Wtorek 21.11.2023, 18:00 • Stadium Essen, Essen • Reprezentacja U21

Strzały niecelne: 3:6.
    Rzuty rożne: 3:4.
    Spalone: 0:1.
    Faule: 6:9.

Młodzieżowa reprezentacja Polski poniosła pierwszą porażkę w eliminacjach Euro 2024. Drużyna Adama Majewskiego co prawda prowadziła 1:0 po pierwszej połowie, ale nie wyszła jej druga część spotkania. W niej Niemcy odwrócili wynik na 3:1.

90+4

90+2
    Jeszcze podniosła się wrzawa ze strony Polaków obecnych na trybunach stadionu w Essen.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

88
    Ostatnie szanse na strzelenie chociaż jednego gola w drugiej połowie spotkania.

87
    Zmiana w drużynie Polska:
    z boiska schodzi Kamiński, na boisku pojawia się Lukoszek.

87
    z boiska schodzi Kozłowski, na boisku pojawia się Marchwiński.

85
    Na pięć minut przed zakończeniem podstawowego czasu kolejne uderzenie Nicka Woltemade. Tym razem nieczyste i futbolówka została poskromiona w bezpiecznej odległości od bramki Kacpra Tobiasza.

84
    Raczej bez nadziei, a długo to spotkanie toczyło się na zasadach Polski.

82
    Gol dla Niemiec!
    Strzelcem bramki MERLIN ROEHL.

Zgubili piłkę ponownie Patryk Peda i Mateusz Łęgowski. Nie przydają się posiłki z seniorskiej reprezentacji Polski. Żwawa akcja gospodarzy zakończyła się technicznym strzałem na 3:1 Merlina Roehla po podaniu Nicka Woltemade.

81
    Mało czasu pozostało na odpowiedź, nie wychodzi druga połowa meczu Polakom.

80
    Zmiana w drużynie Niemcy:
    z boiska schodzi Morgalla, na boisku pojawia się Thielmann.

79
    Strzelcem bramki NICK WOLTEMADE.

Polacy dali się łatwo ograć w pobliżu pola karnego, a piłka powędrowała w szesnastkę. Tam Nick Woltemade przydał się drużynie po wejściu na boisko z ławki rezerwowych. Jego uderzenie przeleciało blisko Kacpra Tobiasza do siatki.

78
    Trochę za szybko pozbawia się piłki reprezentacja Polski.

77
    Piłka głównie na połowie reprezentacji Polski. Podopieczni Adama Majewskiego czekają na możliwość przeprowadzenia kontrataku.

76
    Kompletnie nieudane dośrodkowanie zostało odprowadzone wzrokiem poza boisko przez Kacpra Tobiasza.

Gole: 56. Martel, 79. Woltemade, 82. Roehl – 24. Mosór

Kartki:   68. Dardai (GER) – 44. Łęgowski (POL), 50. Rakoczy (POL), 55. Mosór (POL), 68. Szmyt (POL)

Posiadanie piłki: 56 % : 44 %.
    Strzały celne: 8:5. Strzały niecelne: 3:6. Rzuty rożne: 3:4. Spalone: 0:1. Foule: 6:9.
    Niemcy: Atobolu – Morgalla (80. Thielmann), Kleine-Bekel, Dardai, Brown – Beier (46. Woltemade), Martel, Roehl – Gruda, Moukoko (68. Lemperle), Knauff (65. Reitz).

Zmiany: Urbig – Arrey-Mbi, Woltemade, Thielmann, Siebert, Netz, Reitz, Lemperle, Breithaupt.

Trener: Antonio Di Salvo

Polska: Tobiasz – Peda, Mosór, Bejger – Marczuk (73. Pyrka), Kozłowski (87. Marchwiński), Łęgowski, Kamiński (87. Lukoszek) – Szmyt, Szymczak (65. Włodarczyk), Rakoczy (64. Pieńko).

Zmiany: Bieszczad – Marchwiński, Matysik, Szymański, Pyrka, Kałuziński, Włodarczyk, Pieńko, Lukoszek.

Trener: Adam Majewski

Sędziowie: Kyriakos Athanasiou (Cypr)