Polonia W. – Znicz 0:1 (koniec) | Wisła K. – Chrobry 1:1 (koniec) | Odra O. – Lechia 0:0 (koniec)
Odra Opole
0:0 (0:0)
Lechia Gdańsk
Sobota 16.09.2023, 20:00 • Stadion Miejski, Opole • Fortuna 1 Liga • 8. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.
    Lechia stawiła się w piątek w Opolu
    Przygotowania Odry Opole

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Opolu. Odra zmierzy się w nim z Lechią Gdańsk. Początek konfrontacji w sobotę o godzinie 20.
    Jedenastka z Opola
    Zestawienie Lechii Gdańsk

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia spotkania w Opolu.

Piłkarze przygotowani do rozpoczęcia walki o ligowe punkty.

1

2
    Z drobnym opóźnieniem, ale jest rozpoczęcie meczu. Odra Opole w grze o zachowanie pozycji lidera, natomiast Lechia Gdańsk chce doszlusować do pierwszoligowej czołówki.

4
    Odra Opole pokazała się na połowie przeciwnika, jednak zabrakło tam dokładności.

5
    Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane w centrum boiska podopiecznym Adama Noconia.

7
    Przewinienie atakującego zawodnika Lechii Gdańsk i możliwość wznowienia gry od rzutu wolnego została przyznana gospodarzom.

8
    Raczej nie spieszyło się gospodarzom ze wznowieniem grania, nie ma huraganowego ataku.

9
    Tym razem faul na połowie należącej do Lechii Gdańsk.

9
    Konfrontacje, których celem jest wykreowanie lepszego zespołu w środkowej części boiska. Piłkarze rywalizują agresywnie o każdy skrawek murawy.

10
    Odra Opole podeszła z groźnie zapowiadającym się atakiem przez centrum boiska.

12
    Sporo przerw, ma co robić z zawodnikami sędzia Karol Arys ze Szczecina.

13
    Karol Arys często musi interweniować gwizdkiem, jednak jeszcze nie zdecydował się na utemperowanie żadnego zawodnika żółtym kartonikiem.

14
    Lechia Gdańsk stara się przejąć inicjatywę na stadionie przeciwnika.

15
    Za pierwszoligowcami bezbramkowy kwadrans spotkania.

16
    Spokojna wymiana podań w wykonaniu zawodników z Pomorza.

17
    Przewinienie na wysokości koła środkowego i futbolówka została tym razem przyznana Odrze Opole.

18
    Odra Opole starała się żwawo przenieść ciężar atakowania z prawego na lewe skrzydło, ale połapali się w tym podopieczni Szymona Grabowskiego.
    Frekwencja dopisała

20
    Brakuje jeszcze konkretów na zakończenie akcji obu zespołów.

21
    Wznowienie od bramki zostało przyznane golkiperowi Lechii Gdańsk.

22
    Zdecydowana reakcja sędziego Karola Arysa i wznowienie od rzutu wolnego zostało przyznane Lechistom.

23
    Wymiana podań na prawej stronie boiska zakończyła się dośrodkowaniem. Powstrzymanie długo szybującej i głęboko zagranej piłki nie stanowiło problemu dla skoncentrowanego bramkarza.

24
    Ponownie Odra Opole miała ochotę na rozmontowanie defensywy przeciwnika poprzez akcję oskrzydlającą.

25
    Raz w posiadaniu piłki gospodarze, następnie goście, ale na przykład w statystyce strzałów celnych pozostaje tylko jedna taka próba Odry Opole.

26
    Lechia Gdańsk od autu na wysokości koła środkowego.

27
    Na pewno kibice czekają na większą liczbę sytuacji podbramkowych i trudnych egzaminów dla bramkarzy.
    Tak Lechiści rozgrzewali się przed meczem

28
    Nieźle wyglądające dośrodkowanie, jednak zostało poskromione przez ustawionego w odpowiednim miejscu własnego pola karnego doświadczonego Mateusza Kamińskiego.

29
    Niewiele czasu pozostaje obu pierwszoligowcom na rozpoczęcie zdobywania bramki w pierwszej połowie.

30
    Tymczasem już dwa bezbramkowe kwadranse za zespołami.

32
    Nieudane rozegranie podopiecznych Szymona Grabowskiego i wznowienie od bramki zostało przyznane doświadczonemu Arturowi Haluchowi.

34
    Trochę znudzili się piłkarze nieudanymi próbami zbudowania akcji krótkimi podaniami i zdecydowali się na dłuższe zagranie.

35
    Przez moment niebezpiecznie, ale Lechiści powstrzymali z bezpiecznej odległości od bramki Dawida Czaplińskiego.

36
    Wznowienie wrzutem z autu na wysokości koła środkowego boiska.

37
    Seria konfrontacji na boku boiska, a po nim zmiana zespołu wprowadzającego piłkę do grania zza linii bocznej boiska. Tym razem to Odra Opole.

37
    Ponownie od bramki ograny na szczeblu centralnym Artur Haluch.

39
    Futbolówka w centrum pola i nie udało się jej na dłużej opanować ani gospodarzom, ani gościom.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia pierwszej połowy spotkania.

41
    Gaśnie nadzieja na jakikolwiek przełom zanim sędzia Karol Arys zaprosi zawodników obu zespołów na odpoczynek w przerwie.

42
    Podopieczni Adama Noconia częściej atakują na lewej stronie boiska, dokąd wybierają się Borja Galan oraz Tomas Mikinic.

44
    Pierwsze indywidualne napomnienie w meczu.

45
    Doliczony czas.

45+1
    Trzy dodatkowe minuty przyznane przez sędziego z województwa zachodniopomorskiego.

45+2
    Jeszcze Odra Opole przed szansą sprawienia przeciwnikom problemu z rzutu wolnego.

45+3
    Tomas Bobcek drugim zawodnikiem napomnianym żółtą kartką za ostre przewinienie.

45+4

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła gola, a także wielu sytuacji podbramkowych. Na ożywienie w ofensywie obu jedenastek trzeba jeszcze poczekać.

Czekamy na wznowienie spotkania po zmianie stron.
    Pierwsza połowa bezbramkowa
    Na razie bez przełomu

Piłkarze sposobią się do rozpoczęcia drugiej części meczu.

46

46
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk:
    z boiska schodzi Conrado, na boisku pojawia się Kałahur.

47
    Nie można zarzucić temu meczowi specjalnej dynamiki i również na jego wznowienie po przerwie trzeba było trochę poczekać.

48
    Odra Opole ponownie ze stojącej futbolówki po przewinieniu przeciwnika.

49
    Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

50
    Na razie obaj szkoleniowcy nie zdecydowali się na dokonanie zmian w wybranych przed rozpoczęciem spotkania jedenastkach.

51
    Czego jak czego, ale fauli zdecydowanie nie brakuje.

52
    W pierwszej części spotkania po jednym zawodniku z obu zespołów zostało napomnianych żółtymi kartonikami.

52
    Adrian Purzycki jest kolejnym zawodnikiem, który został napomniany żółtą kartką za swoje przewinienie.

55
    Wznowienie gry od bramki ponownie zostało powierzone Arturowi Haluchowi.

56
    Nie jest to na razie starcie wypełnione po brzegi stuprocentowymi sytuacjami podbramkowymi i to delikatnie powiedziane.

58
    Lechia Gdańsk poprawnie w obronie i po odzyskaniu piłki, sprowokowała przeciwnika do popełnienia błędu.

59
    A to skrzydłem, a to środkiem pola Odra Opole, ale bezskutecznie.

60
    Tak oto godzina meczu minęła i niezmiennie bezbramkowo.

61
    z boiska schodzi Sypek, na boisku pojawia się Piła.

61
    z boiska schodzi Kapić, na boisku pojawia się Neugebauer.

62
    Coraz większy popłoch można zauważyć w pobliżu obu ławek rezerwowych.

64
    Piłka w bramce Lechii Gdańsk, ale nie, nie ma otwarcia wyniku w przedostatnim kwadransie podstawowego czasu. Przynajmniej na razie. Trafienie wcześnie anulowane!

66
    To mogło być ostatnie tak poważne ostrzeżenie dla zespołu z województwa pomorskiego.

68
    Pracowite zrobiło się to spotkanie dla sędziów, ponownie wideo weryfikacja jednej z kontrowersyjnych sytuacji.

70
    Wideo weryfikacja i nie ma decyzji o przyznaniu rzutu karnego.

72
    Podniosła się temperatura na obu ławkach rezerwowych. Nie zamierzają pogodzić się z bezbramkowym wynikiem ani gospodarze, ani przyjezdni.

74
    Mateusz Kamiński napomniany żółtą kartką za ratowanie sytuacji przewinieniem.

75
    Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

76
    Lechia Gdańsk od rzutu wolnego, ale to wszystko w znacznej odległości od bramki strzeżonej przez Artura Halucha.

77
    Nie zmienia nadal szkoleniowiec opolan, ma zaufanie do swoich podstawowych podopiecznych.

77
    Jan Biegański napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

78
    Przerwa w grze spowodowana urazem zawodnika zespołu z Opola.

80
    To już zaledwie 10 minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

82
    Widać, że gospodarze nie zamierzają przebierać w środkach, szczególnie w ostatnich minutach spotkania.

83
    Szybka akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale było tam za mało przestrzeni na przedostatnie się w pole karne i była jeszcze próba przegrania piłki przez drugą stronę boiska.

85
    Ponownie wideo weryfikacja pod katem możliwego rzutu karnego.

87
    Ponownie gra wznowiona i nie ma przynajmniej na razie jedenastki.

87
    z boiska schodzi Biegański, na boisku pojawia się D'Arrigo.

88
    Wymiana podań przez Odrę Opole na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

89
    Zmiany przygotowane po obu stronach, ale to chyba już trochę za późno na popisywanie się roszadami.

89
    Zmiana w drużynie Odra Opole:
    z boiska schodzi Purzycki, na boisku pojawia się W. Kamiński.

90
    Doliczone dziewięć minut do podstawowego czasu.

90+3
    Rafał Niziołek napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

90+4
    Dawid Bugaj także dołączył do grupy kartkowiczów.

90+7
    Ostatnie ataki tego spotkania.

90+9

Będąc delikatnym, nie było to wielkie widowisko. Po Odrze Opole i Lechii Gdańsk można było spodziewać się ciekawszego show. 0:0 i podział punktów na zakończenie sobotniego grania w lidze.

Posiadanie piłki: 47% : 53%.
    Strzały na bramkę: 1:2.
    Strzały niecelne: 3:4.
    Rzuty rożne: 4:4.
    Spalone: 2:1.
    Faule: 20:19.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:06:19)

Gole:

Kartki:   44. Antczak (ODO), 52. Purzycki (ODO), 74. M. Kamiński (ODO), 90+3. Niziołek (ODO) – 45+3. Bobcek (LGD), 77. Biegański (LGD), 90+4. Bugaj (LGD)

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
    Strzały celne: 1:2. Strzały niecelne: 3:4. Rzuty rożne: 4:4. Spalone: 2:1. Foule: 20:19.
    Odra Opole: Haluch – Spychała, M. Kamiński, Żemło, Szrek, Niziołek, Purzycki (89. W. Kamiński), Antczak, Galan, Mikinic (89. Pikk), Czapliński.

Zmiany: Kalinowski – Piroch, W. Kamiński, Urbańczyk, Waliś, Pikk, Surzyn, Wróbel, Szkliński.

Trener: Adam Nocoń

Lechia Gdańsk: Sarnawski – Bugaj, Chindris, Olsson, Conrado (46. Kałahur), Biegański (87. D'Arrigo), Kapić (61. Neugebauer), Mena, Fernandez (90. Zjawiński), Sypek (61. Piła), Bobcek.

Zmiany: Mikułko – Zjawiński, Piła, D'Arrigo, Kałahur, Brzęk, Kardaś, Sezonienko, Neugebauer.

Trener: Szymon Grabowski

Sędziowie: Karol Arys (Szczecin)