Dania – Norwegia 0:2 (koniec) | Kazachstan – Łotwa 0:2 (koniec) | Kanada – Austria 7:6 (po dogrywce)
Polska – Francja pl 2:4 (koniec)
Polska
2:4 (0:2, 2:2, 0:0)
Francja
Wtorek 14.05.2024, 20:20Mistrzostwa Świata • Grupa B

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:43:21)

Konfrontacja dostarczyła sporo emocji – na początku negatywnych, następnie pozytywnych, jednak ostatecznie Polacy muszą pogodzić się z kolejną porażką w mistrzostwach świata. Ostatnia tercja bez bramki i Francja zwyciężyła 4:2.

60

59
    Polska z wycofanym bramkarzem i obserwujemy ostatnie ataki meczu.

58
    Czas dla Polski.

58
    Po interwencji bramkarza Polska zerwała się do kontrataku z wykorzystaniem Pawła Zygmunta. Wrócili na czas do obrony Francuzi.

57
    Jeszcze mają energię Polacy na trybunach, próbują dodać jej hokeistom.

56
    Krążek uciekł atakującym Polakom w ostatnim momencie, a już zanosiło się na jego wpakowanie z bliska do sieci.

55
    Już tylko pięć minut do zakończenia trzeciej tercji. Tym samym Polakom nie pozostało inne rozwiązanie niż postawienie wszystko na jedną kartę.

54
    Francuzi już jakby przekonani, że powstrzymali natarcie reprezentacji Polski.

53
    Ratował Polaków słupek, być może ostatnia nadzieja na wyrównanie.

51
    Sebastian Ylonen poradził sobie z uderzeniem Dominika Pasia.

50
    Trzecia tercja na półmetku i niestety, nie topnieje dwubramkowa zaliczka Francji.

49
    Gospodarze w pełnym składzie.

48
    Przez moment bramkarz reprezentacji Polski musiał radzić sobie bez kija w dłoni. Mógł liczyć na wsparcie kompanów, którzy zablokowali uderzenie.