Korona – Cracovia 1:1 (koniec) | Puszcza – Raków 1:1 (koniec) | Górnik Z. – Lech P. 0:0 (koniec)
Puszcza Niepołomice
1:1 (0:1)
Raków Częstochowa
Sobota 09.03.2024, 17:30 • Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • PKO Ekstraklasa • 24. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:30:48)

Posiadanie piłki: 44% : 56%.
    Strzały na bramkę: 5:5.
    Strzały niecelne: 5:14.
    Rzuty rożne: 2:6.
    Spalone: 2:1.
    Faule: 13:12.

Strata dwóch punktów może być bolesna dla Rakowa Częstochowa. Po przewie podopieczni Dawida Szwargi najpierw stracili przewagę zawodnika, a następnie gola. Ostatecznie 1:1.

90+8

90+8
    Wybronili się gospodarze.

90+6
    Raków Częstochowa wykona rzut wolny nieomal na linii pola karnego. Przewinienie Jordana Majchrzaka na Jeanie Carlosie Silvie. Nieodpowiedzialnie zmiennik Tomasza Tułacza.

90+4
    Kibice namawiają zawodników Puszczy Niepołomice do poszukania drugiego gola.

90+3
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa:
    z boiska schodzi Bartosz Nowak, na boisku pojawia się John Yeboah.
    90+2. Łukasz SOŁOWIEJ - 1:1

90+2
    Gol dla Puszczy!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa ŁUKASZ SOŁOWIEJ.

Puszcza Niepołomice powróciła w tym meczu z piłkarskich zaświatów. Po koszmarnym początku meczu beniaminek może urwać punkt Rakowowi Częstochowa! Łukasz Sołowiej pokonał strzałem z rzutu karnego Vladana Kovacevicia.
    90+1. Rzut karny! Bogdan Racovitan zablokował ręką uderzenie Piotra Mrozińskiego!

90+1
    Rzut karny dla Puszczy Niepołomice! Bogdan Racovitan trafiony w rękę w szesnastce.

90
    Doliczone pięć minut.

89
    Jeszcze szansa dla niepołomiczan z rzutu wolnego po przewinieniu na Łukaszu Sołowieju.

87
    Chwyt Vladana Kovacevicia na przedpolu.
    86. Groźny strzał Tomasza Wojcinowicza!

86
    Przez moment zapachniało wyrównaniem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Płaskie uderzenie w kierunku bramki Vladana Kovacevicia, jednak zostało poskromione w gąszczu obrońców przez prawdopodobnie Jeana Carlosa Silvę!

85
    Stopniowo Raków Częstochowa wykonuje kroki w kierunku wyjazdowego, wymęczonego zwycięstwa.

83
    Wznowienie od bramki zostało przyznane Oliwierowi Zychowi, a jego kompani z zespołu przesunęli się na połowę Rakowa Częstochowa.

82
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice:
    z boiska schodzi Wojciech Hajda, na boisku pojawia się Hubert Tomalski.

81
    Coraz mniej czasu mają podopieczni Tomasza Tułacza na odrobienie strat do Rakowa Częstochowa.

79
    Nieudana próba oddania strzału po dośrodkowaniu naładowanego energią Jordana Majchrzaka.

78
    z boiska schodzi Kamil Zapolnik, na boisku pojawia się Jordan Majchrzak.

77
    Nieco przypadkowe zagranie zawodnika Puszczy Niepołomice w kierunku bramki Vladana Kovacevicia.

75
    Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

73
    z boiska schodzi Konrad Stępień, na boisku pojawia się Michał Walski.

72
    z boiska schodzi Dawid Drachal, na boisku pojawia się Jean Carlos Silva.
    71. Bartosz Nowak strzelił w słupek!

71
    Podanie w pole karne Puszczy Niepołomice do Bartosza Nowaka, a ten znalazł miejsce do oddania płaskie uderzenia. Piłka zatrzymała się na słupku w bramce Oliwiera Zycha po raz drugi w tej części spotkania!

71
    Poradzili sobie piłkarze Rakowa Częstochowa po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i przetransportowali futbolówkę na połowę niepołomiczan.

70
    Kamil Pestka w ostatnim momencie zablokował płaskie dośrodkowanie Artura Siemaszki. Gospodarze musieli zadowolić się wypracowaniem kornera.

69
    z boiska schodzi Zoran Arsenić, na boisku pojawia się Kamil Pestka.

68
    z boiska schodzi Ante Crnac, na boisku pojawia się Łukasz Zwoliński.

67
    Prawdopodobnie niebawem pierwsze zmiany personalne zaproponowane przez Dawida Szwargę.

66
    Nieudane dośrodkowanie poskromione przez Oliwiera Zycha.

65
    Nerwowo przed przeciąganym w czasie wznowieniem grania wrzutem z autu.

64
    Gra wznowiona, a akcja beniaminka zakończyła się niedokładnym uderzeniem Kamila Zapolnika.

62
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem Zorana Arsenicia.

61
    Niepołomiczanie byli wściekli po odgwizdaniu miękkiego przewinienia Kamila Zapolnika na Zoranie Arseniciu.

60
    Po godzinie spotkania niezmiennie zanosi się na zdobycie kompletu punktów przez Raków Częstochowa.
    58. Władysław Koczerhin strzelił w słupek!

58
    Świetna szansa na gola Rakowa Częstochowa po wrzutce Bogdana Racovitana. Do piłki dopadł Władysław Koczerhin i strzelił z bliska w kierunku bramki Oliwiera Zycha. Nieznaczne pudło i piłka odbiła się od słupka. Następnie opuściła boisko szczęśliwie dla Puszczy Niepołomice.

57
    Krótkie zamieszanie po dograniu z rzutu wolnego, a piłka została ostatecznie wyłapana przez czujnego Vladana Kovacevicia.

55
    Coraz bliżej do decydujących rozstrzygnięć w tym spotkaniu. Na twarzach zawodników maluje się odrobina zdenerwowania. Widać to również w ich poczynaniach.

53
    Ponownie konfrontacja na boku boiska i sędzia Damian Sylwestrzak mógł zastanowić się nad pokazaniem kartonika.

52
    Puszcza Niepołomice ma możliwość wykorzystania przestrzeni na połowie przeciwnika, ale jak dotąd nie zmusiła do wysiłku w drugiej połowie Vladana Kovacevicia.

50
    Konsultowali się piłkarze Rakowa Częstochowa po wykluczeniu jego pomocnika.
    49. Druga żółta kartka, w konsekwencji czerwona

49
    Druga żółta a potem czerwona kartka dla zespołu Raków Częstochowa (Fran Tudor).

Trochę wykrakaliśmy. Będzie przez większość część drugiej połowy meczu dziesięciu na dziesięciu. Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Frana Tudora za atak stemplem na stopę Romana Jakuby.

47
    Po dwóch zmianach personalnych Puszcza Niepołomice spróbuje uratować niekorzystny wynik.

46
    z boiska schodzi Artur Crăciun, na boisku pojawia się Łukasz Sołowiej.

46
    z boiska schodzi Jakub Serafin, na boisku pojawia się Artur Siemaszko.

46

Piłkarze powrócili już z szatni na boisko.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
    Raków ma czego bronić!
    Kłopoty beniaminka

Puszcza Niepołomice wyciągnęła pomocą dłoń dla faworyta. Nie dość, że straciła zawodnika z powodu czerwonej kartki, to na dodatek strzeliła sobie gola samobójczego na 0:1. Trudna sytuacja beniaminka.

45+3

45+1
    Ostatnie szanse na poprawienie wyniku w ostatnich minutach spotkania.

45
    Doliczone minimum dwie minuty.

44
    Niecelne uderzenie zza pola karnego.

43
    Gustav Berggren przebił się przez gąszcz przeciwników i uruchomił sprytnym podaniem Dawida Drachala. Uderzenie tego drugiego zostało powstrzymane przez zapracowanego Oliwiera Zycha.

41
    Nie zmienia się zasadniczo sytuacja na boisku w ostatnich minutach. Tylko w statystyce posiadania piłki mogło dojść do diametralnych modyfikacji, ponieważ w żadnej innej.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut do zakończenia regulaminowego czasu w pierwszej połowie spotkania.

38
    Kamil Zapolnik nie poradził sobie w konfrontacji jeden na jednego z czujnym Zoranem Arseniciem.

38
    Podchodzą wysokim pressingiem zadowoleni z przebiegu spotkania zawodnicy Rakowa Częstochowa.

37
    Piłka ponownie na połowie beniaminka, a ten stara się odpierać ataki przeciwnika pomimo osłabienia.
    34. Nieuznany gol Dawida Drachala!

34
    Kolejne uderzenie do bramki odsłoniętej przez Oliwiera Zycha, jednak nie ma drugiego gola Rakowa Częstochowa z powodu wcześniejszego spalonego Antego Crnaca. Nie może świętować Dawid Drachal.

33
    Puszcza Niepołomice próbuje odpowiadać atakami na przekór osłabieniu, a to otwiera szanse przed częstochowianami.

32
    W ostatnim momencie gospodarze poradzili sobie z poskromieniem kontrataku przeciwnika.

31
    Fran Tudor napomniany żółtą kartką za przewinienie na Wojciechu Hajdzie.

30
    Raków Częstochowa niemal nieustannie znajduje się na połowie przeciwnika.

28
    Duża szansa na podwojenie przewagi, ale Fran Tudor nie pokonał swoim strzałem z bliska Oliwiera Zycha.
    26. Artur CRĂCIUN - 0:1

26
    Gol dla Rakowa!
    Samobójcze trafienie zalicza ARTUR CRĂCIUN.

Trudno nawet skomentować to, co wyprawiają piłkarze Puszczy Niepołomice. Rozkładają czerwony dywan po komplet punktów przed Rakowem Częstochowa. Po dośrodkowaniu, teoretycznie niegroźnym, gospodarze interweniowali tak, że duet Jakub Serafin oraz Artur Craciun wpakowali sobie piłkę do własnej bramki. Sabotaż reprezentantów Mołdawii w Krakowie.

25
    Nie można spodziewać się rewolucji w obrazie meczu, niezmiennie w posiadaniu piłki częstochowianie.

24
    Wznowienie od bramki zostało przyznane ponownie Oliwierowi Zychowi.

23
    Raków Częstochowa ma możliwość potwierdzenia przewagi liczebnej golem. Dużo czasu w rywalizacji jedenastu na dziesięciu, chyba że będzie jeszcze jakieś wykluczenie.
    21. Czerwona kartka

21
    Czerwona kartka dla zespołu Puszcza Niepołomice (Ioan-Calin Revenco).

Gospodarze w osłabieniu za ostre przewinienie na połowie przeciwnika na Gustavie Berggrenie. Bezmyślne zachowanie zawodnika Puszczy Niepołomice.

21
    Kolejna przerwa spowodowana urazem, ostry atak na Gustava Berggrena.

19
    Wznowienie od bramki zostało przyznane Oliwierowi Zychowi.

17
    Spokojne rozegranie Rakowa Częstochowa, który na początku spotkania ma przewagę pod względem posiadania futbolówki.

16
    Akcja indywidualna Władysława Koczerhina mogła dać przewagę liczebną Rakowowi Częstochowa na połowie przeciwnika.

15
    Bezbramkowy kwadrans spotkania za zespołami.

14
    Kamil Zapolnik miał ochotę na oddanie uderzenia w gąszczu zawodników, jednak zamieszanie zakończyło się chwytem Vladana Kovacevicia.

13
    Szansa na zaszkodzenie częstochowianom rozegraniem rzutu wolnego.

11
    Gra została wznowiona i nie ma konieczności przeprowadzenia wymuszonych zmian.

10
    Przerwa w grze jest spowodowana urazami zawodników obu zespołów.

8
    Jeszcze korner dla częstochowian.
    7. Ante Crnac nie pokonał bramkarza!

7
    Pierwsza szansa Ante Crnaca na pokonanie bramkarza Puszczy Niepołomice. Z niebezpiecznym uderzeniem poradził sobie skoncentrowany od pierwszych minut spotkania Oliwier Zych!

6
    Poradzili sobie w obronie piłkarze Puszczy Niepołomice, jednak nie zorganizowali się do przeprowadzenia kontrataku.

5
    W rozegraniu zawodnicy Rakowa Częstochowa.

4
    Roman Jakuba nie przyspieszył skutecznie na boku boiska.

3
    Vladan Kovacević poradził sobie z potencjalnie niebezpiecznym zagraniem z rzutu wolnego.

2
    Puszcza Niepołomice w niebieskich strojach z białymi elementami. Z kolei Raków Częstochowa na biało z czerwonymi oraz niebieskimi wstawkami.

1
    Ustawienie Rakowa
    Jedenastka Puszczy

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Krakowie. Puszcza Niepołomice zmierzy się w nim z Rakowem Częstochowa. Rywalizacja rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:30.
    Puszcza przegrała poprzedni mecz
    Raków w drodze na mecz

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Gole: 90+2. Sołowiej (kar.) – 26. Crăciun (sam.)

Kartki:   31. Tudor (RAK)   49. Tudor (RAK)   21. Revenco (PSZ)

Posiadanie piłki: 44 % : 56 %.
    Strzały celne: 5:5. Strzały niecelne: 5:14. Rzuty rożne: 2:6. Spalone: 2:1. Foule: 13:12.
    Puszcza Niepołomice: Zych – Yakuba, Wojcinowicz, K. Stępień (73. Walski), Lee – Mroziński, Serafin (C) (46. Siemaszko), Crăciun (46. Sołowiej), Zapolnik (78. Majchrzak) – Revenco, Hajda (82. Tomalski).
    Zmiany: Komar – Stec, Koj, Poczobut.

Trener: Tomasz Tułacz

Raków Częstochowa: V. Kovačević – Racovițan, Arsenić (C) (69. Pestka), Svarnas – Tudor, Koczerhin, Berggren, Otieno – Drachal (72. J. Silva), Nowak (90+3. Yeboah) – Crnac (68. Zwoliński).
    Zmiany: Bieszczad – A. Kovačević, Myszor, Masiak, Baráth.

Trener: Dawid Szwarga

Sędziowie: Damian Sylwestrzak (Wrocław)