Skra – Ślepsk 1:3 (koniec) | Resovia – GKS 3:0 (koniec) | Jastrzębski – Trefl 3:0 (koniec)
Wtorek 05.12.2023, 18:20 • Hala Podpromie, Rzeszów • PlusLiga • 10. kolejka

MVP tego spotkania zostaje wybrany słoweński przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów Klemen Čebulj, który w całym spotkaniu zdobył 14 punktów popełniając przez cały mecz najmniej błędów. Siatkarz ten na 17 wykonanych zagrywek 3 zakończył błędem, a 1 asem. W defensywie Klemen podbił 22 piłki, z czego 1 raz popełnił błąd i osiągnął 59% pozytywnego przyjęcia, z czego 18% perfekcyjnych obron. W ofensywie Słoweniec atakował 20 razy, zdobywając 11 punktów przy skuteczności na poziomie 55%. Ponadto przyjmujący "Pasów" odnotował 2 punktowe bloki i 2 udane wybloki!

32:30
    Ależ akcja Asseco Resovii i GKS, którą zakończył skutecznym atakiem na siatce ze środka Karol Kłos! 32:30 w secie trzecim i 3:0 w całym pojedynku wygrywają gospodarze, ale mocno stawili się w tym i poprzsednim secie siatkarze z Katowic, którzy walczyli bardzo dzielnie na tle mocnego przeciwnika!

31:30
    W końcu przechylają tę szalę nieznacznie na swoją stronę gospodarze, a to za sprawą świetnego bloku autorstwa Stéphena Boyera na Jonasie Kvalenie. Norweg nie miał szans w tej wymianie z Francuzem. Czas więc na pierwszą piłkę meczową dla "Pasów"!

29:30
    Błędnie serwis kieruje Yacine Louati. Ależ zdenerwowany sam na siebie francuski przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów, bo GKS ma kolejną szansę na wygranie seta!

28:29
    Udanie w ataku także Norweg Jonas Kvalen. Jeszcze jeden!

27:28
    Szybko wystawia Włoch Saitta na środek do Krulickiego, a ten celnie uderza. Jeszcze jeden setbol dla GKS Katowice!

26:27
    Także błędnie zagrywa serwisem Słoweniec Klemen Čebulj. Jeszcze jedna szansa na wygranie honorwej partii przez gości!

25:26
    Myli się w polu zagrywki Francuz Stéphen Boyer. Kolejny setbol dla GKS!

24:25
    Cóż to była za akcja z obu stron siatki, ale ostatecznie na korzyść GKS po uderzeniu na czystej siatce z lewej jej strony w wykonaniu Norwega Jonasa Kvalena. Kolejny setbol dla przyjezdnych!

23:24
    Przestrzelony atak przez Boyera na prawej stronie siatki w tak ważnym momencie tego seta i spotkania. Będzie więc piłka setowa dla GKS Katowice!

21:20
    Mocny serwis po przerwie kieruje Damian Domagała i rezerwowy GKS Katowice rozbija tą zagrywką dłonie Słoweńca Klemena Čebulja!

17:14
    Francuz Stéphen Boyer kieruje siłowy serwis w Marcina Walińskiego i przyjmujący GKS nie radzi sobie w obronie, a atakujący Asseco Resovii Rzeszów dopisuje na swoje konto asa serwisowego!

28:26
    Kolejny raz mocno zagrał Louati i po powrotnej piłce Rejno rozgrywa na skrzydło, a Boyer atakuje w wolną strefę. 28:26 wygrywa Asseco Resovia Rzeszów w partii drugiej i w całym pojedynku prowadzi już z GKS Katowice 2:0!

27:26
    Rehabilituje się teraz Francuz Yacine Louati za poprzednie nieudane akcje i kieruje idealnie w linię boczną pola punktowego asa. Setbol dla "Pasów"!

25:26
    I znów szala w końcówce przechyla się lekko na stronę GKS. To oni mają piłkę setową po ataku w siatkę Louatiego!

25:24
    Siłowy serwis Jakuba Buckiego i z problemami przebita piłka przez gości na drugą stronę, a tam udanie w ofensywie Yacine Louati. Teraz setbola mają gospodarze!

23:24
    Postanowili wykorzystać szczęście od losu przyjezdni, a konkretnie wpuszczony na zagrywkę rezerwowy atakujący Damian Domagała, który swoim serwisem rozbija dłonie libero "Pasów" Pawła Zatorskiego. Siatkarz GKS Katowice notuje na swoim koncie asa serwisowego i jest setbol dla tej ekipy!

20:21
    Po czasie potężnie kieruje zagrywkę Słoweniec Klemen Čebulj, a nie radzi sobie w defensywie Norweg Jonas Kvalen!

25:20
    Błędnym serwisem w siatkę kończy pierwszego seta kapitan GKS Jakub Jarosz i tym samym 25:20 w tej odsłonie wygrywają gospodarze, czyli Asseco Resovia Rzeszów!

24:18
    Doskonale serwuje Klemen Čebulj, a piłkę po przyjęciu przez rywali na siatce celnie posyła w parkiet atakiem Karol Kłos. Setbole dla "Pasów"!

17:15
    Dokłada siłowy serwis Yacine Louati i nie radzi sobie libero GKS Katowice Bartosz Mariański w obronie piłki. As Francuza!