Breidablik – Maccabi T.A. 1:2 (koniec) | FK Astana – Dinamo Z. 0:2 (koniec) | Alkmaar – Zrinjski 1:0 (koniec)
Besiktas – Club Brugge 0:5 (koniec) | Bodu – Lugano 5:2 (koniec) | FC Ballkani – Vik. Pilzno 0:1 (koniec)
Gent – Zoria 4:1 (koniec) | HJK – Aberdeen 2:2 (koniec) | Klaksvik – Slovan 1:2 (koniec)
Olimpija – Lille 0:2 (koniec) | Aston Villa – Legia pl 2:1 (koniec) | Cukaricki – Ferencvaros 1:2 (koniec)
Fiorentina – Genk 2:1 (koniec) | Eintracht – PAOK 1:2 (koniec) | Nordsjælland – Fenerbahce 6:1 (koniec)
Spartak T. – Łudogorec 1:2 (koniec)
Aston Villa
2:1 (1:1)
Legia Warszawa
Czwartek 30.11.2023, 21:00 • Villa Park, Birmingham • Liga Konferencji • Grupa E

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.
    Przygotowania Legii Warszawa
    Unai Emery komplementował Legię

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Ligi Konferencji Europy w Birmingham. Aston Villa zmierzy się w nim z Legią Warszawa. Początek rywalizacji w czwartek o godzinie 21.

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia meczu, w którym Legia Warszawa walczy o awans do fazy pucharowej.

Aston Villa: R. Olsen – Cash, Konsa, Lenglet, Moreno – McGinn (C), Kamara, Luiz, Tielemans – Durán, Diaby.
    Rezerwowi: Marschall, E. Martinez – Bailey, Carlos, Dendoncker, Digne, Chambers, Ramsey, Torres, Zaniolo.
    Trener: Unai Emery

Legia Warszawa: Tobiasz – Pankov, Jędrzejczyk, Kapuadi – Wszołek, Slisz, Elitim, Dias – Josue (C), Gual, Muçi.
    Rezerwowi: Hładun – Augustyniak, Burch, Çelhaka, Kapustka, Kramer, Kun, Pekhart, Rejczyk, Y. Ribeiro, Rosołek, Strzałek.
    Trener: Kosta Runjaić

Sędzia: Marco Di Bello (Włochy).

Przywitanie zespołów na murawie Villa Parku.

1

2
    Wrzawa na trybunach po pierwszym gwizdku. Legia Warszawa w białych koszulkach, a do tego w czarnych spodenkach oraz getrach. Z kolei Aston Villa w bordowo-błękitno-białych trykotach.

2
    Josue strzelał z kilkunastu metrów w kierunku bramki Robina Olsena, jednak prosto w Ernesta Muciego. Podawał do niego Paweł Wszołek.

3
    Odważnie na początku meczu podopieczni Kosty Runjaicia i piłka znalazła się na połowie przeciwników z Birmingham.

4
    Gol dla Aston Villi!
    Strzelcem bramki MOUSSA DIABY.

Moussa Diaby ekspresowo wywalczył prowadzenie 1:0 dla Aston Villi swoim płaskim uderzeniem. Już w 4. minucie Legia Warszawa z niekorzystnym wynikiem. Po podaniu na wolne pole strzelec poradził sobie z Artutem Jędrzejczykiem, który obracał się jak wóz z węglem, po czym ominął Kacpra Tobiasza.
    4. Moussa Diaby (ASV) - 1:0

5
    Kacper Tobiasz odsłonił bramkę po swoim nonszalanckim wyjściu poza pole karne, jednak nie było kary w postaci uderzenia za kołnierz.

7
    Riposta Legii Warszawa na gola Moussy Diaby'ego. Strzelił zza pola karnego Paweł Wszołek, ale do zatrudnienia Robina Olsena potrzeba zdecydowanie więcej dokładności.

8
    Ofensywna akcja Aston Villi i ponownie w opałach Kacper Tobiasz. Tym razem poradził sobie z płaskim uderzeniem.

9
    Piłka uciekła Legionistom poza boisko. Niedokładne było podanie Pawła Wszołka, który miał zamiar uruchomić nim Bartosza Slisza.

10
    Bartosz Slisz z powodzeniem popracował w pressingu na połowie przeciwnika z Premier League.

11
    Legia Warszawa musi gonić wynik i próbuje wywrzeć presję na wymieniających podania przeciwnikach.

13
    Ponownie piłka w posiadaniu zawodników prowadzonych przez menedżera Unaia Emery'ego.

14
    Poradzili sobie w obronie goście, a podanie Moussy Diaby'ego zostało przechwycone na przedpolu przez Kacpra Tobiasza.

15
    Po kwadransie o gola bliżej do zdobycia kompletu punktów są gospodarze.

16
    Przewinienie Gila Diasa wewnątrz pola karnego przeciwnika. Marco Di Bello przyznał wznowienie od rzutu wolnego gospodarzom.

17
    Legia Warszawa ma problem z odebraniem przeciwnikom piłki na dłużej. Aston Villa w ostatnich minutach całkiem swobodnie wymienia podania.

19
    Niezła szansa na doprowadzenie do remisu. Dośrodkowanie w pole karne Aston Villi, ale tam nieco spóźnieni byli Radovan Pankov oraz Steve Kapuadi. Żadnemu z obrońców Legii Warszawa nie udało się oddać uderzenia z bliska do siatki.

20
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki ERNEST MUÇI.

I jest wyrównanie na stadionie Aston Villi! Karygodne zachowanie przeciwnika Boubacara Camary, a Ernest Muci po raz trzeci wpakował piłkę do siatki zespołu z Premier League. Piłka została przechwycona blisko pola karnego, a następnie wpakowana technicznym uderzeniem w okienko w bramce zaczarowanego Robina Olsena!
    20. Ernest Muçi (LEG) - 1:1

21
    Pojedynek rozpoczął się na swój sposób od początku.

23
    Aston Villa nie rezygnuje z rozgrywania piłki krótkimi podaniami na własnej połowie, choć narobiła sobie już w ten sposób problemów.

25
    Przewinienie zawodnika Aston Villi na połowie przeciwnika. Od rzutu wolnego drużyna prowadzona przez Kostę Runjaicia.

27
    Nieudana wymiana podań z udziałem Youriego Tielemansa, a futbolówka uciekła pod nogi tradycyjnie pracowitego Bartosza Slisza.

28
    Ciekawsza wymiana podań z udziałem Clementa Lengleta i jest korner dla Aston Villi po interwencji Rafała Augustyniaka.

29
    Blokowane przez Marca Guala dośrodkowanie Douglasa Luiza z okolicy narożnika pola karnego.

30
    Na zakończenie drugiego kwadransa spotkania konfrontacja Pawła Wszołka z Mattym Cashem i praktycznie bez rozstrzygnięcia.

32
    Aston Villa rozdrażniona utratą prowadzenia w dziecinnych okolicznościach i stara się sprawić problem Legionistom w kwadransie poprzedzającym przerwę.
    Ernest Musi ponownie strzelił gola Aston Villi

35
    Ponownie rozgrywali gospodarze pod presją przeciwnika. Poradził sobie w grze nogami Robin Olsen.

36
    Tym razem akcja Moussy Diaby'ego została poskromiona, a piłka została wyłapana przez skoncentrowanego Kacpra Tobiasza.

36
    Moussa Diaby napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne na Bartoszu Sliszu.

37
    Nic konkretnego nie wynikło z wykonania rzutu wolnego przez wicemistrza Polski, ale pozostał on w posiadaniu futbolówki.

38
    Matty Cash został wypchnięty blisko linii pola karnego i nie znalazł tam miejsca do oddania strzału na bramkę Kacpra Tobiasza.

39
    Marc Gual napomniany żółtą kartką za popełnienie przewinienia taktycznego.

41
    Douglas Luiz napomniany żółtą kartką za awanturowanie się z Pawłem Wszołkiem...

41
    Paweł Wszołek napomniany żółtą kartką za awanturowanie się z Douglasem Luizem.

42
    Zabrakło dobrego strzału na zakończenie miękkiego dośrodkowania w wykonaniu Josue.

44
    Ostatnie ataki w pierwszej połowie spotkania.

45

Po 45 minutach remis, który może dać Legii Warszawa awans po 90 minutach. Ernest Muci odpowiedział eleganckim golem na wcześniejsze trafienie Moussy Diaby'ego i zrobiło się 1:1.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
    Na razie 1:1 w Birmingham!
    Aston Villa straciła prowadzenie!

Niebawem wznowienie spotkania.

I piłkarze już sposobią się do powrotu z szatni na boisko.

46

47
    Próba przyspieszenia dalekim podaniem crossowym Clementa Lengleta.

48
    Ofensywna akcja na boku boiska zaproponowana przez Matty'ego Casha.

49
    Poprzeczka Aston Villi po strzale Gila Diasa! Trudna pozycja zawodnika Legii Warszawa po przytomnym dośrodkowaniu Josue. Futbolówka szybowała za kołnierz Robina Olsena, ale zaliczyła lądowanie wyłącznie na obramowaniu.
    49. Gil Dias strzelił w poprzeczkę!

49
    Kacper Tobiasz poradził sobie ze strzałem Moussy Diaby'ego, który ponownie miał ochotę na zdobycie prowadzenia dla Aston Villi.

51
    Radovan Pankov w odpowiednim miejscu w defensywie i poradził sobie z zablokowaniem uderzenia Matty'ego Casha.

53
    Głośno i chóralnie kibice Aston Villi starają się popchnąć do atakowania swój zespół. Szkoda, że na stadion nie zostali wpuszczeni kibice gości...

53
    Youri Tielemans napomniany żółtą kartką za uderzenie łokciem w powietrzu Bartosza Slisza.

55
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa:
    z boiska schodzi Marc Gual, na boisku pojawia się Blaž Kramer.

55
    z boiska schodzi Gil Dias, na boisku pojawia się Patryk Kun.

56
    Paweł Wszołek ambitnie starał się dopaść do piłki na prawej stronie boiska po mocno przypadkowym zagraniu Josue.

57
    Spokojne rozegranie zespołu z PKO Ekstraklasy, nabrali pewności siebie Legioniści.

58
    Aston Villa przed szansą na zaskoczenie defensywy przeciwnika rozegraniem rzutu wolnego.

58
    Strzelcem bramki ÁLEX MORENO.

I zaskoczyli. Wywołaliśmy najwyraźniej wilka z lasu. Alex Moreno uciekł Legionistom, a przede wszystkim Radovanowi Pankovowi oraz Pawłowi Wszołkowi i wpakował piłkę z bliska pod poprzeczkę w bramce Kacpra Tobiasza. Szkoda bramki straconej bezpośrednio po dorzuceniu z rzutu wolnego.
    58. Álex Moreno (ASV) - 2:1

60
    Ponownie bliżej odniesienia zwycięstwa jest angielska drużyna.

62
    Awantura w pobliżu linii bocznej boiska po starciu z udziałem mocno nakręconego Artura Jędrzejczyka.

63
    Przewinienie na dobrze bawiącym się w dryblingu zawodniku Aston Villi.

64
    Radovan Pankov miał dużo szczęścia, że przed jego kolizją z przeciwnikiem, we własnym polu karnym, był spalony innego zawodnika Aston Villi.

67
    W ostatnim momencie interweniowali gospodarze i nie pozwolili na oddanie uderzenia z bliska do siatki po płaskim wstrzeleniu Blaza Kramera.

68
    Blaz Kramer napomniany żółtą kartką za przewinienie na Moussie Diabym.

69
    Moussa Diaby kontynuował grę już poza dozwolonym polem po kombinacyjnej wymianie podań zawodników z Birmingham.

70
    Blaz Kramer oddał niebezpieczne uderzenie blisko bramki przeciwnika, a do tego Słoweniec znajdował się na spalonym w momencie podania z głębi pola.

71
    Zmiana w drużynie Aston Villa:
    z boiska schodzi John McGinn, na boisku pojawia się Leon Bailey.

71
    z boiska schodzi Youri Tielemans, na boisku pojawia się Jacob Ramsey.

73
    Coraz mniej pozostaje czasu gościom na zapunktowanie i jednocześnie zapewnienie sobie awansu.

75
    Leon Bailey centrował w kierunku ustawionego blisko bramki Alexa Moreno. Interweniował tam osamotniony Radovan Pankov.

75
    Artur Jędrzejczyk napomniany żółtą kartką za przewinienie odłożone w czasie.

76
    z boiska schodzi Josue, na boisku pojawia się Bartosz Kapustka.

76
    z boiska schodzi Bartosz Slisz, na boisku pojawia się Jurgen Çelhaka.

78
    Nieudana próba dokręcenia piłki do dalszego narożnika w bramce Legii Warszawa.

79
    z boiska schodzi Álex Moreno, na boisku pojawia się Lucas Digne.

79
    z boiska schodzi Moussa Diaby, na boisku pojawia się Nicolò Zaniolo.

82
    Po raz drugi w krótkim okresie meczu na spalonym Blaz Kramer. Tym razem nieudane czasowo podanie wykonane przez Ernesta Muciego.

83
    z boiska schodzi Paweł Wszołek, na boisku pojawia się Maciej Rosołek.

84
    Nicolo Zaniolo próbował na prawej stronie boiska zrobić przewagę w konfrontacji z coraz mocniej zmęczonymi i coraz mniej zdyscyplinowanymi przeciwnikami.

85
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

87
    Nerwowo rozgrywali przyjezdni blisko pola karnego, co uniemożliwiło przetransportowanie piłki w pobliże bramki Robina Olsena.

88
    Leon Bailey strzelił na zakończenie efektownego rozegrania Aston Villi. Piłka zatańczyła blisko linii bramkowej Legii Warszawa, ale ostatecznie nie przekroczyła jej, co oznacza, że podopieczni Kosty Runjaicia pozostają jeszcze na powierzchni.
    88. Leon Bailey (ASV)

90
    z boiska schodzi Douglas Luiz, na boisku pojawia się Leander Dendoncker.

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

90+2
    Napomnienie żółtą kartką za przewinienie w kole środkowym.

90+3
    W doliczonym czasie mocniej pachnie trzecim golem gospodarzy niż drugim Legii Warszawa.

90+5

Legia Warszawa pokonana 1:2 przez Aston Villę, co oznacza, że do ostatniej kolejki jest niepewna pozostania na wiosnę w Lidze Konferencji Europy. Po przerwie o porażce zdecydowało uderzenie po dorzuceniu z rzutu wolnego.

Posiadanie piłki: 65% : 35%.
    Strzały na bramkę: 5:3.
    Strzały niecelne: 4:2.
    Rzuty rożne: 5:3.
    Spalone: 1:3.
    Faule: 10:18.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:57:09)

Gole: 4. Diaby, 58. Moreno – 20. Muçi

Kartki:   36. Diaby (ASV), 41. Luiz (ASV), 53. Tielemans (ASV), 90+2. Durán (ASV) – 39. Gual (LEG), 41. Wszołek (LEG), 68. Kramer (LEG), 75. Jędrzejczyk (LEG)

Posiadanie piłki: 65 % : 35 %.
    Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 4:2. Rzuty rożne: 5:3. Spalone: 1:3. Foule: 10:18.
    Aston Villa: R. Olsen – Cash, Konsa, Lenglet, Moreno (79. Digne) – McGinn (C) (71. Bailey), Kamara, Luiz (90. Dendoncker), Tielemans (71. Ramsey) – Durán, Diaby (79. Zaniolo).
    Zmiany: Marschall, E. Martinez – Carlos, Chambers, Torres.

Legia Warszawa: Tobiasz – Pankov, Jędrzejczyk, Kapuadi – Wszołek (83. Rosołek), Slisz (76. Çelhaka), Elitim, Dias (55. Kun) – Josue (C) (76. Kapustka), Gual (55. Kramer), Muçi.
    Zmiany: Hładun – Augustyniak, Burch, Pekhart, Rejczyk, Y. Ribeiro, Strzałek.

Sędziowie: Marco Di Bello (Włochy)