Odra O. – Polonia W. 3:0 (koniec) | Wisła Pł. – Znicz 0:1 (koniec) | Miedź – Zagłębie S. 2:0 (koniec)
Miedź Legnica
2:0 (1:0)
Zagłębie Sosnowiec
Niedziela 26.11.2023, 18:00 • Stadion im. Orła Białego, Legnica • Fortuna 1 Liga • 16. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:59:22)

Posiadanie piłki: 49% : 51%.
    Strzały na bramkę: 6:6.
    Strzały niecelne: 9:11.
    Rzuty rożne: 3:10.
    Spalone: 2:1.
    Faule: 11:12.

Miedź Legnica odniosła zwycięstwo, które poprawia jej notowania w walce o powrót do PKO Ekstraklasy. Gospodarze pokonali 2:0 Zagłębie Sosnowiec dzięki uderzeniom Kamila Drygasa.

90+3

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

90+1
    Zmiana w drużynie Miedź Legnica:
    z boiska schodzi ., na boisku pojawia się Lewandowski.

89
    Ile doliczy Karol Iwanowicz?

88
    Zanosi się na zachowanie czystego konta przez ustawionego między słupkami Jakuba Mądrzyka.

87
    Skutecznie w obronie gospodarze.

86
    Dośrodkowanie przechwycone przez Jakuba Mądrzyka.

85
    To już zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania. Ostatni dzwonek dla Zagłębia Sosnowiec.

83
    Czterech zmienników wprowadzonych przez szkoleniowca Zagłębia Sosnowiec i chyba kończą się pomysły Arturowi Derbinowi.

81
    Miedź Legnica na utrzymanie piłki, a przyjezdni już jakby bez specjalnego przekonania w pressingu.

80
    Do zakończenia spotkania pozostało już zaledwie 10 minut podstawowego czasu.

78
    Mieszają w swoich jedenastkach szkoleniowcy, ale nie zmienia to zasadniczo obrazu spotkania.

77
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec:
    z boiska schodzi Valencia, na boisku pojawia się Klupś.

76
    z boiska schodzi Michalik, na boisku pojawia się Guzdek.

76
    z boiska schodzi Drygas, na boisku pojawia się Stanclik.

75
    Pozmienia na kwadrans przed końcem podstawowego czasu również szkoleniowiec Miedzianki.

73
    z boiska schodzi ., na boisku pojawia się Guezen.

72
    Będzie kolejna zmiana zaproponowana przez szkoleniowca przyjezdnych.
    Dwa gole zaliczki

70
    Trudno będzie już cokolwiek zdziałać gościom.

68
    Gol dla Miedzi!
    Strzelcem bramki KAMIL DRYGAS.

W 68. minucie stało się prawie pewne, że najważniejszym piłkarzem meczu zostanie Kamil Drygas. Pomocnik Miedzi oddał precyzyjne uderzenie i poprawił się w ten sposób po wcześniej zmarnowanych sytuacjach podbramkowych. Piłka wpadła do bramki Jakuba Mądrzyka blisko słupka. Zrobiło się 2:0 i Zagłębie znalazło się w bardzo trudnej sytuacji.

65
    z boiska schodzi Mansfeld, na boisku pojawia się Drzazga.

65
    z boiska schodzi Camara, na boisku pojawia się Wrzesiński.

65
    z boiska schodzi Bębenek, na boisku pojawia się Zielonka.

65
    z boiska schodzi Biliński, na boisku pojawia się Fabry.

65
    W kwadransie po przerwie Miedź Legnica miała dwie szanse na poprawienie wyniku, jednak wynik pozostaje na styku. To z powodu nieskuteczności Marcela Mansfelda oraz Kamila Drygasa.

64
    Przerwa w grze spowodowana urazem.

63
    Od dawna nie zmienia się zasadniczo obraz spotkania. Miedzianka stara się temperować ofensywne zapędy przeciwnika, ale że wynik pozostaje w kontakcie, to jeszcze wszystko jest możliwe.

62
    Wymiana podań została przerwana przewinieniem w centrum boiska.

60
    Godzina rywalizacji za pierwszoligowcami.

59
    Po jednym zawodniku napomnianym żółtym kartonikiem.

57
    Trenerzy spoglądają coraz częściej w kierunku ewentualnych kandydatów do wprowadzenia z ławki rezerwowych na boisko.

56
    Nic ciekawego nie zaproponowali gospodarze przy wykonywaniu rzutu wolnego na połowie przeciwnika.

55
    Przechwycili piłkę piłkarze z województwa śląskiego, ale ich akcja zakończyła się niedokładnym zagraniem.

54
    Juan Camara napomniany żółtą kartką za przerwanie faulem ataku jego byłego zespołu.

53
    Poddenerwowani podopieczni Artura Derbina i popełnili przewinienie na połowie przeciwnika.

52
    Skoncentrowani są gospodarze na swoich pozycjach w obronie.

51
    Interweniowali gospodarze i Zagłębie Sosnowiec musiało zadowolić się wywalczeniem wrzutu z autu na wysokości koła środkowego.

50
    Wznowienie od bramki Mateusza Kosa.

49
    Na razie tylko jedno przewinienie od początku spotkania zostało wycenione przez sędziego Karola Iwanowicza na napomnienie żółtym kartonikiem.

48
    Legniczanie nie chcą dać przeciwnikom sposobności do przeprowadzania niebezpiecznych ataków i wymienili podania na własnej połowie boiska.

47
    Rozpoczęła się druga połowa spotkania, a w niej Zagłębie Sosnowiec poszuka sposobu na doprowadzenie do remisu.

46
    z boiska schodzi Kostka, na boisku pojawia się Zalewski.

46

Piłkarze powoli przygotowują się do wznowienia walki po rozmowie ze szkoleniowcem w szatni.

Czekamy na wznowienie spotkania po powrocie zawodników z szatni na boisko.
    Kłopoty Zagłębia Sosnowiec
    Miedzianka na prowadzeniu!

Gospodarze utrzymali skromne prowadzenie 1:0 do zakończenia pierwszej połowy. Głównie za sprawą kolejnych ataków Kamila Drygasa mieli możliwość powiększenia zaliczki, ale byłemu pomocnikowi Zawiszy Bydgoszcz oraz Pogoni Szczecin brakowało skuteczności. Okazji nie wykorzystał także Emmanuel Agbor po podaniu Drygasa. Zagłębie odpowiedziało nieznacznie niecelnym strzałem Joela Valencii.

45+1

45
    Doliczona minuta.

44
    Sporo uwag na trener Artur Derbin do podopiecznych.

42
    Nie przestraszyli się tego pressingu podopieczni Radosława Belli.

41
    Podeszli pressingiem sosnowiczanie i starali się do maksimum utrudnić wyprowadzenie piłki zawodnikom z województwa dolnośląskiego.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia rywalizacji w pierwszej połowie spotkania.

38
    Wznowienie wrzutem z autu na własnej połowie boiska przyznane gospodarzom.
    Tak padła bramka

37
    Miedzianka próbowała przebić się w pole karne przeciwnika atakiem przez centrum boiska.
    Tak cieszyli się gospodarze

35
    Przewinienie w centrum boiska i zostało przyznane wznowienie od rzutu wolnego.

34
    Jak dotąd szansa Joela Valencii była najlepszą przyjezdnych na strzelenie gola w Legnicy.

33
    Joel Valencia dostał podanie w tempo od Meika Karwota, ale jego uderzenie okazało się nieznacznie niecelne. Piłka przeleciała ponad poprzeczką w bramce Jakuba Mądrzyka. Przyjezdni sugerowali, że futbolówka została muśnięta przez zawodnika Miedzi Legnica!

32
    Pozostało jeszcze podopiecznym Artura Derbina trochę czasu na poprawienie wyniku przed zejściem do szatni na przerwę,

31
    Była mała szansa na doprowadzenie do remisu, jednak piłka, po strzale Juana Camary z rzutu wolnego, nie poszybowała w bramkę strzeżoną przez Jakuba Mądrzyka.

30
    Dwa kwadranse spotkania za pierwszoligowcami.

28
    Ruben Hoogenhout został pierwszym zawodnikiem napomnianym kartonikiem i musi mieć się na baczności.

27
    Ruben Hoogenhout napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

25
    Legniczanie atakują groźnie z wykorzystaniem Kamila Drygasa. Tym razem nie oddał on uderzenia, a starał się uruchomić swoim podaniem Emmanuela Agbora. Uderzenie tego ostatniego okazało się niedokładne na szczęście dla sosnowiczan!

24
    Ponownie dośrodkowanie w pole karne Zagłębia Sosnowiec, jednak kompletnie nic z tego nie wynikło. Od bramki Mateusz Kos.

22
    Wznowienie Mateusza Kosa i tym razem zdecydował się on na zastosowanie dalekiego wykopu.

21
    Niebezpiecznie dla Zagłębia Sosnowiec zapowiadała się kolejna akcja przeprowadzona z wykorzystaniem Kamila Drygasa. Tym razem autor gola oddał uderzenie zbyt delikatne, żeby zaskoczyć nim Mateusza Kosa.

20
    Wznowienie od bramki tym razem polecone Mateuszowi Kosowi.

18
    Miedź Legnica rozegrała piłkę zbyt chaotycznie, żeby ponownie zagrozić przeciwnikom.

17
    Wznowienie od bramki zostało przyznane legniczanom.

16
    Tym razem już pod presją przeciwnika musiał sobie radzić z wyprowadzeniem futbolówki Mateusz Kos.

15
    Po kwadransie spotkania bliżej zdobycia kompletu punktów są gospodarze.

14
    Miedź Legnica pozwala przeciwnikom na wymienianie podań, ale to wszystko daleko od własnej bramki.
    Kamil Drygas na 1:0!

12
    Na razie podopieczni Artura Derbina dość daleko od bramki strzeżonej przez Jakuba Mądrzyka.

10
    I sosnowiczanie już muszą martwić się sposobem na odrobienie strat do przeciwnika.

8

Miedź Legnica nie potrzebowała dużo czasu na zdobycie prowadzenia. Od początku spotkania gospodarze posiadali piłkę i szukali sposobu na zbliżenie się do bramki Mateusza Kosa. W 8. minucie w powietrze wyszedł Kamil Drygas i właśnie przytomne uderzenie doświadczonego piłkarza pozwoliło wywalczyć zaliczkę Miedziance.

7
    Rozegranie podopiecznych Radosława Belli na połowie przeciwnika i próba rozmontowania defensywy Zagłębia Sosnowiec. Skoncentrowani na swoich pozycjach są przyjezdni.

5
    Bezbramkowe otwarcie spotkania za zespołami.

3
    Zagłębie Sosnowiec odpiera pierwsze w meczu ataki przeciwnika.

2
    Pora na pierwsze ofensywne próby ze strony obu zespołów.

1

Miedź Legnica: Mądrzyk – Kostka, Mijusković, Hoogenhout, Hartherz, Michalik, Tront, Aguado, Agbor, Drygas, Mansfeld.
    Rezerwowi: Abramowicz – Stanclik, Drzazga, Momoh, Guzdek, Lewandowski, Carolina, Zalewski.
    Trener: Radosław Bella

Zagłębie Sosnowiec: Kos – Bykow, Dalić, Rozwandowicz, Camara, Bonecki, Karwot, Ziemann, Bębenek, Valencia, Biliński.
    Rezerwowi: Sorcan – Machała, Fabry, Ryndak, Guezen, Klupś, Wrzesiński, Zielonka, Kulawiak.
    Trener: Artur Derbin

Sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin).
    Zestawienie Zagłębia Sosnowiec
    Ustawienie Miedzi Legnica

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Fortuna I ligi w Legnicy. Miedź zmierzy się w nim z Zagłębiem Sosnowiec. Pierwszy gwizdek sędziego Karola Iwanowicza w niedzielę o godzinie 18.
    Miedź powalczy na własnym stadionie
    Zagłębie chce zwycięstwa

Gole: 8. Drygas, 68. Drygas

Kartki:   27. Hoogenhout (MLE) – 54. Camara (SOS)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 6:6. Strzały niecelne: 9:11. Rzuty rożne: 3:10. Spalone: 2:1. Foule: 11:12.
    Miedź Legnica: Mądrzyk – Kostka (46. Zalewski), Mijusković, Hoogenhout, Hartherz, Michalik (76. Guzdek), Tront, Aguado, Agbor, Drygas (76. Stanclik), Mansfeld (65. Drzazga).

Zmiany: Abramowicz – Stanclik, Drzazga, Momoh, Guzdek, Lewandowski, Carolina, Zalewski.

Zagłębie Sosnowiec: Kos – Bykow, Dalić, Rozwandowicz, Camara (65. Wrzesiński), Bonecki, Karwot, Ziemann, Bębenek (65. Zielonka), Valencia (77. Klupś), Biliński (65. Fabry).

Zmiany: Sorcan – Machała, Fabry, Ryndak, Guezen, Klupś, Wrzesiński, Zielonka, Kulawiak.

Sędziowie: Karol Iwanowicz (Lublin)