Górnik Ł. – Resovia 3:1 (koniec)
Górnik Łęczna
3:1 (3:0)
Resovia
Poniedziałek 18.09.2023, 18:00 • Stadion Górnika, Łęczna • Fortuna 1 Liga • 8. kolejka

90+1
    Gol dla Resovii!
    Strzelcem bramki MATEUSZ BONDARENKO.

Już na początku doliczonego czasu Resovia poprawiła sobie samopoczucie trafieniem do bramki Mateusza Bondarenki. Wynik wygląda odrobinę lepiej z perspektywy przyjezdnych.

86
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna:
    z boiska schodzi Grabowski, na boisku pojawia się Turek.

84
    Fryderyk Janaszek kolejnym zawodnikiem napomnianym żółtą kartką za przewinienie.

82
    Marcin Grabowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

78
    Zmiana w drużynie Resovia:
    z boiska schodzi Ciepiela, na boisku pojawia się Zastawny.

76
    z boiska schodzi Podliński, na boisku pojawia się Pawlik.

76
    z boiska schodzi Żyra, na boisku pojawia się Dziwniel.

66
    z boiska schodzi Starzyński, na boisku pojawia się Janaszek.

66
    z boiska schodzi Lempereur, na boisku pojawia się Adamski.

66
    z boiska schodzi Łyszczarz, na boisku pojawia się Mazek.

66
    z boiska schodzi Ibe-Torti, na boisku pojawia się Eizenchart.

43
    Gol dla Łęcznej!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa EGZON KRYEZIU.

Świetne uderzenie z jedenastki. Branislav Pindroch nie miał szans na dosięgnięcie piłki, która wpadła do bramki. Trzy gole Górnika Łęczna w 10 minut.

42
    Marcin Urynowicz napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

42
    Rafał Mikulec napomniany żółtą kartką za sprokurowanie rzutu karnego.

41
    Zagranie ręką Rafała Mikulca przerwało akcję Marcina Grabowskiego i rzut karny dla Górnika Łęczna.

38
    Strzelcem bramki ADAM DEJA.

W 38. minucie Górnik ponownie oddał strzał do bramki. Zrobiło się 2:0 dzięki kopnięciu Adama Deji z rzutu wolnego. Łęcznianie długo przymierzali się do wykonania stałego fragmentu gry zanim znaleźli metodę na ponowne pokonanie Branislava Pindrocha.

35
    Faul na Karolu Podlińskim i napomnienie żółtym kartonikiem.

33
    Strzelcem bramki KAROL PODLIŃSKI.

Resovia nie wykorzystała swoich szans i w 33. minucie niespodziewanie padł gol na 1:0 dla Górnika. Bardzo dobrą akcję na skrzydle przeprowadził Piotr Starzyński, który urwał się obrońcy i wykonał dokładne podanie do Karola Podlińskiego. Napastnik Górnika oddał strzał, po którym futbolówka odbiła się od poprzeczki i znalazła się w siatce.

23
    W 23. minucie kolejne przyspieszynie atakującej raz za razem Resovii. Goście wybronili się po stałym fragmencie gry i ruszyli z kontrą, która zakończyła się aż dwoma strzałami celnymi. Z próbami Adriana Łyszczarza i Radosława Kanacha poradził sobie będący w wysokiej formie Maciej Gostomski.

16
    Lukas Klemenz napomniany żółtą kartką za przewinienie na uciekającym Adrianie Łyszczarzu.

14
    Maciej Gostomski na posterunku! Tym razem bramkarz Górnika Łęczna poradził sobie z groźnym uderzeniem Rafała Mikulca.

4
    Resovia jako pierwsza zaatakowała groźnie i Adrian Łyszczarz miał szansę na pokonanie Macieja Gostomskiego po dośrodkowaniu. Doświadczony bramkarz tylko obserwował, jak piłka nieznacznie ominęła słupek w bramce Górnika Łęczna.

Gole: 33. Podliński, 38. Deja, 43. Kryeziu (kar.) – 90+1. Bondarenko

Kartki:   16. Klemenz (LCZ), 82. Grabowski (LCZ), 84. Janaszek (LCZ) – 35. Lempereur (RES), 42. Mikulec (RES), 42. Urynowicz (RES)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 6:10. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 2:10. Spalone: 1:2. Foule: 11:15.
    Górnik Łęczna: Gostomski – Grabowski (86. Turek), De Amo, Klemenz, Zbozień, Deja, Gąska, Żyra (76. Dziwniel), Kryeziu (86. Łukasiak), Starzyński (66. Janaszek), Podliński (76. Pawlik).

Zmiany: Woźniak – Janaszek, Dziwniel, Bednarczyk, Pawlik, Turek, Steszuk, Łukasiak, Cisse.

Trener: Ireneusz Mamrot

Resovia: Pindroch – Tomal (78. Bąk), Osyra, Bondarenko, Lempereur (66. Adamski), Urynowicz, Kanach, Ciepiela (78. Zastawny), Łyszczarz (66. Mazek), Ibe-Torti (66. Eizenchart), Mikulec.

Zmiany: Gliwa – Mazek, Adamski, Bąk, Eizenchart, Zastawny, Mikrut.

Trener: Mirosław Hajdo

Sędziowie: Sylwester Rasmus (Toruń)