Legia II – Korona 2:4 (po dogrywce) | Carina – Stal S. W. 1:0 (koniec) | Stal B. – Warta 0:4 (koniec)
Termalica – Piast 0:1 (koniec) | Zagłębie S. – Górnik Z. 1:2 (po dogrywce) | Stal Rz. – Puszcza 1:0 (koniec)
Zawisza – Lech P. 0:4 (koniec)
koniec po dogrywce
Zagłębie Sosnowiec
1:2 (1:1)
Górnik Zabrze
Wtorek 31.10.2023, 18:00 • Zagłębiowski Park Sportowy, Sosnowiec • Fortuna Puchar Polski

Drużyny właśnie wychodzą na murawę. Już tylko chwile dzielą nas od startu spotkania.

1

1
    Ze środka rozpoczęli goście.

2
    W pierwszych dwóch minutach częściej przy piłce utrzymują się sosnowiczanie.

5
    Przed polem karnym faulowany Kapralik przez Ryndaka. Zawodnik Zagłębia otrzymał żółtą kartkę.

6
    Żółta kartka dla zespołu Zagłębie Sosnowiec (Ryndak).

7
    Próbowali centrować w pole karne z rzutu wolnego przyjezdni (Ennali), ale piłka od razu została zablokowana przez gospodarzy.

9
    Na lewej stronie próbują swojego szczęścia sosnowiczanie, chociaż brakuje ryzyka i akcja ogranicza się do wymiany podań.

11
    Od kilku minut na połowie Górnika utrzymują się zawodnicy Zagłębia, aczkolwiek nadal brakuje konsekwencji. Wytrwale jednak podopieczni Artura Derbina kreują akcję.

14
    Faulowany teraz tuż na połowie Zagłębia Sosnowiec Czyż.

15
    Przed nami pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu, a podejdą do niego gracze Górnika.

15
    Od razu po wrzutce z narożnika boiska piłkę głową wybija Karwot.

17
    Strata piłki przez Zagłębie nieopodal własnego pola karnego, ale szybko odebrali futbolówkę gospodarze.

17
    W kontrze, z okolic 30. metra strzał oddawał Zielonka, ale uderzenie to zostało zablokowane.

18
    Ziemann oddał strzał z okolic 20. metra, po którym doszło do rykoszetu. Narożnik dla Zagłębia Sosnowiec.

19
    Zamykają nieustannie gości sosnowiczanie. Tym razem rzut rożny mieli gospodarze, ale nie wyniknęło z niego zbyt wiele. Nadal jednak to oni utrzymują się przy piłce na połowie rywala.

22
    Żółta kartka dla zespołu Górnik Zabrze (Triantafyllopoulos).

23
    Gol dla Zagłębia! Sporo zamieszania w polu karnym Górnika Zabrze. Wydawało się, że po dobrym dograniu świetnie ustawiony Zielonka nie wykorzystał swojej sytuacji, bowiem przejął piłkę jeden z gości, ale ta wróciła do Ryndaka, który po rykoszecie strzelił bramkę!
    Strzelcem bramki RYNDAK.

26
    Faulowany Machała.

29
    Nie zatrzymują się gospodarze. Świetnie napędził środkiem akcję Valencia, podając na lewą flankę do Ziemanna. Ten jednak zagrał płasko w pole karne do rywala, oddając mu tym samym piłkę.

30
    Teraz w defensywie dobrze spisał się jeden z graczy Zagłębia, który zaryzykował wślizgiem na linii bramkowej, nabijając jednocześnie jednego z Górników. Od bramki wznowi Sorcan.

33
    Dadok nie trafia teraz w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Rzut rożny dla Górnika Zabrze.

37
    Gol dla Górnika Zabrze! Odpowiada Górnik! Adrian Kapralik kapitalnie wykorzystał piłkę otrzymaną od Musiolika, napędzając jeszcze bardziej i strzelając z dystansu. Zgubił rzy tym jednego z obrońców Zagłębia. Remis!

41
    Wrzut z autu dla Górnika Zabrze na wysokości pola karnego Zagłębia.

41
    Przejęli w ostatnich około dziesięciu minutach gracze Górnika.

41
    W polu karnym Zagłębia leżą Dadok i Ryndak.

43
    Trwa analiza VAR, która ma na celu weryfikację ewentualnego rzutu karnego dla gości.

44
    Będzie rzut karny dla Górnika Zabrze!

45
    Nie trafia z jedenastego metra Nascimento, strzelając w prawy słupek!

45
    Sędzia doliczył co najmniej 3 minuty.

45+1
    Valencia teraz ciekawie urwał się na lewej stronie i szukał podaniem jednego ze swoich kompanów, ale piłka znalazła się w rękach Szromnika.

45+3
    Niewiele wynikło z rzutu wolnego dla Górnika Zabrze.

45+3

Wiele działo się w pierwszej części spotkania, kiedy to przez długi okres Zagłębie Sosnowiec kontrolowało boiskowe zdarzenia. Jednakże Górnik w porę się obudził i to on przejął inicjatywę, doprowadzając do wyrównania. Goście mieli wielką okazję wysunięcia się na prowadzenie po tym, jak mieli rzut karny. Finalnie "jedenastkę" zmarnował Nascimento.

Zmiana w drużynie Górnik Zabrze:
    z boiska schodzi Ennali, na boisku pojawia się Lobato.

46
    z boiska schodzi Nascimento, na boisku pojawia się Olkowski.

47
    Tuż obok słupka po dośrodkowaniu główkował Szcześniak.

50
    Ciekawa centra graczy Zagłębia, ale zbyt przeciągnięta, a przy tym dobrze zabezpieczali bramkowe okolice zabrzanie.

51
    Ruszył z akcją na prawej stronie Zielonka, po czym odegrał piłkę do swoich kompanów. Sosnowiczanie nie oddali finalnie strzału.

54
    Na lewej flance przedarł się Olkowski, zgrywając piłkę do Siplaka, który dośrodkowywał. Finalnie jednak piłka po tej centrze znalazła się w rękach Sorcana.

55
    Daleka piłka na ustawionego na linii pola karnego Zielonkę. Ten sięgnął piłkę czubkiem buta, jednak futbolówka opuściła plac gry.

57
    Kapralik był przed wielką szansą wyprowadzenia gości na prowadzenie. Jednakże przytomnie w ofensywie zachował się Bykow i Górnicy będą próbować z rzutu rożnego.

61
    Żółta kartka dla zespołu Górnik Zabrze (Barczak).

63
    Nieco spadło tempo po obu stronach.

65
    Szansa dla Górnika Zabrze z rzutu rożnego.

67
    Dośrodkowanie Górnika Zabrze na piąty metr. Piąstkuje Sorcan. Finalnie to on wznowi grę z piątego metra po tym, jak Dadok oddał niecelny strzał.

68
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec:
    z boiska schodzi Valencia, na boisku pojawia się Klupś.

68
    z boiska schodzi Zielonka, na boisku pojawia się Bębenek.

68
    z boiska schodzi Biliński, na boisku pojawia się Fabry.

70
    Gol dla Górnika Zabrze! Po dośrodkowaniu Kapralika wykorzystał tę piłkę nabiegający Musiolik.

70
    Gola jednak nie ma! Okazało się, że był to spalony.

72
    z boiska schodzi Dadok, na boisku pojawia się Sekulić.

72
    z boiska schodzi Barczak, na boisku pojawia się Lukoszek.

74
    Obraz gry w Sosnowcu zmienia się jak w kalejdoskopie! Tym razem w całkiem dogodnej sytuacji znajdował się jeden z zawodników Zagłębia, ale był osamotniony i zmuszony do oddawania strzału pod zbyt ciasnym skosie, co zaowocowało strzałem w boczną siatkę. Okazało się, że na spalonym był właśnie Fabry.

76
    Tym razem na spalonym zawodnicy Górnika Zabrze.

77
    Z bocznego, a konkretnie lewego sektora boiska, z okolic 25. metra piłkę do gry wprowadzać będą Górnicy.

7352 – tyle osób ogląda dziś spotkanie w Sosnowcu z perspektywy trybun.

78
    Dobre teraz dośrodkowanie Ziemanna z lewej flanki, jednak Fabremu zabrakło dosłownie centymetra, by sięgnąć piłkę głową tuż przed bramką Górnika.

79
    Żółta kartka dla zespołu Zagłębie Sosnowiec (Bębenek).

80
    Coraz więcej nerwowej gry kumuluje się na boisku. Do końca regulaminowego czasu gry pozostało dziesięć minut, a tablica wyników nadal wskazuje na remis.

80
    Z lewego skrzydła w pole karne dośrodkowywał teraz Siplak, jednak niecelnie po tym strzelał Olkowski.

82
    Z prawej strony wprowadzał piłkę w pole karne Ryndak, ale nie sięgnął jej Ziemann.

85
    Powoli do głosu zaczynają dochodzić gracze Zagłębia. Z okolic 15. metra strzał na krótszy słupek oddał Bębenek, ale interweniował Szromnik. Rzut rożny dla Sosnowiczan.

85
    Interesująco wyglądał dla Zagłębia przebieg boiskowych zdarzeń po rzucie rożnym Karwota. Z główek niewiele wyniknęło, ale ustawiony dalej Bonecki oddał strzał z woleja tuż pod poprzeczkę. Dobrze jednak rzucił się Szromnik.

88
    Faulowany przy własnym polu karnym aktualnie Jończy. Piłkę wprowadzać do gry będzie Sorcan.

90
    Nieustannie lewą flanką próbują przedrzeć się w pole karne gospodarzy zabrzanie.

90
    Sędzia doliczył co najmniej 6 minut.

90+1
    Wrzut z autu dla Zagłębia na wysokości pola karnego Górnika.

90+2
    Sosnowiczanie za chwilę wznowią grę z rzutu rożnego.

90+2
    Wybijają głową defensorzy Górnika dośrodkowanie z rzutu rożnego Karwota.

90+3
    Z nieco większego dystansu przymierzył na bramkę zabrzan Jończy, ale ponownie dobrą interwencją może pochwalić się Szromnik. Jeszcze jeden korner dla gospodarzy.

90+5
    Ruszyli z kontrą zabrzanie, która zapowiadała się obiecująco, ale wydawało się, że zabrakło pomiędzy nimi nieco komunikacji, a piłka została przeciągnięta.

90+5
    Absolutna wymiana ciosów z obu stron trwa aktualnie w najlepsze. Raz z jednej strony, raz z drugiej. Obie ekipy ruszają w najlepsze z kontrami.

90+6
    Druga połowa skończona.

Nie udało się wyłonić zwycięzcy w regulaminowych 90 minutach w Sosnowcu. Czeka nas za moment jeszcze minimum pół godziny grania.

92
    Sekulić teraz obiecująco poruszał się w polu karnym. Chciał na krótko dośrodkowywać, ale od razu piłka została wybita główką przez jednego z graczy Zagłębia.

93
    Z kontrą dynamicznie ruszył Klupś, został jednak umyślnie sfaulowany przez Kapralika.

93
    Żółta kartka dla zespołu Górnik Zabrze (Kapralik).

95
    Ponowna kontra Klupsia i kolejny faul taktyczny gości. Tym razem Sekulić.

95
    Żółta kartka dla zespołu Zagłębie Sosnowiec (Sekulić).

95
    Lekka główka Bykowa po dośrodkowaniu Karwota nie zaskoczyła Szromnika.

100
    Mieli teraz rzut rożny Górnicy, ale z kontrą ruszyło Zagłębie, a konkretnie ponownie Klupś. Tym razem miał tylko wyścig wraz z jednym z graczy Górnika, ale nie udało mu się nawet podejść na tyle, by oddać strzał. Ucierpiał w tej konfrontacji i aktualnie leży na murawie.

102
    Nad poprzeczką teraz główkował Sekulić.

104
    Gol dla Górnika Zabrze! Osamotniony w polu karnym Olkowski bez swoich kompanów oddał strzał po skosie, a piłka wpadła do bramki Zagłębia po rykoszecie jednego z sosnowiczan. Wydawało się, że defensorzy Zagłębia zlekceważyli rywala, a ten zaryzykował i to popłaciło.

104
    Żółta kartka dla zespołu Zagłębie Sosnowiec (Bykow).

105
    Pierwsza połowa dogrywki skończona.

Górnicy dominowali w pierwszej części dogrywki. Trzykrotnie z kontrą ruszał Klupś, ale nie ustrzegł się fauli ze strony rywali. Rzutem na taśmę przyjezdni objęli prowadzenie po strzale Olkowskiego, który w polu karnym był przy trzech obrońcach Zagłębia, a jednak oddał strzał i dało to prowadzenie ekipie z Zabrza.

106
    z boiska schodzi Ryndak, na boisku pojawia się Wrzesiński.

109
    Nie spieszą się gracze Górnika.

109
    Z prawego skrzydła Lukoszka zagrał do Olkowskiego, ten jednak nie wykorzystał swojej dogodnej sytuacji!

110

111
    Nadają grze ton aktualnie gracze Górnika, którzy przez pierwszych pięć minut drugiej części dogrywki konsekwentnie nie dopuszczają rywala pod swoje pole karne.

113
    Żółta kartka dla zespołu Górnik Zabrze (Lobato).

113
    z boiska schodzi Klupś, na boisku pojawia się Troć.

114
    Karwot z ciekawym strzałem, ale obok bramki.

116
    Żółta kartka dla zespołu Górnik Zabrze (Lukoszek).

116
    z boiska schodzi Lobato, na boisku pojawia się Rasak.

118
    Żółta kartka dla zespołu Górnik Zabrze (Musiolik).

119
    Rzut wolny z okolic pola karnego Zagłębia dla graczy Górnika.

119
    Będzie jeszcze rzut rożny dla zabrzan.

120
    Mógł zamknąć to spotkanie Kapralik, jednak jego uderzenie głową obok słupka.

Sędzia doliczył co najmniej 1 minutę.

120
    Ostatnia akcja, z szansą Zagłębie.

120+1

Zakończyło się niesamowicie pasjonujące spotkanie w Sosnowcu. Do 1/8 finału Pucharu Polski awansował Górnik Zabrze, którzy zdecydowanie lepiej zaprezentował się w dogrywce. W drugiej części dogrywki sosnowiczanie nie mieli już pomysłu na to, jak odpowiedzieć na bramkę ze 104. minuty. 64% posiadania piłki – tyle mieli zabrzanie w całej dogrywce.

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały na bramkę: 3:3.
    Strzały niecelne: 3:10.
    Rzuty rożne: 4:5.
    Spalone: 2:2.
    Faule: 20:15.

Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje na łamach lajfów!

Relację przeprowadził dla Państwa Krzysztof Sarna (20:42:14)

Krzysztof Sarna

Gole: 23. Ryndak – 37. Kapralik, 104. Olkowski

Kartki:   6. Ryndak (SOS), 79. Bębenek (SOS), 95. Sekulić (SOS), 104. Bykow (SOS), 110. Bykow (SOS) – 22. Triantafyllopoulos (GOR), 61. Barczak (GOR), 93. Kapralik (GOR), 113. Lobato (GOR), 116. Lukoszek (GOR), 118. Musiolik (GOR)

Spudłowany karny!: 45. Nascimento (GOR), nietrafiony

Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 3:10. Rzuty rożne: 4:5. Spalone: 2:2. Foule: 20:15.
    Zagłębie Sosnowiec: Sorcan – Bykow, Machała, Biliński (68. Fabry), Bonecki, Ryndak (106. Wrzesiński), Valencia (68. Klupś (113. Troć)), Ziemann, Jończy, Karwot, Zielonka (68. Bębenek).

Zmiany: Kos – Fabry, Guezen, Klupś, Bębenek, Wrzesiński, Uchnast, Troć, Caliński.

Trener: Atur Derbin

Górnik Zabrze: Szromnik – Szcześniak, Kapralik, Musiolik, Ennali (46. Lobato (116. Rasak)), Triantafyllopoulos, Barczak (72. Lukoszek), Nascimento (46. Olkowski), Siplak, Czyż, Dadok (72. Sekulić).

Zmiany: Bielica – Sekulić, Rasak, Lobato, Olkowski, Lukoszek, Chmarek, Krawczyk, Janicki.

Trener: Jan Urban

Sędzia główny: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie)
    Asystenci: Krzysztof Myrmus, Zbigniew Szymanek