Wisła Pł. – Podbeskidzie 2:1 (koniec) | Lechia – Chrobry 1:0 (koniec) | Resovia – Znicz 1:2 (koniec)
Resovia
1:2 (0:0)
Znicz Pruszków
Sobota 09.12.2023, 20:00 • Stadion Resovii, Rzeszów • Fortuna 1 Liga • 18. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:58:58)

Posiadanie piłki: 51% : 49%.
    Strzały na bramkę: 5:4.
    Strzały niecelne: 4:7.
    Rzuty rożne: 2:8.
    Spalone: 1:3.
    Faule: 16:16.

Druga połowa starcia Resovii ze Zniczem Pruszków trzymała w napięciu. Poza trzema golami była czerwona kartka. Beniaminek z województwa mazowieckiego zapewnił sobie zwycięstwo 2:1 strzałem w doliczonym czasie.

90+6

90+5
    Zmiana w drużynie Znicz Pruszków:
    z boiska schodzi Nowak, na boisku pojawia się Cegiełka.

90+4
    Gol dla Znicza!
    Strzelcem bramki TYMON PROCZEK.

Gol! W samej końcówce! Rozstrzygnięcie meczu nastąpiło w doliczonym czasie. Znicz grał od 88. minuty w jedenastu przeciwko dziesięciu gospodarzom z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Macieja Górskiego. Czasu nie pozostało specjalnie dużo, ale beniaminek wykorzystał go do zdobycia gola na 2:1 strzałem Tymona Proczka.

90+2
    Zmiana w drużynie Resovia:
    z boiska schodzi Urynowicz, na boisku pojawia się Bąk.

90+1
    Jeszcze będzie zmiana personalna w drużynie z Rzeszowa.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

89
    Ile doliczy sędzia?

89
    Dmytro Juchymowicz napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

88
    Druga żółta a potem czerwona kartka dla zespołu Resovia (Maciej Górski). Gospodarze dokończą to spotkanie w osłabieniu. To dlatego, że Maciej Górski naraził się sędziemu po raz drugi po przerwie.

86
    z boiska schodzi ., na boisku pojawia się Proczek.

86
    z boiska schodzi Łyszczarz, na boisku pojawia się Eizenchart.

85
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

84
    W ostatnim momencie gospodarze wmieszali się w kombinacyjne rozegranie zawodników beniaminka.

82
    Kelechukwu Ibe-Torti kolejnym zawodnikiem napomnianym żółtym kartonikiem.

80
    Pojawiło się nieco chaosu w poczynaniach jedenastek.

79
    Zamiast wielu żółtych kartek, kibice chętnie zobaczyliby jeszcze kilka bramek.

Gole: 59. Urynowicz – 54. Tabara, 90+4. Proczek

Kartki:   67. Górski (RES), 72. Urynowicz (RES), 82. Ibe-Torti (RES) – 77. Wawszczyk (ZNI), 89. Juchymowicz (ZNI)   88. Górski (RES)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 4:7. Rzuty rożne: 2:8. Spalone: 1:3. Foule: 16:16.
    Resovia: Gliwa – Zastawny (63. Ibe-Torti), Osyra, Urynowicz (90. Bąk), Mikulec, Kanach, Ciepiela (63. Mazek), Tomal, Łyszczarz (86. Eizenchart), Adamski, Górski.

Zmiany: Pindroch – Bondarenko, Ibe-Torti, Mazek, Bąk, Lempereur, Eizenchart, Chuchro, Mikrut.

Trener: Mirosław Hajdo

Znicz Pruszków: Mleczko – Juchymowicz, Grudziński, Błyszko, Pomorski, Krocz (46. Tabara), Nowak (90. Cegiełka), Moskwik (71. Wawszczyk), Krajewski, Nagamatsu, Wójcicki.

Zmiany: Misztal – Tkaczuk, Proczek, Tabara, Kendzia, Cegiełka, Wawszczyk.

Trener: Mariusz Misiura

Sędziowie: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała)