Zagłębie L. – Lech P. 1:1 (koniec) | Legia – Ruch 3:0 (koniec)
Legia Warszawa
3:0 (2:0)
Ruch Chorzów
Niedziela 06.08.2023, 20:00 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • PKO Ekstraklasa • Runda 3

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:59:30)

Posiadanie piłki: 61% : 39%.
    Strzały na bramkę: 6:1.
    Strzały niecelne: 14:4.
    Rzuty rożne: 6:4.
    Spalone: 2:3.
    Faule: 10:11.

Legia Warszawa rozprawiła się pewnie z następnym beniaminkiem. Podopieczni Kosty Runjaicia byli wyraźnie lepsi, co potwierdzili wynikiem 3:0 w rywalizacji z Ruchem Chorzów.

90+2

90+2
    Maciej Sadlok napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

90
    Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

89
    Także Bartosz Kapustka strzelał niedokładnie.

88
    Podanie do Daniela Szczepana, który nie pojedynkował się już z obrońcami Legii Warszawa, a zdecydował się na uderzenie z dystansu. Pudło.

86
    Nieudane rozegranie rzutu wolnego na połowie przeciwnika i coraz więcej wskazuje na zachowanie czystego konta przez Kacpra Tobiasza.

84
    Druga połowa nie należała do bardzo pasjonujących. Tym bardziej teraz, kiedy Legia Warszawa wymienia w nieskończoność podania między zniechęconymi przeciwnikami.

82
    Przewinienie powracającego za przeciwnikiem Ernesta Muciego odgwizdane przez Pawła Malca.

80
    Pozostało zaledwie 10 minut do zakończenia podstawowego czasu.

79
    Makana Baku przełożył sobie piłkę oraz przeciwnika, jednak na zakończenie solowego ataku oddał uderzenie zdecydowanie za wysoko.

78
    Niebezpieczny atak pressingiem na Kacpra Tobiasza. W ostatnim momencie zapobiegł stracie kuriozalnego gola pod naporem pressingu Niebieskich.

77
    Josue napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na połowie przeciwnika.

75
    25247 kibiców na trybunach w Warszawie.

74
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów:
    z boiska schodzi Szymon Szymański, na boisku pojawia się Patryk Sikora.

74
    z boiska schodzi Tomasz Wójtowicz, na boisku pojawia się Kacper Skwierczyński.

74
    Kompletnie nieudane wykonanie rzutu wolnego i piłka uciekła stołecznemu zespołowi poza boisko.

73
    Przewinienie w centrum boiska na zastawiającym dostęp do piłki Macieju Rosołku.

73
    Bartosz Kapustka zaprezentuje się publiczności w końcówce spotkania, a powrócił on do składu Legii Warszawa po kontuzji.

72
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa:
    z boiska schodzi Juergen Elitim, na boisku pojawia się Bartosz Kapustka.

70
    Trzecia stracona bramka prawdopodobnie zabrała beniaminkowi resztkę nadziei na zapunktowanie.
    68. JOSUE - 3:0

68
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki JOSUE.

Rośnie konsekwentnie przewaga Legii Warszawa w rywalizacji z beniaminkiem. Znakomita reakcja gospodarzy na trudniejszy fragment spotkania. Josue dostał podanie od Macieja Rosołka, ułożył sobie piłkę na stopie i pokonał mocnym strzałem Jakuba Bieleckiego.

67
    Dwóch podopiecznych Kosty Runjaicia zbierało się do oddania uderzenia po płaskim dośrodkowaniu Makany Baku. Ostatecznie strzał Macieja Rosołka został odbity przez defensora Ruchu Chorzów na korner.

65
    Nieudana próba Niebieskich przedostania się z piłką w okolicę pola karnego wicemistrza Polski z wykorzystaniem prawego skrzydła.

64
    Ruch Chorzów całkiem dynamicznie rozpoczął drugą połowę spotkania. W ostatnich minutach Legia Warszawa postanowiła uspokoić sytuację na murawie.

60
    z boiska schodzi Jurgen Çelhaka, na boisku pojawia się Bartosz Slisz.

60
    z boiska schodzi Paweł Wszołek, na boisku pojawia się Patryk Kun.

60
    z boiska schodzi Marc Gual, na boisku pojawia się Josue.

59
    z boiska schodzi Remigiusz Szywacz, na boisku pojawia się Mateusz Bartolewski.

59
    z boiska schodzi Filip Starzyński, na boisku pojawia się Dominik Steczyk.

59
    Remigiusz Szywacz napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

56
    Strata piłki Tomasza Swędrowskiego, ale kontrakcja Legii Warszawa nie zakończyła się celnym strzałem Ernesta Muciego.
    55. Szymon Szymański strzelił zza pola karnego!

55
    Szymon Szymański starał się pokonać Kacpra Tobiasza płaskim, technicznym uderzeniem zza linii pola karnego. Rzucił się w kierunku piłki bramkarz Legii Warszawa i nie pozwolił na strzelenie gola kontaktowego.

54
    Interweniował Marc Gual po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Legii Warszawa.

53
    Podanie na wolne pole do Kacpra Michalskiego w szesnastkę Legii Warszawa. Nieudane zakończenie tego ataku, ponieważ rozpędzonemu zawodnikowi nie udało się dostarczyć piłki Danielowi Szczepanowi.

52
    Marc Gual nie zabrał się z piłką wewnątrz pola karnego przeciwnika i nie przetestował kolejnym uderzeniem Jakuba Bieleckiego.

50
    Krótkie rozegranie rzutu rożnego i dośrodkowanie Piotra Starzyńskiego zostało zablokowane przez ciasno rozstawionych Legionistów.

50
    Przerwa w grze spowodowana urazem.

48
    Dobra interwencja w polu karnym zespołu ze stolicy Polski.

47
    Na otwarcie drugiej połowy spotkania strzał Macieja Rosołka po dośrodkowaniu z lewej flanki. Piłka pocałowała poprzeczkę w bramce beniaminka.

46
    z boiska schodzi Tomas Pekhart, na boisku pojawia się Ernest Muci.

46
    Legia w drodze po zwycięstwo
    Trudny mecz dla Niebieskich

Czekamy na wznowienie spotkania po przerwie.

Pierwsza połowa zakończona, a w niej wszystko układało się po myśli wicemistrza Polski. Legia Warszawa jest na prowadzeniu 2:0 dzięki strzałom Marca Guala oraz Tomasa Pekharta, a do tego ma przewagę liczebną w polu po wykluczeniu Konrada Kasolika.

45+5

45+3
    Gospodarze rozważnie na utrzymanie piłki w ostatnich minutach w pierwszej połowie spotkania.

45+1
    Artur Jędrzejczyk napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Danielu Szczepanie.

45
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

44
    Trudno spodziewać się w tym meczu jakiegokolwiek zwrotu akcji.
    43. Tomas PEKHART - 2:0

43
    Strzelcem bramki TOMAS PEKHART.

Katastrofalne zachowanie Jakuba Bieleckiego po anemicznym strzale zza pola karnego Juergena Celhaki. Piłka wypadła z dłoni bramkarzowi Niebieskich i Tomas Pekhart musiał wykonać skuteczną dobitkę. Prezent dla Legii Warszawa!

42
    Legia Warszawa jeszcze stara się udokumentować przewagę liczebna drugim golem przed ostatnim gwizdkiem sędziego Pawła Malca w pierwszej połowie spotkania.

41
    Nic ciekawego nie wynikło z rzutu rożnego i Legia Warszawa została odepchnięta z okolicy bramki strzeżonej przez Jakuba Bieleckiego.

40
    Interwencja Macieja Sadloka w rywalizacji z Maciejem Rosołkiem i Legia Warszawa musiała zadowolić się wypracowaniem dla siebie rzutu rożnego.

39
    Piłka powróciła w posiadanie podopiecznych Kosty Runjaicia, którzy wymienili podania na połowie przeciwnika.

38
    Yuri Ribeiro pomógł Arturowi Jędrzejczykowi w powstrzymaniu grasującego Daniela Szczepana.

37
    Podniosła się temperatura w pobliżu bramki Kacpra Tobiasza po dograniu z rzutu wolnego. Daniel Szczepan polował na piłkę, ale ostatecznie Legioniści nie pozwolili na oddanie niebezpiecznego uderzenia.

35
    Spokojniejsze minuty spotkania. Goście nieco opanowali sytuację na murawie po wejściu Przemysława Szura za Juliusza Letniowskiego.

32
    W ostatnich minutach najmocniej zapachniało golem po miękkiej wrzutce Pawła Wszołka oraz uderzeniu Marca Guala.

30
    Dwa kwadranse spotkania za drużynami.

29
    z boiska schodzi Juliusz Letniowski, na boisku pojawia się Przemysław Szur.
    27. Jakub Bielecki interweniował popisowo!

27
    Rewelacyjna interwencja Jakuba Bieleckiego! Popisowe zachowanie na linii bramkowej. Nie pozwolił on na podwojenie prowadzenia Legionistom po wrzutce z rzutu wolnego.

27
    Kacper Michalski napomniany żółtą kartką za faul na Yurim Ribeiro.

26
    Ruch Chorzów będzie musiał bronić się w osłabieniu. Zafrasowane oblicze trenera Jarosława Skrobacza, ponieważ mecz wymknął się jego drużynie spod kontroli.

24
    Bardzo skomplikowała się w ostatnich minutach sytuacja beniaminka.
    23. Czerwona kartka

23
    Czerwona kartka dla zespołu Ruch Chorzów (Konrad Kasolik). Przyjezdni będą grać w dziesięciu po faulu na wychodzącym na czystą pozycję Marcu Gualu.

23
    Legia Warszawa pozostaje w ataku pozycyjnym po zdobyciu prowadzenia uderzeniem Marca Guala.

22
    Bramka uznana po wideo weryfikacji!

20
    Jeszcze sytuacja jest sprawdzana na powtórkach.
    19. Marc GUAL - 1:0

19
    Strzelcem bramki MARC GUAL.

Kompletne zamieszanie zakończone pierwszym golem Marca Guala dla Legii Warszawa w PKO Ekstraklasie. Żwawa akcja z wykorzystaniem prawego skrzydła. Po wideo weryfikacji okazało się, że na żadnym etapie ataku nie było spalonego.

19
    Piłka w bramce Niebieskich, jednak jest również chorągiewka sędziego asystenta w górze. Spalony Macieja Rosołka!

17
    Wymiana podań w wydaniu Pawła Wszołka oraz Macieja Rosołka. Wmieszał się w to w odpowiednim momencie Maciej Sadlok.

15
    Bezbramkowy kwadrans spotkania przy Łazienkowskiej i najlepszą szansę na strzelenie gola miał Ruch Chorzów.

14
    Legioniści nie doprosili się przyznania im rzutu wolnego po kolizji z udziałem Marca Guala.

13
    Bardzo mocno zapachniało otwarciem wyniku przez Ruch Chorzów. Beniaminek miał możliwość zaskoczenia Kacpra Tobiasza z rzutu wolnego. Techniczne kopnięcie Filipa Starzyńskiego zatrzymało się na poprzeczce.

12
    Szansa na zagrożenie gospodarzom z rzutu wolnego. Piłka ustawiona blisko narożnika pola karnego.

11
    Po pierwsze niedokładność na linii Paweł Wszołek i Marc Gual, a po drugie był spalony w czasie ataku Legii Warszawa. Chorągiewka sędziego asystenta w powietrzu.

10
    Szansa na zaskoczenie beniaminka dośrodkowaniem z rzutu rożnego. Odchodząca piłka spadła na głowie pierwszego, broniącego zawodnika Ruchu Chorzów.

8
    Juergen Celhaka został napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

7
    Dobre zachowanie doświadczonego Filipa Starzyńskiego i sprowokował on przeciwnika do popełnienia przewinienia.

6
    Piłka pod nogami Kacpra Tobiasza i spokojne wprowadzenie jej do ataku pozycyjnego.

5
    Podeszli pressingiem piłkarze z województwa śląskiego, ale to nie doprowadziło do paniki u posiadających futbolówkę graczy Legii Warszawa.

3
    Akcja Ruchu Chorzów została przerwana z powodu spalonego Daniela Szczepana.

2
    Legia Warszawa w białych koszulkach i getrach, a także w czarnych spodenkach. Z kolei Ruch Chorzów na niebiesko z białymi elementami.

1

Piłka wychodzą z szatni na boisko i za moment rozpoczną rywalizację o ligowe punkty.

Legia Warszawa: Tobiasz – Pankov, Jędrzejczyk, Ribeiro – Wszołek (C), Çelhaka, Elitim, Baku – Rosołek, Pekhart, Gual.
    Rezerwowi: Hładun – Augustyniak, Sokołowski, Muci, Josue, P. Kun, Kapustka, Strzałek, Slisz.
    Trener: Kosta Runjaić

Ruch Chorzów: Bielecki – Kasolik, Sadlok (C), Szywacz – Michalski, S. Szymański, Swędrowski, Wójtowicz – Ju. Letniowski, Starzyński – Szczepan.
    Rezerwowi: Buchalik – Szur, Sikora, Foszmańczyk, Steczyk, Feliks, Baranowski, Bartolewski, Skwierczyński.
    Trener: Jarosław Skrobacz

Sędzia: Paweł Malec (Łódź).

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia spotkania na stadionie Legii Warszawa.
    Wybrańcy trenera Kosty Runjaicia
    Jedenastka Niebieskich

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy na stadionie Legii Warszawa. Z wicemistrzem Polski powalczy Ruch Chorzów. Rywalizacja rozpocznie się w niedzielę o godzinie 20.
    Legia chce iść za uderzeniem
    Jarosław Skrobacz przed meczem

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Gole: 19. Gual, 43. Pekhart, 68. Josue

Kartki:   8. Çelhaka (LEG), 45+1. Jędrzejczyk (LEG), 77. Josue (LEG) – 27. Michalski (RUC), 59. Szywacz (RUC), 90+2. Sadlok (RUC)   23. Kasolik (RUC)

Posiadanie piłki: 61 % : 39 %.
    Strzały celne: 6:1. Strzały niecelne: 14:4. Rzuty rożne: 6:4. Spalone: 2:3. Foule: 10:11.
    Legia Warszawa: Tobiasz – Pankov, Jędrzejczyk, Ribeiro – Wszołek (C) (60. P. Kun), Çelhaka (60. Slisz), Elitim (72. Kapustka), Baku – Rosołek, Pekhart (46. Muci), Gual (60. Josue).
    Zmiany: Hładun – Augustyniak, Sokołowski, Strzałek.

Ruch Chorzów: Bielecki – Kasolik, Sadlok (C), Szywacz (59. Bartolewski) – Michalski, S. Szymański (74. Sikora), Swędrowski, Wójtowicz (74. Skwierczyński) – Ju. Letniowski (29. Szur), Starzyński (59. Steczyk) – Szczepan.
    Zmiany: Buchalik – Foszmańczyk, Feliks, Baranowski.

Sędziowie: Paweł Malec (Łódź)