Polonia B. – Skra 2:2 (koniec)
Polonia Bytom
2:2 (1:1)
Skra Częstochowa
Sobota 17.02.2024, 15:00 • Stadion im. Edwarda Szymkowiaka, Bytom • 2. Liga • 20. kolejka

90+6
    Gol dla Skry!
    Strzelcem bramki MACIEJ MAS.

I tym razem Polonia nie dowiozła przewagi. W ostatniej minucie doliczonego czasu Skra ponownie doprowadziła do remisu strzałem głową. Niesamowitym finiszem popisał się Maciej Mas, a po jego uderzeniu na 2:2 sędzia Paweł Horożaniecki nie zdecydował się nawet na wznowienie gry.

90+4
    Zmiana w drużynie Polonia Bytom:
    z boiska schodzi Romanowski, na boisku pojawia się Brzozowski.

84
    z boiska schodzi Zieliński, na boisku pojawia się Ściślak.

83
    Ponownie piłka w bramce zespołu z Częstochowy, ale nie ma gola z powodu spalonego Tomasza Gajdy.

81
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa:
    z boiska schodzi P. Kucharczyk, na boisku pojawia się Bartosiak.

76
    z boiska schodzi Ciućka, na boisku pojawia się Kaczmarek.

75
    Szymon Jopek napomniany żółtą kartką za przewinienie na wysokości koła środkowego.

73
    z boiska schodzi Kubik, na boisku pojawia się Kołodziejczyk.

73
    z boiska schodzi Niedbała, na boisku pojawia się Maćkowiak.

64
    Gol dla Polonii!
    Strzelcem bramki KONRAD ANDRZEJCZAK.

Kapitalna bramka na 2:1 dla Polonii. Konrad Andrzejczak oddał fenomenalne uderzenie zza pola karnego. Piłka poszybowała z wysoką prędkością, po czym odbiła się od poprzeczki, a także za linią bramkową. Dłonie same składały się do oklasków.

62
    z boiska schodzi Wolny, na boisku pojawia się Andrzejczak.

62
    z boiska schodzi Żagiel, na boisku pojawia się Wojtyra.

61
    Po przerwie zespołom nie spieszyło się do frontalnego atakowania. Tym razem jako pierwszy popracował Karol Szymkowiak i rozprawił się z dwoma strzałami częstochowian.

42

W 42. minucie Skra wymierzyła gospodarzom karę za niewykorzystane sytuacje podbramkowe. Ponownie decydował stały fragment gry, ponieważ Maciej Mas sprytnie główkował na 1:0 w zamieszaniu po wrzutce z rzutu wolnego za faul Michała Szmigiela.

42
    Michał Szmigiel napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na boku boiska.

39
    W 39. minucie Jakub Rajczykowski uratował przyjezdnych po płaskim dośrodkowaniu Filipa Żagiela i uderzeniu z bliska Dawida Wolnego.

38
    Mikołaj Łabojko napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

36
    Filip Żagiel napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

35
    Gospodarze pozostają groźniejsi i z ich ataków wynika większe niebezpieczeństwo. W 35. minucie Michał Szmigiel chciał podwyższyć prowadzenie strzałem z kilkunastu metrów, jednak nadział się na blok przeciwnika i musiał zadowolić wywalczeniem kolejnego rzutu rożnego.

24
    Strzelcem bramki TOMASZ GAJDA.

W 24. minucie Polonia przestała ostrzegać przeciwnika i zdobyła prowadzenie 1:0. Wykorzystała do tego stały fragment gry w postaci rzutu rożnego. Odchodzące dośrodkowanie zostało strącone przez Adriana Piekarskiego w pobliże bramki Jakuba Rajczykowskiego. Nie zdążył bramkarz, nie zdążyli obrońcy, a Tomasz Gajda oddał uderzenie z bliska do siatki.

7
    Pierwsze minuty meczu były ze wskazaniem na Skrę Częstochowa, ale premierowe uderzenie oddała Polonia Bytom. Lucjan Zieliński przyspieszył w swoim stylu na boku boiska i postraszył odważnym kopnięciem bramkarza gości.

Gole: 24. Gajda, 64. Andrzejczak – 42. Mas, 90+6. Mas

Kartki:   36. Żagiel (BYT), 42. Szmigiel (BYT), 75. Jopek (BYT) – 38. Łabojko (SKC)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 2:4. Strzały niecelne: 5:2. Rzuty rożne: 7:3. Spalone: 3:1. Foule: 17:11.
    Polonia Bytom: Szymkowiak – Pochcioł, Piekarski, Bedronka – Szmigiel, Jopek, Gajda, Romanowski (90. Brzozowski) – Zieliński (84. Ściślak), Żagiel (62. Wojtyra) – Wolny (62. Andrzejczak).

Zmiany: Hajduk – Cichocki, Ściślak, Wojtyra, Andrzejczak, Krzemień, Brzozowski, Konieczny.

Trener: Łukasz Tomczyk

Skra Częstochowa: Rajczykowski – P. Kucharczyk (81. Bartosiak), Łabojko, Ciućka (76. Kaczmarek), Mas, Winciersz, Niedbała (73. Maćkowiak), Wypart, Sajdak, Kubik (73. Kołodziejczyk), Nawrocki.

Zmiany: Hajda – Warszakowski, Gzieło, Bartosiak, Maćkowiak, O. Kucharczyk, Kaczmarek, Dzięgielewski, Kołodziejczyk.

Trener: Konrad Gerega

Sędziowie: Paweł Horożaniecki (Żary)