Piast – Stal M. 3:0 (koniec)
Piast Gliwice
3:0 (0:0)
Stal Mielec
Poniedziałek 18.12.2023, 19:00 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • 19. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.
    Damian Kądzior przed meczem

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Gliwicach. Piast zmierzy się w nim ze Stalą Mielec. Początek rywalizacji w poniedziałek o godzinie 19.
    Jedenastka Piasta
    Zestawienie Stali Mielec

Ostatnie przygotowania do poniedziałkowego meczu w PKO Ekstraklasie.
    Gospodarze na stadionie

Zakończyła się rozgrzewka na gliwickim stadionie. Niebawem piłkarze powrócą z szatni na boisko.

Za nami prezentacja i pozostało oczekiwać na rozpoczęcie spotkania.

Minuta ciszy upamiętniająca zmarłych Wojciecha Łazarka i Janusza Filipiaka.

1

2
    Piast Gliwice w niebieskich koszulkach, a do tego w czerwonych spodenkach i getrach. Z kolei Stal Mielec na biało z niebieskimi elementami.

4
    Akcja Piasta Gliwice została przerwana z powodu spalonego.

6
    Arkadiusz Pyrka oraz Jakub Holubek starali się stworzyć przewagę na lewej stronie boiska.

7
    Poradzili sobie podopieczni Kamila Kieresia z unieszkodliwieniem dośrodkowania.

8
    Gra przerwana z powodu odepchnięcia przeciwnika przez walczącego o opanowanie piłki na połowie gliwiczan Macieja Domańskiego.

8
    Kompletnie nieudane dośrodkowanie z prawego skrzydła w kierunku bramki gości.

9
    Ponownie w rozegraniu piłki podopieczni Aleksandara Vukovicia.

11
    Dla odmiany spokojna wymiana podań w wykonaniu podopiecznych Kamila Kieresia.

11
    Pora chyba przetransportować piłkę w ciekawsze miejsce niż środek pola.

13
    Kompletnie nieudana próba wykonania dośrodkowania przez Jakuba Holubka.

14
    Rozpoczął nam się ten mecz koszmarnie. Wrzutka Damiana Kądziora wylądowała poza boiskiem.

15
    Niezła akcja na zakończenie pierwszego kwadransa i Krzysztof Wołkowicz główkował nieznacznie ponad poprzeczką.
    15. Krzysztof Wołkowicz główkował niecelnie!

17
    Piast Gliwice poradził sobie z pressingiem przeciwnika.

19
    Mielczanie wycofali piłkę głęboko aż pod nogi Mateusza Kochalskiego.

19
    Żółtą kartkę otrzymał Krystian Getinger za faul na Damianie Kądziorze.

20
    Jeszcze analizowana jest sytuacja na VAR-ze.

21
    Gra została wznowiona po przerwie na udzielenie pomocy medycznej Damianowi Kądziorowi. Nie będzie czerwonej kartki dla Krystiana Getingera.

22
    Nieudana wymiana podań blisko pola karnego Piasta Gliwice.

23
    Zabrakło niebezpiecznego uderzenia po dośrodkowaniu Damiana Kądziora.

24
    Nieporozumienie w ataku na boku boiska z wykorzystaniem ponownie wysoko ustawionego Jakuba Holubka.

25
    Ponownie nieudane dośrodkowania i poradzili sobie z nim doświadczeni piłkarze w pobliżu bramki Karola Szymańskiego.

27
    Skoncentrowani w obronie są zawodnicy prowadzeni przez Kamila Kieresia.

28
    Akcja zakończona niecelnym strzałem zza pola karnego.

29
    Ładne podanie prostopadłe w gąszcz mielczan do Piotra Urbańskiego. Zabrakło jednak miejsca do oddania uderzenia.

30
    Na zakończenie drugiego kwadransa spotkania odgwizdane przewinienie składającego się do oddania strzału zawodnika Piasta Gliwice.

31
    Żółtą kartkę otrzymał Tomas Huk za atak wślizgiem w Ilję Szkurina.

32
    Mamy uderzenie celne i Michael Ameyaw nie pokonał nim czujnego Mateusza Kochalskiego!
    32. Michael Ameyaw nie pokonał bramkarza!

34
    Od kilku minut nie było dłuższego pobytu przyjezdnych na połowie przeciwnika.

35
    Rośnie natomiast przewaga podopiecznych Aleksandara Vukovicia pod względem posiadania piłki.

36
    Interweniował Mateusz Kochalski i nie pozwolił przeciwnikom na wykorzystanie miękkiego podania do oddania uderzenia.

37
    Ripostowali piłkarze z Podkarpacia, ale Piotrowi Wlaźle nie udało się wyprzedzić interweniującego na przedpolu Karola Szymańskiego.

38
    Odważniej przesunęli formacje zawodnicy z Podkarpacia.

39
    Nieudane wznowienie gry przez Karola Szymańskiego.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania.

41
    Kompletnie nieudane zagranie Michała Chrapka i nie było kontynuacji ataku ani przez Piotra Urbańskiego, ani przez Damiana Kądziora.

42
    Wcześnie została skasowana próba przeprowadzenia ataku przez zawodników z Podkarpacia.

43
    Dla odmiany, przyjezdni poradzili sobie wzorowo z natarciem przeciwnika.

44
    Wymiana podań w pobliżu koła środkowego, piłka krążyła między zawodnikami Stali Mielec.

45
    Kompletnie nieudane uderzenie zaproponowane przez Michała Chrapka.

45
    Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

45+1
    Jakub Holubek ma od początku spotkania problem z opanowywaniem futbolówki po podaniach z głębi pola.

45+2

Pierwsza połowa bezbramkowa i bez licznych ataków zapowiadających otwarcie wyniku. Na większe emocje trzeba jeszcze poczekać.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
    Pierwsza połowa na zero
    Skuteczność do naprawienia

Piłkarze powracają z szatni na boisko.

46

46
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice:
    z boiska schodzi Miłosz Szczepański, na boisku pojawia się Patryk Dziczek.

46
    z boiska schodzi Piotr Urbański, na boisku pojawia się Jorge Félix.

46
    Żółtą kartkę otrzymał Michał Chrapek za przytrzymanie Krystiana Getingera.

48
    Wymiana podań gospodarzy, a Stal Mielec ponownie w komplecie na własnej połowie boiska.

49
    Podeszli ponownie wysokim pressingiem zawodnicy zespołu z województwa śląskiego.

51
    Kolejna szansa na zagrożenie gościom dośrodkowaniem z rzutu wolnego.

51
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki TOMÁŠ HUK.

Damian Kądzior dorzucił piłkę z rzutu wolnego w pole karne, a tam krótkie zamieszanie zakończyło się strzałem za linię bramkową Tomasa Huka.
    51. Tomáš HUK - 1:0

53
    Nieudane rozpoczęcie drugiej połowy spotkania przez Stal Mielec i musi zbierać się do odrabiania strat.

56
    Niezmiennie, po zdobyciu prowadzenia, w posiadaniu piłki gliwiczanie.

56
    Mateusz Kochalski interweniował na przedpolu i poradził sobie z poskromieniem gospodarzy.

57
    Zmiana w drużynie Stal Mielec:
    z boiska schodzi Łukasz Gerstenstein, na boisku pojawia się Mateusz Stępień.

57
    z boiska schodzi Krzysztof Wołkowicz, na boisku pojawia się Kai Meriluoto.

58
    z boiska schodzi Leandro Messias dos Santos, na boisku pojawia się Kamil Pajnowski.

59
    Żółtą kartkę otrzymał Matthew Guillaumier za ostre przewinienie na Grzegorzu Tomasiewiczu.

60
    Przerwa w grze jest spowodowana problemem zdrowotnym Grzegorza Tomasiewicza.

61
    Piłkarze Piasta Gliwice domagali się przyznania im rzutu wolnego blisko linii pola karnego Stali Mielec.

62
    Gospodarze absolutnie nie zamierzają oddawać piłki swoim przeciwnikom.

63
    Strzelcem bramki JORGE FÉLIX.

Rośnie przewaga zespołu z Gliwic po kolejnym uderzeniu do bramki. Tym razem z pokonania Mateusza Kochalskiego cieszył się Jorge Felix.
    63. Jorge FÉLIX - 2:0

66
    W odpowiedzi celne uderzenie zespołu z Mielca, jednak Karol Szymański nie pozwolił sobie na przepuszczenie piłki.

67
    Nieudane strącenie piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wznowienie od bramki zostało przyznane Mateuszowi Kochalskiemu.

69
    Nic nie wynika z prób poderwania się do ataku przez zawodników Stali Mielec.

70
    Kolejna szansa na zagrożenie Stali Mielec dośrodkowaniem Damiana Kądziora z rzutu wolnego po przewinieniu na Grzegorzu Tomasiewiczu.

71
    Tym razem Kamil Pajnowski rozprawił się z dośrodkowaniem Kamila Pajnowskiego z rzutu wolnego.

72
    Żółtą kartkę otrzymał Kamil Pajnowski za popełnienie ostrego przewinienia.

72
    z boiska schodzi Michał Trąbka, na boisku pojawia się Koki Hinokio.

73
    Strzelcem bramki DAMIAN KĄDZIOR.

Damian Kądzior zabrał się za wykonanie rzutu wolnego, a w pokonaniu strzałem Mateusza Kochalskiego pomógł rykoszet od zawodnika ustawionego w murze.
    73. Damian KĄDZIOR - 3:0

75
    Pozostał zaledwie kwadrans do zakończenia podstawowego czasu.

77
    Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Stępień za przewinienie taktyczne.

77
    z boiska schodzi Krzysztof Chrapek, na boisku pojawia się Tihomir Kostadinow.

80
    Bardzo rozczarowująca druga połowa w wykonaniu przyjezdnych. Nie dość, że natracili goli, to jeszcze nie mają w zanadrzu żadnej odpowiedzi.

80
    z boiska schodzi Ilja Szkurin, na boisku pojawia się Łukasz Wolsztyński.

81
    Poszkodowany w starciu z Patrykiem Dziczkiem był Maciej Domański, jednak Sebastian Krasny nie przyznał zawodnikom z Mielca rzutu wolnego.

83
    Piast Gliwice przytomnie nie oddaje piłki przeciwnikom, więc ogranicza ich możliwość zdobycia chociaż honorowego gola.

83
    z boiska schodzi Damian Kądzior, na boisku pojawia się Tomasz Mokwa.

85
    Wyraźnie nieudane uderzenie oddane przez Kokiego Hinokio i wznowienie od bramki zostało przyznane Karolowi Szymańskiemu.

87
    Kompletnie nieudane zagranie Michaela Ameyawa w kierunku bramki.

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

90+1
    z boiska schodzi Michael Ameyaw, na boisku pojawia się Marcel Bykowski.

90+2
    W doliczonym czasie obu szkoleniowcom udało się wykorzystać limit zmian w jedenastkach.

90+3
    Nieudana próba zagrożenia dośrodkowaniem Piastowi Gliwice. Wszystko wskazuje na podsumowanie czystym kontem rundy jesiennej Karola Szymańskiego.

90+4
    Ostatnie podrygi zespołu z Podkarpacia, ale to wszystko stosunkowo daleko od bramki Piastunek.

90+5
    Kai Meriluoto strzelił w rękawice Karola Szymańskiego po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Krystiana Getingera.

90+7

Piast Gliwice podkręcił skuteczność po powrocie z szatni na boisko i zapewnił sobie przekonujące zwycięstwo 3:0 strzałami Tomasa Huka, Jorge Felixa oraz Damiana Kądziora. Stal Mielec nie miała pomysłu na jakąkolwiek sensowną odpowiedź.

Piast może świętować

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:04:29)

Gole: 51. Huk, 63. Félix, 73. Kądzior

Kartki:   31. Huk (PIA), 46. Chrapek (PIA) – 19. Getinger (SMI), 59. Guillaumier (SMI), 72. Pajnowski (SMI), 77. M. Stępień (SMI)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 6:3. Strzały niecelne: 8:4. Rzuty rożne: 7:1. Spalone: 3:1. Foule: 10:13.
    Piast Gliwice: K. Szymański – Pyrka, Mosór, Huk, Holúbek – Kądzior (83. Mokwa), Chrapek (C) (77. Kostadinow), Tomasiewicz, Ameyaw (90+1. Bykowski) – Szczepański (46. Dziczek), Urbański (46. Félix).
    Zmiany: Plach – J. Czerwiński, Wilczek, Hateley.

Trener: Aleksandar Vuković

Stal Mielec: Kochalski – Wlazło, Messias dos Santos (58. Pajnowski), Matras – Gerstenstein (57. M. Stępień), Guillaumier, Trąbka (72. Hinokio), Getinger (C) – Wołkowicz (57. Meriluoto), Domański – Szkurin (80. Wolsztyński).
    Zmiany: Jałocha – Esselink, Ferreira Santos, Jaunzems.

Trener: Kamil Kiereś

Sędziowie: Sebastian Krasny (Kraków)