstraklasa • Runda 3

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:59:30)

Posiadanie piłki: 61% : 39%.
    Strzały na bramkę: 6:1.
    Strzały niecelne: 14:4.
    Rzuty rożne: 6:4.
    Spalone: 2:3.
    Faule: 10:11.

Legia Warszawa rozprawiła się pewnie z następnym beniaminkiem. Podopieczni Kosty Runjaicia byli wyraźnie lepsi, co potwierdzili wynikiem 3:0 w rywalizacji z Ruchem Chorzów.

90+2

90+2
    Maciej Sadlok napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

90
    Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

89
    Także Bartosz Kapustka strzelał niedokładnie.

88
    Podanie do Daniela Szczepana, który nie pojedynkował się już z obrońcami Legii Warszawa, a zdecydował się na uderzenie z dystansu. Pudło.

86
    Nieudane rozegranie rzutu wolnego na połowie przeciwnika i coraz więcej wskazuje na zachowanie czystego konta przez Kacpra Tobiasza.

84
    Druga połowa nie należała do bardzo pasjonujących. Tym bardziej teraz, kiedy Legia Warszawa wymienia w nieskończoność podania między zniechęconymi przeciwnikami.

82
    Przewinienie powracającego za przeciwnikiem Ernesta Muciego odgwizdane przez Pawła Malca.

80
    Pozostało zaledwie 10 minut do zakończenia podstawowego czasu.

79
    Makana Baku przełożył sobie piłkę oraz przeciwnika, jednak na zakończenie solowego ataku oddał uderzenie zdecydowanie za wysoko.

78
    Niebezpieczny atak pressingiem na Kacpra Tobiasza. W ostatnim momencie zapobiegł stracie kuriozalnego gola pod naporem pressingu Niebieskich.

77
    Josue napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na połowie przeciwnika.

75
    25247 kibiców na trybunach w Warszawie.

74
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów:
    z boiska schodzi Szymon Szymański, na boisku pojawia się Patryk Sikora.

74
    z boiska schodzi Tomasz Wójtowicz, na boisku pojawia się Kacper Skwierczyński.

74
    Kompletnie nieudane wykonanie rzutu wolnego i piłka uciekła stołecznemu zespołowi poza boisko.

Gole: 19. Gual, 43. Pekhart, 68. Josue

Kartki:   8. Çelhaka (LEG), 45+1. Jędrzejczyk (LEG), 77. Josue (LEG) – 27. Michalski (RUC), 59. Szywacz (RUC), 90+2. Sadlok (RUC)   23. Kasolik (RUC)

Posiadanie piłki: 61 % : 39 %.
    Strzały celne: 6:1. Strzały niecelne: 14:4. Rzuty rożne: 6:4. Spalone: 2:3. Foule: 10:11.
    Legia Warszawa: Tobiasz – Pankov, Jędrzejczyk, Ribeiro – Wszołek (C) (60. P. Kun), Çelhaka (60. Slisz), Elitim (72. Kapustka), Baku – Rosołek, Pekhart (46. Muci), Gual (60. Josue).
    Zmiany: Hładun – Augustyniak, Sokołowski, Strzałek.

Trener: Kosta Runjaić

Ruch Chorzów: Bielecki – Kasolik, Sadlok (C), Szywacz (59. Bartolewski) – Michalski, S. Szymański (74. Sikora), Swędrowski, Wójtowicz (74. Skwierczyński) – Ju. Letniowski (29. Szur), Starzyński (59. Steczyk) – Szczepan.
    Zmiany: Buchalik – Foszmańczyk, Feliks, Baranowski.

Trener: Jarosław Skrobacz

Sędziowie: Paweł Malec (Łódź)