Stal M. – Widzew 1:2 (koniec) | Raków – Cracovia 1:0 (po dogrywce) | Korona – Legia 2:1 (po dogrywce)
koniec po dogrywce
Korona Kielce
2:1 (1:1)
Legia Warszawa
Środa 06.12.2023, 21:00 • Stadion Miejski, Kielce • Fortuna Puchar Polski • 1/8 finału
    Zwycięska bramka Korony

To tyle z tego spotkania. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Kamil Kaźmierczak. Zapraszam na pozostałe relacje prowadzone za pośrednictwem naszego serwisu!

Faule: 14:18. (23:42:52)

Ależ końcówka spotkania w Kielcach. Dogrywka zbliżała się ku końcowi, już czekaliśmy na karne, ale gospodarze przeprowadzili kontrę, która dała zwycięską bramkę! Korona melduje się w ćwierćfinale!

120+3

120+3
    Jeszcze Legia próbowała wyprowadzić kontrę, ale sędzia zakończył spotkanie.

120+3
    Remacle na skrzydło do Podgórskiego i ten zaczął "kraść" czas. Po chwili odebrał mu piłkę jeden z rywali.

120
    Minuta doliczona do drugiej części dogrywki.

120
    Gol dla Korony!
    Strzelcem bramki MARTIN REMACLE.

Gdy wydawało się, że za chwilę sędzia odgwiżdże koniec dogrywki ostatnią akcję wyprowadziła Korona. Piłka z lewej strony zagrana przed pole karne do Nono. Ten odegrał na skrzydło do Błanika. Zawodnik Korony zagrał płasko w "szesnastkę" do Remacle. Ten uderzył z pierwszej piłki i zdobył bramkę na 2:1!

120
    Wrzut z autu w pole karne, ale ostatecznie gospodarze oddalili zagrożenie.

119
    Centra z rzutu wolnego w pole karne Korony. Ostatecznie piłka wybita przez miejscowych na aut.

119
    Faulowany jeden z Legionistów w środku pola.

118
    Końcowe fragmenty dogrywki w Kielcach. Najprawdopodobniej zobaczymy serię rzutów karnych.

117
    Górna prostopadła piłka zagrywana w kierunku Błanika. Szybszy był jednak Tobiasz, który wybił futbolówkę i oddalił zagrożenie.

116
    Zza pola karnego uderzał Remacle, ale jego próba nie sprawiła problemów Tobiaszowi.

115
    Strata Legii na połowie rywala. Gospodarze próbowali wyjść z szybką kontrą, ale po chwili nieco zwolnili i przeszli do ataku pozycyjnego.

115
    Bąk fauluje rywala i dostaje kartkę.

114
    Faulowany Josue na własnej połowie przez Błanika.

112
    Dwa kornery dla Legii. Po drugim seria strzałów ze strony gości, ale ostatecznie mamy odgwizdany faul Jędrzejczyka.

111
    Szybko wznowili grę goście. Podanie do Muciego, ten uderzył z ostrego kąta, ale jego próba została zablokowana i mamy rzut rożny.

111
    Remacle fauluje rywala.

111
    Jędrzejczyk centrował w pole karne, ale rywale wybili piłkę.

110
    Podanie w kierunku wbiegającego w pole karne Godinho. Goście przecięli jednak podanie i zatrzymali akcję Korony.

108
    Piłka posłana w pole karne Legii, ale przechwycił ją Tobiasz.

106
    Kapuadi z faulem i kartką.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

Niewiele wydarzyło się w tej odsłonie dogrywki. Czekamy na drugie 15 minut.

105+1
    Pierwsza połowa dogrywki skończona.

105+1
    Przechwycił piłkę na połowie rywala Josue i od razu zacentrował do Pekharta. Ten oddał strzał głową, ale pewnie złapał piłkę Forenc.

105
    Minuta doliczona do pierwszej części dogrywki.

104
    Zmiana w drużynie Korona Kielce:
    z boiska schodzi Takac, na boisku pojawia się Remacle.

103
    Jędrzejczyk fauluje i dostaje kartkę.

103
    Kun centrował z linii końcowej. Płaskie zagranie przecięli rywale i oddalili zagrożenie.

103
    Josue zacentrował piłkę w pole karne rywali. Zagranie było jednak zbyt mocne i nikt nie sięgnął futbolówki.

101
    Piłka zagrywana w pole karne gości do Bąka, ale minimalnie szybciej do piłki dopadł Tobiasz i zatrzymał akcję Korony.

100
    Długa piłka zagrywana w pole karne Korony, ale złapał ją Forenc.

99
    Muci próbował z dystansu, ale próba bardzo niecelna.

98
    Teraz piłkę w środku pola rozgrywa Legia.

97
    Zagranie na prawe skrzydło do Podgórskiego. Ten chciał opanować futbolówkę, ale szybko doskoczył do niego rywal i przejął piłkę.

96
    Niewiele dzieje się w pierwszej odsłonie dogrywki.

94
    Podgórski próbował przedzierać się z piłką prawą stroną boiska. Ostatecznie za mocno ją sobie wypuścił i zacznie od bramki Tobiasz.

93
    Niewiele dzieje się w pierwszych fragmentach dogrywki. Gospodarze rozgrywają piłkę na własnej połowie.

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

No i czeka nas dogrywka. W drugiej połowie nie obejrzeliśmy bramek i czeka nas kolejne 30 minut.

90+4
    Druga połowa skończona.

90+4
    W samej końcówce spore zamieszanie w polu karnym Korony. Kilka strzałów ze strony Legii, ale wszystkie zablokowane.

90+3
    Faulowany w środku pola jeden z gości.

90+2
    Centra z rzutu wolnego w pole karne Korony, ale miejscowi oddalili zagrożenie.

90+2
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa:
    z boiska schodzi Elitim, na boisku pojawia się Kun.

90+2
    z boiska schodzi Rosołek, na boisku pojawia się Kramer.

90+1
    Hofmayster fauluje na własnej połowie i będzie rzut wolny dla Legii.

90
    Trzy minuty doliczone do drugiej połowy spotkania.

89
    Takac nierozważnie fauluje i dostaje żółtą kartkę.

88
    Centra w pole karne gości, ale lecącą piłkę łapie Tobiasz.

87
    Muci próbował przedzierać się lewą stroną boiska. Został jednak przyblokowany przez rywala i piłka wyszła na aut bramkowy.

86
    Co raz mniej czasu do końca. Czy będziemy oglądać dogrywkę w tym spotkaniu?

85
    Centra w pole karne Legii, ale wypiąstkował futbolówkę Tobiasz.

84
    Slisz z faulem i kartką.

83
    Piłka z drugiego rzutu rożnego wrzucona w pole karne. Goście oddalili zagrożenie, ale tylko na chwilę. Zza pola karnego uderzał Briceag, ale próba była bardzo niecelna.

82
    Rzut rożny dla Korony. Krótkie rozegranie, po chwili zatrzymany Błanik i będzie kolejny korner.

81
    Faulowany jeden z zawodników Korony w środku pola.

80
    z boiska schodzi Kwiecień, na boisku pojawia się Trojak.

79
    Centra w pole karne gospodarzy. Piłka przedłużona do Augustyniaka, ale ten opanował futbolówkę już poza placem gry.

78
    Josue faulowany na połowie rywala.

77
    Spokojnie rozgrywają piłkę Legioniści.

76
    Elitim z nierozważnym faulem w środku pola. Żółta kartka dla zawodnika Legii.

73
    Wrzutka piłki z lewej strony w pole karne przez Błanika. Nikt nie sięgnął lecącej nisko futbolówki i ta wyszła na aut bramkowy.

73
    z boiska schodzi Deaconu, na boisku pojawia się Godinho.

73
    z boiska schodzi Dalmau, na boisku pojawia się Błanik.

73
    z boiska schodzi Konstantyn, na boisku pojawia się Bąk.

72
    Rosołek fauluje w środkowej strefie boiska i dostał żółtą kartkę.

72
    Odpowiedź ze strony gospodarzy. Górą zagrana piłka w pole karne do Konstantyna. Ten oddał mocny strzał, ale interweniował Tobiasz.

71
    Krótkie wznowienie gry z rzutu rożnego. Po chwili Josue zacentrował w pole karne, ale skaczący Pekhart nie sięgnął futbolówki. Jeszcze zamykający akcję Augustyniak opanował piłkę i zbiegł z nią do pola karnego, oddał strzał przy krótszym słupku, ale pewnie interweniował Forenc.

70
    Muci zagrał piłkę na lewą stronę do Josue. Ten chciał zacentrować w pole karne, ale jego zagranie zostało zablokowane i piłka wyszła na rzut rożny.

69
    Legia rozgrywa piłkę w środku pola.

68
    Muci uderzał z ostrego kąta, ale piłka przeszła obok bramki.

67
    z boiska schodzi Wszołek, na boisku pojawia się Josue.

67
    z boiska schodzi Celhaka, na boisku pojawia się Slisz.

67
    z boiska schodzi Gual, na boisku pojawia się Muci.

66
    Jędrzejczyk próbował centrować z prawej strony, ale trafił w głowę próbującego zablokować zagranie Konstantyna. Potrzebna interwencja pomocy medycznej.

64
    Powoli szykują się zmiany. Już za chwilę dowiemy się jak będą wyglądać pierwsze roszady.

62
    Dalmau próbował zbiegać z piłką z lewego skrzydła w pole karne. Będąc na skraju "szesnastki" został zatrzymany.

61
    Godzina gry za nami, nadal mamy remis.

59
    Jesteśmy już z drugiej strony boiska. Centra z lewej strony w pole karne, ale płaską piłkę pewnie złapał Forenc.

58
    Korona ponownie mogła wyjść na prowadzenie. Centra z prawej strony w pole karne gości na piąty metr. Piłkę wślizgiem próbował sięgnąć Dalmau i niewiele mu zabrakło!

57
    Korona przechwyciła pikę na połowie rywala. Konstantyn zagrywał płasko z lewej strony przed pole karne gości, ale zabrakło tam kogoś do oddania strzału.

56
    Jędrzejczyk zagrywał długą piłkę z prawej strony do Wszołka, ale ten nie opanował futbolówki. W posiadaniu piłki gospodarze.

54
    Pekhart próbował walczyć na lewym skrzydle. Był jednak spychany przez rywala i ostatecznie futbolówka wyszła na aut bramkowy.

53
    Kwiecień fauluje wychodzącego z kontrą rywala i ogląda żółtą kartkę.

52
    Nie udało się gospodarzom stworzyć zagrożenia po wrzucie piłki z autu.

51
    Jędrzejczyk wycofał piłkę do Tobiasza. Ten od razu chciał odegrać do współpartnera, ale zrobił to niedokładnie i futbolówka wyszła na aut. Korona z niczego ma aut na wysokości pola karnego rywali.

50
    Jędrzejczyk faulowany przez Dalmau w środkowej strefie boiska.

49
    Wszołek ponownie wrzucał z prawej strony w pole karne rywali, ale Ci oddalili zagrożenie.

48
    Gual zagrał piłkę na lewą stronę do Gil Diasa. Ten oddał strzał, ale futbolówka przeszła obok bramki.

48
    Jeden z miejscowych próbował przejąć piłkę na połowie rywala, ale faulował Jędrzejczyka.

47
    Jędrzejczyk i Dalmau zderzyli się głowami. Gra na chwilę przerwana, ale wydaje się, że wszystko jest w porządku i za chwilę będziemy grać dalej.

46
    Wszołek wrzucał z prawego skrzydła, ale lecącą piłkę złapał Forenc.

46
    Drugą połowę rozpoczynają goście. W przerwie bez zmian.

46

Zawodnicy wracają na murawę, za chwilę druga połowa spotkania.
    Bramka wyrównująca Legii

Jak na razie to tyle. Zapraszam teraz na przerwę, a potem dalsze emocje związane z tym pojedynkiem.

Za nami pierwsza połowa spotkania. Korona w 17. minucie objęła prowadzenie i przeprowadzała kolejne ataki. W pewnym momencie do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni i ostatecznie doprowadzili do wyrównania. W Kielcach mamy więc do przerwy 1:1, co wydaje się być sprawiedliwym rezultatem.

45+1

45+1
    Centra z rzutu wolnego z lewej strony w pole karne Legii. Najwyżej do futbolówki wyskoczył Zator, ale jedynie lekko trącił lecącą piłkę. Ostatecznie wyszła ona na aut bramkowy.

45
    Minuta doliczona do pierwszej połowy spotkania.

45
    Faulowany jeden z graczy Korony na połowie rywala.

43
    Legia w natarciu! Podanie na lewym skrzydle, centra w pole karne, jeden z przyjezdnych oddał strzał, który został zablokowany, ale ostatecznie sędziowie odgwizdali pozycję spaloną przy podaniu na flance.

42
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki TOMAS PEKHART.

Mamy wyrównanie w Kielcach! Rosołek dostał podanie i stojąc tyłem do bramki od razu zagrał do wybiegającego Pekharta. Ten znalazł się z futbolówką w polu karnym i oddał celny strzał!

41
    Jędrzejczyk wrzucał piłkę w pole karne, ale gospodarze oddalili zagrożenie.

40
    Wrzutka w pole karne gospodarzy, ale przeciął zagranie Podgórski i oddalił zagrożenie.

39
    Faulowany jeden z miejscowych w środku pola.

38
    Mamy rzut rożny dla Legii. Centra w pole karne i do futbolówki dopadł Gual. Uderzył z pierwszej piłki, ale jego próba była niecelna.

38
    Wszołek z prawej strony zacentrował w pole karne gospodarzy. Pekhart skakał do lecącej futbolówki, ale zagranie było zbyt wysokie.

37
    Deaconu spróbował uderzyć zza pola karnego, ale piłka przeszła obok bramki.

35
    Groźna okazja Korony. Dalmau wdarł się z piłką w pole karne, wycofał futbolówkę do Zatora, a ten przedłużył do Deaconu. Zawodnik Korony od razu uderzył, ale futbolówka przeszła obok słupka.

34
    Gil Dias zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale opis strzału można zakończyć na tym, że ten strzał był.

32
    Korona szybko zebrała piłkę po wybiciu przez Legię. Kolejna wrzutka w pole karne, małe zamieszanie, ale ostatecznie Augustyniak był faulowany przez rywala.

31
    Jesteśmy już z drugiej strony boiska, gdzie Korona ma rzut rożny. Centra w pole karne, ale zagrożenie oddalili goście.

30
    Goście próbowali rozgrywać piłkę. Ostatecznie niedokładne podanie w stronę Jędrzejczyka i futbolówka wyszła na aut bramkowy.
    Bramka Korony na 1:0!

28
    Legia rozgrywa piłkę na własnej połowie.

26
    Ponownie po rzucie rożnym do futbolówki dopadł Gual. Oddał on mocny strzał zza pola karnego, ale jego próbę zablokował jeden z gospodarzy.

26
    Centra z narożnika boiska w pole karne. Miejscowi wybili futbolówkę, ale ta spadła pod nogi Guala. Zawodnik Legii uderzył zza pola karnego i piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

25
    Teraz próbował centrować z prawej strony Gual. Został zablokowany i będzie rzut rożny.

25
    Rosołek z końcowej linii zacentrował w pole karne. Po jego zagraniu gospodarze oddalili zagrożenie.

23
    Gil Dias schodził z piłką z lewego skrzydła w kierunku pola karnego rywali. Będąc w "szesnastce" próbował zacentrować, ale futbolówka nie znalazła adresata.

21
    Podanie na lewym skrzydle do Dalmau. Zawodnik Korony nie zdołał opanować futbolówki i ta wyszła na aut.

20
    Jędrzejczyk fauluje w środkowej strefie boiska.

17
    Strzelcem bramki ADRIAN DALMAU.

Mamy objęcie prowadzenia przez gospodarzy! Lewą stroną poszli z akcją miejscowi. W jej końcowej fazie piłkę około 20 metrów od bramki dostał Deaconu. Oddał mocny strzał, ale interweniował Tobiasz. Do piłki dopadł Dalmau, od razu uderzył i piłka po dobitce znalazła się w bramce!

16
    Centra z lewej strony w pole karne gości do Dalmau. Zamykający akcję zawodnik uderzył z pierwszej piłki, ale skutecznie interweniował Tobiasz. Futbolówka wróciła na plac gry, ale nie udało się miejscowym dobić.

14
    Wszołek zacentrował piłkę z prawej strony w pole karne gospodarzy, ale rywale oddalili zagrożenie. Legioniści zgarnęli futbolówkę pod polem karnym rywali i próbowali kontynuować akcję. Gual dryblował w "szesnastce" rywali, ale został zatrzymany.

13
    Goście przechwycili piłkę i próbowali wyjść z kontrą. Indywidualny rajd Rosołka został zatrzymany w środkowej strefie boiska po tym jak zawodnik Legii za mocno wypuścił sobie futbolówkę.

12
    Prostopadłe podanie na prawej strony do Wszołka. Ten z końcowej linii zacentrował, ale zamykający akcję kolega z zespołu nie opanował futbolówki.

10
    Długa piłka zagrywana na prawym skrzydle do Deaconu. Podanie było jednak zbyt mocne i futbolówka wyszła na aut bramkowy.

8
    Elitim fauluje Nono na połowie rywala. Od rzutu wolnego wznowi grę Korona.

7
    Elitim wykonał kilkudziesięciometrowy rajd środkiem boiska. Będąc około 10 metrów od linii pola karnego zagrał prostopadle do Pekharta. Ten znalazł się w sytuacji sam na sam, uderzył z pierwszej piłki, ale skutecznie interweniował Forenc.

6
    Spokojny początek spotkania. Oba zespoły raczej badają jak się gra na tej murawie.

5
    Próbował dryblować na prawym skrzydle jeden z miejscowych, ale będąc około 20 metrów od linii końcowej został zatrzymany.

3
    Faulował jeden z gości w środkowej strefie boiska.

3
    Niedokładnie rozegrał piłkę na prawą stronę Tobiasz i futbolówka wyszła na aut.

2
    Legia spokojnie rozgrywa piłkę na połowie rywala.

1
    Spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy grają w jasnych koszulkach i czarnych spodenkach. Legia cała na czerwono.

1

Zawodnicy pojawiają się na murawie. Za kilka chwil pierwszy gwizdek, a na relację z tego pojedynku zaprasza Kamil Kaźmierczak.
    W Kielcach -3 stopnie Celsjusza

Korona Kielce: Forenc – Zator, Briceag, Kwiecień, Konstantyn – Hofmayster, Podgórski, Takac – Deaconu, Dalmau, Nono

Rezerwowi: Mamla – Bąk, Błanik, Godinho, Malarczyk, Remacle, Shikavka, Strzeboński, Trojak

Legia Warszawa: Tobiasz – Kapuadi, Augustyniak, Jędrzejczyk – Wszołek, Rosołek, Celhaka, Gil Dias – Elitim, Gual – Pekhart

Skład gości:

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Kamil Kazmierczak

Gole: 17. Dalmau, 120. Remacle – 42. Pekhart

Kartki:   53. Kwiecień (KRN), 89. Takac (KRN), 115. Bąk (KRN) – 72. Rosołek (LEG), 76. Elitim (LEG), 84. Slisz (LEG), 103. Jędrzejczyk (LEG), 106. Kapuadi (LEG)

Strzały celne: 7:5. Strzały niecelne: 6:7. Rzuty rożne: 3:6. Spalone: 0:2. Foule: 14:18.
    Korona Kielce: Forenc – Zator, Briceag, Kwiecień (80 Trojak), Konstantyn (73. Bąk) – Hofmayster, Podgórski, Takac (104. Remacle) – Deaconu (73. Godinho), Dalmau (73. Błanik), Nono

Zmiany: Mamla – Bąk, Błanik, Godinho, Malarczyk, Remacle, Shikavka, Strzeboński, Trojak

Legia Warszawa: Tobiasz – Kapuadi, Augustyniak, Jędrzejczyk – Wszołek (67. Josue), Rosołek (90+2. Kun), Celhaka (67. Slisz), Gil Dias – Elitim (90+2. Kramer), Gual (67. Muci) – Pekhart

Zmiany: Hładun – Burch, Josue, Kramer, Kun, Muci, Pankov, Slisz, Strzałek

AVAR: Krzysztof Myrmus