Korona – Pogoń 2:2 (koniec) | ŁKS – Raków 1:1 (koniec) | Legia – Piast 3:1 (koniec)
ŁKS Łódź
1:1 (0:0)
Raków Częstochowa
Niedziela 17.03.2024, 15:00 • Stadion Miejski Łódzkiego Klubu Sportowego im. Władysława Króla • PKO Ekstraklasa • 25. kolejka

Cześć! Mecz startuje o 15:00.
    Trener łodzian przed spotkaniem

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Łodzi. ŁKS zmierzy się w nim z Rakowem Częstochowa. Rywalizacja rozpocznie się w niedzielę o godzinie 17.
    Ustawienie Rakowa Częstochowa
    W takim składzie ŁKS

Wyjściowe składy:

ŁKS Łódź: Bobek – Dankowski, Gülen, Mammadov, Durmisi – Louveau – Balić, Ramirez, Mokrzycki, Szeliga (C) – Janczukowicz.
    Zmiany: Arndt – Flis, Ceijas, Tejan, Hoti, Młynarczyk, Łabędzki, Koprowski, Głowacki.
    Trener: Marcin Matysiak

Raków Częstochowa: V. Kovačević – Racovițan, Arsenić (C), Svarnas – Tudor, Koczerhin, Berggren, J. Silva – Nowak, Yeboah – Crnac.
    Zmiany: Bieszczad – Zwoliński, A. Kovačević, Myszor, Drachal, Masiak, Baráth, Pestka, Papanikolaou.
    Trener: Dawid Szwarga

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).

1
    Mecz rozpoczęty.

2
    Gospodarze w białych koszulkach oraz getrach, a do tego w czerwonych spodenkach. Raków Częstochowa w czerwono-niebieskich strojach.

3
    W rozegraniu zawodnicy Rakowa Częstochowa.

4
    Początkowe próby przedostania się w pobliże bramki. Nie ma jednak ryzyka w pierwszych minutach. Raczej ostrożne sprawdzanie, co przygotował przeciwnik na niedzielne popołudnie.

5
    Bezbramkowe pięć minut rywalizacji za zespołami.

6
    Interweniowali gospodarze po niebezpiecznie wyglądającym dośrodkowaniu Bartosza Nowaka.

7
    Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane zawodnikom Rakowa Częstochowa.

8
    Pierwsza akcja beniaminka, a składającego się do oddania uderzenia Michała Mokrzyckiego powstrzymał w ostatnim momencie Gustav Berggren.

9
    Blokowane dośrodkowanie z prawego skrzydła w kierunku bramki Rakowa Częstochowa.

11
    Niewiele brakowało do zdobycia prowadzenia gospodarzom. Podanie Daniego Ramireza trafiło do Kamila Dankowskiego, a uderzenie pomocnika zatrzymało się na słupku. Fura szczęścia Vladana Kovacevicia, który tylko odprowadził piłkę wzrokiem.
    11. Kamil Dankowski strzelił w słupek!

12
    Natychmiast zaatakowali również częstochowianie. Bartosz Nowak lobował ze zbyt dużym rozmachem Aleksandra Bobka po podaniu Antego Crnaca. Piłka zaliczyła lądowanie na górnej siatce!
    12. Bartosz Nowak lobował niecelnie!

14
    Chwila na złapanie oddechu po dwóch rewelacyjnych sytuacjach podbramkowych.

15
    Kwadrans spotkania za zespołami.

16
    Akcja mistrza Polski budowana na lewej stronie boiska, a gospodarze skoncentrowani na pozycjach w obronie.

17
    Rozegranie podopiecznych Marcina Matysiaka.

19
    Poradzili sobie w obronie na własnej połowie boiska zawodnicy Rakowa Częstochowa.

20
    Wymiana podań na prawej stronie boiska zakończyła się dośrodkowaniem. Powstrzymanie długo szybującej i głęboko zagranej piłki nie stanowiło problemu dla skoncentrowanego bramkarza.

22
    Podeszli wysokim pressingiem gospodarze i starali się maksymalnie utrudnić rozegranie przeciwnikom.

23
    Przewinienie na Gustavie Berggrenie.

24
    Bardzo dobra interwencja blisko własnego pola karnego Rizy Durmisiego.

25
    Interweniował równie skutecznie Fran Tudor.

27
    Husein Balić wymienił podania z Adrienem Louveau. Jego uderzenie z ostrego kąta zakończyło się lądowaniem piłki w bocznej siatce w bramce Vladana Kovacevicia. Domagał się podania bez skutku Bartosz Szeliga!
    27. Hussein Balić strzelił w boczną siatkę!

28
    Od czasu do czasu atakują groźnie również gospodarze.

29
    Była krótka przerwa w grze spowodowana urazem Johna Yeboaha.

30
    Dwa bezbramkowe kwadranse spotkania za zespołami.

31
    Nieudana próba przebicia się w pole karne Rakowa Częstochowa na prawej stronie boiska.

32
    Nieudana próba przebicia się z atakiem na boku boiska Rizy Durmisiego.

33
    Przerwa w grze spowodowana urazem Frana Tudora.

36
    Akcja indywidualna Johna Yeboaha zakończona nieznacznie niedokładnym uderzeniem. Ostrzeżenie dla Aleksandra Bobka.

37
    Wznowienie od bramki przyznane Aleksandrowi Bobkowi.

38
    Fran Tudor nie jest w stanie kontynuować rywalizacji z zawodnikami Łódzkiego Klubu Sportowego. Kontuzja w niecodziennych okolicznościach.

39
    Raków Częstochowa dokonuje zmiany:
    Fran Tudor opuszcza boisko a pojawia się na nim Dawid Drachal.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut do zakończenia regulaminowego czasu w pierwszej połowie.

42
    Husein Balić napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Jeanie Carlosie Silvie.

43
    W ostatnich minutach było sporo przerw w grze spowodowanych urazami.

44
    Bramkarz gospodarzy ustawił swoich kompanów z defensywy przed stałym fragmentem gry. Ci zareagowali odpowiednio, w dobrym momencie i wyekspediowali piłkę po dośrodkowaniu.

45
    Doliczone trzy minuty do regulaminowego czasu.

45+2
    Świetnie interweniował wślizgiem we własnym polu karnym Kamil Dankowski.

45+3
    Jeszcze korner dla Rakowa Częstochowa w doliczonym czasie.

45+4
    1. połowa zakończona.

Dość energiczna, jednak bezbramkowa pierwsza połowa spotkania. Ani gospodarzom, ani gościom nie udało się przekuć żadnej z sytuacji strzeleckim w prowadzenie.

Czekamy na wznowienie spotkania po przerwie.
    Łodzianie radzą sobie dzielnie

Piłkarze gotują się do powrócenia z szatni na boisko.
    Raków musi podkręcić tempo

46
    2. połowa rozpoczęta.

47
    Dawid Drachal miał pierwszą szansę na strzelenie gola po powrocie z szatni na boisko. Poradził sobie dryblingiem z Husseinem Baliciem, jednak następnie nie przymierzył w okienko swoim technicznym uderzeniem!
    47. Dawid Drachal strzelił niecelnie!

48
    Kolejna akcja Rakowa Częstochowa po przerwie, tym razem przeprowadzona z wykorzystaniem Johna Yeboaha.

49
    Nie udało się łodzianom zorganizować na czas do przeprowadzenia kontrataku.

50
    Nieudana kombinacja Rakowa Częstochowa z wykorzystaniem Bartosza Nowaka.

52
    Ostra konfrontacja na boku boiska, a sędzia Bartosz Frankowski nie zdecydował się na odgwizdanie przewinienia.

53
    Krótka przerwa w grze była spowodowana zadymieniem stadionu w Łodzi.

55
    Poradzili sobie przyjezdni z poskromieniem zbyt wysokiego dośrodkowania.

56
    Próbował Jean Carlos Silva zrobić przewagę za pomocą indywidualnego ataku.

57
    Dobrze zapowiadała się akcja gości, ale została przerwana przez odpowiednio ustawionych przez ich bramkarza przeciwników.

59
    Aleksander Bobek musiał do końca czekać na efekt dośrodkowania. Piłka poszybowała niebezpiecznie za kołnierz bramkarza Łódzkiego Klubu Sportowego.

60
    Seria niebezpiecznych uderzeń zawodników Rakowa Częstochowa po odebraniu piłki przez Johna Yeboaha w konfrontacji z Danim Ramirezem. Żaden z nich nie doprowadził do pokonania Aleksandra Bobka!
    60. Niecelne uderzenia częstochowian!

61
    Kamil Dankowski interweniował z powodzeniem na boku boiska w konfrontacji z przeciwnikiem.

63
    Władysław Koczerhin aż złapał się za głowę po nieznacznie niedokładnym strzale.

64
    Przewinienie Rizy Durmisiego na wysokości koła środkowego na próbującym rozpędzić się Johnie Yeboahu.

64
    Nieudana próba opanowania piłki w polu karnym przez Władysława Koczerhina.

65
    ŁKS Łódź dokonuje zmiany:
    Piotr Janczukowicz opuszcza boisko a pojawia się na nim Kay Tejan.

65
    Bartosz Szeliga opuszcza boisko a pojawia się na nim Antoni Młynarczyk.

67
    Gospodarze domagają się przyznania im rzutu karnego za zagranie ręką Gustava Berggrena.

68
    Rzut karny za zagranie ręką Gustava Bergrena!

69
    Gol dla ŁKS-u!
    Gola z rzutu karnego zdobył DANI RAMIREZ.

Spokojne wykonanie rzutu karnego przez Daniego Ramireza. Uderzenie w środek bramki obok bezradnego Vladana Kovacevicia!
    69. Dani RAMIREZ - 1:0

70
    Częstochowianie sposobią się do odrabiania strat, nie pozostało im dużo czasu.

72
    Częstochowianie mieli możliwość doprowadzenia do remisu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

73
    Przyjezdni nękają swoich przeciwników dośrodkowaniami.

74
    Rewelacyjna interwencja Aleksandra Bobka i nie dał się pokonać strzałem Bogdana Racovitana. Poziom trudności obrony jeszcze podwyższał nieprzyjemny rykoszet.

74
    Aleksander Bobek napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

75
    Pozostał kwadrans.

77
    Szybka akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale było tam za mało przestrzeni na przedostatnie się w pole karne i była jeszcze próba przegrania piłki przez drugą stronę boiska.

77
    John Yeboah opuszcza boisko a pojawia się na nim Łukasz Zwoliński.

78
    Nie spieszy się gospodarzom.

81
    Kolejna przerwa w grze spowodowana urazem.

82
    Czujnie w obronie gospodarze.

83
    Z kolei w szeregach Rakowa Częstochowa pojawia się coraz większe poddenerwowanie.

83
    Adrien Louveau napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

85
    Pozostało zaledwie pięć minut do zakończenia regulaminowego czasu.

87
    Gustav Berggren opuszcza boisko a pojawia się na nim Giannis Papanikolaou.

87
    Bartosz Nowak opuszcza boisko a pojawia się na nim Péter Baráth.

89
    Cierpliwie i energicznie w obronie gospodarze.

90
    Doliczone pięć minut.

90+1
    Giannis Papanikoualou napomniany żółtą kartką za przewinienie.

90+2
    Żółtą kartką upomniany Władysław Koczerhin (Raków Częstochowa).

90+3
    Dani Ramirez opuszcza boisko a pojawia się na nim Oskar Koprowski.

90+4
    Żółtą kartką upomniany Kay Tejan (ŁKS Łódź).

90+7
    Gol dla Rakowa!
    Gola strzelił GIANNIS PAPANIKOLAOU!

I w doliczonym czasie piłka znalazła się w bramce gospodarzy! Nie utrzymali oni swojego prowadzenia. Trafił powracający po kontuzji zmiennik!
    90+7. Giannis PAPANIKOLAOU - 1:1

90+8

Praktycznie ostatnia akcja zdecydowała o podziale punktów w Łodzi. Mają czego żałować gospodarze, ponieważ zgubili ważne dla nich dwa "oczka".

Posiadanie piłki: 38 % : 62 %.
    Strzały celne: 1:7.
    Strzały niecelne: 4:18.
    Rzuty rożne: 3:11.
    Spalone: 0:0.
    Foule: 16:7.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:06:17)

Gole: 69. Ramirez (kar.) – 90+7. Papanikolaou

Kartki:   42. Balić (LKS), 74. Bobek (LKS), 83. Louveau (LKS), 90+4. Tejan (LKS) – 90+1. Papanikolaou (RAK), 90+2. Koczerhin (RAK)

Strzały celne: 1:7. Strzały niecelne: 4:18. Rzuty rożne: 3:11. Spalone: 0:0. Foule: 16:7.
    ŁKS Łódź: Bobek – Dankowski, Gülen, Mammadov, Durmisi – Louveau – Balić, Ramirez (90+3. Koprowski), Mokrzycki, Szeliga (C) (65. Młynarczyk) – Janczukowicz (65. Tejan).
    Zmiany: Arndt – Flis, Ceijas, Hoti, Łabędzki, Głowacki.

Raków Częstochowa: V. Kovačević – Racovițan, Arsenić (C), Svarnas – Tudor (39. Drachal), Koczerhin, Berggren (87. Papanikolaou), J. Silva – Nowak (87. Baráth), Yeboah (77. Zwoliński) – Crnac.
    Zmiany: Bieszczad – A. Kovačević, Myszor, Masiak, Pestka.

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń)