Polonia W. – Odra O. 1:1 (koniec) | Termalica – GKS T. 6:1 (koniec) | Lechia – Arka 2:1 (koniec)
Bruk-Bet Termalica
6:1 (3:1)
GKS Tychy
Niedziela 19.05.2024, 18:00 • Stadion Bruk-Bet, Nieciecza • Betclic 1 Liga • Runda 33

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje. (19:52:40)
    Koncert w wykonaniu Bruk-Betu

Sytuacja GKS-u utrudnia się, ale baraże wciąż są możliwe. Jednakże, czy Dariusz Banasik będzie w stanie przywrócić swoich piłkarzy do formy z najlepszych spotkań?

Po tym spotkaniu można się zastanawiać, jakim cudem Bruk-Bet wygrał tylko dwa mecze w tym roku i skończy sezon nieznacznie nad strefą spadkową.

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 9:2. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 5:3. Spalone: 1:1. Foule: 10:17.

Łukasz Kuźma oszczędził cierpienia piłkarzom GKS-u i nie doliczył ani minuty.

90

89
    Gol dla Termaliki!
    Gola strzelił Andriy DOMBROVSKIY!

Bliźniaczo podobne trafienie do tego, które zaliczył przed chwilą Jakubik. Kontratak prawą stroną, złamanie do środka i strzał przy dalszym słupku!

88
    Znów lepsi w powietrzu gospodarze przy dośrodkowaniu pod bramkę Loski.

87
    Kolejny kontratak Bruk-Betu, ale tym razem przesadzili z nonszalancją.

84
    Wygląda na to, że zarówno Odra Opole, jak i GKS Tychy nie poradzili sobie z presją i stracili punkty z teoretycznie słabszymi rywalami.

82
    Gola strzelił Wojciech JAKUBIK!

Nie ma już wątpliwości, że jest po meczu! Wielka swoboda Wojciecha Jakubika, który wybrał indywidualny wariant w sytuacji 3 na 2 i pewnym strzałem pokonał Kostrzewskiego!

81
    Zeszła piłka z nogi Połapowi przy próbie zaskoczenia bramkarza z dystansu.

81
    Ciężko powiedzieć czy Adam Radwański uderzał, czy dośrodkowywał, ale posłał piłkę wysoko nad bramką.

80
    Bruk-Bet Termalica dokonuje zmiany:
    Karasek opuszcza boisko a pojawia się na nim Nowakowski.

79
    Nieudany kontratak gospodarzy.

78
    Błachewicz opuszcza boisko a pojawia się na nim Dijaković.

76
    Patryk Mikita minimalnie się pomylił po idealnym dośrodkowaniu Maksymiliana Stangreta!

73
    Wyraźnie spadło tempo spotkania. Niewiele dzieje się na placu gry.

71
    Kacper Karasek trafił w mur.

70
    Andriy Dombrovskyi faulowany 30 metrów od bramki.

70
    Dośrodkowanie Mikity przechwycone przez obrońców.

69
    Rzut rożny dla GKS-u.

68
    Trubeha opuszcza boisko a pojawia się na nim Wróbel.

68
    Uraz natomiast sygnalizuje Andrzej Trubeha i opuszcza plac gry.

67
    Nie wygląda na to, żeby Maciej Kikolski nabawił się urazu. Ciężko też winić go za stracone bramki. Ciekawa zmiana w wykonaniu Dariusza Banasika.

67
    GKS Tychy dokonuje zmiany:
    Kikolski opuszcza boisko a pojawia się na nim Kostrzewski.

65
    Radecki próbował zbiec ze skrzydła do środka, ale powstrzymał go obrońca.

64
    Po raz kolejny duże kłopoty z oddaleniem zagrożenia mieli Tyszanie.

63
    Rzut wolny dla Bruk-Betu na prawym skrzydle.

63
    Zablokowane kolejno strzały Dombrovskiy'ego i Karaska.

60
    Machowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Mystkowski.

60
    Rumin opuszcza boisko a pojawia się na nim Stangret.

60
    Żytek opuszcza boisko a pojawia się na nim Wojtuszek.

60
    Gola z rzutu karnego zdobył BIEDRZYCKI!

Zmylony Maciej Kikolski jest zmuszony po raz czwarty w tym meczu wyciągnąć piłkę z siatki! Sytuacja GKS-u jest nie do pozazdroszczenia.

59
    Piłkę na 11. metrze ustawia Wiktor Biedrzycki.

59
    Rzut karny dla Bruk-Betu!

58
    Dość długo to wszystko trwało, ale Łukasz Kuźma został ostatecznie wezwany do monitora!

56
    Sędzia czeka na informację z wozu VAR, bo niewykluczone, że był w tej sytuacji faul!

55
    Zakotłowało się pod bramką Kikolskiego po wrzucie z autu, ale ostatecznie futbolówka znalazła się w rękawicach golkipera GKS-u.

54
    Opatrywany po tym wejściu jest Andrzej Trubeha.

53
    Żółtą kartką upomniany Tecław (GKS Tychy).

53
    Zaostrzyła się gra w Niecieczy. Jakub Tecław zaatakował rywala jakby wręcz chciał zostać ukarany kartką.

51
    Niesygnalizowane uderzenie prostym podbiciem w wykonaniu Mikity przeleciało pół metra nad poprzeczką.

50
    Dominik Połap potrzebował pomocy medycznej, ale za chwilę wróci do gry.

49
    Żółtą kartką upomniany Karasek (Bruk-Bet Termalica).

49
    Teraz z kolei to Karasek był w roli faulującego i zdaje się, że też obejrzy żółtą kartkę.

48
    Żółtą kartką upomniany Błachewicz (GKS Tychy).

48
    Faul taktyczny Błachewicza na Karasku. To musi być kartka.

47
    Pomylił się pod presją Arkadiusz Kasperkiewicz i wrzutem z autu wznowi GKS.

46
    Biedrzycki trafił Śpiączkę ręką w twarz, co umknęło uwadze arbitra.

46
    Branecki opuszcza boisko a pojawia się na nim Jakubik.

46
    2. połowa rozpoczęta.

Piłkarze wrócili na plac gry.
    Czekamy na jeszcze więcej emocji

4 bramki do przerwy, a można przypuszczać, że to nie koniec. Należy spodziewać się stanowczej reakcji Dariusza Banasika na dotychczasowe wydarzenia.

45
    1. połowa zakończona.

45
    Gola strzelił Adam RADWAŃSKI!

Ależ odpowiedź na trafienie Marcela Błachewicza. Adam Radwański huknął z linii pola karnego i z pomocą rykoszetu pokonał Macieja Kikolskiego!

44
    Dość szczęśliwie Andrzej Trubeha przebił się przez obrońcę i znalazł się w świetnej okazji. Rewelacyjną interwencją popisał się w tej sytuacji Maciej Kikolski!

43
    Nie bez kłopotów goście, wybili piłkę poza linię końcową.

42
    Rzut rożny dla gospodarzy.

41
    Tym razem Machowski postraszył strzałem z 20. metra, ale posłał piłkę nad bramką.

39
    Nie idzie dzisiaj gra Tyszanom, ale udało im się szybko odpowiedzieć na drugiego straconego gola. Tu jeszcze wiele może się wydarzyć.
    38. Szybka bramka kontaktowa

38
    Gol dla GKS-u!
    Gola strzelił Marcel BŁACHEWICZ!

Przepiękne uderzenie Marcela Błachewicza zza pola karnego! Tomasz Loska nawet nie drgnął.

36
    Gola strzelił Artem PUTIVTSEV!

Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego, na bliższy słupek dośrodkował Adam Radwański. Tam przedłużył to zagranie jeden z gospodarzy, a akcję strzałem głową wykończył Artem Putivtsev!

35
    Korner dla Bruk-Betu.

34
    Mnożą się błędy Tyszan. Jakub Bieroński musiał wybijać piłkę na aut po tym, jak bliscy przechwytu przy polu karnym byli gospodarze.

32
    Zablokowany strzał Radwańskiego z 18 metrów.

31
    Dużo działo się w polu karnym Bruk-Betu, bardzo chaotycznie bronili się gospodarze.

30
    Faulowany w bocznej strefie Bartosz Śpiączka.

27
    Teraz z kolei pomylił się bramkarz gospodarzy, ale skutecznie asekurował go Adam Radwański.

26
    Udane piąstkowanie Loski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

25
    Trubeha znalazł się w podobnej sytuacji, jak przy zdobytej bramce, ale tym razem trafił w środek bramki.

25
    Fatalny błąd popełnił Dominik Połap nie trafiając w piłkę, ale na jego szczęście Kacper Karasek wybrał zły wariant zakończenia tej akcji!

24
    Indywidualna akcja Radeckiego zakończona dośrodkowaniem, które padło łupem obrońców.

21
    Faul taktyczny Radeckiego, oszczędził go tym razem arbiter i nie pokazał kartki.

20
    Zagrożenie oddalone.

20
    Piłkę poza boisko wybił obrońca, a zatem czekamy na poprawkę z rzutu rożnego.

19
    Pora na stały fragment w wykonaniu gości, którzy wywalczyli rzut wolny w bocznej strefie.

18
    Nic nie wyniknęło z tego stałego fragmentu gry, ale gospodarze utrzymali posiadanie piłki.

17
    Rzut rożny dla Bruk-Betu.

16
    Przeciągnięte dośrodkowanie z rzutu wolnego.

15
    Radwański faulowany przez Błachewicza przy linii bocznej.

14
    Pospieszył się z długim zagraniem Błachewicz i oddał piłkę drużynie przeciwnej.

12
    Dość zaskakujący przebieg tych kilkunastu minut. Zespół, który nie walczy już o nic zdaje się być zdecydowanie bardziej zdeterminowany. Tyszanie muszą wziąć się do roboty, bo baraże zaczynają się oddalać.
    10. Szybkie otwarcie wyniku w Niecieczy

10
    Gola strzelił Andrzej TRUBEHA!

Świetny początek Bruk-Betu! Andrzej Trubeha znalazł sobie miejsce na 20. metrze i huknął po ziemi przy słupku! Maciej Kikolski trącił futbolówkę, ale nie wystarczyło to do zapobiegnięcia tragedii.

8
    Wszyscy Tyszanie od dłuższego czasu zamknięci na swojej połowie. Po świetnej akcji z pierwszej minuty kompletnie przestali istnieć w ofensywie.

7
    Bezpośrednie uderzenie samego poszkodowanego przeleciało dobre kilka metrów nad poprzeczką.

6
    Kacper Karasek faulowany przy narożniku pola karnego.

5
    Dobra piłka posłana w pole karne do Braneckiego, ale napastnik Bruk-Betu nie opanował piłki.

4
    Podobnie posiadanie piłki oddał Wiktor Biedrzycki za mocnym zagraniem do Wolskiego.

3
    Długa piłka do Rumina mija linię boczną.

2
    Poważne ostrzeżenie dla gospodarzy, zobaczymy jaka będzie ich reakcja.

1
    Już w pierwszej minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Bartosz Śpiączka! Problem w tym, że był na spalonym, a w dodatku nie pokonał Tomasza Loski.

1
    Mecz rozpoczęty.

Mecz rozpocznie GKS Tychy.

Proporczyki wymienione, strony wylosowane – pora zaczynać!

Gospodarze zagrają na pomarańczowo, goście na zielono-czarno-czerwono.

Piłkarze zameldowali się na murawie.
    Oto pełna obsada sędziowska
    Bilans bezpośrednich meczów prezentuje się następująco

Termalica gra wręcz fatalnie w tym roku, bo dopiero pod koniec kwietnia odniosła pierwsze ligowe zwycięstwo.

GKS przegrał ostatnie dwa mecze, ale były to starcia z najlepszymi drużynami w 2024 roku – Lechią Gdańsk i GKS-em Katowice.

W Tychach lepsi okazali się zawodnicy GKS-u, mimo tego, że przegrywali 0:2. Po rewelacyjnej drugiej połowie i dwóch trafieniach w doliczonym czasie gry, wygrali ostatecznie 3:2.

GKS Tychy jest natomiast jednym z winnych całego zamieszania wokół baraży. Podopieczni Dariusza Banasika są obecnie na 7. miejscu, ale w przypadku zdobycia choćby 1 punktu, znajdą się w strefie barażowej.

Bruk Bet Termalica jest już pewny utrzymania w Fortuna 1. Lidze więc do końca sezonu gra już właściwie "o nic".
    Wyjściowa XI GKS-u Tychy
    Wyjściowa XI Bruk Betu Termalici

Cześć! Mecz startuje o 18:00.

Norbert Czajkowski

Gole: 10. Trubeha, 36. Putivtsev, 45. Radwański, 60. Biedrzycki (kar.), 82. Jakubik, 89. Dombrovskiy – 38. Błachewicz

Kartki:   49. Karasek (BRK) – 48. Błachewicz (GKT), 53. Tecław (GKT)

Bruk-Bet Termalica: Loska – Biedrzycki, Kasperkiewicz, Putivtsev – Wolski, Ambrosiewicz, Dombrovskiy, Trubeha (68. Wróbel) – Radwański, Karasek – Branecki (46. Jakubik)
    Zmiany: Topór – Jovanović, Wróbel, Wacławek, Hilbrycht, Spendlhofer, Jakubik, Nowakowski, Jędrasik

Trener: Marcin Brosz

GKS Tychy: Kikolski (68. Kostrzewski) – Błachewicz (78. Dijaković), Tecław, Bieroński, Połap – Mikita, Żytek (60. Wojtuszek), Radecki – Machowski (60. Mystkowski), Śpiączka, Rumin (60. Stangret)
    Zmiany: Kostrzewski – Dijaković, Kurtaran, Szpakowski, Mystkowski, Skibicki, Stangret, Wojtuszek, Krzak

Trener: Dariusz Banasik

Sędziowie: Łukasz Kuźma