Gruzja
Wtorek 22.08.2023, 17:00 • Grodzisk Mazowiecki • Reprezentacja U17

Relację przeprowadził dla Państwa Krzysztof Sarna (18:56:42)

Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje na łamach lajfów!

Gruzini otworzyli wynik tego spotkania, trafiając w 26. minucie. Polacy co prawda niewiele później odpowiedzieli, ale dopiero w drugiej połowie obserwowaliśmy koncertową grę Biało-Czerwonych. Wejście Stanisława Gieroby zdawało się być kluczowe dla przebiegu tego spotkania. Nawet w momencie, kiedy Gruzini strzelili drugą bramkę, podopieczni Rafała Lasockiego odpowiedzieli już minutę później.

90+8
    Rzutem rożnym Polski kończy się to spotkanie. Polacy pokonują reprezentację Gruzji wynikiem 4-2!

90+8

90+7
    Popielec zagrywa na wolne pole do Pietruszewskiego, ale przed wejściem w pole karne przegrał rywalizację z Kharebashvilim.

90+6
    Kutateladze płasko dogrywał w pole karne, ale piłka momentalnie wybita przez obrońcę Polski.

90+5
    Szczepaniak z mini-rajdem w polu karnym, ale jego strzał obroniony nogą przez Asanidze. Jeszcze poprawiał główką Gieroba, ale było to zbyt oczywiste uderzenie.

90+4
    Żółta kartka dla zespołu Gruzja (Luka Tsulaia).

90
    Sędzia doliczył do końca tego spotkania co najmniej 6 minut.

87
    Zmiana w drużynie Polska:
    z boiska schodzi Mateusz Pruchniewski, na boisku pojawia się Michał Bobier.

87
    z boiska schodzi Jakub Jaroszuk, na boisku pojawia się Bartosz Kriegler.

86
    Popielec zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, ale uderzenie minęło prawy słupek.

84
    Gol dla Polski! Szybko pędził z piłką Gieroba, który w polu karnym podał do Mazura, któremu wcale nie przeszkadzał ostry kąt. Bardzo szybka, wręcz błyskawiczna odpowiedź Biało-Czerwonych!

83
    Gol dla Gruzji! Gvalasia wrzucił piłkę w pole karne z rzutu wolnego, a wszystko wykończył głową Horoishvili!

82
    Żółta kartka dla zespołu Polska (Stanisław Gieroba).

81
    Zmiana w drużynie Gruzja:
    z boiska schodzi Nikoloz Elisashvili, na boisku pojawia się Alexandre Kutateladze.

81
    z boiska schodzi Sandro Ratiani, na boisku pojawia się George Chubinidze.

81
    z boiska schodzi Filip Baniowski, na boisku pojawia się Mateusz Szczepaniak.

80
    z boiska schodzi Hubert Jasiak, na boisku pojawia się Cyprian Popielec.

79
    Gol dla Polski! Świetny pressing Polaków, którzy przejęli piłkę jeszcze na własnej połowie. Z linii środkowej na daleki strzał zdecydował się Gieroba i tym samym zanotował na swoim koncie piękną bramkę!

78
    Salia strzelał z rzutu wolnego, ale zdecydowanie i widocznie obok lewego słupka.

77
    Błąd obrońców Gruzji przy rozgrywaniu piłki. Jeden z defensorów chciał przerzucić wysoko piłkę na drugą stronę, ale świetnie ustawiony Jasiak już ją przejmował. Finalnie szybszy był Asanidze.

76
    Żółta kartka dla zespołu Gruzja (Vakhtang Salia).

75
    Żółta kartka dla zespołu Polska (Oskar Pietruszewski).

73
    Kolejne dobre dośrodkowanie Jasiaka z rzutu wolnego. Swoją szansę miał teraz Potulski, ale dobrze wślizgiem zareagował gruziński defensor. Rzut rożny dla reprezentacji Polski.

71
    z boiska schodzi Kamil Jakóbczyk, na boisku pojawia się Oskar Pietruszewski.

70
    Jasiak dośrodkowywał z rzutu wolnego, a główkował Mazur. Finalnie pewnie złapał Asanidze.

68
    z boiska schodzi Halid Doltmourziev, na boisku pojawia się Andronika Horoishvili.

67
    Gol dla Polski! Sarapata pociągnął grę reprezentacji Polski na lewej stronie i w polu karnym chciał dogrywać do swoich kompanów krótkim podaniem. Przeciął to jednak Asanidze, ale z tyłu dobrze ustawiony był Gieroba, który strzelił zasadniczo na pustą bramkę. Polacy na prowadzeniu!

66
    Bardzo brzydkim atakiem popisał się Glunchadze na zrywającym się do kontry Gierobie. Od 66. minuty Gruzini będą grać w dziesiątkę.

66
    Druga żółta a potem czerwona kartka dla zespołu Gruzja (Gigi Glunchadze).

65
    Gieroba uderzał z rzutu wolnego, ale piłkę blokują gruzińscy defensorzy.

63
    Ależ przyspieszenie gry Gruzinów i kontra na Salię! Wypuszczony sam na sam Salia oddał strzał z ciasnego kąta, ale obronił to Pruchniewski. Było bardzo niebezpieczenie!

60
    Żółta kartka dla zespołu Gruzja (Aleksandre Amisulashvili).

59
    Obiecująca akcja Gruzinów, po której szybko zerwali się Polacy, a konkretnie Gieroba podał do Stankiewicza, który przed sobą miał już tylko dwójkę obrońców. Zdecydowanie faulował go Amisulashvili i został za to ukarany żółtą kartką.

58
    Żółta kartka dla zespołu Gruzja (Gigi Glunchadze).

57
    z boiska schodzi Davit Gogilashvili, na boisku pojawia się Nikoloz Chikovani.

56
    Jakóbczyk strzela tuż obok słupka!

55
    Dobre podanie do Salii, który odważnie strzelił z dystansu. Czujny jednak był Pruchniewski, który broni. Przed nami rzut rożny dla reprezentacji Gruzji.

53
    Gieroba do samego końca nie odpuszczał Gruzinów i tym samym przejął piłkę w polu karnym. Jego podanie do swojego kompana zostało finalnie zablokowane.

53
    Wymieniają teraz podania na połowie Biało-Czerwonych Gruzini.

48
    Przed chwilą z rzutu rożnego wznawiali Gruzini. Teraz czas na Biało-Czerwonych.

46
    Dobry pressing w wykonaniu Polaków już na samym starcie drugiej połowy. Świetne dośrodkowanie na Jasiaka, ale pewnie łapie futbolówkę Asanidze.

46

45
    z boiska schodzi Michael Izunwanne, na boisku pojawia się Stanisław Gieroba.

45
    z boiska schodzi Matias Pruszko, na boisku pojawia się Patryk Mazur.

45+1

45
    Sędzia doliczył co najmniej minutę.

42
    Żółta kartka dla zespołu Gruzja (Saba Kharebashvili).

41
    Sprytnie chciał to wszystko rozwiązać Jasiak, który strzelał zza zasłony, ale piłka obroniona przez Asanidze! Rzut rożny dla Polaków.

39
    Żółta kartka dla zespołu Polska (Igor Stankiewicz).

36
    Gol dla Polski! Jasiak dośrodkowywał z rzutu rożnego. Rzucił się do piąstkowania Asanidze, ale wyłożył tym piłkę dla Izunwanne, który strzelał, ale obronili to jeszcze obrońcy Gruzji. Blisko dalszego słupka był jednak Jakóbczyk, który trafił strzałem z ostrego kąta.

34
    Kolejne dośrodkowanie Jasiaka, ale piąstkuje Asanidze. Jednocześnie na spalonym znaleźli się Biało-Czerwoni.

32
    Jasiak dośrodkowywał z rzutu wolnego w pole karne, ale od razu główkuje jeden z Gruzinów.

31
    Wyżej teraz podchodzą Polacy.

26
    Gol dla Gruzji!
    Strzelcem bramki LUKA TSULAIA. Gvalasia z dobrym podaniem do Tsulaii, który tuż sprzed pola karnego zdecydował się na strzał. Zdecydował się na środek i mimo dobrego ustawienia Pruchniewskiego, ten nie miał większych szans, będąc zaskoczonym. Ostatnie dziesięć minut, w których Gruzini zdecydowanie częściej utrzymywali się przy piłce zebrało efekt.

24
    Świetna wymiana piłki pomiędzy Salią a Gvalasią! Poklepali między sobą, ale podanie Gvalasii w pole karne było zdecydowanie za lekkie i nieprecyzyjne, przez co Biało-Czerwoni szybko zażegnali niebezpieczeństwo.

22
    Z prawej linii pola karnego dośrodkowywał Doltmourziev, ale prosto w jednego z obrońców Polski.

20
    Budują swoją grę w ostatnich minutach Gruzini, utrzymując się tym samym długo przy piłce. Jak na razie to oni w natarciu.

15
    Dośrodkowanie Jasiaka na dłuższy słupek w drugim rzucie rożnym, ale Biało-Czerwoni nie utrzymali się w polu karnym i musieli nieco wycofać piłkę, co przełożyło się na wrzut z autu z okolic pola karnego.

14
    Rzut rożny dla reprezentacji Polski.

12
    Problemy Potulskiego, który nie utrzymał równowagi po walce w powietrzu. Wykorzystał to Doltmourziev, który oddał strzał w lewy róg po ziemi, ale pewnie broni Pruchniewski.

10
    Próba dalekiego zagrania od Dziewiatowskiego, ale zagrał za linię gruzińskiej obrony.

7
    Ładny strzał Jasiaka w polu karnym, ale piłka mija poprzeczkę.

6
    Jakóbczyk płasko dośrodkowywał w pole karne do Stankiewicza, ale szybszy defensor Gruzji. Wrzut z autu dla Polaków.

4
    Glunchadze ze sporym faulem na Stankiewiczu.

3
    Dobre teraz wyprowadzenie i napędzenie akcji przez Biało-Czerwonych. Na prawej stornie Jasiak chciał uruchomić Izunwanne, ale ponownie przecinają wszystko reprezentanci Gruzji.

2
    Jakóbczyk świetnie uruchomił podanie do Jasiaka na lewym skrzydle, ale szybko interweniował jeden z Gruzinów.

1
    Rozpoczęli ze środka Polacy.

Polska: Pruchniewski – Jaroszuk, Dziewiatowski, Potulski, Jasiak, Stankiewicz, Sarapata, Pruszko, Izunwanne, Baniowski, Jakóbczyk.
    Trenér: Rafał Lasocki

Gruzja: Asanidze – Gvalasia, Glunchadze, Kharebashvili, Amisulashvili, Elisahvili, Tsulaia, Ratiani, Gogilashvili, Doltmourziev, Salia.
    Trenér: George Chitauri.

1

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Krzysztof Sarna

Gole: 36. Jakóbczyk, 67. Gieroba, 79. Gieroba, 84. Mazur – 26. Tsulaia, 83. Horoishvili

Kartki:   39. Stankiewicz (POL), 75. Pietruszewski (POL), 82. Gieroba (POL) – 42. Kharebashvili (GRU), 58. Glunchadze (GRU), 60. Amisulashvili (GRU), 76. Salia (GRU), 90+4. Tsulaia (GRU)   66. Glunchadze (GRU)

Polska: Pruchniewski (87. Bobier) – Jaroszuk (87. Kriegler), Dziewiatowski, Potulski, Jasiak (80. Popielec), Stankiewicz, Sarapata, Pruszko (45. Mazur), Izunwanne (45. Gieroba), Baniowski (81. Szczepaniak), Jakóbczyk (71. Pietruszewski).
    Trener: Rafał Lasocki

Gruzja: Asanidze – Gvalasia, Glunchadze, Kharebashvili, Amisulashvili, Elisahvili (81. Kutateladze), Tsulaia, Ratiani (81. Chubinidze), Gogilashvili (57. Chikovani), Doltmourziev (68. Horoishvili), Salia.
    Trener: George Chitauri