Man City – Real Madryt 1:1 (3:4 po rz. karnych) | Bayern – Arsenal 1:0 (koniec)
koniec po rz. karnych (3:4)
Manchester City
1:1 (0:1)
Real Madryt
Środa 17.04.2024, 21:00 • Etihad Stadium, Manchester • Liga Mistrzów UEFA • Ćwierćfinał

To tyle z tego spotkania. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Kamil Kaźmierczak. Zapraszam na pozostałe relacje prowadzone za pośrednictwem naszego serwisu!

Faule: 15:11. (23:55:06)

Ależ dwumecz za nami! Po pierwszym spotkaniu w Madrycie mieliśmy remis i przyszedł czas na rywalizację w Manchesterze. Real szybko strzelił, a później odpierał ataki gospodarzy. Królewscy jedynie raz skapitulowali i przyszedł czas na dogrywkę. Po trzydziestu minutach obejrzeliśmy karne, które były idealnym zwieńczeniem tej rywalizacji. Ostatecznie górą był Real i to Królewscy zagrają w półfinale Ligi Mistrzów. Zespół z Madrytu dołączył do Bayernu, BVB oraz PSG.

1:1
    Mateo KOVAČIĆ marnuje karnego! Broni Łunin!

2. serie
    1:1
    Jude BELLINGHAM wykorzystuje karnego!

2. serie
    1:0
    Bernardo SILVA marnuje karnego! Uderzył prosto w ręce Łunina.

1. serie
    1:0
    Luka MODRIĆ marnuje karnego! Broni Ederson!

1. serie
    1:0
    Julián ÁLVAREZ wykorzystuje karnego!

Rzuty karne rozpoczęte.

Dwa losowania za nami. Pierwsze wyłoniło na którą bramkę będą strzelane karne. Drugie losowanie miało wyłonić kto będzie strzelał. Wygrali je gracze City i zdecydowali, że to oni będą strzelać jako pierwsi.

Za nami łącznie 210 minut rywalizacji i nadal wiemy niewiele. Dzisiaj wyraźnie przeważali zawodnicy City, ale zdołali doprowadzić "jedynie" do rzutów karnych. Przed serią "jedenastek" zapominamy kto był dzisiaj lepszy, kto był lepszy przed tygodniem. Tutaj wszystko zaczynamy od zera, każdy ma równe szanse na końcowy triumf.

120+1
    2. dogrywka zakończona.

120+1
    Jeszcze Doku próbował wywalczyć rzut rożny, ale został nabity i będzie wznowienie gry od bramki.

120
    Jeszcze minuta doliczona do drugiej połowy dogrywki.

120
    Jeszcze jeden z graczy City próbował uderzać, ale pewnie interweniował Łunin.

119
    Bellingham złapany na pozycji spalonej.

118
    Co raz mniej czasu do końca. Co raz bliżej rzutów karnych.

116
    Rodri będąc tuż przed polem karnym próbował płasko zagrać w "szesnastkę", ale został zablokowany.

114
    Faulował jeden z graczy City pod polem karnym rywali.

114
    Centra z narożnika boiska, ale goście oddalili zagrożenie.

113
    Doku zagrał piłkę w pole karne do wbiegającego Kovacicia. Ten chciał oddać strzał z ostrego kąta, ale został zablokowany przez Rudigera i będzie rzut rożny.

113
    Rzut wolny dla Realu. Modrić zacentrował w pole karne, ale gospodarze oddalili zagrożenie.

112
    Manchester City dokonuje zmiany:
    Manuel Akanji opuszcza boisko a pojawia się na nim John Stones.

112
    Kevin De Bruyne opuszcza boisko a pojawia się na nim Mateo Kovačić.

111
    Diaz schodził z piłką z prawego skrzydła. Próbował centrować, ale został zablokowany. Po chwili do futbolówki dopadł Vazquez. Oddał mocny strzał zza pola karnego, ale próba była niecelna.

110
    Real Madryt dokonuje zmiany:
    Dani Carvajal opuszcza boisko a pojawia się na nim Éder Militão.

109
    Carvajal leży na murawie, będzie potrzebna zmiana.

107
    Spokojny początek drugiej połowy dogrywki.

106
    2. dogrywka rozpoczęta.

Za chwilę kolejny kwadrans gry, a może i coś więcej.

W pierwszej części dogrywki głównie przy piłce byli gracze City, jednak nie przełożyło się to na trafienia.

105+2
    1. dogrywka zakończona.

105+2
    Rudiger mógł zdobyć bramkę dla Realu! Górna piłka zagrana w "szesnastkę" City. W dogodnej sytuacji znalazł się Niemiec. Oddał strzał z pierwszej piłki z bliskiej odległości, ale spudłował!
    105+2. Okazja Rüdigera

105+2
    Modrić zacentrował z rzutu rożnego, ale gospodarze oddalili zagrożenie.

105+1
    Bellingham wywalczył rzut rożny dla Realu.

105
    Dwie minuty doliczone do tej części dogrywki.

103
    De Bruyne wrzuca piłkę z prawej strony, ale piąstkuje Łunin. Po chwili Doku także zacentrował w "szesnastkę", ale tym razem bramkarz Realu pewnie złapał futbolówkę.

103
    Centra z rzutu rożnego, ale goście oddalają zagrożenie.

102
    Vinícius Júnior opuszcza boisko a pojawia się na nim Lucas Vázquez.

101
    Doku schodził do środka pola i próbował uderzać, ale został zablokowany. Będzie kolejny korner dla City.

99
    Bernardo Silva zagrywa płasko w pole karne do Fodena. Ten był kompletnie niekryty i chciał uderzyć z pierwszej piłki. Anglik nie trafił jednak czysto w futbolówkę.

97
    De Bruyne po raz kolejny próbował zacentrować z prawej strony boiska, ale po raz kolejny został zablokowany.

96
    Rzut rożny dla City. Centra w pole karne, ale gracze Realu ponownie oddalają zagrożenie.

94
    Na początku dogrywki obraz gry się nie zmienił względem drugiej połowy – City cały czas przy piłce i rozgrywa ją głównie na połowie rywala.

93
    Doku dobiegł z piłką do końcowej linii i zacentrował w pole karne. Nikt jednak nie sięgnął futbolówki.

91
    Przypadkowo Dias wpadł na Bellinghama. Zawodnik gości potrzebuje interwencji pomocy medycznej.

91
    Druga połowa rozpoczęta przez graczy City.

91
    Erling Haaland opuszcza boisko a pojawia się na nim Julián Álvarez.

91
    Początek 1. dogrywki.

Za nami druga połowa i będziemy mieli dogrywkę! Druga odsłona tego spotkania zdominowana przez Manchester City. Gospodarzom udało się zdobyć jedną bramkę, która doprowadziła do dogrywki.

90+5
    2. połowa zakończona.

90+5
    Centra z narożnika boiska w pole karne. Futbolówka zgrana do zamykającego akcję Haalanda, Norweg oddał strzał, ale próba była niecelna.

90+5
    Wypuszczony prawą stroną De Bruyne. Próbował zacentrować, został zablokowany i będzie korner.

90+4
    Jeszcze Mendy fauluje rywala na skrzydle. Otrzymuje żółtą kartkę.

90+3
    Piłka rozegrana na lewe skrzydło do Doku. Belg nie zdołał opanować futbolówki i ta wyszła na aut.

90+3
    Zatrzymany na lewym skrzydle Diaz, ponownie w posiadaniu piłki Manchester City.

90+2
    Rodri zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale płaska próba była również bardzo słaba i pewnie złapał futbolówkę Łunin.

90+1
    Doku trafia przypadkiem rywala w twarz. Rzut wolny dla Realu.

90+1
    Na spalonym złapany Vinicius.

90
    Cztery minuty doliczone do drugiej połowy spotkania.

90
    Rodri fauluje wychodzącego z kontrą rywala i ogląda żółtą kartkę.

90
    Doku starał się schodzić z piłką z lewego skrzydła, ale został zatrzymany.

88
    Piłka z rzutu rożnego zagrana na dalszy słupek do Haalanda. Ten główkował, ale piłka przeszła obok bramki.

88
    Po raz kolejny Akanji centrował z końcowej linii, ale jego zagranie zostało zablokowane i będzie korner.

87
    Foden uderzał zza pola karnego, ale został zablokowany.

85
    Zagranie na prawą stronę do Bernardo Silvy. Portugalczyk chciał od razu zgrać futbolówkę do De Bruyne, ale przeciął jego podanie jeden z gości.

84
    Faulowany na skrzydle Doku.

84
    Rodrygo opuszcza boisko a pojawia się na nim Brahim Díaz.
    82. De Bruyne mógł dać City prowadzenie!

82
    To powinno być objęcie prowadzenia przez gospodarzy! Akanji wypuszczony z lewej strony boiska. Będąc przy końcowej linii zagrał płasko w pole karne do De Bruyne. Belg stojąc około 10 metrów od bramki uderzył z pierwszej piłki, ale przestrzelił!

80
    Faulowany na lewym skrzydle jeden z gospodarzy.

79
    Toni Kroos opuszcza boisko a pojawia się na nim Luka Modrić.

78
    Manchester City chce iść za ciosem! De Bruyne zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale piłka przeszła tuż nad poprzeczką!
    76. Kevin De Bruyne (MAC) - 1:1

76
    Gol dla City!
    Gola strzelił KEVIN DE BRUYNE!

Po wielu atakach gospodarzy mamy wyrównanie! Rodri rozrzucił piłkę na lewą stronę do Doku. Ten zdecydował się na zejście w pole karne, po chwili próbował zagrać płasko do środka, ale jego podanie przeciął Rudiger. Piłka po interwencji Niemca spadła pod nogi De Bruyne i pomocnik City od razu oddał mocny strzał, po którym futbolówka znalazła się w siatce!

74
    Rodri rozegrał piłkę na lewą stronę do Doku. Ten zdecydował się na zejście do środka i oddanie strzału, ale jego próba została zablokowana.

72
    Jack Grealish opuszcza boisko a pojawia się na nim Jeremy Doku.

71
    Teraz płaska centra w pole karne City, ale łapie piłkę Ederson.

70
    Grealish dostał piłkę na lewą stronę boiska. Zszedł z nią do pola karnego, oddał mocny płaski strzał, ale na raty interweniował Łunin.

70
    Piłka po centrze De Bruyne z rzutu rożnego wyszła na aut bramkowy.

69
    De Bruyne wypuszczony lewą stroną boiska. Chciał zacentrować, ale został zablokowany i będzie kolejny rzut rożny dla City.

67
    Bernardo Silva próbował zagrać piłkę na prawym skrzydle do wybiegającego De Bruyne. Podanie było jednak zbyt mocne i futbolówka wyszła na aut bramkowy.

66
    Piłka rozrzucona na prawą stronę do De Bruyne. Ten próbował zgrywać futbolówkę do pola karnego, ale zrobił to niedokładnie i piłka wyszła na aut bramkowy.

65
    Piłkarze City rozgrywają piłkę po obwodzie pola karnego gości.

63
    Przypadkowo trafiony piłką sędzia. Gra przerwana, będzie rzut sędziowski dla Realu, bowiem to zawodnik Królewskich jako ostatni dotknął piłki.

61
    Gvardiol fauluje wychodzącego z kontrą Bellinghama i otrzymuje kartkę.

61
    Foden uderzył zza pola karnego, ale interweniujący Rudiger zablokował strzał.

60
    Kroos wrzucił piłkę z rzutu wolnego w pole karne, ale gospodarze oddalili zagrożenie.

59
    Grealish fauluje rywala na własnej połowie i otrzymuje żółtą kartkę.

58
    Faulowany jeden z gości na własnej połowie.

57
    Walker wrzucił piłkę z prawej strony w pole karne gości. Nacho przeciął zagranie, ale zgrał lecącą futbolówkę w kierunku Akanjiego. Zawodnik City oddał strzał z pierwszej piłki, jednak mocno spudłował.

55
    Kolejny rzut rożny dla City. Kolejna centra z narożnika boiska, ale oddalają zagrożenie goście.

53
    Rzut rożny dla City. Centra z narożnika boiska, piłka wypiąstkowana i poleciała do Fodena. Ten uderzył z woleja, ale nie trafił czysto w futbolówkę i pewnie interweniował Łunin.

52
    Niecodzienna interwencja Nacho. Przejął on piłkę zagrywaną w kierunku Haalanda, minął własnego bramkarza i w ostatniej chwili wybił na rzut rożny futbolówkę, która zmierzała w kierunku bramki Realu.

51
    Bernardo Silva dostał piłkę z lewej strony w pole karne. Będąc przy końcowej linii zacentrował, ale lecącą futbolówkę przechwycił Łunin.

50
    Teraz to Real poszukał swojej okazji strzałem z dystansu. Uderzał Rodrygo, ale piłka przeszła wyraźnie obok bramki.

47
    Centra z narożnika w pole karne gości. Łunin wypiąstkował lecącą futbolówkę, ale ta spadła pod nogi Grealisha. Anglik uderzył mocno zza pola karnego, ale skutecznie interweniował bramkarz Królewskich.

47
    Piłka wrzucona z lewej strony w pole karne gości. Ostatecznie De Bruyne wywalczył rzut rożny.

46
    Drugą połowę rozpoczęli gracze Realu. W przerwie bez zmian.

46
    2. połowa rozpoczęta.

Oba zespoły wracają na murawę, za chwilę druga połowa spotkania.
    Jeszcze kilka zdjęć z radości po golu:

Jak na razie to tyle. Zapraszam na przerwę, a potem dalsze emocje związane z tym pojedynkiem.

Za nami pierwsza połowa spotkania. Gospodarze mieli sporo okazji, ale jak na razie to Real prowadzi! Przyjezdni wykorzystali sytuację z dwunastej minuty, kiedy to piłkę po dobitce skierował do bramki rywali Rodrygo.

45+2
    1. połowa zakończona.

45+2
    City oddala zagrożenie po wznowieniu gry z rzutu wolnego przez Real.

45+2
    Walker fauluje rywala na skrzydle.

45+1
    Foden zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale jego próba była niecelna.

45
    Doliczone 2 minuty do pierwszej połowy spotkania.

45
    Grealish zacentrował futbolówkę z rzutu rożnego na krótszy słupek. Gracze Realu oddalili zagrożenie.

45
    De Bruyne próbował wkręcić piłkę z rzutu rożnego w pole karne. Ostatecznie Łunin z trudnościami wybił futbolówkę na rzut rożny.

44
    Gracze City długo rozgrywali piłkę po obwodzie pola karnego rywali. Ostatecznie jeden z nich zacentrował futbolówkę w pole karne, ale Carvajal wybił ją na rzut rożny.

43
    Gramy dalej!

41
    Rodrygo leży na murawie, potrzebna interwencja pomocy medycznej.

40
    Gvardiol rozrzucił piłkę na prawą stronę pola karnego w kierunku Fodena. Ten próbował zgrywać futbolówkę głową do współpartnera, ale piłkę po jego zagraniu przejęli rywale.

39
    De Bruyne zacentrował z rzutu wolnego w pole karne, ale na spalonym został złapany jeden z miejscowych.

38
    Grealish zdołał minąć Carvajala na lewym skrzydle, ale po chwili został faulowany przez przeciwnika. Żółta kartka dla zawodnika Realu.
    37. Grealish i jego strzał po wbiegnięciu w pole karne

37
    Centra z narożnika boiska, ale gracze City nie stworzyli zagrożenia.

36
    Haaland zagrał płaskie podanie w kierunku wybiegającego Grealisha. Ten pobiegł z futbolówką w pole karne, oddał strzał, który został zablokowany i będzie kolejny rzut rożny.

35
    De Bruyne próbował walczyć o piłkę z przeciwnikiem w polu karnym Realu, ale faulował rywala.

35
    Centra z narożnika boiska w pole karne Realu. Małe zamieszanie, ale ostatecznie goście oddalili zagrożenie.

34
    Walczył z prawej strony boiska Akanji. Ostatecznie zdołał zagrać futbolówkę w pole karne, a goście wybili futbolówkę na rzut rożny.

33
    De Bruyne oddał mocny strzał zza pola karnego, ale piłka przeszła nad poprzeczką.

33
    Seria podań miejscowych pod polem karnym rywali, ale gracze Realu oddalili zagrożenie.

32
    Centra z narożnika w pole karne, ale gracze Realu oddalili zagrożenie.

32
    Kolejna okazja gospodarzy. Grealish wbiegł z piłką w pole karne i oddał strzał. Futbolówka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

31
    Rodri próbował zagrywać górą w pole karne, ale jego podanie przecięli rywale.

30
    Gracze Realu przechwycili piłkę i wyszli z kontrą. Piłka została na lewą stronę do Viniciusa, a ten po chwili rozrzucił futbolówkę na drugą flankę do wbiegającego Valverde. Urugwajczyk znalazł się z piłką w polu karnym, próbował jeszcze centrować, ale nic z tego nie wyszło.

29
    Gospodarze rozgrywają piłkę na połowie rywala.

28
    Kolejna centra z lewej strony do zamykającego akcję Haalanda. Norweg uderzył głową, ale próba nie była za mocna i pewnie złapał futbolówkę Łunin.

28
    De Bruyne wrzucił piłkę z rzut rożnego w pole karne, ale oddalił zagrożenie Rudiger.
    27. Mocna próba De Bruyne

27
    Po raz kolejny uderzał De Bruyne. Tym razem Belg oddał mocny strzał z dystansu, ale wyciągnął się Łunin i sparował futbolówkę na rzut rożny.

26
    Grealish schodził z piłką z lewego skrzydła w pole karne. Będąc już w "szesnastce" podał górą do De Bruyne, ten oddał strzał z woleja, ale próba nie była za mocna i broni Łunin.

24
    Podanie z głębi pola do Viniciusa. Ten był kryty przez rywali, ale wypatrzył nabiegającego Carvajala i zagrał do niego. Hiszpan oddał strzał ze skraju pola karnego, ale jego próba została zablokowana. Po chwili futbolówka spadła pod nogi Valverde. Ten uderzył z pierwszej piłki, ale wyraźnie spudłował.

23
    Bernardo Silva fauluje na połowie rywala.

22
    Sporo podań tuż przed polem karnym rywala wykonali gracze City. Ostatecznie Gvardiol podał prosto pod nogi przeciwnika.

20
    Płaskie podanie na 25. metr do Haalanda. Norweg stojąc tyłem do bramki próbował opanować futbolówkę, ale stracił ją na rzecz rywali.
    19. Okazja Haalanda

19
    De Bruyne wypuszczony prawą stroną boiska. Będąc w "szesnastce" próbował zagrywać płasko do Haalanda, ale podanie ponownie przeciął Łunin. Po chwili futbolówka ponownie została zagrana w kierunku Haalanda, tym razem górą. Norweg oddał strzał głową, ale trafił w poprzeczkę!

17
    Gospodarze cały czas rozgrywają piłkę na połowie rywala. Gracze Realu mocno cofnięci.

16
    City chce jak najszybciej odpowiedzieć celnym trafieniem. Tym razem długa piłka zagrana na lewe skrzydło do Grealisha. Anglik z końcowej linii wycofał do Bernardo Silvy. Ten od razu wrzucił futbolówkę w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Haaland. Norweg oddał strzał głową, ale piłka przeszła obok bramki.

15
    Jesteśmy już z drugiej strony boiska, gdzie mamy serię rzutów rożnych dla City. Po trzeciej próbie zawodnicy Realu oddalili zagrożenie.
    12. Rodrygo (REA) - 0:1

12
    Gol dla Realu!
    Gola strzelił RODRYGO!

Mamy objęcie prowadzenia przez gości! Carvajal zagrał długie podanie z własnej połowy. Bellingham przyjął futbolówkę i podał do Valverde, który wypuścił swojego współpartnera na skrzydle. Ten zacentrował płasko do Rodrygo. Brazylijczyk najpierw uderzył w interweniującego Edersona, ale futbolówka wróciła pod jego nogi i tym razem udało mu się trafić do bramki gospodarzy!

10
    Camavinga uderzał zza pola karnego, ale jego próba nie zaskoczyła Edersona, który pewnie złapał lecącą futbolówkę.

9
    De Bruyne ruszył z piłką prawą stroną boiska. Będąc blisko końcowej linii zagrał płasko w kierunku Haalanda, ale jego podanie przeciął Lunin pewnie łapiąc futbolówkę.

8
    Na lewym skrzydle rozgrywali gospodarze. Ostatecznie zatrzymany przez rywala został Rodri i będzie aut dla City.

6
    Valverde fauluje w środku pola.

3
    Teraz piłkę na własnej połowie rozgrywają gracze City. Spokojny początek spotkania.

2
    Wysokim pressingiem wyszli gospodarze, mimo to Real nie ma problemów z rozgrywaniem piłki na własnej połowie.

1
    Spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy grają w błękitnych koszulkach i białych spodenkach. Real cały na czarno!

1
    Mecz rozpoczęty.

Zawodnicy pojawiają się na murawie. Najpierw znany wszystkim hymn Ligi Mistrzów, po nim przywitanie obu zespołów i pierwszy gwizdek. Na relację z tego pojedynku zaprasza Kamil Kaźmierczak!
    Czołowy europejski sędzia poprowadzi dzisiejsze zawody!

Wyjściowe składy:

Manchester City: Ederson – Walker (C), Dias, Akanji, Gvardiol – Rodri, De Bruyne – B. Silva, Foden, Grealish – Haaland.
    Zmiany: Ortega, Carson – Stones, Aké, Kovačić, Doku, Álvarez, S. Gómez, Nunes, Bobb, Lewis.

Real Madryt: Lunin – Carvajal, N. Nacho (C), Rüdiger, F. Mendy – Valverde, Camavinga, Kroos – Rodrygo, Bellingham, Vinícius Júnior.
    Zmiany: Arrizabalaga, F. González – Militão, Modrić, Joselu, Vázquez, Ceballos, B. Díaz, F. García, Güler.

Główny: Daniele Orsato (ITA)
    Asystenci: Ciro Carbone (ITA), Alessandro Giallatini (ITA)

Gole: 76. De Bruyne – 12. Rodrygo

Kartki:   59. Grealish (MAC), 61. Gvardiol (MAC), 90. Rodri (MAC) – 38. Carvajal (REA), 90+4. F. Mendy (REA)

3:4   Antonio Rüdiger (REA)

Strzały celne: 11:3. Strzały niecelne: 11:4. Rzuty rożne: 18:1. Spalone: 1:1. Foule: 15:11.
    Manchester City: Ederson – Walker (C), Dias, Akanji (112. Stones), Gvardiol – Rodri, De Bruyne (112. Kovačić) – B. Silva, Foden, Grealish (72. Doku) – Haaland (91. Álvarez).
    Zmiany: Ortega, Carson – Aké, S. Gómez, Nunes, Bobb, Lewis.

Real Madryt: Lunin – Carvajal (110. Militão), N. Nacho (C), Rüdiger, F. Mendy – Valverde, Camavinga, Kroos (79. Modrić) – Rodrygo (84. B. Díaz), Bellingham, Vinícius Júnior (102. Vázquez).
    Zmiany: Arrizabalaga, F. González – Joselu, Ceballos, F. García, Güler.

AVAR: Paolo Valeri (ITA)
    09.04.2024
    Real Madryt - Man City 3:3

Gole: 12. Dias (swój), 14. Rodrygo, 79. Valverde – 2. B. Silva, 66. Foden, 71. Gvardiol

Kartki:   1. Tchouaméni (REA), 81. Carvajal (REA) – 37. Akanji (MAC), 88. B. Silva (MAC)