Stal M. – ŁKS 0:0 (poz.) | Piast – Puszcza 0:0 (poz.) | Widzew – Radomiak 0:3 (koniec)
Korona – Lech P. 0:1 (koniec)
Korona Kielce
0:1 (0:0)
Lech Poznań
Sobota 02.12.2023, 20:00 • Stadion Miejski, Kielce • PKO Ekstraklasa • 17. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Dobry wieczór z Kielc! Długo walczono o rozegranie tego spotkania. Na ten moment wszystko na to wskazuje ,że mecz między Koroną a Lechem się jednak odbędzie.

Ciekawostka: Lech w ostatnich 5 kolejkach zdobył 6 punktów, Korona w ostatnich 3 kolejkach nie wygrała. Dla kogo będzie udany ten sobotni mroźny wieczór przy Ściegiennego?

Niezmiennie w Kielcach sypie. Ale zaczynamy ostatni sobotni mecz w PKO Bank Polski Ekstraklasie.

1

2
    Rzut z autu dla Korony.

2
    Hofmeister uderza ale niecelnie

3
    Błąd techniczny Malarczyka piłkę przejął Ba Loua a na bramkę uderzał Golizadeh potem Mikael Ishak ale nadal bez gola.

4
    Niepilnowany Ba Loua na krótszym słupku ale nietrafia iworyczjczyk do bramki.

8
    Faulował Afonso Sousa. Rzut wolny dla Korony.

9
    Joel Pereira od autu.

9
    Strzał Remacle zza pola karnego ale zablokowany.

10
    Rzut wolny dla Lecha Poznań. Faulowany Sousa.

11
    Douglas w mur. Piłkarze Lecha sugerują rękę w polu karnym ale zaczną od rzutu rożnego.

12
    Kolejny rzut rożny dla Kolejorza ale nic z tego nie wyszło, faul na Dziekońskim i zacznie bramkarz Korony.

13
    Bartosz Mrozek niepewny wykop i rzut z autu dla Korony.

14
    Ukarany Barry Douglas żółtą kartką przez Bartosza Frankowskiego.

16
    Rzut rożny dla gospodarzy.

17
    Świetna okazja Koroniarzy ale Malarczyk trafia niecelnie.

18
    Żółtym kartonikiem ukarany trener Lecha-John van den Brom.

22
    Golizadeh wpuścił Ishaka w pościg za piłką ale dobrze pilnowany przez obrońców Korony kapitan Kolejorza.

23
    Adriel Ba Loua leży na boisku. Poślizgnął się zawodnik Lecha. Mamy przerwę w grze.

27
    Zmiana Lecha. Schodzi Adriel Ba Loua zmieni go Velde. Uraz barku Iworyjczyka.

28
    Wrzut z autu dla gospodarzy.

29
    Faulowany Barry Douglas. Będzie stały fragment dla Lecha. Za mocno rękami popracował Dominik Zator.

32
    Golizadeh opatrywany poza boiskiem.

33
    Rzut rożny dla Lecha Poznań.

34
    Oblężenie bramki Koroniarzy przez piłkarzy Lecha ale nadal bez bramek.

36
    Próbował Velde ale obrońcy Korony wybili na rzut rożny.
    36. Dużo dzieje się na murawie w tym meczu, ale głównie w bocznych sektorach i w środku pola, bo akcje podbramkowe wyglądają mniej więcej tak jak poniżej!

38
    Faul Gholizadeha i kartka dla reprezentanta Iranu.

39
    Od rzutu wolnego Korona.

42
    Widać ,że z minuty na minutę coraz gorzej rozegrać piłkę przy padającym śniegu.

44

45+0

Bartosz Frankowski nie dolicza nic do pierwszej połowy i zaprasza piłkarzy do szatni. Początek meczu pokazał ,że może być to kawał meczu ale z minuty na minutę obie drużyny gasły i pierwsza połowa kończy się 0:0. Wracamy za 15 minut!

46

46
    Zaczynamy drugie 45 minut.

47
    Stały fragment dla Lecha.

48
    Dośrodkowanie Pereiry w pole karne uderzał Ishak ale bezskutecznie.

50
    Strzał Velde ale nad bramką Dziekońskiego.
    50. Jedna z nielicznych okazji w tym spotkaniu. Nieudane uderzenie Velde.

51
    Przewinienie na Radosławie Murawskim. Zacznie Lech.

52
    Strata Golizadeha w środku pola ale bez konsekwencji.

54
    Remacle dośrodkowanie w pole karne zblokowane przez Pereirę.

54
    Centrostrzał Nono i na rzut rożny wybija bramkarz Kolejorza Mrozek.
    54. Czujny między słupkami Mrozek ratuje Lecha.

57
    Pierwsza zmiana w Koronie. Schodzi Takac zmienia go Podgórski.

58
    Uderza Błanik i na posterunku Mrozek.
    58. Korona naciska. Kolejna dobra interwencja golkipera Lecha.

59
    Druga zmiana w Lechu. Schodzi Murawski zmienia go Kvekve.

59
    Trzecia zmiana w Lechu. Plac opuszcza Sousa zmienia go Filip Marchwiński.

62
    Przerwa w grze. Jest odśnieżana muirawa.

65
    Z minuty na minutę jest coraz gorzej z murawą. Swoje niezadowolenie pokazuje ławka gości.

68
    Groźnie pod bramką Bartosza Mrozka ale piłka bez kontroli wyszła poza boisko.

69
    Kolejny rzut rożny dla Korony.

69
    Uderza Nono ale niecelnie i na spalonym zawodnik Korony.
    69. Korona aktywniejsza w drugiej połówie, lecz w takich warunkach trudno zdobyć bramkę.

74
    Zmiana w Koronie. Błanik opuszcza murawę wchodzi Konstantyn.

74
    Zmiana kolejna w Koronie Kielce. Deaconu zmienia Remacle.

75
    Kolejna zmiana w Lechu. Schodzi kapitan Mikael Ishak zmienia go Artur Sobiech.

75
    Opuszcza plac również Ali Golizadeh a zmienia go Dino Hotić.

78
    Faul Sobiecha na Godinho i zacznie Korona od rzutu wolnego.