Kalinskaja – Stephens 2:1 (koniec) | Navarro – Jastremska 1:2 (koniec)
Zheng – Wang 2:1 (koniec) | Blinkowa – Paolini 0:2 (koniec)
Dodin – Burel 2:0 (koniec) | Ostapenko – Azarenka 0:2 (koniec)
Świątek – Noskova pl 1:2 (koniec) | Switolina – Golubic 2:0 (koniec)
6 3 4
Linda Noskova
2
3 6 6
Sobota 20.01.2024, 09:16 • Melbourne, Australia • Australian Open - Kobiety - Australian Open (kort twardy) • 3. runda

4:6
    Aut po uderzeniu Igi Świątek i pada na kolana z radości i ze łzami w oczach Czeszka Linda Noskova. Wygrywa ona wynikiem 2:1 z najlepszą zawodniczką rankingu WTA! To jej bez wątpienia największy sukces w dotychczas niezbyt długiej karierze 20-latki!

30-40
    Trzeci z rzędu punkt Czeszki w tym gemie i wraca ona z tak zwanej "dalekiej podróży". Jest więc meczbol dla Lindy Noskovej!

4:5
    Asem serwisowym kończy gema numer "10" Iga!

3:5
    Czeszka się nie zatrzymuje i świetnym atakiem w narożnik zmyliła Polkę, co sprawia, że prowadzi ona w trzeciej partii meczu 5:3!
    1:1; 3:4 - Linda Noskova

3:4
    Fatalnie w pół siatki posyła forhendem piłkę Iga Świątek, a więc mamy w ważnym momencie trzeciej odsłony tej gry przełamanie na stronę Lindy!

40-A
    Jeszcze raz okazję do kolejnego przełamania w tym secie i meczu będzie miała Linda Noskova!

40-A
    Znów przestrzelony atak przez Świątek po długiej wymianie z obu stron kortu. Brejkbol dla Noskovej!

3:3
    Mamy wyrównanie Lindy Noskovej stanu rywalizacji w secie trzecim!

3:2
    Wraca na prowadzenie i właściwe tory w secie trzecim Świątek po dobrej akcji i zaciętej końcówce tego gema piątego!

30-40
    Niestety w siatkę atakuje z przysiadu Polka i ma brejkbola czeska tenisistka!

2:2
    Sprawnie powróciła do gry w tym secie przełamując powrotnie rywalkę Iga Świątek. Czeszka przestrzeliła zagranie w aut!

40-0
    Kapitalnie gra teraz Iga i daje sobie szansę w postaci trzech piłek na przełamanie powrotne i bardzo szybkie!
    1:1; 1:2 - Linda Noskova

1:2
    Przestrzelona akcja w aut i zdobywa przewagę w tym secie i meczu Linda Noskova, która przyjmuje to z pełnym spokojem wiedząc, że przed nią jeszcze sporo walki!

15-40
    Pierwszy podwójny błąd serwisowy na koncie Polki i to w takim momencie. Linda Noskova ma dwa brejkbole!

1:1
    Ależ agresywnie i odważnie zaatakowała piłkę rakietą Linda Noskova wygrywając drugiego gema seta trzeciego, a pierwszego przy swoim podaniu!

1:0
    Nie dosięga piłki w tej akcji Linda Noskova i dobre zagranie zalicza Iga Świątek, która prowadzi 1:0 grając na swoich warunkach już od początku!

3:6
    W siatkę po zagrywce Noskovej trafia Świątek i 6:3 w secie drugim zwycięża Linda, co sprawia, że za moment będziemy świadkami trzeciej partii decydującej o awansie do 4. rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open 2024!

0-40
    Jeszcze jeden punktowy serwis dokłada Czeszka. Totalnie rozbita teraz jest Iga Świątek, a Linda Noskova ma setbole!

0-30
    Dorzuca świetnego asa Noskova!
    1:0; 3:5 - Linda Noskova

3:5
    Świetny return wykonuje Linda Noskova po serwisie Igi Świątek i mamy pierwsze przełamanie Czeski w tym secie i meczu!
    1:0; 3:4; 0-40 - Linda Noskova

0-40
    Świetnie rozegrana akcja przez Noskovą kończy się jej zdobyczą punktową po celnym ataku do linii bocznej. Będzie miała trzy brejkbole Linda!

3:4
    Dobra gra w końcowej fazie gema i Linda Noskova znów nie bez problemów przy swoim podaniu zwycięża!
    1:0; 3:3; 40-30 - Iga Świątek

40-30
    Celny forhend Igi w sam narożnik kortu i jest okazja na przełamanie dla Polki!

3:3
    Kapitalny forhend po crossie Igi Świątek i wygrywa ona gema przy swoim podaniu. Remis w secie drugim 3:3!

2:3
    Popisowe zagranie czeskiej zawodniczki Lindy Noskovej po ostrym skosie w wolną strefę kortu i po dużej walce wygrywa ona przy swoim podaniu gema!

40-A
    Jeszcze jeden as na koncie Czeszki!

40-40
    Ratuje się punktowym serwisem Linda Noskova!

A-40
    Świetnie nacisnęła rywalkę Iga Świątek i w aut zaatakowała Czeszka. Brejkbol na stronę Polki!

15-30
    As serwisowy Lindy!

2:2
    Pod siatką znalazła się z rakietą Polka i świetnie wstrzeliwuje się w kort dopinając swego, czyli wygrywając gema przy swoim podaniu!

1:2
    W aut returnuje piłkę Iga po wymagającej zagrywce Lindy i pewnie wygrywa przy swoim podaniu Czeszka!

15-40
    Teraz już asa zalicza Czeszka!

1:1
    Remis 1:1 w drugim secie tego spotkania. Jak na razie żadna z zawodniczek nie odpuściła swojego serwisu!

0:1
    Walczyła Iga, ale trafiła w siatkę na kontrze i mamy prowadzenie Noskovej 1:0!

6:3
    Kapitalnie wywierała presję na Polce czeszka zawodniczka w tej ostatniej wymianie pierwszego seta, ale jeszcze lepiej broniła się Iga Świątek. W końcu Linda Noskova huknęła na niedaleki aut i po wygranej w gemie numer "9" pierwszy set na korzyść Igi wynikiem 6:3!

40-15
    Nieco dłuższa akcja, ale znów przestrzeliła Czeszka Noskova. Piłki setowe dla Igi Świątek!

5:3
    Asem potwierdza pewnie wygranego gema Noskova!

5:2
    Sprytny skrót ze strony Lindy Noskovej, ale w siatkę. Pewnie bez utraty punktu wygrywa tego 7. gema polska zawodniczka i kroczy ona ku zwycięstwu w secie pierwszym całego spotkania!

30-0
    Kapitalnie do środka kieruje serwis Iga i Linda nieudanie podbija tę zagrywkę czubkiem rakiety!

4:2
    Mamy przełamanie na korzyść Igi Świątek po autowym ataku w bok Lindy Noskovej. Prowadzenie 4:2!

A-40
    Świetnie wymusza trudną piłką błędne zagranie na rywalce Iga Świątek i po chwili Polka nie daje szans atakiem Lindzie Noskovej. Jeszcze jeden brejkbol na stronę Igi!
    0:0; 3:2; A-40 - Iga Świątek

A-40
    I teraz po mocnym i celnym ataku z linii końcowej kortu punktuje Iga Świątek i mamy znów brejkbol na jej stronę!
    0:0; 3:2; 40-30 - Iga Świątek

40-30
    W dobrym miejscu ustawiona Iga Świątek w tej akcji. Nie najlepiej zaatakowała Linda Noskova, co wykorzystuje w swojej akcji polska tenisistka i jest brejkbol na stronę Świątek!

3:2
    Punktowy serwis Igi kończy tego gema i prowadzi 3:2 Polka!

2:2
    Asem kończy gema przy swoim podaniu Linda!

30-30
    Świetnie przymierzyła ostro po skosie serwisem Linda Noskova!

2:1
    Rozrzucona wzdłuż linii końcowej kortu Linda Noskova atakuje ponownie w siatkę i 2:1 prowadzi Polka w secie pierwszym tego meczu!
    0:0; 1:1; 15-40 - Linda Noskova

15-40
    Świetna akcja Noskovej i jest okazja na pierwsze przełamanie w tym meczu na korzyść Czeszki!
    0:0; 1:1 - Linda Noskova

1:1
    Na wykroku złapana Polka, która przebija piłkę, ale już po dobrym zagraniu Lindy Noskovej bez szans była Iga i również przy swoim serwisie gema wygrywa Czeszka!

15-15
    Bardzo dobry serwis i as na koncie Lindy Noskovej!

1:0
    Nieudane podbicie mocnego serwisu Igi przez jej rywalkę i pierwszy gem na koncie liderki rankingu WTA. Z prędkością 190 km/h zagrała teraz piłkę Świątek!
    Zgarnij 400 zł we freebecie, jeśli Iga Świątek dotrze do półfinału Australian Open! BETFAN
    Zasady:
    1. Otwórz konto z kodem LAJFY.
    2. Wpłać dokładnie 25 zł.
    3. Postaw pierwszy kupon SOLO lub AKO za dokładnie 25 zł na dowolny mecz Australian Open.
    4. Jeśli Iga Świątek zagra w półfinale Australian Open, w ciągu 72 godzin od zakończenia półfinału otrzymasz freebet 400 zł.