Zagłębie S. – Górnik Ł. 0:1 (koniec) | Motor – Arka 2:2 (koniec) | Resovia – Stal Rz. 0:2 (koniec)
Zagłębie Sosnowiec
0:1 (0:0)
Górnik Łęczna
Piątek 12.04.2024, 18:00 • Zagłębiowski Park Sportowy - ArcelorMittal Park, Sosnowiec • Fortuna 1 Liga • 27. kolejka

Relację przeprowadził dla Państwa Krzysztof Sarna (20:07:37)

Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje na łamach lajfów!

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
    Strzały niecelne: 3:4.
    Rzuty rożne: 4:4.
    Spalone: 2:2.
    Faule: 21:8.

Kończy się spotkanie w Sosnowcu. Do 90. minuty tablica wyników wskazywała na remis, jednak po faulu Kosa we własnym polu karnym doszło do rzutu karnego dla Górnika. Samo spotkanie nie porywało, ale obydwie drużyny miały sporą ilość okazji. Widać również postęp w grze Zagłębia względem poprzednich spotkań.

90+6

90+5
    Przy głosie sosnowiczanie, ale mający już świadomość upływającego czasu łęcznianie należycie robią swoje.

90+4
    Durmus pewnie strzela bramkę z rzutu karnego! Zdecydował się na mocne, lekko podcięte uderzenie w prawy dolny róg bramki. Wyczuł jego intencje Kos, niemniej jednak zabrakło mu czasu oraz przestrzeni.

90+2
    Żółtą kartką upomniany Kos (Zagłębie Sosnowiec).

90+1
    Będzie rzut karny dla Górnika Łęczna po tym, jak przy swojej interwencji w polu karnym faulował Kos.

Powoli dobiega końca spotkanie w Sosnowcu. Jak na razie nadal na tablicy wyników widnieje bezbramkowy remis. Na obecną chwilę ponownie z większą inicjatywą Górnicy.

90
    Sędzia doliczył co najmniej 6 minut.

90
    Zagłębie Sosnowiec dokonuje zmiany:
    Biliński opuszcza boisko a pojawia się na nim Fabry.

90
    Szostek opuszcza boisko a pojawia się na nim Suchockij.

87
    Fatalna strata piłki przez Zagłębie przy rozgrywaniu piłki. Finalnie po wgrywaniu piłki przez Roginicia sosnowiczanie zablokowali to uderzenie, będzie rzut rożny dla Górnika Łęczna.

87
    Górnik Łęczna dokonuje zmiany:
    Roginić opuszcza boisko a pojawia się na nim Podliński.

85
    Zerwał się do kontry Poliarus, który przebiegł bardzo duży dystans, ale zdecydowanie gorzej było z jego wykończenie. Z 17. metra oddał kiepski strzał, który znacznie minął lewy słupek.

85
    Przytomnie w polu karnym grają głową defensorzy Zagłębia.

83
    Warchoł podciągnął teraz akcję Górnika prawym skrzydłem. Łęcznianie przybliżają się do pola karnego Zagłębia.

81
    Wrzesiński opuszcza boisko a pojawia się na nim Zielonka.

81
    Bonecki opuszcza boisko a pojawia się na nim Guezen.

80
    Młyński opuszcza boisko a pojawia się na nim Janaszek.

80
    Jedenastki jednak nie będzie po weryfikacji VAR.

77
    Chwilę po wznowieniu gry z narożnika boiska doszło do zagrania ręką przez Roginicia. Będzie rzut karny dla Zagłębia!

76
    Wyraźnie teraz zaznaczają swoją obecność na boisku sosnowiczanie. Z lewego skrzydła dośrodkowywał Poliarus, ale nie sięgnął piłki znajdujący się na dalszym słupku jeden z sosnowiczan. Jeszcze na linii bramkowej oddawał strzał jeden z gospodarzy, ale piłka wybita przez gości. Rzut rożny dla Zagłębia Sosnowiec.

75
    Szostek zagrał na krótko do Poliarusa, a ten zerwał się i w polu karnym z okolic 4-5. metra oddał strzał, ale w ostatniej chwili ten został jeszcze wyciągnięty wślizgiem przez jednego z defensorów Górnika.

75
    Tym razem z lewej flanki wgrywał piłkę Durmus, ale ponownie dobrą interwencją popisał się Kos.

73
    Łukasiak dośrodkowywał z prawego skrzydła po skosie, ale piłkę pewnie łapie Kos.

70
    Bardzo dobre podanie Rozwandowicza do Bilińskiego, który środkową strefą boiska napędził akcję. Oddał strzał z 19. metra, ale ten został zablokowany.

69
    Deja zagrał płasko, ale piłka opuściła boisko. Z 5. metra wznowi Kos.

69
    Żółtą kartką upomniany Bonecki (Zagłębie Sosnowiec).

69
    Z okolic 25. metra rzut wolny dla Górnika Łęczna.

67
    Na spalonym znajdował się Młyński.

66
    Widocznie naciskani w ostatnich minutach sosnowiczanie, którzy nie mają też większego pomysłu na rozegranie piłki. Lepiej na ten moment prezentują się łęcznianie, choć całokształtem spotkanie w Sosnowcu nie porywa.

65
    Dobry przerzut na lewą stronę do Poliarusa, ten jednak szybko wzięty w kleszcze. Zagłębie wznowi wrzutem z autu.

64
    Janota opuszcza boisko a pojawia się na nim Sokół.

60
    Dobra wrzutka z lewej flanki Durmusa, jednak jego kolega wyprzedzony przez jednego z defensorów Zagłębia. Będzie rzut rożny dla gości, a piłkę wprowadzać będzie Młyński.

59
    Solidny przerzut na prawą stronę do Młyńskiego, który rozgrywał piłkę na prawej stronie. Przy głosie teraz łęcznianie.

59
    Finalnie zmiana była potrzebna i do takiej też doszło.

58
    Żyra opuszcza boisko a pojawia się na nim Warchoł.

55
    Faulowany chwilę temu był Żyra. Dość długo leżał na boisku, gra została przerwana. Finalnie gra toczy się dalej.

54
    W słupek teraz strzela Bonecki!

52
    Deja z 30. metra wznawiał grę rzutem wolnym. Zdecydował się na ciekawe rozwiązanie w postaci mocnego, prostego podania po ziemi. Piłka finalnie opuściła boisko.

51
    Atakowani na własnej połowie gracze Zagłębia.

50
    Szostek napomniany żółtym kartonikiem za faul na Młyńskim.

50
    Żółtą kartką upomniany Szostek (Zagłębie Sosnowiec).

48
    Oddał piłkę na lewej stronie przy polu karnym Poliarus. Szybko jednak przejęli ją sosnowiczanie, a na strzał ze środkowej połowy połowy Górnika zdecydował się Rozwandowicz. Finalnie strzał ten widocznie nad poprzeczką.

46
    Gąska opuszcza boisko a pojawia się na nim Starzyński.

45+1
    Żółtą kartką upomniany Janota (Zagłębie Sosnowiec).

45
    Sędzia doliczył co najmniej 1 minutę.

44
    Poliarus lewą flanką w polu karnym zdecydował się na dogranie piłki, ale dobrze interweniują łęcznianie. Rzut rożny dla Zagłębia.

42
    Z lewej linii pola karnego dośrodkowywał Łukasiak, ale dosłownie centymetra zabrakło nabiegającemu i wyskakującemu do główki Żyry.

41
    Nieudane to wznowienie z rzutu wolnego w wykonaniu sosnowiczan. Dośrodkowanie w pole karne zbyt mocne, piłka opuściła boisko.

41
    Z okolic 22. metra rzut wolny dla Zagłębia.

40
    Żółtą kartką upomniany Gąska (Górnik Łęczna).

38
    Dobre zagranie prawą stroną do Wrzesińskiego w polu karnym, to jednak nieco za mocne.

37
    Przepuszczone dośrodkowanie z rzutu rożnego, jeszcze w ostatniej chwili ratował je piętką jeden z graczy Górnika, ale piłka opuściła boisko. Z 5. metra wznowi Kos.

36
    Przypomnieli sobie o lewym skrzydle łęcznianie. To przyniosło rezultat w postaci rzutu rożnego.

35
    Żyra rozgrywa piłkę na środku. Podał do Deji, a ten zagrał daleko na prawą flankę do Młyńskiego. Jego dośrodkowanie było w ostatecznym rozrachunku bardzo niedokładne.

33
    Rozwandowicz napomniany żółtym kartonikiem za faul na Łukasiaku. Zawodnik Górnika leżał przez chwilę na boisku, ale po pomocy sztabu medycznego swojej drużyny wstał i przez chwilę jeszcze kulał. Niemniej jednak nadal gra.

33
    Żółtą kartką upomniany Rozwandowicz (Zagłębie Sosnowiec).

32
    Rozwandowicz zgrywał piłkę w pole karne z prawej flanki, ale to zgranie zablokowane przez defensora Górnika. Bardzo dobry moment sosnowiczan.

31
    Tym razem piłka zagrana na woleja do Poliarusa. Ten opanował piłkę, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę Górnika.

31
    Walka w powietrzu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka szybko opuściła pole karne, a z okolic 21. metra przygotowany do strzału był Poliarus. Oddał strzał, ale ten po rykoszecie minął lewy słupek. Jeszcze jeden narożnik dla Zagłębia.

30
    Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia Sosnowiec w tym meczu.

29
    Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie, teraz to sosnowiczanie kreują po szybkiej kontrze akcje na połowie Górnika.

28
    Z połowy połowy Zagłębia rzutem wolnym wznowią grę łęcznianie.

27
    Bardzo szybcy są dzisiaj łęcznianie. Kolejne dogranie w pole karne, tym razem z prawej flanki, ale główkują sosnowiczanie.

25
    Bonecki znajdował się na spalonym.

25
    Caiński z 17. metra zagrał prostym podaniem do Bilińskiego, a ten minął się z piłką w środku pola karnego. Dużo szczęścia teraz Górnika, a zarazem dużo jego braku dla sosnowiczan.

24
    Szybko przejęli inicjatywę podopieczni Pavola Stano, którzy wyraźnie naciskają na gospodarze. Sosnowiczanie zmuszeni do rozgrywania piłki na własnej połowie.

22
    Nad poprzeczką z bliższego słupka po wznowieniu z narożnika główkował Klemenz.

22
    Rzut rożny dla Górnika Łęczna!

22
    Kolejne dalekie zagranie na Durmusa, ten na wysokości pola karanego z lewego skrzydła wgrał piłkę w szesnastkę, jednak nieco za wysokie i za dalekie to dośrodkowanie. Niemniej jednak po raz kolejny ten gracz nie pilnowany przez sosnowiczan.

20
    Na lewej stronie z linii bramkowej dośrodkowywać chciał Durmus, niemniej jednak kolejną bardzo dobrą interwencją w defensywie popisali się gospodarze. Z 5. metra zacznie Kos.

18
    Upatrzyli sobie lewe skrzydło łęcznianie, tym razem dobra interwencja jednego z graczy Zagłębia. Z 17. metra wznowi Kos.

16
    Z wyraźną inicjatywą w ostatnich akacjach sosnowiczanie, którzy szukają siebie długimi zagraniami.

14
    Na lewej stronie w pole karne dośrodkowywał Poliarus, ale sama piłka wyraźnie przeciągnięta i to łęcznianie ruszają z kontrą.

14
    Ciekawy strzał Poliarusa, obronił Gostomski, a dobijał jeszcze Rozwandowicz. Nadal remis w Sosnowcu!

14
    Nieco uspokoiła się gra po obydwóch stronach. Aktualnie gra skupia się w środkowej strefie boiska, a sama futbolówka wyraźnie często zmienia właściciela.

12
    W całkiem ciekawej sytuacji znajdowali się przyjezdni, którzy byli już nieopodal pola karnego. Finalnie trudno zrozumieć decyzję Durmusa, który na lewym skrzydle podał piłkę do... nikogo. Z 5. metra wprowadzi ją zaraz Kos.

9
    Piłkę w pole karne wgrywał Żyra, ale ta pewnie złapana przez Kosa.

9
    Krótkie podania łęcznian przed szesnastką Zagłębia.

8
    Coraz chętniej pressingiem grają sosnowiczanie. Przyjezdni nieco spychani do defensywy na własnej połowie.

Jak na razie pierwsze siedem minut prezentuje się ciekawie. Zarówno jedna, jak i druga drużyna odważnie grają.

6
    W sytuacji teraz sam na dwóch znajdował się Biliński, ale jego strzał zablokowany przez obrońcę Górnika.

4
    Teraz dobre podanie Calińskiego do Wrzesińskiego na prawej stronie, niemniej jednak podanie trochę za mocne. Z piątego metra wznowi Gostomski.

3
    Łęcznianie zagrali teraz piłkę w pole karne, niemniej jednak podanie wydawało się nieco za mocne. Finalnie piłka wyszła na aut po chwili gry w szesnastce, wrzut z autu na wysokości własnego pola karnego dla Zagłębia.

3
    Faulowany teraz na prawej stronie jeden z graczy Górnika. Jak na razie trwa badanie nastrojów, niemniej jednak bardzo dobrze grają piłką przyjezdni.

2
    Utrzymują się przy piłce Górnicy, którzy poszukali już na prawej stronie połowie połowy przedarcia dalej, jednak sosnowiczanie nie pozwolili. Niezmiennie przy piłce utrzymuje się drużyna z Lubelszczyzny, która dobrze wymienia podania.