Radomiak – Zagłębie L. 3:4 (koniec) | Stal M. – Legia 1:3 (koniec) | Lech P. – Cracovia 0:0 (koniec)
Radomiak Radom
3:4 (0:3)
Zagłębie Lubin
Niedziela 28.04.2024, 12:30 • Stadion im. Braci Czachorów, Radom • PKO Ekstraklasa • 30 • 30. kolejka
    Po przerwie wydawało się, że Zagłębie sięgnie po łatwe zwycięstwo. Radomiak nie złożył jednak broni, lecz mimo zdobycia trzech goli nie zdołał zdobyć chociażby punktu.

90+5
    Koniec meczu. (14:22:56)

90+3
    Żółtą kartką upomniany Bartosz Kopacz (Zagłębie Lubin).

90+2
    Długa piłka w kierunku bramki gości. Radzą sobie defensorzy z Lubina.

90
    Cztery minuty dłużej potrwa mecz w Radomiu.

89
    Radomiak idzie za ciosem. Mocne wstrzelenie piłki w pole karne przez Vuskovica. Nabił jednak kolegę z drużyny. Wznowi grę Dioudis.
    86. Dawid ABRAMOWICZ - 3:4

86
    Gol dla Radomiaka!

Zamknął dośrodkowanie z lewego skrzydła DAWID ABRAMOWICZ i uderzeniem z ostrego kąta zmieścił piłkę między słupkiem a Dioudisem!

84
    Obok bramki uderzył zza pola karnego Pieńko.

83
    Zagłębie Lubin dokonuje zmiany:
    Tomasz Makowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Marko Poletanović.

80
    Dośrodkowanie z prawej strony pada łupem Kobylaka.

79
    Mateusz Wdowiak opuszcza boisko a pojawia się na nim Serhij Buleca.

79
    Nic nie wyniknęło z tego stałego fragmentu gry.

78
    Decyzja podtrzymana, a po chwili goście wywalczyli rzut rożny.

78
    Trwa jeszcze konsultacja z wozem VAR.

77
    Pada w polu karnym Kurminowski. Arbiter pozostał jednak niewzruszony.

76
    Żółtą kartką upomniany Mateusz Cichocki (Radomiak Radom).
    74. Jan GRZESIK - 2:4

74

Troszeczkę bilarda w polu karnym Zagłębia. Piłka ostatecznie dociera do JANA GRZESIKA, a ten mocnym uderzeniem z powietrza pokonał Grzesika.

73
    Marek Mróz opuszcza boisko a pojawia się na nim Tomasz Pieńko.

71
    Kolejna centra w szesnastkę gości i fauluje w walce o górną piłkę Grzesik.

70
    Dośrodkowanie w szesnastkę lubinian nie przyniosło zagrożenia.

69
    Rzut wolny dla Radomiaka.

68
    Tym razem bramkarz Zagłębia faulowany we własnym polu karnym.

67
    Płaskie uderzenie Wolskiego bez trudu łapie Dioudis.

66
    Kolejne spokojne minuty w Radomiu.

64
    Radomiak Radom dokonuje zmiany:
    Jardel opuszcza boisko a pojawia się na nim Krystian Okoniewski.

64
    Michał Kaput opuszcza boisko a pojawia się na nim Leândro Rossi Pereira.
    63. Zagłębie idzie za ciosem. Niecelna próba pomocnika gości.

63
    Do mocnego uderzenia w polu karnym dopadł Chodyna. Pewnie broni jednak Kobylak. Po chwili zza pola karnego uderzył jeszcze Mróz, lecz niecelnie.

62
    Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy. Lubinianie zdołali jeszcze wywalczyć korner.

61
    Żółtą kartką upomniany Luka Vušković (Radomiak Radom).

61
    Spóźnione wejście Vuskovica w nogi Makowskiego. Rzut wolny dla Zagłębia.

60
    Dwa szybkie trafienia lekko uspokoiły grę w Radomiu.

57
    Faulowany na własnej połowie Donis.

55
    Gramy dalej.

54
    Ucierpiał w środku pola Makowski. Potrzebna pomoc medyczna.
    53. Dawid KURMINOWSKI - 1:4

53
    Gol dla Zagłębia!

Szybką odpowiedź gości! Pomknął prawym skrzydłem Chodyna, dograł do DAWIDA KURMINOWSKIEGO, a ten kompletuje hat-tricka.

52
    Pod presją był Dioudis, lecz zdołał wybić piłkę w aut.
    51. Vagner DIAS - 1:3

51

Fatalne wybicie dośrodkowanie przez Kłudķę. Obrońca dograł piłkę prosto pod nogi VAGNERA DIASA, a ten nie zmarnował sytuacji!

50
    Indywidualna akcja Jardela. Przesadził jednak z dryblingiem i nic z tego nie wyniknęło.

48
    Na dalszy słupek centrował piłkę Dąbrowski. Żaden z kolegów nie zamknął jednak tego podania.

47
    Zablokowane uderzenie Wdowiaka zza pola karnego. Rzut rożny.

46
    João Peglow opuszcza boisko a pojawia się na nim Vagner Dias.

46
    Luís Machado opuszcza boisko a pojawia się na nim Luka Vušković.

46
    Luiz Gustavo Novaes Palhares opuszcza boisko a pojawia się na nim Christos Donis.

46
    2. połowa rozpoczęta.

Piłkarze wracają na plac gry.

Zagłębie po spokojnym początku przejęło inicjatywę i zdominowało gospodarzy. Przed Radomiakiem trudne zadanie w drugiej połowie. Czy drużyna zdoła powalczyć jeszcze chociaż o punkt? Wracamy za kwadrans.

45+2
    1. połowa zakończona.

45
    Arbiter doliczył jedną minutę do regulaminowego czasu gry 1. połowy.

43
    Pierwsza połowa dobiega końca. Radomiak nie bardzo ma pomysł, jak odwrócić losy tej rywalizacji.

41
    Z problemami piąstkuje piłkę Dioudis.

40
    Rzut rożny dla Radomiaka.
    39. Dawid KURMINOWSKI - 0:3

39

Mocne uderzenie DAWID KURMINOWSKIEGO zza pola karnego i Zagłębie prowadzi 3:0!

38
    Dośrodkowanie Abramowicza bez trudu łapie Dioudis.

36

34
    Do końcowej linii pognał za piłką Kurminowski. Nie zdołał jednak opanować futbolówki, a do tego wpadł w bandę reklamową. Potrzebna pomoc medyczna.

32
    Dośrodkowanie Grzesika próbował zamykać Abramowicz. Nic jednak z tego nie wyszło.
    30. Aleks ŁAWNICZAK - 0:2

30

Dośrodkowanie z narożnika boiska nie zagroziło bramkce rywala. Po chwili jednak ponownie centrował piłkę Grzybek, spod końcowej linii zgarnął piłkę Chodyna, a tuż przed linią niepilnowany ALEKS ŁAWNICZAK tylko dopełnił formalności.

30
    Rzut rożny dla Zagłębia.

29
    Żółtą kartką upomniany Marek Mróz (Zagłębie Lubin).

29
    Żółtą kartką upomniany Luiz Gustavo Novaes Palhares (Radomiak Radom).

27
    Dobre dogranie Kłudki ze skrzydła i nad bramką posyła strzał Lurminowski.

25
    Kolejna próba strzału Wdowiaka. Piłka nie znalazła jednak drogi do bramki.

23

22
    Do linii końcowej próbował przedrzeć się Wolski i ostatecznie wywalczył rzut rożny.
    20. Dawid KURMINOWSKI - 0:1

20

Prostopadłe podanie Mroza w kierunku Chodyny, ten dograł do środka do DAWIDA KURMINOWSKIEGO, który pewnie wykończył akcję celnym uderzeniem!

19
    Słaby strzał Machado zza pola karnego. Piłka mija słupek bramki gości.

18
    Lewą stroną próbował przedrzeć się Abramowicz. Nie poradził sobie jednak z Kopaczem. Od bramki rozpocznie Dioudis.

17
    Troszeczkę spokojniejsze kolejne minuty gry w Radomiu.

15
    Kwadrans gry za nami. Kibice mimo braku goli z pewnością nie mogą się nudzić.

14
    Niepewnie, ale ostatecznie skutecznie piąstkuje piłkę Dioudis.

13
    Zablokowana próba Abramowicza zza pola karnego. Rzut rożny.

12
    Mocno bita piłka przez Dąbrowskiego. Do główki dopadł Kopacz, lecz tym strzałem nie mógł zaskoczyć Kobylaka.

12
    Kolejne przewinienie graczy z Radomia. Rzut wolny dla Zagłębia. Odległość jednak dość znacząca.

11
    Zbyt głębokie dośrodkowanie. Nic z tego.

11
    Długie zagranie do Kurminowskiego. Ten jedynie wywalczył jednak rzut rożny.

10
    Faulowany w kole środkowym Chodyna.

9

9
    Kolejne zablokowane uderzenie Peglowa. Tym razem zawodnik Radomiaka wywalczył rzut rożny.

8
    Prostopadłe podanie w kierunku Peglowa. Do końca gnał za nim Kopacz i ostatecznie zablokował uderzenie rywala z ostrego kąta.

7
    Faulowany w środku pola Peglow.
    5. Jedno podanie otworzyło drogą do bramki Radomiaka. Pomylił się Wdowiak.

5
    Szybki atak Zagłębia. Wdowiak wpadł w pole karne i huknął nad poprzeczką!

5
    Dośrodkowanie pada łupem Dioudisa. Za głęboko dorzucał piłkę Wolski.

4
    Kolejny atak gospodarzy i tym razem wywalczyli rzut rożny.
    4. Napastnik Radomiaka nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z bramkarzem.

4
    To powinno być 1:0 dla Radomiaka! Wcinka Jardela i prawie z linii bramkowej wybija piłkę Grzybek!

2
    Wysokim pressingiem próbują zamykać rywali na ich połowie zawodnicy Zagłębia. Piłkarze z Radomia umiejętnie jednak wyprowadzili piłkę na połowę lubinian.

1
    Szybko długim zagraniem do boku chcieli rozpocząć spotkanie gospodarze. Piłka wylądowała jednak poza polem gry. Niedługo potem na strzał z dystansu zdecydował się Kurminowski i trafił w jednego z rywali.

1
    Mecz rozpoczęty.

Radomiak cały na biało. Zagłębie zaś w pomarańczowych strojach.

Arbiter wyprowadza obydwie drużyny.

Wyjściowe składy:

Radomiak Radom: Kobylak – Grzesik, Rossi (C), Cichocki, D. Abramowicz – Peglow, Kaput – Wolski, Novaes Palhares, Machado – Jardel.

Rezerwowi: Majchrowicz – Vušković, L. Semedo, Rossi Pereira, Jakubik, Okoniewski, V. Dias, Donis, Zimovski.

Trener: Maciej Kędziorek

Zagłębie Lubin: Dioudis – Kopacz, Kłudka, Ławniczak, Grzybek – Chodyna, Makowski – Mróz, Dąbrowski (C), Wdowiak – Kurminowski.

Rezerwowi: Burić – Woźniak, Buleca, Muñoz, Poletanović, Pieńko, Kusztal, Orlikowski, Mata.

Trener: Waldemar Fornalik

Sędzia główny: Piotr Lasyk (Bytom)
    Asystenci: Krzysztof Myrmus, Damian Rokosz
    Sędzia techniczny: Albert Różycki
    VAR i AVAR: Bartosz Frankowski, Patryk Gryckiewicz.
    Pierwszy skład Zagłębia.
    Wyjściowa jedenastka Radomiaka.

Październikowe starcie dostarczyło kibicom wielu emocji. Do przerwy Radomiak prowadził 2:0 po golach Ediego Semedo i Pedro Henrique, a po zmianie stron Zagłębie doprowadziło do wyrównania po trafieniach Damiana Dąbrowskiego i Mateusza Wdowiaka. Gola na wagę trzech punktów zdobyli jednak gracze z Radomia, a dokładniej ponownie Edi Semedo.
    Zagłębie przegrało zaś u siebie z Jagiellonią Białystok 1:2.
    W miniony weekend Radomiak doznał dotkliwej porażki w Kielcach, ulegając Koronie 0:4.

Obie ekipy nadal nie mogą być pewne utrzymania w PKO BP Ekstraklasie, a do tego są bezpośrednimi rywalami w stawce. Zarówno drużyna z Radomia, jak i z Lubina mają na swoim koncie 35 punktów i plasują się odpowiednio na 12. i 11. pozycji. Nad strefą spadkową mają jednak tylko 5 punktów przewagi.
    Niedzielę w PKO BP Ekstraklasie rozpoczynamy w Radomiu. Radomiak zagra z Zagłębiem Lubin.

Witamy. Mecz rozpocznie się o godzinie 12:30.

Adrian Somorowski

Gole: 51. V. Dias, 74. Grzesik, 86. D. Abramowicz – 20. Kurminowski, 30. Ławniczak, 39. Kurminowski, 53. Kurminowski

Kartki:   29. Novaes Palhares (RAM), 61. Vušković (RAM), 76. Cichocki (RAM) – 29. Mróz (ZAG), 90+3. Kopacz (ZAG)

Radomiak Radom: Kobylak – Grzesik, Rossi (C), Cichocki, D. Abramowicz – Peglow (46. V. Dias), Kaput (64. Rossi Pereira) – Wolski, Novaes Palhares (46. Donis), Machado (46. Vušković) – Jardel (64. Okoniewski).
    Zmiany: Majchrowicz – L. Semedo, Jakubik, Zimovski.

Zagłębie Lubin: Dioudis – Kopacz, Kłudka, Ławniczak, Grzybek – Chodyna, Makowski (83. Poletanović) – Mróz (73. Pieńko), Dąbrowski (C), Wdowiak (79. Buleca) – Kurminowski.
    Zmiany: Burić – Woźniak, Muñoz, Kusztal, Orlikowski, Mata.

VAR i AVAR: Bartosz Frankowski, Patryk Gryckiewicz