Wisła K. – Polonia W. 2:1 (koniec) | Znicz – Podbeskidzie 0:1 (koniec) | GKS T. – Stal Rz. 2:0 (koniec)
GKS Tychy
2:0 (1:0)
Stal Rzeszów
Niedziela 17.12.2023, 18:00 • Stadion Miejski, Tychy • Fortuna 1 Liga • 19. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:02:00)

Posiadanie piłki: 46% : 54%.
    Strzały na bramkę: 6:5.
    Strzały niecelne: 8:3.
    Rzuty rożne: 9:5.
    Spalone: 0:1.
    Faule: 19:16.

GKS Tychy jest ponownie na miejscu premiowanym awansem do PKO Ekstraklasy po zwycięstwie 2:0 ze Stalą Rzeszów. Po przerwie gospodarze powstrzymali wszystkie ataki przeciwników i podsumowali spotkanie golem Marko Dijakovicia.

90+4

90+3
    Ostatnie ataki w meczu.

90+2
    Sebastien Thill ustawił się w odpowiednim miejscu własnego pola karnego i nie pozwolił gospodarzom na podwyższenie prowadzenia raz jeszcze.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

89
    Zmiana w drużynie GKS Tychy:
    z boiska schodzi Tecław, na boisku pojawia się Mystkowski.

88
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem Jakuba Tecława.

87
    Zmiana w drużynie Stal Rzeszów:
    z boiska schodzi Łysiak, na boisku pojawia się Salamon.

86
    Gol dla GKS-u!
    Strzelcem bramki MARKO DIJAKOVIĆ.

Druga połowa meczu nie była specjalnie pasjonująca, ale warto było poczekać w niej na gola Marko Dijakovicia na 2:0 w 86. minucie. Pomocnik gospodarzy dopadł do bezpańskiej piłki kilkanaście metrów od bramki Stali Rzeszów i kopnął ją tak, że wylądowała ona w siatce, po odbiciu się od słupka. Trudno było o dokładniejsze uderzenie.

85
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

84
    Indywidualna szarża przez centrum boiska zakończona strzałem. Jakubowi Bierońskiemu nie udało się przymierzyć w bramkę rzeszowian.

83
    Cała seria wysokich oraz płaskich dośrodkowań, a zakończyła się ona celnym strzałem. Nemanja Nedić nie pokonał Jakuba Wrąbla, który zaprezentował interwencję ratunkową dla rzeszowian!

82
    Dwa dośrodkowania w pole karne zespołu z Podkarpacia. Przyjezdni ratowali się wyekspediowaniem futbolówki poza boisko.

81
    Karol Łysiak oddał kompletnie nieudane uderzenie zza pola karnego w kierunku bramki Trójkolorowych.

80
    Nudą wieje, panowie.

78
    Przyspieszenie gospodarzy. Piłkarze wrzucili wyższy bieg i starali się zagrozić przeciwnikowi szybką wymianą podań w centrum boiska.

77
    W ostatnim momencie wybronili się goście i nie pozwolili wprowadzonemu niedawno na boisko Marcinowi Szpakowskiemu wybiec sam na sam z Jakubem Wrąblem.

Gole: 2. Rumin, 86. Dijaković

Kartki:   9. Machowski (GKT), 70. Bieroński (GKT) – 17. Simcak (STL), 53. Łysiak (STL), 68. Thill (STL)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały celne: 6:5. Strzały niecelne: 8:3. Rzuty rożne: 9:5. Spalone: 0:1. Foule: 19:16.
    GKS Tychy: Kikolski – Machowski (46. Połap), Budnicki, Nedić, Tecław (89. Mystkowski), Dijaković, Wojtuszek (69. Bieroński), Żytek, Radecki (75. Mikita), Rumin (75. Szpakowski), Śpiączka.

Zmiany: Kostrzewski – Niewiarowski, Szpakowski, Mystkowski, Skibicki, Połap, Bieroński, Mikita, Dzięgielewski.

Trener: Dariusz Banasik

Stal Rzeszów: Wrąbel – Warczak, Oleksy, Kościelny, Simcak (56. Jesus Diaz), Łysiak (87. Salamon), Kądziołka (74. Danielewicz), Thill, Łyczko (74. Prokić), Adler, Wachowiak.

Zmiany: Bieszczad – Danielewicz, Prokić, Góra, Pena, Jesus Diaz, Bukowski, Paśko, Salamon.

Trener: Marek Zub

Sędziowie: Piotr Urban (Warszawa)