Chojniczanka – Olimpia E. 3:1 (koniec) | Polonia B. – Lech II P. 3:0 (koniec) | Sandecja – Kotwica 3:1 (koniec)
Hutnik – Olimpia G. 1:2 (koniec) | KKS – Skra 4:1 (koniec) | Stomil – Radunia 2:3 (koniec)
Stal S. W. – Zagłębie II 2:1 (koniec) | ŁKS II – GKS J. 0:3 (koniec) | Wisła Pu. – Pogoń Sdl. 0:3 (koniec)
KKS 1925 Kalisz
4:1 (2:0)
Skra Częstochowa
Sobota 25.05.2024, 14:00 • Stadion Miejski, Kalisz • Betclic 2. Liga • Runda 34

Cześć! Mecz startuje o 14:00 i będziemy informować o zmianach wyniku.
    W ostatnim meczu w tym sezonie KKS Kalisz będzie podejmować u siebie Skrę Częstochowa. Czekamy na Państwa z pełną relacją z tego widowiska!
    Pierwszy skład KKS 1925 Kalisz!

Wyjściowe składy:

KKS 1925 Kalisz: Krakowiak – Smoliński, Kieliba, Gawlik (C) – Białczyk, Cierpka, Wysokiński, Koczy – Bednarski, Sobol, Gordillo.

Zmiany: Furtak – J. Staszak, Kalenik, W. Staszak, Putno, Szewczyk, Maroszek, Dębiński, Żebrowski.

Trener: Marcin Woźniak.

Skra Częstochowa: Rajczykowski – O. Kucharczyk, P. Kucharczyk, Wypart – Kubik, Łabojko, Ławrynowicz, Maćkowiak – Sajdak (C), Mas, Ciućka.

Zmiany: Hajda – Gzieło, Bartosiak, Grzelka, Winciersz, Niedbała, Kaczmarek.

Trener: Konrad Gerega.

Główny: Piotr Rzucidło (Warszawa).
    Asystenci: Michał Pierściński – Aleksandra Ulanowska.
    Techniczny: Paweł Wrzeszczyński.

Piłkarze już na placu gry. Za moment przywitanie zawodników, sędziów, kapitanów oraz losowanie z ich udziałem. To będzie także czas na powitanie sztabów szkoleniowych na czele z trenerami.

1
    Mecz rozpoczęty przez gości, czyli zespół Skry Częstochowa.

2
    Pierwsza długa piłka grana na pole karne KKS i tam pewnie chwyta ją w rękawice golkiper Maciej Krakowiak.

3
    Od początku tego meczu głośny doping fanów KKS-u 1925 Kalisz, którzy liczą, że ich drużyna wywalczy awans o poziom wyżej.

4
    Próbują od defensywy rozgrywania piłki gospodarze, ale na razie udanie próbują ich zamiary powstrzymywać przyjezdni.

5
    W strojach biało-granatowych grają dziś gospodarze, czyli ekipa KKS-u 1925 Kalisz, a ich rywale z Częstochowy występują w błękitno-białych trykotach z białymi dodatkami.

6
    Grają ze spokojem piłką na swojej połowie kaliszanie, którzy poszukują sposobu na znalezienie dziury w ustawieniu Skry.

7
    Starcie dwóch graczy w środku pola i zderzenie głową zupełnie przypadkowe kończy się chwilową przerwą w grze.

8
    Uderzenie na bramkę KKS jednego z rywali, ale dobrze odbija ten strzał golkiper z Kalisza Maciej Krakowiak.

9
    Olivier Wypart oddaje strzał głową w polu karnym rywali, ale blokowana ta próba i od rzutu rożnego gra częstochowska Skra.

10
    Nieudanie rozegrany ten korner przez częstochowian. Bardzo niecelna próba zakończenia akcji przez jednego z zawodników.

11
    Ofensywny wypad zalicza Hiszpan Néstor Gordillo, ale jego próba akcji ofensywnej kończy się przerwaniem przez obrońcę Skry.

12
    Kolejny stały fragment, a konkretnie róg wywalczony przez "Skrzaków".

13
    Gol dla KKS-u!
    Gola strzelił NÉSTOR GORDILLO!

Kapitalnie zabrał się z piłką na połowie przeciwnika Hiszpan NÉSTOR GORDILLO, którzy po przebiegnięciu sporej odległości z futbolówką zdecydował się na uderzenie z 16. metrów i skutecznie wykończona akcja przez piłkarza KKS 1925 Kalisz. Łatwo odpuścili rywala w obronie zawodnicy Skry Częstochowa i w efekcie gospodarze prowadzą w tym meczu 1:0!

15
    Dobrze przerywają akcję częstochowianie swojemu przeciwnikowi i piłkę ostatecznie chwyta bramkarz Skry.

16
    Powolnie rozgrywają akcję od własnej połowy kaliszanie w poszukiwaniu kolejnej sprawnej okazji do zdobycia gola.

18
    Z daleka oddaje strzał Adrian Cierpka, ale dobrze między słupkami golkiper Skry Częstochowa Jakub Rajczykowski.

20
    Jan Ciućka z pola karnego KKS-u oddaje strzał, ale piłka po nodze kolegi z zespołu opuszcza boisko i wznawia grę od linii 5. metra Krakowiak.

21
    Gordillo w dogodnej okazji podaje piłką nad obrońcami Skry do Sobola, ale napastnik KKS-u 1925 Kalisz przestrzelił po nieczystej próbie.

22
    Półmetek pierwszej połowy gry i mamy przerwę na uzupełnienie płynów, a to dlatego, że opatrywana jest ręka bramkarza Skry Częstochowa.

23
    Wracamy do udziału w tym meczu i Rajczykowski będzie wznawiał od linii 5. metra.

24
    Chciał zaskoczyć strzałem z dystansu Ciućka swoich rywali, ale czujny między słupkami Krakowiak.

25
    Teraz faulowany Hubert Sobol na połowie przeciwnika i z odległości około 35. metrów od bramki gości rozegrany zostanie rzut wolny.

27
    Zupełnie przypadkowe zagranie futbolówkie ręką przez jednego z kaliszan w tej akcji i mamy rzut wolny dla Skry.

28
    Akcję konstruowaną przez przyjezdnych przerywają wybiciem piłki obrońcy z Kalisza. Wciąż jednak przy piłce Skra.

29
    W ofensywie na prawym skrzydle faulu dopuścił się Michał Bednarski, który nieprzepisowo zatrzymywał Mateusza Maćkowiaka.

30
    Twarda rywalizacja gracza KKS-u i Skry na lewej stronie boiska i ostatecznie sędzia z Warszawy Piotr Rzucidło uznał, że zawinił piłkarz ekipy gospodarzy.

31
    Nie udało się wykończyć skutecznie tej akcji Skrze Częstochowa i gra od bramki Krakowiak.
    32. Napastnik KKS-u 1925 Kalisz Hubert Sobol walczy o coś więcej aniżeli awans do Fortuna 1. Ligi. Jego celem jest też korona klasyfikacji strzelców eWinner 2. Ligi w sezonie 2023/2024!

33
    Nieudana piłka zagrana przez kapitana Skry Przemysława Sajdaka i zamiast rzutu rożnego jest wrzut z autu dla gości.

34
    Zupełnie nie wyszło to uderzenie piłkarzowi Skry Częstochowa i ustawia piłkę do wznowienia gry na linii 5. metra Maciej Krakowiak.

36
    Sobol nie trafił w piłkę po centrze piłki po ziemi z prawej strony boiska. Po chwili uderzał jeszcze Wysokiński, ale jego próba zablokowana przez Kubika.

37
    Gola strzelił MICHAŁ BEDNARSKI!

Długa akcja KKS-u 1925 Kalisz, ale w końcu wykończona celnym uderzeniem. Wrzucona piłka z lewego skrzydła na pole karne gości, gdzie futbolówkę zgrał Hiszpan Néstor Gordillo, a czujny tam MICHAŁ BEDNARSKI oddał strzał, który został zablokowany przez bramkarza Skry Częstochowa, ale w dobitce golkiper przyjezdnych był już bezradny. Pewnie prowadzenie 2:0 ekipy KKS 1925 Kalisz!
    38. Oto jak wyglądają pary pozostałych spotkań w ramach 34. kolejki piłkarskiej eWinner 2. Ligi sezonu 2023/2024!

40
    Wysokiński z Bednarskim w ataku próbowali przechytrzyć rywali, ale nie udało się to tym razem i czujna była defensywa Skry.

41
    W środkowej strefie boiska rosły napastnik "Skrzaków" Maciej Mas dopuścił się przewinienia.

42
    Adrian Cierpka jeszcze dochodzi do pełni sił po starciu z Maciejem Masem. Wymagana była interwencja medyków, co sprawia, że mamy przerwę w grze.

43
    Teraz dla odmiany cierpi na murawie kapitan KKS-u 1925 Kalisz Mateusz Gawlik po starciu z jednym z rywali.

44
    Dośrodkowanie piłki przez Kubika w pole karne kaliszan, gdzie nie dali rady wykończyć tego ataku częstochowianie. Mamy też starcie dwóch piłkarzy w "11" gospodarzy, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

45
    Sędzia z Warszawy Piotr Rzucidło dolicza 3 minuty do pierwszej połowy tego pojedynku w Kaliszu.

45+1
    Kolejna przerwa w grze spowodowana jakimś urazem zawodnika Skry. My czekamy na wznowienie i rozegranie rzutu rożnego przez częstochowski zespół.

45+2
    Cierpi wciąż na murawie zawodnik Skry i dalej czekamy na wznowienie meczu. Widoczna na jego nodze poważna rana, a więc najprawdopodobniej będzie wymagana zmiana.

45+3
    Gramy dalej i po kornerze Skry bez większego zagrożenia. Chwycił futbolówkę Krakowiak.

45+3
    Skra Częstochowa dokonuje zmiany:
    Mateusz Maćkowiak opuszcza boisko a pojawia się na nim Mateusz Winciersz.

45+4
    Kolejna sytuacja tworzona przez Skrę Częstochowa i przerwana przez defensorów z Kalisza.

45+5
    Po rozegraniu kolejnego kornera przez Skrę faulowany Krakowiak przez Ławrynowicza. Rzut wolny dla KKS-u.

45+6
    1. połowa zakończona.
    45+6. Jak na razie układ wyników i tabela eWinner 2. Ligi sezonu 2023/2024 po pierwszych połowach meczów 34. kolejki wskazują, że Skra Częstochowa spada o klasę niżej, a KKS pewnie kroczy po udział w barażach!

46
    2. połowa rozpoczęta przez KKS 1925 Kalisz.

46
    KKS 1925 Kalisz dokonuje zmiany:
    Néstor Gordillo opuszcza boisko a pojawia się na nim Jakub Staszak.

47
    Jak na razie więcej przy piłce i w grze ekipa Skry Częstochowa, która póbuje od swojej defensywy konstruować akcję.

48
    Michał Bednarski zbyt agresywnie w ataku na prawej flance i mamy faul oraz rzut wolny dla Skry.

50
    Kapitan ekipy KKS 1925 Kalisz Mateusz Gawlik ostro potraktował Przemysława Sajdaka i w starciu kapitanów mamy żółtą kartkę dla Gawlika i groźny rzut wolny dla gości.

51
    Strzał głową Macieja Masa na bramkę gospodarzy, a piłka po ciele rywala opuszcza boisko. Róg dla Skry.

52
    Nic z tego kornera nie wyniknęło na korzyść Skry i mamy wznowienie gry od bramki przez Krakowiaka.

54
    Górna piłka grana na pole karne KKS-u przez ekipę Skry Częstochowa, ale znów pewnie w swojej interwencji bramkarz Maciej Krakowiak.

55
    W duecie Gawlik i Kieliba skutecznie powstrzymują w defensywie zamiary Masa.

57
    Blokowane na wślizgu uderzenie jednego ze "Skrzaków" z około 18. metrów. Przejęli posiadanie piłki kaliszanie.

58
    Pokombinował przy linii końcowej boiska kapitan Skry Częstochowa Przemysław Sajdak z piłką pod nogami i ostatecznie udało się temu piłkarzowi wywalczyć korner.

59
    W akcji na kontrze po tym kornerze dla Skry ekipa gospodarzy, ale faulowany Bednarski na swojej połowie boiska.

60
    Godzina gry w Kaliszu za nami i wciąż pewnie wynikiem 2:0 prowadzi ekipa KKS-u.

61
    Z dalszej odległości uderza Mateusz Wysokiński na bramkę Skry Częstochowa, ale dobrze miedzy słupkami Jakub Rajczykowski.

62
    Wiktor Smoliński przerywa akcję gości i wybija piłkę, co sprawia, że Skra wykona rzut rożny.

64
    Gol dla Skry!
    Gola strzelił PRZEMYSŁAW SAJDAK!

Udana górna piłka posłana na prawą stronę pola karnego w kierunku ustawionego tam kapitana Skry Częstochowa PRZEMYSŁAWA SAJDAKA i ten po przyjęciu futbolówki bez większego zastanowienia z ostrego kąta umieszcza ją w siatce obok bezradnego tym razem Macieja Krakowiaka. Jest kontaktowe trafienie gości z Częstochowy!

68
    Igor Ławrynowicz opuszcza boisko a pojawia się na nim Jakub Niedbała.

66
    Hubert Sobol nadepnięty w polu karnym Skry Częstochowa przez Mateusz Winciersza i napastnik KKS-u 1925 Kalisz wywalczył "11" dla gospodarzy. Szybka okazja na odpowiedź drużyny z Kalisza!

68
    Gola strzelił HUBERT SOBOL!

21. trafienie na koncie napastnika KKS-u 1925 Kalisz HUBERTA SOBOLA w sezonie 2023/2024 rozgrywek piłkarskich eWinner 2. Ligi. Pewnie w prawy dolny róg bramki tuż przy słupku pokierował ten strzał zawodnik ekipy gospodarzy i sam poszkodowany w akcji sprzed chwili podwyższa prowadzenie kaliszan na 3:1!

70
    Michał Bednarski opuszcza boisko a pojawia się na nim Bartłomiej Putno.

70
    Kamil Koczy opuszcza boisko a pojawia się na nim Filip Szewczyk.

72
    W słupek uderza Hubert Sobol w akcji ofensywnej KKS-u!
    73. Tak prezentowała się tabela piłkarskiej eWinner 2. Ligi sezonu 2023/2024 po 33. kolejkach. Czy ostatnie minuty gry w poszczególnych miejscowościach zmienią znacząco jej układ?!

74
    Adrian Cierpka zgłasza skurcze, Jan Ciućka cierpi na murawie po starciu z rywalem i mamy wymuszoną przerwę w grze.

75
    Kwadrans do końca regulaminowego czasu gry, a KKS 1925 Kalisz prowadzi ze Skrą Częstochowa wynikiem 3:1.

76
    Nieudana akcja ofensywna częstochowian i od bramki grać będzie teraz Krakowiak.

77
    Sporo w grze obu drużyn choasu w ostatnich minutach, ale to zapewne wynika z tego, że gospodarze chcą już kontrolować sytuację, a ekipa spod Jasnej Góry ma w głowach widmo spadku.

78
    Tobiasz Kubik opuszcza boisko a pojawia się na nim Fabian Grzelka.

78
    Oliwier Kucharczyk opuszcza boisko a pojawia się na nim Kacper Gzieło.

78
    Mikołaj Łabojko opuszcza boisko a pojawia się na nim Mateusz Kaczmarek.

80
    Z żółtym kartonikiem na koncie Jan Ciućka, który faulował Adriana Cierpkę w środkowej strefie boiska.

81
    Długa piłka grana pod bramkę Skry Częstochowa, ale bez powodzenia w ofensywie kaliszanie.

83
    Adrian Cierpka opuszcza boisko a pojawia się na nim Oskar Kalenik.

84
    Groźnie zrobiło się pod bramką Skry, ale piłka o centymetry mija słupek!

85
    Kacper Gzieło ostro na wślizgu przy linii bocznej zatrzymał Jakuba Staszaka i zawodnik Skry ukarany za to przewinienie żółtym kartonikiem.

86
    Z pierwszej piłki bez przyjęcia uderza w ofensywie Hubert Sobol, ale blokowana ta próba przez defensywę spod Jasnej Góry.

88
    Pozycja spalona jednego z piłkarzy KKS-u 1925 Kalisz.

89
    Hubert Sobol opuszcza boisko a pojawia się na nim Wojciech Maroszek.

90
    Maciej Krakowiak chwyta piłkę pewnie po strzale jednego ze "Skrzaków".

90
    Piotr Rzucidło z Warszawy, który jest dziś w Kaliszu głównym rozjemcą meczu dolicza do regulaminowego czasu gry 4 minuty.

90+1
    Gola strzelił WOJCIECH MAROSZEK!

Kapitalnie zagrana piłka do Bartłomieja Putno na lewe skrzydło i dostrzegł on po chwili wychodzącego na czystą pozycję WOJCIECHA MAROSZKA. Ostatecznie piłka grana obok bramkarza Skry Częstochowa Jakuba Rajczykowskiego trafia do ustawionego dobrze kilka metrów od bramki kaliszan Maroszka i wprowadzony całkiem niedawno na plac gry zawodnik podwyższa rezultat na 4:1!

90+3
    Delikatna przepychanka między piłkarzami po brzydkim faulu Oliviera Wyparta i gracz z Częstochowy "zarobił" jeszcze żółty kartonik.

90+4
    Wymieniają ze spokojem podania na połowie boiska kaliszanie, którzy za moment będą tutaj fetować udział w barażach, a Skra popadnie w rozpacz po spadku do III ligi.

90+5

Pomeczowe statystyki:

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały celne: 12:11.
    Strzały niecelne: 9:4.
    Gospodarze, czyli KKS 1925 Kalisz pewnie zwyciężają na swoim boisku ze Skrą Częstochowa rezultatem 4:1 i meldują się w barażach o awans do Fortuna 1. Ligi, a ekipa spod Jasnej Góry żegna się z eWinner 2. Ligą na sezon 2024/2025!

To już wszystko jeśli chodzi o piłkarskie emocje na dziś. Dziękuję Państwu bardzo serdecznie z całego serca za razem spędzony czas. Tym samym zachęcam do śledzenia pozostałych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Życzę udanego sobotniego popołudnia i dobrego weekendu. Do następnego! (16:07:45)