Senegal – Polska pl 4:1 (koniec)
Senegal
4:1 (2:0)
Polska
Wtorek 14.11.2023, 10:00 • Si Jalak Harupat Stadium, Bandung, Indonezja • Mistrzostwa Świata U17

Relację przeprowadził dla Państwa Krzysztof Sarna (12:49:52)

Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje na łamach lajfów!

Bez większych szans byli dzisiaj Polacy w starciu z Senegalczykami. Drużyna z Afryki była kapitalnie dysponowana i rozpędzona, a biało-czerwoni popełniali wiele błędów. To ich druga porażka w grupie D mistrzostw świata.

90+5

90
    Sędzia doliczył co najmniej 5 minut.

90
    Diandy strzelał w polu karnym, ale Matys popisał się kolejną skuteczną interwencją.

88
    W pole karne nieustannie podchodzą Senegalczycy.

83
    Borys strzelił tuż obok bramki z 17. metra.

82
    Zmiana w drużynie Senegal:
    z boiska schodzi I. Diallo, na boisku pojawia się Niabaly.

80
    Matys broni reprezentację Polski przed stratą piątej bramki!

80
    Rzut wolny dla reprezentacji Polski z okolic 25. metra.

77
    z boiska schodzi A. Diouf, na boisku pojawia się Sawane.

77
    z boiska schodzi Faye, na boisku pojawia się Gueye.

74
    Matys broni strzał Dorivala z 18. metra. Kolejny korner dla reprezentacji Senegalu.

73
    Nieustannie kontrolują przebieg gry Senegalczycy, którzy za chwilę wznowią grę kolejnym rzutem rożnym.

69
    Zespół Senegal właśnie zdobył gola! Kapitalne dogranie I. Diallo w polu karnym do Gueye, które kapitalnie nabiegał i wykończył akcję główką. Dynamiczna odpowiedź reprezentacji Senegalu.

66
    Gol dla Polski! Reguła oddał strzał w polu karnym po rykoszecie! Wszystko rozpoczęło się od wrzutu z autu z okolic pola karnego.

66
    z boiska schodzi Gning, na boisku pojawia się Sall.

66
    z boiska schodzi Dieme, na boisku pojawia się Diandy.

65
    Zmiana w drużynie Polska:
    z boiska schodzi Kowalik, na boisku pojawia się Szala.

65
    z boiska schodzi Krzyżanowski, na boisku pojawia się Łyczko.

62
    Zablokowane uderzenie Borysa w polu karnym. Przed biało-czerwonymi rzut rożny.

59
    Zaczynają wręcz dominować Senegalczycy, którzy kreują akcję za akcją i wchodzą w pole karne polskiej reprezentacji.

56
    Kolejny strzał Amary Dioufa, który teraz przestrzelił nad bramką. Błędy Polaków, którzy oddają piłkę Senegalczykom.

56
    Amara Diouf strzela w poprzeczkę!

53
    Próbowali przelobować S Dioufa Polacy, ale ten w ostatnim momencie wybił piłkę na rzut rożny.

52
    Zespół Senegal właśnie zdobył gola! Lewa strona w końcu przyniosła powodzenie. W polu karnym na bliższym słupku znalazł się Gueye, który wykorzystał piłkę od Toure.

52
    Sporo miejsca na rozgrywanie piłki mają gracze Senegalu.

46
    z boiska schodzi Brzyski, na boisku pojawia się Reguła.

46

Zakończyła się pierwsza połowa meczu, która trwała w sumie ponad półtorej godziny. Przerwa wywołana była czynnikami atmosferycznymi. Po powrocie do gry biało-czerwoni w ostatnich jedenastu minutach stwarzali wiele sytuacji, ale nie udało się zdobyć bramki kontaktowej.

45+5

45+4
    Rzut wolny dla reprezentacji Polski z 19. metra.

45

44
    Senegalczycy wywalczyli wrzut z autu na wysokości pola karnego.

42
    W pierwszych minutach po wznowieniu swoją obecność zaznaczają Polacy, ale na razie wiele chaotycznej gry po obu stronach.

39
    Gramy!

Zawodnicy wrócili już na murawę. Spotkanie ma zostać wznowione za około 5 minut.

Nadal trwa nawałnica i mecz jest przerwany.

39
    Sędzia sprowadził wszystkich zawodników z murawy do szatni. Nad trybunami stadionu pojawił się bardzo ciemne chmury, a jednocześnie się błyska. Czekamy na wznowienie zawodów.

38
    Nie spieszą się aktualnie gracze Senegalu.

33
    Wszechstronni są dzisiaj Senegalczycy, którzy w głównej mierze ze sprawą Amary Dioufa przeprowadzają efektywne rajdy na lewej stronie boiska. Obie bramki zdobyli jednak po akcjach wykonanych z prawego skrzydła.

31
    Chwilowa przerwa na uzupełnienie płynów.

30
    Zespół Senegal właśnie zdobył gola! Gola samobójczego strzela Szala. Ponownie prawą flanką przeprowadzili swoją akcję Senegalczycy. Dieme zagrał daleko do Gninga, ten z kolei chciał zgrać w pole karne do Amary Dioufa, a kiksem przeciąć i zarazem wybić futbolówkę chciał Szala, który strzelił do własnej bramki.

30
    Widocznie napierają na polską bramkę Senegalczycy, których nie dzieli wiele od strzelenia drugiej bramki w ostatnich minutach.

28
    Na lewej flance popędził Krzyżanowski, ale znajdując się na linii końcowej nie miał do kogo zagrać w polu karnym, a szybko piłkę odebrała mu dwójka defensorów z Senegalu.

27
    Ależ wymiana ciosów. Teraz Mikołajewski z 17. metra strzela, ale piłka odbija się od bramkarza Senegalu. Finalnie z piątego metra piłkę do gry wprowadzać będzie S. Diouf.

27
    Z 20. metra w słupek strzela Diongue!

26
    Amara Diouf na lewej stronie, zagrał na piętnasty metr do swojego kompana w polu karnym, ale wydaje się, że podanie minimalnie za lekkie, co skończyło się szybkim przejęciem przez Polaków. Niemniej jednak biało-czerwoni powinni poświęcać mu więcej uwagi, bowiem to nie pierwszy jego zryw na lewym skrzydle w tym meczu.

26
    Mikołajewski strzela ponad bramką z rzutu wolnego z dalekiej odległości.

25
    Z okolic 30. metra rzut wolny wykonywać będą Polacy.

25
    Diallo niebezpiecznie zagrał wślizgiem w brzuch Krzyżanowskiego, sędzia ukarał go żółtym kartonikiem.

25
    Żółta kartka dla zespołu Senegal (Diallo).

23
    Krzyżanowski chciał zaskoczyć bramkarza Senegalu, ale piłka z jego dogrania wylądowała w bocznej siatce.

22
    Tym razem piłka przechodzącą po wznowieniu gry z rzutu rożnego. Będzie kolejny, trzeci korner dla Polaków, ale z drugiej strony.

Mikołajewski zagrała na krótszy słupek do Krzyżanowskiego, ale wybijają głową Senegalczycy. Jeszcze jeden narożnik dla biało-czerwonych.

21
    Pierwszy rzut rożny dla reprezentacji Polski.

21
    W natarciu reprezentanci Polski

20
    Skoczylas oddał strzał po ziemi z lewej strony pola karnego, ale uderzenie było zbyt słabe siłowo, by zaskoczyć S. Dioufa.

18
    Zespół Senegal właśnie zdobył gola! Długie podanie do Dieme ustawionego na prawej flance. Zawodnik ten dośrodkował w pole karne do Gueye, który wygrał rywalizację jeden na jeden w polu karnym z Orlikowskim, wyprzedzając go i po chwili pakując piłkę do siatki wślizgiem.

17
    Groźne dośrodkowanie Senegalczyków z prawego skrzydła. Zakończyło się szczęśliwie, niemniej jednak rywale Polaków będą mieć rzut rożny.

16
    Po raz drugi już na boisku leży Amara Diouf, co wywołuje przerwy w grze.

11
    Dojdzie do pierwszego rzutu rożnego w spotkaniu, wykonywać go będą Senegalczycy.

7
    Amara Diouf przeprowadził obiecujący rajd lewą flanką, ale piłka po jego dośrodkowaniu znalazła się w polskim obozie.

6
    Skoczylas zagrywa w okolice pola karnego do Krzyżanowskiego, ale temu zabrakło miejsca na działanie czegoś więcej. Wrzuta z autu dla Polski na wysokości pola karnego.