Carina – Piast 2:5 (koniec) | Wisła K. – Stal Rz. 4:1 (koniec) | Arka – Lech P. 0:1 (koniec)
Wisła Kraków
4:1 (1:0)
Stal Rzeszów
Czwartek 07.12.2023, 18:00 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • Fortuna Puchar Polski • 1/8 finału

78
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków:
    z boiska schodzi Carbo, na boisku pojawia się Basha.

77
    Zmiana w drużynie Stal Rzeszów:
    z boiska schodzi Adler, na boisku pojawia się Salamon.

71
    z boiska schodzi Colley, na boisku pojawia się Łasicki.

67
    Gol dla Wisły!
    Strzelcem bramki PATRYK GOGÓŁ.

Natychmiastowa odpowiedź podopiecznych Mariusza Jopa. Angel Rodado zabrał piłkę beznadziejnie zachowującemu się Karolowi Łysiakowi i wyłożył ją Patrykowi Gogółowi.

66
    Gol dla Stali Rzeszów!
    Strzelcem bramki SZYMON KĄDZIOŁKA.

Stal odpowiedziała dopiero przy bardzo niekorzystnym wyniku. Szymon Kądziołka dostał podanie od Patryka Warczaka i pokonał Kamila Brodę strzałem w kierunku dalszego narożnika.

64
    z boiska schodzi Alfaro, na boisku pojawia się Gogół.

56
    z boiska schodzi Danielewicz, na boisku pojawia się Łysiak.

52
    Strzelcem bramki BARTOSZ TALAR.

Stal nie zdążyła się otrząsnąć po drugim golu, a padła bramka na 3:0. Bartosz Talar pokonał Gerarda Bieszczada technicznym, płaskim uderzeniem w kierunku dalszego narożnika w bramce.

50
    Strzelcem bramki ANGEL RODADO.

Angel Rodado główkował na przekór kierunkowi przesuwania się Gerarda Bieszczada na 2:0 po dośrodkowaniu Marca Carbo!

46
    z boiska schodzi Bukowski, na boisku pojawia się Thill.

46
    z boiska schodzi Włos, na boisku pojawia się Diaz.

30
    Żółtą kartkę otrzymał Milan Simcak za ostre przewinienie.

25
    Okres zdecydowanego natarcia Wiślaków. Po jednym ze strzałów piłka odbiła się od słupka, a następnie musiał interweniować Gerard Bieszczad po technicznej próbie przelobowania go.

20
    W 20. minucie goście postraszyli Wiślaków mocnym, choć niedokładnym uderzeniem Andreji Prokicia z podania Milana Simcaka.

7
    Strzelcem bramki DAWID SZOT.

Już w 7. minucie Wisła Kraków zdobyła prowadzenie strzałem z centrum pola karnego Dawida Szota. Asystował mu w odpowiednim tempie Joan Roman.

Gole: 7. Szot, 50. Rodado, 52. Talar, 67. Gogół – 66. Kądziołka

Kartki:   30. Simcak (STL)

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
    Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 12:10. Rzuty rożne: 9:5. Spalone: 1:1. Foule: 14:12.
    Wisła Kraków: Broda – Jaroch, Uryga, Colley (71. Łasicki), Szot, Carbo (78. Basha), Talar, Baena (71. Villar), Alfaro (64. Gogół), Roman (64. Olejarka), Rodado.

Zmiany: Raton – Villar, Gogół, Sobczak, Łasicki, Duda, Krzyżanowski, Basha, Olejarka.

Trener: Mariusz Jop

Stal Rzeszów: Bieszczad – Warczak, Kościelny, Paśko, Simcak, Bukowski (46. Thill), Danielewicz (56. Łysiak), Kądziołka, Prokić (56. Łyczko), Adler (77. Salamon), Kłos (46. Diaz).

Zmiany: Raciniewski – Piątek, Pena, Diaz, Thill, Łysiak, Łyczko, Salamon, Oleksy

Trener: Marek Zub

Sędziowie: Tomasz Wajda (Żywiec)