Skra – KKS 4:1 (koniec)
Skra Częstochowa
4:1 (3:0)
KKS 1925 Kalisz
Poniedziałek 13.11.2023, 18:15 • Stolzle Stadion, Częstochowa • 2. Liga • 17. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:15.

1

1
    Pierwsza minuta i już ofensywna akcja gospodarzy: zgranie w pole karne Kubika i zablokowane uderzenie Noconia.

2
    Kolejna próba gospodarzy zakończona zbyt mocnym podaniem Mesjasza.

W takich składach rozpoczęły spotkanie oba zespoły:

Skra Częstochowa: Szymkowiak – Mesjasz, Nawrocki, Wypart, Olejnik, Winciersz, Łabojko, Nocoń, Sajdak, Kubik, Ciućka

KKS 1925 Kalisz: Krakowiak – Kieliba,Gawlik, Smoliński, Dębiński, Putno, Sobol, Janiak, Wysokiński, Żebrowski, Gordillo.

3
    Trzydzieści metrów od bramki Krakowiaka i strata piłki przez gości. Szybkie podanie w pole karne od Noconia do sędziego, akcja przerwana gwizdkiem: Jan Ciućka na spalonym.

4
    Dalekie wybicie w kierunku Bartka Putno, zawodnik KKSu wyszedł sam na sam z Szymkowiakiem – bramkarz Skry robi niemalże szpagat i nogą broni strzał!

5
    Dośrodkowanie w pole karne Skry, uderzenie na bramkę niecelne, do tego łatwo łapie futbolówkę Szymkowiak.

6
    Atak pozycyjny gości, piłka wycofana do obrony.

7
    Smoliński ratuje się technicznym faulem, żółta karta.

7
    Asystent trenera Skry Łukasz Ocimek również ogląda żółty kartonik.

8
    Atak pozycyjny gości nic nie przyniósł, od swojej bramki Skra rozpoczyna akcję. KKS przejmuje piłkę już na połowie przeciwnika, ale bardzo niecelne podanie do Gordillo z łatwością łapie Szymkowiak.

9
    Skra niemalże całą drużyną (oprócz bramkarza) atakuje na połowie przeciwnika. Podanie Sajdaka odrobinę za mocne, Ciućka nie miał jak uderzyć tej piłki.

10
    Smoliński był niepilnowany na prawej stronie, ściął z piłką do środka i wrzuci8ł ją wprost w rękawice Szymkowiaka.

11
    Bardzo niecelny strzał Olejnika.

12
    Zbiega z prawej strony do środka Wincierz, uderza piłkę zza pola karnego – strzał niecelny.

13
    Wybicie od bramki Krakowiaka, piłkę przejmują gospodarze. Pressing gości nic nie daje, spokojnie przekraczają linię środkową.

14
    Strata KKSu na własnej połowie i dość przypadkowe podanie pod nogi Kubika, który od razu uderza piłkę z linii pola karnego: strzał niecelny. Mógł opanować piłkę, przebiec z dwa metry – miałby zdecydowanie większe szanse na bramkę.

15
    Kolejna szansa dla Skry po stracie Kaliszan, szybkie podanie Łabojki i uderzenie Sajdaka już w polu karnym gości zablokowane!

16
    Faulowany Gordillo tuż przed polem karnym niemalże na środku boiska patrząc po jego szerokości. Będzie dobra szansa na uderzenie.

18
    Gordillo uderza, piłka nabiera rotacji i trafia w słupek!

19
    Naciska KKS, piłka wrzucana z autu na wysokości pola karnego gospodarzy, akcja bez strzału.

20
    KKS wywalczył rzut rożny.

20
    Dośrodkowanie Janiaka dalekie, na drugi słupek zakończone strzałem bez zagrożenia dla bramki Skry.

21
    Gol dla Skry!
    Strzelcem bramki CIUĆKA.

Podanie ze środka boiska do stojącego tuż przed linią pola karnego JANA CIUĆKI. Napastnik Skry miał pilnujących go obrońców po lewej i prawej stronie, ale obaj zawalili i odpuścili krycie, poprzez co CIUĆKA mógł wbiec w pole karne i pokonać Krakowiaka.

23
    Wysoki pressing Skry, piłka odzyskana na połowie przeciwnika: najpierw uderzenie Łabojki zablokowane, następnie uderzenie Sajdaka zza pola karnego z trudem broni Krakowiak!

24
    Skra miała rzut rożny, ale nic ciekawego z tego fragmentu gry nie wyszło.

24
    Kontratak KKSu i już w polu karnym Skry Żebrowski nieudanie wycofuje piłkę pod nogi Winciersza.

25

Przed chwilą byliśmy pod bramką Skry, ale błyskawicznie akcję na drugą połowę poprzez Noconia przenoszą gospodarze. Kapitan Skry kapitalnie podaje piłkę do wbiegającego w pole karne PRZEMYSŁAWA SAJDAKA, który pokonuje płaskim strzałem Krakowiaka!

27
    Żółta kartka dla zespołu Skra Częstochowa (Olejnik).

27
    Kartka za tzw. akcję ratunkową – faul taktyczny.

28
    Rzut wolny dla gości. Smoliński wrzuca miękko piłkę, wybijają ją gospodarze.

29
    Coraz więcej oprócz przewagi w wyniku także i dominacji Skry na boisku. Gospodarze spokojnie długo rozgrywają akcję.

29
    Lewą stroną atakowali gospodarze, ostatnie podanie było zbyt mocne.

30
    Gordillo wrzucał piłkę w pole karne przeciwnika, pewnie interweniuje Szymkowiak.

31
    Mamy przerwę w grze. Lądując na murawie po złapaniu piłki bramkarz Skry złapał się za nogę – pachwina, co spotkanie to ma z nią problem.

32
    Wracamy do gry.

33
    Prawa strona boiska, podania od Sajdaka do Winciersza, który zgrywa piłkę w polu karnym do Noconia, decyzja o uderzeniu: poprzeczka!

34
    Mimo dwóch bramek prowadzenia Skra gra wysokim pressingiem i zmusza przeciwnika do długiego wybicia i straty.

35
    W pozycyjnym ataku Skra.

36
    Tracą na własnej połowie piłkę goście, nie wykorzystuje tego Kubik zbyt mocno wypuszczając sobie futbolówkę.

37
    Faulowany na własnej połowie był Gordillo.

38
    Nie są w stanie nic konkretnego z gry wykonać goście.

39
    Podbiega sędzia do ławki rezerwowych gości, mamy chwilę przerwy.

39
    I mamy czerwoną kartkę dla trenera gości Pawła Ozgi! Piłka nie przekroczyła linii końcowej, Ozga stał tuż przy niej i zatrzymał ją jeszcze na linii. Dodajmy, ze strefa obok ławki rezerwowych na stadionie Skry jest bardzo wąska.

40
    W tym sezonie to o ile się nie mylę trzeci trener gości ukarany czerwoną kartką na stadionie Skry. Wcześniej ukarani nią zostali w spotkaniu Pucharu Polski trener Polonii Warszawa Rafał Smalec jak i prowadzący Kotwicę Kołobrzeg Maciej Bartoszek.

40

Sporo walki w środku boiska.

44

Problemy z wyprowadzeniem akcji przez Kaliszan część kolejna. Banalna, karygodna strata Gawlika tuż przed linią własnego pola karnego. Nocoń podaje piłkę do JANA CIUĆKI który zdobywa swoją drugą bramkę w tym spotkaniu!

44
    Uzupełniając informację o kartkach. Dziś na ławce Skry nie widzimy Konrada Geregi, szkoleniowec Skry pauzuje za czerwona kartę z ostatniej kolejki.
    Na ławce zastępuje go wspomniany i ukarany już żółtą kartką Łukasz Ocimek.

45
    Sędzia dolicza cztery minuty.

45+2
    Winicersz próbuje solowej akcji, uderza niecelnie z trzydziestu metrów.

45+3
    Kolejna strata Kaliszan na własnej połowie, podanie już w polu karnym Wyparta który położył bramkarza do Ciućki, napastnik Skry uderza na niemalże pustą bramkę – niemalże, bo został na linii bramkowej Wysokiński i zablokował strzał!

45+5

46

46
    Rozpoczynamy drugą połowę: co dość dziwne w zespole gości nie mamy ani jednej zmiany.

47
    Rzut rożny dla gości: dobre dośrodkowanie Dębińskiego, piłka trafia pod stopy jednego z gości, uderzenie z szesnastu metrów zablokowane!

48
    Druga połowa boiska, Kubik przy asyście przeciwnika upadając już w polu karnym przeciwnika próbuje podać piłkę do Noconia, zagranie niecelne.

48
    Zbiega Winciersz z prawej strony do środka, uderza na bramkę – z trudem broni strzał Krakowiak!

49
    Rzut rożny dla gospodarzy rozegrany fatalnie, szybka strata.

50
    Za głębokie dośrodkowanie Olejnika.

50
    Gordillo najpierw kapitalnie, a później fatalnie: bardzo dobry przechwyt na połowie Skry, holował ją do linii pola karnego i kompletnie nieudanie zagrał w kierunku Żebrowskiego – zbyt mocno.

51
    Rzut wolny dla Skry.

52

Dośrodkowanie w pole karne wykonane przez Wiciersza, piąstkuje piłkę Krakowiak. Na około osiemnastym metrze spada ona na klatkę TOBIASZA KUBIKA, który po przyjęciu uderza z woleja i umieszcza piłkę w okienku bramki! Gol stadiony świata!

53
    Realnie patrząc KKS nie ma już szans na doprowadzenie do remisu, szczerze mówiąc powinni pomyśleć jak nie tracić kolejnych bramek.

55
    Przejęta piłka na połowie Skry przez gości, podanie w pole karne do Sobola, zawodnik gości nie myśli i zamiast szybko podawać dalej to wdaje się w kiwkę i goście maja tylko rzut rożny.

56
    Z którego nic ciekawego nie wyszło.

56
    Swobodny atak pozycyjny Skry. widać przyjemność w ich grze.

57
    W ataku goście, zmiana strony boiska, dośrodkowanie Żebrowskiego trafia prosto w obrońcę Skry, rzut rożny dla gości.

58
    Z rożnego dośrodkowuje Dębiński na pierwszy słupek, był tam zawodnik Skry. Po chwili piłka wraca w pole karne, Kieliba uderza ją głową – niecelnie.

59
    Pressing gości już w polu karnym przeciwnika, nic nie robią z tego gospodarze, szybko przenoszą piłkę na drugą połowę. Najpierw zablokowane uderzenie Łabojki, po chwili strzał Noconia lobuje Krakowiaka i trafia w poprzeczkę!

60
    Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz:
    z boiska schodzi Gawlik, na boisku pojawia się Białczyk,
    z boiska schodzi Janiak, na boisku pojawia się Kalenik,
    z boiska schodzi Żebrowski, na boisku pojawia się Maroszek,
    z boiska schodzi Sobol, na boisku pojawia się Szewczyk.

60
    Cztery zmiany w KKSie i pół godziny gry przed nami – moim zdaniem zmiany wykonane o 15 minut za późno.

61
    W ataku gospodarze, centrostrzał Wiciersza broni Krakowiak.

62
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa:
    z boiska schodzi Olejnik, na boisku pojawia się P. Kołodziejczyk.

64
    Uderzenie na bramkę Skry zza pola karnego, pewna interwencja Szymkowiaka.

66
    Ładne, ale niecelne uderzenie Kubika.

67
    Sam na sam z bramkarzem Skry był Gordillo – góra Szymkowiak!

68
    Gubi piłkę Sajdak w polu karnym przeciwnika.

69
    Szewczyk wypuszczony prawą stroną próbuje dośrodkować, podaje pod nogi przeciwnika.

70
    Żółta kartka dla zespołu KKS 1925 Kalisz (Kieliba).

70
    Bardzo brzydki wślizg Kieliby, sędzia łaskawie wyciąga tylko żółty kartonik. Gdyby pokazał czerwoną kartę to spokojnie obroniłby taką decyzję.

71
    Akcja KKSu lewą stroną boiska, sam na sam z bramkarzem przeciwnika był Szewczyk ale w ostatniej chwili obrońca gości zażegnał zagrożenie wślizgiem. Gwizdek sędziego – spalony.

72
    z boiska schodzi Ciućka, na boisku pojawia się Wojtyra,
    z boiska schodzi Sajdak, na boisku pojawia się Niedbała,
    z boiska schodzi Wypart, na boisku pojawia się Kucharczyk.

74
    Maroszek w polu karnym Skry uderza z ostrego kąta, dobrze broni Szymkowiak który zdecydował się na wyjście poza pole bramkowe i skrócenie pola na strzał przeciwnikowi.

75
    Pozycyjnie atakuje Skra.

77
    Przyspiesza Skra, miękkie dośrodkowanie Winciersza w pole karne wprost na głowę Kubika, który uderza piłkę nad głową Kubika. Gdyby inaczej ustawił głowę zawodnik Skry, uderzył w któryś z rogów bramki mielibyśmy piątą bramkę.

78
    Rzut wolny wykonywany przez gości. Zbyt głębokie dośrodkowanie Smolińskiego, piłka wybita poza pole karne. Strzał z dystansu Kieliby broni Szymkowiak.

79
    Szybki kontratak Skry, najpierw zablokowane dośrodkowanie Kubika, po chwili kolejne dośrodkowanie innego zawodnika Skry w pole karne, piąstkuje piłkę Krakowiak.

79
    Wojtyra fauluje przeciwnika.

80
    z boiska schodzi Putno, na boisku pojawia się Staszak.

80
    Wojtyra na linii pola karnego wykonuje zwód, przekłada piłkę na prawą nogę – strzał zablokowany.

82
    Nie spieszy się Skrze, mnóstwo podań na własnej połowie.

84
    W ataku goście, przerzut piłki na drugą stronę boiska: fatalne przyjęcie Maroszka, piłka wychodzi na aut. Nie będę cytował, co wykrzyczał na temat swojego nieudanego zagrania zawodnik KKSu.

85
    Kolejna szansa dla Skry, uderzenie Niedbały z linii pola karnego borni Krakowiak.

85
    Wypchnięty barkiem przez przeciwnika Kubik ląduje na bandach reklamowych. Całe szczęście tuż przed nimi wyhamował, nie potrzebuje pomocy.

86
    W ataku Skra, nieudane końcowe podanie w pole karne Noconia.

87
    Z punktu widzenia gości mecz mógłby się już skończyć.

88
    Staszak dostał dobrą piłkę w polu karnym przeciwnika, chciał minąć Mesjasza – kopnął go, faul.

89
    Gol dla KKS-u!

Zaspała obrona gospodarzy. Dobre podanie na lewej stronie boiska dostał niepilnowany GORDILLO i pewnym strzałem w pojedynku sam na sam pokonał Szymkowiaka.

89
    Zasłużył na tę bramkę zawodnik gości, jako jedyny w swojej drużynie przez to spotkanie można powiedzieć, że nie zawodził, walczył.

90
    Trzy minuty: tyle dolicza jeszcze Pan Dominik Gawęcki.

90+1
    Żółta kartka dla zespołu Skra Częstochowa (Mesjasz).

90+1
    Zawodnik Skry ukarany za faul taktyczny.

90+2
    Złe zagranie Noconia w polu karnym KKSu, prosto w nogi przeciwnika.

90+3
    Na koniec spotkania ładnie, ale niecelnie uderza na bramkę przeciwnika Niedbała.