Podbeskidzie – Lechia 1:2 (koniec) | Resovia – GKS K. 0:2 (koniec) | Zagłębie S. – Odra O. 1:1 (koniec)
Zagłębie Sosnowiec
1:1 (0:1)
Odra Opole
Niedziela 10.03.2024, 18:00 • Zagłębiowski Park Sportowy, Sosnowiec • Fortuna 1 Liga • 23. kolejka

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.
    Strzały na bramkę: 5:2. Strzały niecelne: 6:4. Rzuty rożne: 7:2. Spalone: 1:1. Faule: 14:18. (19:59:44)

Sosnowiczanie przeważali w tym spotkaniu, ale obydwie drużyny muszą podzielić się dzisiaj punktami. Obydwie bramki zdobyli dzisiaj zawodnicy Zagłębia – najpierw samobójczym trafieniem głową na listę strzelców wpisał się Maksymilian Rozwandowicz. W drugiej połowie wyrównał i ustalił wynik tego meczu Hubert Matynia.

90+10

90+9
    Ostatnia okazja dla gości. Rzut wolny na połowie Zagłębia.

90+9
    Żółta kartka dla zespołu Zagłębie Sosnowiec (Troć).

90+9
    Żółta kartka dla zespołu Odra Opole (Czapliński).

90+8
    Na spalonym złapany został Sarmiento.

90+7
    Janota wpadł w pole karne i rozegrał na prawo do Trocia. Młody gracz Zagłębia próbował uderzyć na bramkę rywala, ale próba ta kończy się niecelnym strzałem.

90+6
    Sosnowiczanie zyskują teren. Teraz będzie rzut z autu na wysokości pola karnego rywala.

90+6
    Gospodarze wywalczyli faul na własnej połowie.

90+5
    Rozwandowicz przechwycił piłkę na własnej połowie. Doświadczony pomocnik ruszył z akcją środkiem pola. Były kapitan Zagłębia próbował uruchomić z przodu jednego z partnerów, ale zbyt mocne było to podanie.

90+4
    Nieporozumienie między Rozwandowiczem, a ukraińskim bramkarzem Zagłębia – Szewczenko. Ostatecznie wychodzą z opresji miejscowi.

90+3
    Piroch faulowany na swojej połowie.

90+3
    Zmiana w drużynie Odra Opole:
    z boiska schodzi Sula, na boisku pojawia się Czapliński.

90+2
    Prawym skrzydłem ruszył Antczak. Młody pomocnik gości dośrodkował w pole karne rywala, ale piłkę przechwytuje Szewczenko.

90+1
    Sędzie dorzuca do regulaminowego czasu gry 8 minut.

90
    Galan dośrodkowywał w pole karne, ale wyjaśniają sytuacją gospodarze oddalając zagrożenie.

89
    Remy fauluje Galana na połowie Zagłębia.

88
    Sokół przewracany przez rywala w okolicy pola karnego Odry. Milczy jednak gwizdek sędziego.

88
    Galan dośrodkowywał w pole karne rywala. Radzą sobie z tym podaniem obrońcy Zagłębia. Ale po chwili piłka wraca w pole karne sosnowiczan. Udaną interwencją popisuje się Szewczenko.

87
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec:
    z boiska schodzi Wrzesiński, na boisku pojawia się Fabry.

87
    Faul na Sarmiento.

86
    Szrek ponownie daleko wrzucał z autu. Sędzia przerywa akcję pokazując na faul na zawodniku gospodarzy.

85
    Opolanie wywalczyli aut w okolicach pola karnego Zagłębia.

84
    Od autu zacznie Odra Opole.

83
    Rozwandowicz dośrodkowywał z rzutu wolnego. Akcję wykończył Matynia, który uderzył z woleja. Na linii strzału znalazł się jednak jeden z graczy Odry.

82
    Sosnowiczanie będą mieć kolejny rzut rożny.

81
    z boiska schodzi Hebel, na boisku pojawia się Sarmiento.

80
    Mamy przerwę w grze. Opatrywany jest teraz gracz Odry Opole.

79
    Sosnowiczanie trochę odżyli po strzeleniu wyrównującej bramki. Ponownie groźnie było pod bramką Halucha, ale wychodzą z opresji przyjezdni.

77
    Żółta kartka dla zespołu Odra Opole (Mikinic).

76
    Szrek ponownie daleko wrzuca piłkę w pole karne rywala, wychodzą z opresji gospodarze, którzy ruszyli z kontrą. Wrzesiński faulowany w okolicach środkowej linii boiska.

76
    Dowhyj wybija piłkę z własnego pola karnego na aut.

75
    Podobny rajd próbował wykonać teraz Wrzesiński, ale skrzydłowy Zagłębia został powstrzymany przez obronę gości.

74
    Sosnowiczanie próbują pójść za ciosem. Polarius ruszył indywidualnie rajdem. Ukrainiec postanowił sam zakończyć tą akcję strzałem z dystansu. Piłka mija bramkę rywala.

73
    Gol dla Zagłębia! W końcu bramki dla Zagłębia doczekali się fani Zagłębia Sosowiec. HUBERT MATYNIA wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wpakował piłkę do bramki rywala z bliskiej odległości.

70
    Żółta kartka dla zespołu Odra Opole (Niziołek).

69
    Strzał Hebla bezpośrednio z rzutu wolnego mija słupek bramki rywala.

69
    Długo przygotowują się do wykonania tego stałego fragmentu gry przyjezdni.

68
    Rzut wolny ok 25 metrów od bramki rywala będą mieli teraz przyjezdni.

67
    z boiska schodzi Kirejczyk, na boisku pojawia się Troć.

z boiska schodzi Wróbel, na boisku pojawia się Antczak.

65
    Sula otrzymał dobre podanie od partnera z drużyny. Oddał mocny strzał, który obił słupek bramki Zagłębia. Pani Katarzyna Fijarczyk wskazała na róg, natomiast decyzją arbitra głównego z 5 metra zacznie Szewczenko.

63
    Goście wybijają piłkę przed pole karne. Do piłki dopadł Wrzesiński, który oddał strzał z dystansu. Piłka po jego uderzeniu mija bramkę przeciwnika.

63
    Z tego stałego fragmentu gry niewiele wynikło, ale będziemy mieli rzut rożny z drugiej strony.

62
    Janota uderzał z dystansu. Jego uderzenie zablokowane przez obrońcę rywala. Będzie róg.

61
    Poliarus przesadził trochę z tym podaniem w kierunku Kirejczyka. Zdecydowanie za mocne podanie ukraińskiego pomocnika.

60
    Z prawego skrzydła dośrodkowanie w pole karne Odry. Akcję na dalszym słupku zamykał Suchocki, ale próbując doskoczyć do piłki ukraiński obrońca sfaulował przeciwika.

59
    Rozwandowicz potrzebuje teraz pomocy medyków po faulu Purzyckiego.

58
    Żółta kartka dla zespołu Odra Opole (Purzycki).

57
    Hebel nie opanował piłki. Będzie rzut z autu dla gospodarzy.

56
    Ponownie przerwany mecz przez sędziego. Ograniczona widoczność w polu karnym Zagłębia spowodowana odpaleniem rac przez opolan.

56
    Dowhyj faulowany na połowie rywala.

55
    Daleki wyrzut z autu w wykonaniu Szreka. Akcja przerwana faulem na zawodniku gospodarzy.

54
    z boiska schodzi Jończy, na boisku pojawia się Dowhyj.

52
    Będziemy mieli krótką przerwę. Kibice gości odpalili w tym momencie pirotechnikę. Zawodnicy mają teraz ograniczoną widoczność.

51
    Zbyt mocne dośrodkowanie w pole karne Zagłębia. Pewnie interweniuje Szewczenko.

50
    Jończy opatrywany przez służby medyczne.

49
    Zbyt mocne podanie w pole karne do Suli. Albańczyk został uprzedzony przez wychodzącego z bramki Szewczenko.

48
    Jończy sfaulowany na własnej połowie.

47
    Jończy faulował Din Sula na połowie Odry.

46
    Janota sfaulowany na własnej połowie.

46
    Drugą połowę rozpoczynają goście.

46

Wygląda na to, że bez zmian zaczną drugą połowę obydwie drużyny.

Pierwsza część tego spotkania za nami. Po pierwszych 45 minutach 1:0 prowadzą przyjezdni po samobójczyk trafieniu Maksymiliana Rozwandowicza. Zdecydowanie częściej przy piłce utrzymywali się sosnowiczanie, którzy stworzyli kilka sytuacji, ale bliżej do zwycięstwa w tym momencie są goście.

45+1

45+1
    Hebel uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego. Było to zbyt lekkie uderzenie, aby zaskoczyć Szewczenko.

45+1
    Sula faulowany na połowie Zagłębia. Będzie to ostatnia okazja w tej połowie.

45
    Minutę dorzuca do podstawowego czasu gry arbiter tego spotkania.

44
    Suchocki przyblokował rywala i uniemożliwił mu przejęcie piłki pod bramką Zagłębia. Z piątego metra zacznie grę Szewczenko.

44
    Mogło być 2:0 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piroch z 10 metrów strzela mocno, ale nad bramką rywala.

43
    Dalekie podanie w pole karne Zagłębia. Suchocki uprzedza rywala i wybija piłkę na róg.

42
    Faulowany w środkowej strefie boiska Niziołek. Doświadczony zawodnik będzie potrzebował pomocy medyków.

40
    Nieudane podanie Remiego. Od autu zaczną goście.

40
    Niziołek faulowany na własnej połowie przez Kirejczyka.

39
    Remy próbował uruchomić z przodu jednego ze swoich kolegów. Napastnika Zagłębia uprzedził jeden z defensorów z Opola, który wybił piłkę na aut.

38
    Długo utrzymywali się przy piłce miejscowi. Ostatecznie akcja kończy się strzałem z dystansu Rozwandowicza. Bardzo nieudany był to strzał. Z piątego metra zacznie Haluch.

37
    Przewrotką próbował uderzać jeden z zawodników gości, ale było to bardzo niecelne uderzenie. Piłka wróciła pod nogi jednego z graczy z Opola. Po ponownym dośrodkowaniu w pole karne Zagłębia piłkę przechwytuje Szewczenko.

36
    Teraz wracamy pod bramkę gospodarzy. Będziemy mieli rzut rożny.

34
    Goście wybili piłkę z własnego pola karnego. Do piłki dopadł Rozwandowicz, który uderzył z dystansu. Na linii strzału stanął Sula, który zablokował ten strzał. Kontrę rywala przerwał Suchocki, który wybił piłkę na aut.

33
    Rzut rożny dla sosnowiczan.

31
    Gol dla Odry! Daleki wyrzut z autu Szreka. Piłkę głową do własnej bramki wpakował MAKSYMILIAN ROZWANDOWICZ.

30
    Przenosimy się teraz pod bramkę Zagłębia. Będziemy mieli rzut z autu.

29
    Remy zdecydował się na uderzenie z dystansu. Strzał francuskiego obrońcy przelatuje nad poprzeczką bramki rywala.

29
    Sokół sfaulowany ok 35. metrów od bramki rywala.

28
    Akcja gospodarzy przerwana przez obronę rywala. Od autu teraz zaczną gospodarze.

27
    Szrek faulowany w okolicach swojego pola karnego.

25
    Niedokładnie rozegrali akcję pod bramką gospodarzy przyjezdni. Piłkę przejmuje Szewczenko i to on wznowi teraz grę.

24
    Od autu na swojej połowie wznowią akcję goście.

23
    Janota zbyt mocno podawał z tego rzutu wolnego. Jeden z zawodników Zagłębia próbował zgrywać piłkę głową, ale jak się okazało zrobił to już zza końcowej linii.

22
    Matynia odebrał piłkę rywalowi na połowie Odry. Wracający za nim zawodnik Odry przerwał akcję faulem.

21
    Zawodnik gospodarzy przewracany w środkowej strefie boiska.

20
    Suchockyj przerywa akcję rywala i wybija piłkę na aut. Goście rozpoczną akcję z okolic środka boiska.

19
    Piroch faulowany w okolicach środkowej linii boiska.

18
    Dobrze zapowiadała się ta akcja miejscowych. Z około 11 metrów głową uderzał Jończy. Na posterunku Haluch.

17
    Pewna interwencja Halucha po tym stałym fragmencie gry.

16
    Brzydki faul na Sokole ok. 25. metrów od bramki Odry.

15
    Kamiński ze spokojem zgrywa głową do swojego bramkarza.

14
    Mieliśmy kolejny faul na zawodniku gospodarzy. Tym razem przewinienie zawodnika Odry w pobliżu środkowej linii boiska.

13
    Na własnej połowie faulowany obrońca Zagłębia.

12
    Dobrze zapowiadała się ta akcja gospodarzy, ale w polu karnym piłki nie opanował Kirejczyk. Sosnowiczanie utrzymali się przy piłce, ale dośrodkowanie w pole karne pewnie wychwycił Haluch.

10
    Pierwsza interwencja Szewczenko. Bramkarz Zagłębia wyłapuje dośrodkowanie Galana z lewego skrzydła.

10
    Faulowany w okolicach połowy boiska zawodnik gości.

9
    Pomysłowo rozegrany ten rzut rożny. Z rzutu rożnego piłka skierowana na 16 metr. Tam znalazł się Poliarus, który uderzył z pół woleja. Strzał był jednak dosyć lekki i pewnie broni Haluch.

8
    Ponownie dośrodkowywał Janota. Goście wybijają na trzeci rzut rożny.

7
    Janota dośrodkowywał z rzutu rożnego. Pewnie wybijają z własnego pola karnego przyjezdni. Po chwilę piłka wraca ponownie w szesnastkę Odry. Z bliskiej odległości uderzał Kirejczyk, ale młody napastnik został zablokowany i będzie tylko róg.

6
    Wracamy pod bramkę gości. Gospodarze wywalczyli teraz rzut rożny.

5
    Tym razem rzut wolny na połowie rywala wywalczyli przyjezdni.

4
    Pierwszy strzał w tym spotkaniu. Po dośrodkowaniu w pole karne Odry strzał głową oddał jeden z sosnowieckich zawodników. Pewnie interweniuje Haluch.

3
    Poliarus sfaulowany na połowie rywala.

2
    Dobrze zapowiadała się ta akcja sosnowiczan. Jończy ruszył środkiem pola, rozegrał do lewego skrzydła do Suchockiego. Ukrainiec próbował rozegrać efektownie piętką, ale na posterunku obrońca Odry.

1
    Sosnowiczanie wznowią grę z autu na połowie rywala.

1

Wygląda na to, że spotkanie rozpoczną gospodarze.

Na zielonej murawie mamy już obydwie drużyny. Przed nami losowanie stron.
    A tak prezentuje się skład gospodarzy:
    Wyjściowy skład gości:

Poniżej oczekiwań spisują się sosnowiczanie, którzy z 22 spotkań wygrali zaledwie dwa. Jeżeli dołożymy do tego 6 remisów to gospodarze mają na swoim koncie 12 punktów i są w tym momencie zdecydowanie najgorszym zespołem w lidze. Do przedostatniego Podbeskidzia tracą w tym momencie 6 punktów, a do bezpiecznego 15 miejsca aż 10 punktów.

Zdecydowanie lepiej w tym sezonie radzą sobie goście tego spotkania. Odra Opole ma za sobą 22 mecze, z których 10 wygrali, a cztery zremisowali. Przekłada się to na 34 punkty i 9 miejsce w ligowej stawce.

Dzień dobry Państwu. Witamy ze stadionu w Sosnowcu. Powoli do końca dobiega rozgrzewka przed tym spotkaniem. Za chwilę zaprezentujemy Państwu wyjściowe składy.

Damian Apostolski

Gole: 73. Matynia – 31. Rozwandowicz (sam.)

Kartki:   90+9. Troć (SOS) – 58. Purzycki (ODO), 70. Niziołek (ODO), 77. Mikinic (ODO), 90+9. Czapliński (ODO)

Strzały celne: 5:2. Strzały niecelne: 6:4. Rzuty rożne: 7:2. Spalone: 1:1. Foule: 14:18.
    Zagłębie Sosnowiec: Szewczenko – Sokół, Remy, Jończy (54. Dowhyj), Suchockyj – Wrzesiński (87. Fabry), Rozwandowicz, Matynia, Janota (K), Poliarus – Kirejczyk (67. Troć).
    Zmiany: Kos – Szlachta, Lipka, Dowhyj, Biliński, Fabry, Valencia, Troć, Zielonka.

Trener: Alaksander Chackiewicz

Odra Opole: Haluch – Piroch, M. Kamiński (K), Szrek – Hebel (81. Sarmiento), Wróbel (67. Antczak), Purzycki, Niziołek, Mikinić – Borja Galan, Sula (90+3 Czapliński).
    Zmiany: Burta – Kędziora, Continella, Sarmiento, W. Kamiński, Czapliński, Antczak, Surzyn, Nowak.

Trener: Adam Nocoń

Sędziowie: Sylwester Rasmus – Katarzyna Fijarczyk, Marcin Sadowski