Stal M. – Korona 2:3 (koniec) | Piast – Widzew 3:2 (koniec)
Stal Mielec
2:3 (1:2)
Korona Kielce
Piątek 29.09.2023, 18:00 • Stadion MOSiR, Mielec • PKO Ekstraklasa • 10. kolejka

Pomeczowe statystyki jasno wskazują, że to gospodarz tej rywalizacji, czyli Stal Mielec w głównej mierze prowadziła grę w tym starciu i była aktywniejsza w ofensywie, ale skuteczność była natomiast dużym atutem kieleckiej Korony. Na dziś to już wszystko. Dziękuję Państwu za wspólne przeżywanie piłkarskich emocji i razem spędzony czas. Zachęcam do śledzenia pozostałych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Życzę dobrego wieczoru i nocy, a także udanego weekendu. Do usłyszenia! (20:04:14)
    Korona Kielce wyjeżdża z terenu przeciwnika z pełną pulą zdobytych 3 punktów. Przyjezdni ogrywają Stal Mielec po ciekawym meczu 3:2 i podopieczni szkoleniowca Kamila Kuzery są pierwszymi w sezonie 2023/2024, którzy wygrali w Mielcu!

90+5
    Tracą piłkę mielczanie na własnej połowie, a więc Korona już chyba tego nie wypuści.
    90+4. Bert ESSELINK - 2:3

90+4
    Gol dla Stali Mielec!
    Strzelcem bramki BERT ESSELINK.

Wydarli tego honorowego gola "na otarcie łez" piłkarze prowadzeni przez trenera Kamila Kieresia. Po ataku wybijają piłkę kielczanie i ze spokojem ponownie konstruują akcję mielczanie. Futbolówka została dośrodkowana górą z prawej strony na pole karne Korony, gdzie przedłuża piłkę głową Mateusz Matras, a nieco bliżej bramki gości ustawiony był holenderski stoper Stali Mielec BERT ESSELINK, który skorzystał z dezorganizacji w linii defensywy przyjezdnych i oddał celny strzał głową ustalając wynik tego pojedynku na 2:3!

90+3
    Walczą wciąż gospodarze o co najmniej honorowe trafienie. Stal ponownie rozgrywać będzie piłkę z rzutu rożnego.

90+1
    Sędzia główny Paweł Malec z Łodzi dolicza do tego spotkania cztery minuty.

90
    Z daleka huknął na bramkę Stali Marco Ehmann, ale uderzenie obrońcy mieleckiej drużyny szybuje wysoko nad bramką.

89
    Doping coraz głośniejszy, a Stal Mielec wywalczyła rzut rożny.

88
    Niezbyt udane wybicie futbolówki przez Dziekońskiego, co daje jeszcze nadzieję na dobrą akcję Stali, która przejmuje posiadanie piłki.

87
    Dośrodkowanie do nikogo z prawej flanki w wykonaniu Ronaldo Deaconu i po centrze Rumuna w posiadaniu futbolówki gospodarze.

86
    Teraz dla odmiany róg wywalczony przez gości z Kielc. Straciło tempo to spotkanie, a szczególnie zrezygnowanie widać po ekipie Stali.

85
    Odbija się jak od ściany Dawid Błanik w ofensywnym wypadzie od Mateusza Matrasa. Mamy rzut wolny dla Korony.

84
    Spokojnie z piłką na połowie boiska i z lekkim wchodzeniem na część przeciwnika grają "Scyzory", ale nie śpieszą się w rozegraniu, bo wiedzą, że czas i wynik są na ich korzyść w tym starciu.

82
    Ofensywny wypad z piłką mielczan na bramkę Korony, ale udanie interweniują defensorzy z Kielc.

81
    Czwarta w tym starciu zmiana w drużynie Korony Kielce:
    mający na koncie żółtą kartkę Martin Remacle schodzi z boiska, a zastępuje go w grze Dawid Błanik.

81
    Ostatnia roszada w ekipie Stali Mielec:
    plac gry opuszcza kapitan gospodarzy Krystian Getinger, a wbiega w jego miejsce Krzysztof Wołkowicz.

81
    Kolejna podwójna roszada w zespole Stali Mielec:
    schodzi z boiska Białorusin Ilja Szkurin, a wchodzi w jego miejsce Łukasz Wolsztyński.

80
    Pozycja spalona Mateusza Stępnia po stronie Stali i nie umyka to uwadze arbitra głównego Pawła Malca z Łodzi.

79
    Nieudanie strzela teraz fiński gracz Stali Mielec Kai Meriluoto, który nabiegał na piłkę, ale niecelnie uderza nad bramką Korony.

78
    Dzisiejsze starcie Stali na obiekcie MOSiR w Mielcu z Koroną Kielce ogląda łącznie 6 325 widzów.

77
    Uderza Piotr Wlazło bezpośrednio z rzutu wolnego, ale futbolówka szybuje obok bramki kieleckiej Korony. Dalej prowadzenie różnicą dwóch trafień gości.

76
    Martin Remacle faulem powstrzymywał przed własnym polem karnym jednego z piłkarzy Stali Mielec i efektem jest rzut wolny dla gospodarzy z bliskiej odległości.

75
    Druga z kolei zmiana w teamie Korony Kielce:
    z murawy zbiega kanadyjski piłkarz Marcus Godinho, a na boisku zjawił się na ostatni kwadrans rosły Bartosz Kwiecień.

75
    Szybkie dwie roszady po tej bramce w zespole Korony Kielce:
    schodzi na ławkę rezerwowych Izraelczyk Yoav Hofmeister, a na boisku w jego miejsce melduje się Rumun Ronaldo Deaconu.
    74. Jakub KONSTANTYN - 1:3

74
    Gol dla Korony!
    Strzelcem bramki JAKUB KONSTANTYN.

Moda z pierwszej połowy w zespole z Kielc została zachowana. Goście atakowali w tej części meczu rzadko, ale jak już to zrobili, to sprawnie i konkretnie. Świetnie ruszył z piłką lewą flanką JAKUB KONSTANTYN wprowadzony całkiem niedawno na plac gry z ławki rezerwowych przez trenera Kamila Kuzerę i po przebiegnięciu z piłką kilkunastu dobrych metrów decyduje się na mocne i płaskie uderzenie po ziemi, które znajduje drogę do bramki i przyjezdni prowadzą 3:1!

73
    Dłużej trwa to wznowienie gry z linii 5. metra przez Dziekońskiego, bo problemy po wcześniejszym zderzeniu z Meriluoto zgłaszał Trojak. Wszystko jednak jest już w normie i mecz może być prowadzony dalej.

72
    Wywalczony rzut rożny przez Stal, a na trybunach coraz głośniej i coraz bardziej emocjonująco. Fani gospodarzy odpalili race, a w sektorze gości liczna grupa sympatyków z Kielc również śpiewami wspiera swoich ulubieńców.

71
    Dopełnienie podwójnej roszady w zespole Stali Mielec:
    również opuszcza murawę Michał Trąbka, a za niego wbiega fiński piłkarz Kai Meriluoto.

70
    Początek podwójnej zmiany w ekipie Stali Mielec:
    grę w dniu dzisiejszym kończy Maciej Domański, a za nieg na placu gry pojawia się obywatel Malty Matthew Guillaumier.

69
    Faulowany Szykawka przez Wlazło. Nie ma kartki, ale jest ostrzeżenie dla pomocnika Stali. Rzut wolny mają kielczanie.

68
    Spokojniej grają w ostatnich minutach piłkarze obu drużyn. Czy to zwiastuje jeszcze ciekawsze ostatnie kilkadziesiąt minut pojedynku w Mielcu?

66
    Centra piłki z narożnika boiska na pole karne kielczan, gdzie wysoko do futbolówki wyskoczył w powietrze Marco Ehmann i uderzenie głową rumuńskiego stopera Stali celne, ale ląduje w rękach Xaviera Dziekońskiego.

65
    Dobry przerzut piłki górą nad linią defensywną Korony w kierunku wychodzącego na pozycję Getingera, ale uderzenie kapitana podbija Dziekoński na aut bramkowy. Jest korner dla Stali.
    64. Oby te statystyki dziś się nie sprawdziły, bo liczymy, że w Mielcu zobaczymy jeszcze kilka bramek!

63
    Faulowany pod linią końcową boiska Miłosz Trojak przez Macieja Domańskiego. Wywalczył tym samym rzut wolny dla swojej ekipy jej kapitan.

62
    Jest też premierowa roszada po stronie Korony Kielce:
    zaraz po otrzymaniu żółtej kartki opuszcza murawę Mateusz Czyżycki, a na boisku pojawia się za niego 21-letni Jakub Konstantyn.

62
    Zrobiło nam się ostro na placu gry. Uniemożliwia teraz gracz Korony Kielce Mateusz Czyżycki rozegranie rzutu wolnego Piotrowi Wlazło i za te zaczepki pomocnik drużyny gości ukarany żółtym kartonikiem.

61
    Bardzo dobrze nad murem posyła uderzenie z rzutu wolnego Jacek Podgórski, ale jeszcze lepsza postawa Mateusza Kochalskiego w bramce gospodarzy.

60
    Z dużym impetem bardzo ostro od boku faulowany Martin Remacle przez Piotra Wlazło. Bezdyskusyjnie żółty kartonik dla pomocnika środka pola mieleckiej Stali. Po przewinieniu na Belgu mamy rzut wolny dla gosci. Warto nadmienić, że Wlazło nie zagra w kolejnym ligowym meczu z uwagi czwartej żółtej kartki w sezonie 2023/2024 piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy.

59
    Groźnie zrobiło się teraz pod bramką Stali, ale świetnie tam na wślizgu wybija futbolówkę spod nóg rywala w ostatniej możliwej chwili przed oddaniem strzału Bert Esselink.

58
    Napomniany żółtym kartonikiem za przerwanie dobrze zapowiadającej się akcji Stali Mielec pomocnik kieleckiej Korony Jacek Podgórski. Będzie rzut wolny dla gospodarzy po kolejnym przewinieniu na Hinokio.

57
    Przerywa akcję ofensywną kieleckiej Korony tuż przy linii bocznej boiska na prawej stronie Mateusz Stępień. Sporo pracuje po wejściu na plac gry młody piłkarz Stali.

56
    Ostro potraktowany przed momentem Yoav Hofmeister przez Koki Hinokio. Zdecydowanie podyktowany faul Japończyka na Izraelczyku.

55
    Ofensywna akcja Stali w którą od razu był zamieszany Trąbka i Stępień. Po chwili z futbolówką na prawej flance wbiegł w "11" kielczan i uderzył, ale tylko w boczną siatkę Domański.

54
    Zapowiadana pierwsza zmiana w szeregach Stali Mielec:
    udział w tym spotkaniu zakończył Łukasz Gerstenstein, a za niego w dłuższym wymiarze czasowym zagra dziś młodzieżowiec Mateusz Stępień.

54
    Nieudane rozegranie tego kornera przez mielczan i mamy chwilową przerwę w grze po faulu w środku pola. Będzie najprawdopodobniej pierwsza roszada w składzie gospodarzy.
    53. To mogło zaskoczyć Dziekońskiego, ale ten po zagraniu Trąbki był czujny do samego końca!

53
    Niezamierzony strzał wyszedł Trąbce zewnętrzną częścią stopy. Pomocnik mieleckiej Stali chciał teraz wyraźnie dogrywać na dalszy słupek w kierunku pokazującego się na pozycji Szkurina, ale zamiast podawać do Białorusina Michał Trąbka zupełnie przypadkowo zagroził bramce przeciwnika i z problemami wybija piłkę na rzut rożny dla rywali Xavier Dziekoński!

53
    Rusza z futbolówką w kierunku bramki rywali Kanadyjczyk Marcus Godinho, ale jego próba uderzenia sprzed pola karnego szybuje wysoko nad poprzeczką.

52
    Teraz zrehabilitował się na innym graczu Korony Piotr Wlazło. Faulował on napastnika z Kielc Jewgienija Szykawkę, który ma już dziś na koncie jednego gola.

51
    Dużo walki i fauli na starcie drugiej części rywalizacji. Piotr Wlazło powalony na murawę przez Jacka Podgórskiego. Grają od rzutu wolnego mielczanie.

50
    Z kolei teraz to Jacek Podgórski wspomagał się ręką walcząc o piłkę z przeciwnikiem i mamy przewinienie na koncie tego oto zawodnika Korony.

49
    Dominick Zator atakowany w powietrzu rękoma przez Macieja Domańskiego. Nie umknęło to uwadze sędziego głównego, który dyktuje rzut wolny dla Korony wskazując na faul.

48
    Z rzutu wolnego rozegranego przez gospodarzy nie wynika zbyt wiele. Oddala zagrożenie defensywa "Scyzorów" i gra toczy się dalej.

47
    Pierwszy faul w tej części meczu. Przewinił izraelski gracz Yoav Hofmeister, a powalony na murawę japoński zawodnik Stali Koki Hinokio.

46
    Druga połowa rozpoczęta przez gości z Kielc.
    Ciekawy mecz i prowadzenie gości - Korony Kielce w meczu ze Stalą Mielec 2:1. Za moment druga połowa tej potyczki!

Stal Mielec w swoich ofensywnych poczynaniach niemalże cały czas jest groźna, ale można odnieść wrażenie, że z minuty na minutę gospodarze są coraz większym problemem dla defensywy gości. Z kolei Korona Kielce miała swoje momenty, ale te najważniejsze błędy rywali wykorzystała i dziś jest mocno skuteczna, ale zachowawcza postawa w drugiej połowie może nie być dla nich dobrym rozwiązaniem. Jak na razie Korona prowadzi w Mielcu 2:1, ale z pewnością to nie koniec goli i piłkarskich emocji w tym starciu.

45+3

45+2
    Ponownie golkiper kieleckiej Korony robi co może w bramce przyjezdnych, aby nie dać rywalom trafić do siatki. Ponownie po dłoni Dziekońskiego piłka wychodzi poza boisko i mamy korner dla mielczan.
    45+1. Aktywny w tym meczu Koki Hinokio kolejny raz oddaje strzał, który sprawił nieco problemów golkiperowi kielckiej Korony!

45+1
    Świetnie sprzed pola karnego przeciwnika uderza na bramkę Korony Koki Hinokio i futbolówka nabiera nieco odmiennej rotacji po odbiciu się od nogi piłkarza z Kielc, ale z trudem broni tę próbę między słupkami Xavier Dziekoński!

45
    Łodzianin Paweł Malec, który jest sędzią głównym tego meczu dorzuca dwie minuty do pierwszej połowy tej spotkania.

45
    Udanie znalazł się z piłką w "11" gości Maciej Domański, który zamiast uderzać próbuje jeszcze dogrywać, ale niepotrzebnie, bo nie miał kto wykończyć tej sytuacji w szeregach Stali.

44
    Z pierwszej piłki przebiegle zachowuje się Hinokio, który szybko po odwróceniu się z futbolówką w kierunku bramki przeciwnika od razu decyduje się na uderzenie, ale pewnie chwyta piłkę Dziekoński na środku bramki.

43
    Najpierw z kontratakiem próbowała wyjść Korona, co finalnie się nie powiodło. Po chwili przerwali akcję rywali i ruszyli w drugim kierunku mielczanie, ale po rozrzuceniu piłki na lewą flankę przez Szkurina cała sytuacja utraciła tempo jej rozgrywania.

42
    Na ofsajdzie przyłapany teraz w ofensywie Korony Białorusin Jewgienij Szykawka.

41
    Z daleka decyduje się na uderzenie Koki Hinokio, ale pewnie łapie w rękawice bramkarskie strzał Japończyka Xavier Dziekoński.

40
    Znacznie więcej atakują w ostatnich kilkunastu minutach gospodarze, ale jak na razie bez efektów. Dalej to Korona prowadzi 2:1 i nie czuje zbyt wielkiego zagrożenia ze strony mielczan.

39
    Koki Hinokio trochę za mocno wysuwa prostopadle futbolówkę na prawą flankę do Łukasza Gerstensteina, ale ten nadąża i jeszcze udanie centruje w pole karne przeciwnika, ale tam udanie zamiary napastnika Stali Ilja Szkurina sprawnie powstrzymuje bramkarz Korony Xavier Dziekoński.

38
    Zbyt za mocno dogrywa piłkę na lewą flankę Izraelczyk Yoav Hofmeister ze środkowej strefy boiska. Nie nadążą za tym zagraniem jeden z piłkarzy Korony i futbolówka opuściła boisko. Wznawia grę z linii 5. metra golkiper Stali Mateusz Kochalski.

37
    Trąbka przewinił teraz na Remacle i rzut wolny ma dla odmiany kielecka Korona na połowie przeciwnika.

36
    Ofensywny wypad mielczan pod bramkę gości. Ruszył lewą flanką Getinger, podał do Wlazło, a ten wystawia futbolówkę pod nogi Gerstensteina i próba tego młodego zawodnika już zablokowana przez przeciwnika.

34
    Nieprzepisowe zagranie w wykonaniu Belga, ponieważ wybija on po gwizdku arbitra piłkę w trybuny i Martin Remacle obejrzał żółty kartonik.
    33. Krystian GETINGER - 1:2

33
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa KRYSTIAN GETINGER.

Pewnie wykonana ta "11" przez kapitana mieleckiej Stali KRYSTIANA GETINGERA. Mocne i precyzyjne uderzenie w prawą stronę bramki kielczan, a piłka tuż przy prawym słupku zatrzepotała w siatce. Wyczuł zamiary rywala golkiper gości Xavier Dziekoński, ale nie zdołał przerwać toru lotu futbolówki w tej sytuacji młody bramkarz. Mamy kontaktowego gola dla Stali i teraz przy wyniku 2:1 dla gości mecz nabierze dodatkowych rumieńców!
    31. Ręka Trojaka po zagraniu Domańskiego i mamy rzut karny dla Stali Mielec!

31
    Będziemy mieć rzut karny dla Stali Mielec i okazję do zdobycia bramki kontaktowej. Nie ma żadnych dyskusji, ponieważ ewidentnie kapitan Korony Miłosz Trojak ręką dotykał piłki zagranej spod linii końcowej boiska przez Macieja Domańskiego!

30
    Pół godziny gry za nami i chyba nikt nie spodziewał się takiego przebiegu tej rywalizacji. Od początku nic nie zapowiadało dobrej gry w ataku Korony, która raczej pracowała defensywnie, aby nie stracić gola, ale w ciągu dwóch minut dwa piornujące ciosy wyprowadzili goście, a mielczanie nieco im w tym pomogli, szczególnie w przypadku drugiej bramki.

29
    Faulowany Nono przez Hinokio i kolejna stykowa sytuacja w której odgwizdany zostaje faul przez arbitra głównego z Łodzi Pawła Malca.

28
    Będą rozgrywać tę akcję od wrzutu z autu piłkarze Stali. Nie ma mowy o faulu Podgórskiego mimo, że trochę ucierpiał w tej wymianie kapitan drużyny gospodarzy.

27
    Umiejętnie Jacek Podgórski uniemożliwia Krystianowi Getingerowi przedostanie się z piłką w pole karne gości.

26
    Koki Hinokio teraz powala na murawę Martina Remacle i dla odmiany rzut wolny wykonywać będą kielczanie.
    25. Trener Korony Kielce po tych dwóch bramkowych ciosach ze strony przyjezdnych moża czuć dumę z postawy swoich podopiecznych!

24
    Faulowany Michał Trąbka w środku pola. Rzut wolny rozgrywa Stal Mielec.

23
    Kompletna cisza na Stadionie MOSiR w Mielcu, a jedynie słychać radosnych fanów z Kielc, którzy doskonale się bawią po tych dwóch trafieniach Korony w wyznaczonym dla siebie sektorze.
    22. Martin REMACLE - 0:2

22
    Strzelcem bramki MARTIN REMACLE.

Drugi i jakże szybki cios wyprowadzony przez kielecką Koronę! Łukasz Gerstenstein fatalnie zagrywa piłkę podając ją niemalże pod nogi rywala, a korzysta z tego prezentu Mateusz Czyżycki, który przejmuje futbolówkę i świetnym, prostopadłym podaniem otwiera drogę MARTINOWI REMACLE do zdobycia kolejnego gola, a belgijski piłkarz wychodząc do akcji sam na sam z bramkarzem Stali Mielec świetnie zmylił Mateusza Kochalskiego i trafił do bramki tuż przy lewym słupku uderzając po długim rogu. Prowadzenie Korony w Mielcu wynikiem 2:0!
    20. Jewgienij SZYKAWKA - 0:1

20
    Strzelcem bramki JEWGIENIJ SZYKAWKA.

Nie zdążyłem wspomnieć o napastniku Stali Mielec, który również posiada obywatelstwo białoruskie, a uaktywnił się w ofensywie inny gracz, również Białorusin, a konkretnie JEWGIENIJ SZYKAWKA, który po składnej akcji w wykonaniu gości i świetnym dośrodkowaniu z prawego skrzydła autostwa Nono wyskakuje w powietrze i wykorzystuje swoją przewagę wzrostu nad Maciejem Domańskim, który ewidentnie spóźnił się z kryciem, oddając celne uderzenie głową do bramki rywala. Mamy prowadzenie gości z Kielc 1:0!

19
    Egzekwują rzut wolny na połowie przeciwnika piłkarze Stali po faulu jednego z kielczan.
    18. Na pewno wielu kibiców zgromadzonych dziś na obiekcie w Mielcu jest ciekawych dzisiejszej postawy białoruskiego napastnika Stali!

17
    Wymieniają podania na własnej połowie kielczanie w poszukiwaniu składnego ataku, którego jeszcze nie oglądaliśmy od początku tego starcia.

16
    Długo zajęło Domańskiemu dojście do pełni sił, ale w końcu jest on w stanie kontynuować udział w tym meczu. Nadal jednak na twarzy pomocnik Stali widać grymas bólu.

15
    Również mamy żółty kartonik po stronie "Koroniarzy" Kanadyjczyk Marcus Godinho ukarany za ostre wejście w nogi Macieja Domańskiego.

14
    Świetnie rusza ponownie na prawej flance Gerstenstein, który wyhamował i przełożył futbolówkę na lewą nogę, a następnie zacentrował i ego zagranie zostało wybite w głąb pola.

13
    Atak gospodarzy na prawym skrzydle. Świetnie Łukasz Gerstenstein uruchomiony przez swojego kolegę z zespołu, ale nie nadąża za tym zagraniem młody piłkarz i piłkę mają kielczanie.

12
    Faulowany Piotr Wlazło w środkowej strefie boiska. Ponownie z rzutu wolnego wznowią rywalizację mielczanie.

11
    Dobrze dwóch graczy Stali Mielec naciskało na lewej flance Marcusa Godinho, który szarżował z piłką, ale po chwili sam Kanadyjczyk przewinił na Łukaszu Gerstensteinie. Rzut wolny wykona Stal.

10
    Dłuższe rozgrywanie piłki na połowie rywali przez gospodarzy, ale w końcu piłka niedokładnie zagrana opuszcza boisko. Wznowi rywalizację w Mielcu Dziekoński.

9
    Powalony na murawę Mateusz Czyżycki na prawej stronie boiska, a faulował go w tej sytuacji w nieprzepisowy sposób Marco Ehmann, który ogląda żółtą kartkę za to przewinienie.
    8. Liczymy na znacznie bardziej emocjonujący mecz niż dotychczas szczególnie, że Mielec powoli staje się dla Stali lokalną twierdzą nie do sforsowania!

7
    Górne zagranie futbolówki ponownie niezbyt celne w wykonaniu gospodarzy. Spokojnie chwyta to podanie golkiper Korony Kielce Xavier Dziekoński.

6
    Bardzo złe rozegranie piłki w wykonaniu Koki Hinokio. Prowadził teraz piłkę przy nodzie Japończyk, ale po chwili zagrał zbyt mocno i niecelnie poza plac gry.

5
    Niebezpiecznie pod własną bramką pograli gospodarze. Wycofanie futbolówki do Kochalskiego, a ten w ostatniej chwili podaje piłkę do swojego partnera z drużyny, bo z boku nadbiegał już jeden z rywali.

4
    Przewinienie Michała Trąbki na prawej stronie boiska. Utrudniał on dalsze rozgrywanie piłki w sposób nieprzepisowy zawodnikowi Korony Nono.

3
    Długa piłka skierowana górą od Piotra Malarczyka do Jacka Podgórskiego na prawe skrzydło. Tam powalczył ten drugi o posiadanie futbolówki z Krystianem Getingerem, ale obronną ręką z tej sytuacji wychodzi kapitan mielczan.

2
    Długie zagranie piłki pod pole karne Stali, ale pewnie chwyta futbolówkę we własnej "11" Mateusz Kochalski.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął, a od środka pola gry z piłką Stal Mielec.
    Ważna informacja z obozu Korony na chwilę przed pierwszym gwizdkiem arbitra Pawła Malca z Łodzi!

Na plac gry wychodzą obie "11". Czas na przywitanie zawodników, trenerów, sędziów, a także kapitanów, a są nimi: Krystian Getinger w Stali Mielec oraz Miłosz Trojak w Koronie Kielce. Lada chwila początek rywalizacji.
    Piłkarze już za moment wyjdą na boisko, a jak widać szatnie przygotowane przez kierowników drużyn perfekcyjnie!

Wyjściowe składy:

Stal Mielec: Kochalski – Ehmann, Matras, Esselink – Gerstenstein, Trąbka, Wlazło, Getinger (C) – Domański, Hinokio – Szkurin.

Rezerwowi: Jałocha – Leândro, Wołkowicz, Ferreira Santos, Guillaumier, Jaunzems, Wolsztyński, M. Stępień, Meriluoto.

Trener: Kamil Kiereś.

Korona Kielce: Dziekoński – Zator, Malarczyk, Trojak (C), Godinho – Hofmeister – Podgórski, Remacle, Nono, Czyżycki – Szykawka.

Rezerwowi: Forenc – Deaconu, Kwiecień, Konstantyn, Strzeboński, Błanik.

Trener: Kamil Kuzera.

Sędzia główny: Paweł Malec (Łódź).
    Sędzia liniowy 1: Radosław Siejka.
    Sędzia liniowy 2: Marcin Lisowski.
    Sędzia techniczny: Karol Iwanowicz.
    Oto ustawienie Stali Mielec na dzisiejszy mecz!
    Kielecka Korona dzisiejsze spotkanie w Mielcu rozpocznie w poniższym zestawieniu!

Inauguracja 10. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy sezonu 2023/2024 odbędzie się na Stadionie MOSiR w Mielcu, gdzie miejscowa Stal zmierzy się z Koroną Kielce. Gospodarze obecnie zajmują po 9 rozegranych meczach 7. miejsce w ligowej klasyfikacji z dorobkiem 12 punktów na co złożyły się 3 wygrane, 3 remisy i 3 porażki z bilansem 13 goli strzelonych i 11 bramek straconych. W bieżących rozgrywkach podopieczni trenera Kamila Kieresia są jeszcze niepokonani na własnym obiekcie, co zwiastuje trudne starcie dla "Scyzorów". Natomiast Korona Kielce plasuje się na przedostatniej – 17. pozycji z dorobkiem zaledwie 6 oczek po 8 rozegranych meczach. Dotychczas zespół prowadzony przez trenera Kamila Kuzerę 1 raz wygrał, 3 mecze zremisował i 4 pojedynki przegrał z bilansem goli równym 6:9. Forma kielczan na wyjazdach jest wręcz fatalna, bo to tylko 1 zdobyty punkt na 4 rozegrane mecze ze stosunkiem bramkowym równym 2:6. Po stronie Stali najlepiej w klasyfikacji strzeleckiej plasują się: Maciej Domański i Białorusin Ilja Szkurin, którzy w swoim dorobku mają po 3 gole i 3 asysty. Natomiast w szeregach kieleckich najlepiej spisuje się w ofensywie hiszpański zawodnik Adrián Dalmau, który ma na koncie 2 bramki i 1 asystę.
    Tak wygląda skład sędziowski na ten pojedynek!

Adam Ka

Gole: 33. Getinger (kar.), 90+4. Esselink – 20. Szykawka, 22. Remacle, 74. Konstantyn

Kartki:   9. Ehmann (SMI), 60. Wlazło (SMI) – 15. Godinho (KRN), 34. Remacle (KRN), 58. Podgórski (KRN), 62. Czyżycki (KRN)

Strzały celne: 23:9. Strzały niecelne: 14:5. Rzuty rożne: 7:1. Spalone: 0:1. Foule: 13:14.
    Stal Mielec: Kochalski – Ehmann, Matras, Esselink – Gerstenstein (54. M. Stępień), Trąbka (71. Meriluoto), Wlazło, Getinger (C) (81. Wołkowicz) – Domański (70. Guillaumier), Hinokio – Szkurin (81. Wolsztyński).
    Zmiany: Jałocha – Leândro, Ferreira Santos, Jaunzems.

Korona Kielce: Dziekoński – Zator, Malarczyk, Trojak (C), Godinho (75. Kwiecień) – Hofmeister (75. Deaconu) – Podgórski, Remacle (81. Błanik), Nono, Czyżycki (62. Konstantyn) – Szykawka.
    Zmiany: Forenc – Strzeboński.

Widownia: 6 325