Legia II – Korona 2:4 (po dogrywce) | Carina – Stal S. W. 1:0 (koniec) | Stal B. – Warta 0:4 (koniec)
Termalica – Piast 0:1 (koniec) | Zagłębie S. – Górnik Z. 1:2 (po dogrywce) | Stal Rz. – Puszcza 1:0 (koniec)
Zawisza – Lech P. 0:4 (koniec)
Zawisza Bydgoszcz
0:4 (0:2)
Lech Poznań
Wtorek 31.10.2023, 21:00 • Stadion Zawiszy Bydgoszcz im. Zdzisława Krzyszkowiaka • Fortuna Puchar Polski

Na dziś to już koniec piłkarskich emocji. Dziękuję Państwu za wspólnie spędzony wieczór i przeżywanie wrażeń. Zachęcamy do śledzenia innych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Do następnego! (22:57:43)
    Duża przewaga Lecha Poznań i pewna wygrana na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz i to "Kolejorz" cieszy się z awansu do 1/8 rozgrywek Fortuna Pucharu Polski!

90
    89. Tak prezentuje się we wtorkowy wieczór obiekt w Bydgoszczy!

88
    Zmiana w drużynie Zawisza Bydgoszcz:
    z boiska schodzi Kacper Nowak, na boisku pojawia się Hubert Jaskuła.

88
    z boiska schodzi Piotr Okuniewicz, na boisku pojawia się Alan Serwach.

85
    Próba niecelnego strzału w wykonaniu Okuniewicza.

83
    Walka o piłkę przy linii bocznej boiska i naciski ze strony Alana Czerwińskiego przyniosły pożądany efekt.
    82. Zmarnowana doskonała okazja na hat-tricka przez Wilaka!

82
    Irański debiutant w zespole Lecha Poznań Ali Gholizadeh świetnie z piłką wbiegł na prawej stronie w pole karne przeciwnika i wyłożył futbolówkę Filipowi Wilakowi, który w doskonałej okazji z bliskiej odległości fatalnie przestrzelił.

80
    Tuż obok słupka uderzenie Filipa Wilaka.
    78. Bydgoszczanie skonstruowali składny atak, który mógł zagrozić bramce "Kolejorza"!

78
    Cyprian Maciejewski z bliska nie trafia w piłkę, a była to doskonała okazja do chociażby honorowego gola w tym pojedynku po tym jak otrzymał dobre podanie głową od jednego z kolegów z drużyny.

77
    Zawisza Bydgoszcz po faulu jednego z graczy Lecha Poznań rozgrywa rzut wolny z połowy przeciwnika.

76
    Zmiana w drużynie Lech Poznań:
    z boiska schodzi Elias Andersson, na boisku pojawia się Barry Douglas.

76
    z boiska schodzi Filip Szymczak, na boisku pojawia się Norbert Pacławski.
    74. Sympatycy bydgoskiego Zawiszy mimo wyniku świetnie się bawią na trybunach i wspierają głośnym dopingiem swoich ulubieńców. Ponadto zaprezentowali oni taką oto oprawę!

73
    z boiska schodzi Krystian Sanocki, na boisku pojawia się Sebastian Rugowski.

71
    Mariusz Sławek ostro potraktował teraz Maksymiliana Dziubę i mamy rzut wolny dla poznaniaków, a zawodnik ekipy gospodarzy otrzymuje żółtą kartkę.

70
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki FILIP WILAK.

Rozstrzelał się młody piłkarz poznańskiego Lecha FILIP WILAK, który teraz po dobrej akcji gości na lewej flance otrzymał podanie na pogranicze pola karnego skąd bez większego zastanowienia zdecydował się uderzać na bramkę rywali i słusznie, bo piłka przez niego posłana wpadła do siatki tuż przy słupku i "Kolejorz" prowadzi już 4:0, a Wilak odnotowuje dublet na swoim koncie!

68
    Nie zdołał dobiec do piłki rozegranej na lewej stronie Andersson. Szwed został powstrzymany przez jednego z graczy Zawiszy.

67
    Młody debiutantat w seniorskiej drużynie Lecha Poznań Maksymilian Dziuba ukarany żółtą kartką za nadepnięcie rywala na stopę.

65
    z boiska schodzi Kristoffer Velde, na boisku pojawia się Filip Marchwiński.

65
    z boiska schodzi Nika Kwekweskiri, na boisku pojawia się Alan Czerwiński.

65
    z boiska schodzi Joel Pereira, na boisku pojawia się Ali Gholizadeh.
    64. Filip WILAK - 0:3

64

Dobre podanie otrzymał w polu karnym Zawiszy niepilnowany w zupełności FILIP WILAK, który z bliskiej odległości pakuje piłkę pod poprzeczkę do bramki rywala i Lech prowadzi już w Bydgoszczy 3:0!

63
    z boiska schodzi Maciej Kona, na boisku pojawia się Igor Sobieralski.

63
    z boiska schodzi Michał Graczyk, na boisku pojawia się Michał Sacharuk.

62
    Stworzyli sobie niezłą okazję gospodarze, ale z bliskiej odległości trafia piłką zawodnik Zawiszy prosto w golkipera z Poznania.

61
    Długa piłka zagrana na pole karne "Kolejorza" pewnie wychwycona przez Filipa Bednarka.

60
    Ofiarnie jeden z defensorów bydgoskiego Zawiszy blokuje ciałem strzał przeciwnika.

58
    Michał Graczyk faulował teraz Kristoffera Velde deptając go po stopie. Jest rzut wolny dla "Kolejorza".

57
    "Na klepkę" pograł Velde z Szymczakiem na przedpolu, ale finalnie Norwega uderzenie blokuje jeden z obrońców Zawiszy.

56
    Dobrze przechwycili piłkę goście i od razu otrzymał podanie Szymczak, który zwodem ograł rywala i uderzył, ale prosto w bramkarza, który dobrze interweniuje!

54
    Z daleka próbuje strzału Joel Pereira i próbę Portugalczyka spokojnie chwycił bramkarz Oczkowski.

52
    Na własnej połowie wymieniają się podaniami poznaniacy przed rozpoczęciem konstruowania kolejnej akcji ofensywnej.
    51. Fatalne pudło Velde!

51
    Uderzenie Norwega Velde szybuje nad bramką gospodarzy.

50
    Bardzo dobrze podbija strzał zawodnika Lecha bramkarz Zawiszy Michał Oczkowski. Futbolówka wraca jeszcze do gry.

49
    Miękka wrzutka piłki jednego z "Lechitów" na pole karne rywali, ale tam zgarnia futbolówkę do rogu boiska Sanocki, który walczy o utrzymanie piłki z Anderssonem.

48
    Bez zagrożenia pod bramką "Kolejorza" po rozegraniu przez gospodarzy kornera.

47
    Udana interwencja między słupkami bramkarza Lecha Filipa Bednarka i wywalczony korner przez gospodarzy.

46
    Druga połowa rozpoczęta przez Zawiszę Bydgoszcz.
    Do przerwy poznański Lech prowadzi w Bydgoszczy z miejscowym Zawiszą wynikiem 2:0!

45+2

45+2
    Szymczak wycofuje piłkę Murawskiemu, a ten strzałem sprzed pola karnego marnuje okazję dla "Kolejorza".

45+1
    Na lewej stronie boiska wymieniają się podaniami poznaniacy przy próbie wyprowadzenia jeszcze jednego ataku na bramkę Zawiszy.

45
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy tej rywalizacji przez sędziego Pawła Malca.

44
    Nieudane zagranie piłki w kierunku pola karnego Lecha w zespole Zawiszy. Dużo niedokładności w grze tego zespołu we wtorkowy wieczór.

43
    Dalej atakują goście z Poznania, którzy w najlepsze wymieniają podania pomiędzy pogubionymi bydgoszczaninami.
    42. Kristoffer VELDE - 0:2

42
    Strzelcem bramki KRISTOFFER VELDE.

Mimo wybronionego rzutu karnego przez bramkarza Zawiszy Bydgoszcz Michała Oczkowskiego zachował do końca "zimną krew" norweski gracz Lecha Poznań KRISTOFFER VELDE, który przyjął piłkę obronioną przez golkipera ekipy gospodarzy i z bliskiej odległości dobił ten rzut karny i trafił do siatki podwyższając prowadzenie przyjezdnych na 2:0!

41
    Świetnie Michał Oczkowski wyczuł intencje strzelającego zawodnika Lecha Poznań Kristoffera Velde i obronił to uderzenie z 11. metrów!
    40. Oto w jaki sposób Adam Paliwoda sprokurował rzut karny dla Lecha Poznań faulując Filipa Szymczaka!

40
    Obrońca Zawiszy Bydgoszcz Adam Paliwoda ewidentnie fauluje we własnym polu karnym Filipa Szymczaka i wywalczony przez napastnika "Kolejorza" rzut karny. Bez wątpienia wskazuje na "wapno" łódzki arbiter Paweł Malec!

38
    Centra na bliższy słupek z rzutu rożnego, gdzie główkuje niecelnie słoweński stoper "Kolejorza" Miha Blažič.

37
    Dośrodkowanie piłki z prawego skrzydła przez poznaniaków i wybija futbolówkę nad bramkę jeden z graczy Zawiszy. Korner dla Lecha.

35
    Centra z rzutu wolnego w pole karne przyjezdnych, ale na ofsajdzie złapany w tej sytuacji Adam Paliwoda.

34
    Faulowany jeden z bydgoszczan na prawej flance i rozegrają rzut wolny piłkarze Zawiszy.

33
    Zagranie "na pamięć" w wykonaniu Filipa Wilaka i zupełnie do nikogo podaje w pole karne Zawiszy. Futbolówke w rękach Oczkowskiego.

32
    Nika Kwekweskiri z dystansu uderza na bramkę Zawiszy, ale bardzo niecelnie.

31
    Komunikacja zawiodła na prawej flance przy rozgrywaniu ataku przez bydgoszczan. Szkoda, ponieważ zapowiadło się to obiecująco.

30
    Półgodziny rywalizacji za nami. Na Stadionie Zawiszy Bydgoszcz im. Zdzisława Krzyszkowiaka jak na ten moment zdecydowana przewaga ekstraklasowego Lecha Poznań w starciu z trzecioligowcem.

29
    Maciej Koziara faulował teraz Nika Kwekweskiriego. Gruzin otrzymał kopnięcie w kostkę ze strony gracza Zawiszy.
    28. "Kolejorz" może dziś liczyć na fantastyczne wsparcie ze strony swoich kibiców!
    27. Doskonałej okazji nie wykorzystał Szymczak!

27
    Świetna okazja dla Lecha i nie ma drugiego trafienia Filip Szymczak, który z ostrego kąta nieco przestrzelił obok słupka!

26
    Pressingiem atakowani poznaniacy, co powoduje, że najpierw z problemami w rozegraniu piłki Murawski, a następnie Bednarek. Ostatecznie Lech wyszedł z opresji pod własną bramką.

25
    Napędzeni premierowym trafieniem w tym meczu poznaniacy dalej chcą atakować rywali. Cały czas posiadanie piłki po stronie "Kolejorza".
    24. Filip SZYMCZAK - 0:1

24
    Strzelcem bramki FILIP SZYMCZAK.

Tyłem do bramki ustawiony napastnik Lecha Poznań FILIP SZYMCZAK otrzymuje dobre podanie i zabiera się z piłką, a jednocześnie świetnie urywa się obrońcy Zawiszy Bydgoszcz, co daje mu przewagę w ofensywie, a następnie w doskonałej sytuacji dobrze ustawiony z futbolówką zawodnik uderza przy samym słupku do bramki rywala! Goście z Poznania prowadzą 1:0!

23
    Fatalnie Filip Wilak powstrzymywał teraz rywala pociągając za koszulkę i pada na murawę Maciej Koziara. Rzut wolny rozgrywa Zawisza.

22
    Faul w środkowej strefie boiska jednego z młodych graczy Lecha. Grają od rzutu wolnego bydgoszczanie.

21
    Bez zagrożenia pod bramką gospodarzy po rozegraniu kornera przez poznański Lech.

20
    Świetnie wrzuca piłkę na pole karne Portugalczyk Joel Pereira, a tam futbolówkę nogą podbija środkowy obrońca Zawiszy Bydgoszcz Cyprian Maciejewski i mało brakowało, aby trafił on do własnej bramki. Ostatecznie piłka poza boiskiem i Lech gra dalej z rzutu rożnego.

19
    Centra z prawej flanki Okuniewicza na dalszy słupek nieco przeciągnięta i od bramki grę wznowią "Lechici".

18
    Dośrodkowanie piłki z lewego skrzydła na pole karne Zawiszy, ale nie dosięga futbolówki nogą, aby ją przejął Szymczak.

17
    Ciągła wymiana podań na połowie rywala w wykonaniu Lecha Poznań. Jak na razie bardzo dobrze taktycznie ustawieni w obronie gospodarze nie pozwalający rywalom na zbyt wiele.

15
    Kolejny raz w natarciu poznaniacy. Tym razem Filip Wilak strzela, ale niecelnie.

14
    Trochę od niechcenia z daleka próbuje uderzyć Kristoffer Velde, ale próba Norwega zablokowana.

13
    Dobra piłka zagrana w pole karne przeciwnika przez Radosława Murawskiego do Filipa Szymczaka, ale radzą sobie w "11" z rywalem bydgoszczanie.

12
    Niezbyt udanie teraz w środku pola gry Piotr Okuniewicz, który wdał się w drybling i został zablokowany przez rywali.

11
    Z piłką poczyna na połowie boiska "Kolejorz", który będzie chciał z minuty na minutę udowadniać swoją przewagę na boisku.

10
    Za nami pierwsze minuty tego meczu. Dużo niedokładności w ataku po stronie Zawiszy, a z kolei Lech póki co ze spokojem podchodzi do ofensywnych poczynań, które są sporadyczne. Mamy nadzieję, że atmosfera z trybun w kolejnych minutach przełoży się na emocje na murawie.

9
    Maciej Koziara chyba zbyt szybko zdecydował się na strzał, bo zbiegł on z lewej strony w kierunku środka pola gry i uderzył, ale bardzo nieudanie.

8
    Rzut sędziowski w wykonaniu arbitra Malca. W posiadaniu piłki poznański Lech.

7
    Bez przyjęcia uderza Filip Szymczak na bramkę gospodarzy po zagraniu piłki z lewego skrzydła, ale ta próba kompletnie nieudana.

6
    Kapitan Zawiszy Korneliusz Sochań z bliskiej odległości uderza nad poprzeczką w kolejnej akcji pod bramką rywala. Lech w ostatnich minutach zepchnięty do defensywy.

5
    Kapitan poznańskiego Lecha Radosław Murawski udanie w ostatniej chwili oddala zagrożenie wybiciem piłki na aut bramkowy zgarniając futbolówkę rywalowi spod nóg.

4
    Filip Wilak z piłką blisko bramki przeciwnika próbuje lekkiego uderzenia, które nie sprawia problemów golkiperowi bydgoskiego Zawiszy Michałowi Oczkowskiemu.

3
    Pierwszy strzał w tym meczu oddaje z pola karnego rywali jeden z graczy Lecha, ale blokowana ta próba.

2
    Sędzia z Łodzi Paweł Malec wznawia mecz w Bydgoszczy.

1
    Pierwsza przerwa w tym spotkaniu spowodowana "deszczem" serpentyn posłanych z trybun przez sympatyków bydgoskiego Zawiszy. Chwila na ich uprzątnięcie i mecz będzie mógł być kontynuowany.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął, a od środka grają gospodarze, czyli Zawisza Bydgoszcz.

Atmosfera na trybunach co najmniej ekstraklasowa, a piłkarze już wychodzą na plac gry. Za moment przywitanie zawodników, trenerów, sędziów, a także kapitanów obu ekip i będziemy mogli rozpoczynać piłkarskie zmagania.
    Również na głośne wsparcie będą mogli liczyć dzisiaj gospodarze. W końcu fani z Bydgoszczy latami czekali na taki mecz i takiego rywala na swoim terenie!
    "Kolejorz" już na rozgrzewce. Jak zawsze poznaniacy mogą liczyć niezależnie od miejsca i pory rozgrywania meczu na wsparcie swoich sympatyków!

Wyjściowe składy:

Zawisza Bydgoszcz: Oczkowski – Nowak, Paliwoda, Graczyk, Sławek – Sanocki, Maciejewski, Kona, Sochań (C), Koziara – Okuniewicz.

Rezerwowi: Tkaczyk – Sobieralski, Sacharuk, Rugowski, Jaskuła, Chachuła, Serwach, Czaprański, Dahms.

Trener: Piotr Kołc.

Lech Poznań: Bednarek – Pereira, Blažič, Pingot, Andersson – Wilak, Murawski (C), Kwekweskiri, Velde – Dziuba, Szymczak.

Rezerwowi: Mrozek – Czerwiński, Milić, Douglas, Pacławski, Gholizadeh, Marchwiński, Ba Loua, Ishak.

Trener: John van den Brom.

Sędzia główny: Paweł Malec (Łódź).
    Sędzia liniowy 1: Radosław Siejka.
    Sędzia liniowy 2: Jakub Jankowski.
    Sędzia techniczny: Albert Różycki.
    Oto ustawienie drużyny Zawiszy Bydgoszcz na które zdecydował się trener Piotr Kołc!
    Zestawienie Lecha Poznań na wyjazdowy mecz 1/16 rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Taki skład desygnował dziś do gry holenderski szkoleniowiec John van den Brom!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Adam Ka

Gole: 24. Szymczak, 42. Velde, 64. Wilak, 70. Wilak

Kartki:   71. Sławek (BDG) – 67. Dziuba (LPO)

Spudłowany karny!: 41. Velde (LPO), bramkarz Oczkowski obronił

Strzały celne: 6:21. Strzały niecelne: 4:8. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 2:0. Foule: 7:13.
    Zawisza Bydgoszcz: Oczkowski – Nowak (88. Jaskuła), Paliwoda, Graczyk (63. Sacharuk), Sławek – Sanocki (73. Rugowski), Maciejewski, Kona (63. Sobieralski), Sochań (C), Koziara – Okuniewicz (88. Serwach).

Zmiany: Tkaczyk – Chachuła, Czaprański, Dahms.

Lech Poznań: Bednarek – Pereira (65. Gholizadeh), Blažič, Pingot, Andersson (76. Douglas) – Wilak, Murawski (C), Kwekweskiri (65. Czerwiński), Velde (65. Marchwiński) – Dziuba, Szymczak (76. Pacławski).

Zmiany: Mrozek – Milić, Ba Loua, Ishak.