31 20 16
Polska
3
33 25 25
Piątek 14.06.2024, 11:00 • Hong Kong Coliseum, Hongkong (Chiny) • Liga Narodów kobiet

To już wszystko jeśli chodzi o siatkarskie emocje związane z grą Polek na dziś. Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas w to piątkowe południe i wspólne przeżywanie wrażeń. Zachęcam jednocześnie z całego serca do śledzenia pozostałych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Życzę udanego popołudnia i dobrego weekendu. Do następnego! (12:39:05)
    Wracają siatkarki reprezentacji Polski na zwycięskie tory i pokonują bez utraty seta wynikiem 3:0 w koreańskim Hongkongu kadrę Dominikany. Świetna gra biało-czerwonych, które grały z seta na set coraz lepszą siatkówkę, a to daje im czołowe miejsce w VNL!

Koniec meczu

16:25
    Po bloku przeciwniczek w aut huknęła piłkę z prawego skrzydła Malwina Smarzek i zakończyła ten mecz rezerwowa atakująca żeńskiej kadry Polski. 25:16 w partii trzeciej i 3:0 w całym spotkaniu zwyciężają biało-czerwone!

16:24
    Błąd ustawienia po stronie Dominikany i mamy piłki meczowe dla Polek!

16:23
    Rozbija dłonie w bloku rywalek Martyna Łukasik na lewej stronie.

16:22
    Dominikańska rozgrywająca Niverka Marte źle skierowała piłkę w tej sytuacji, ale zmyliła przeciwniczki w defensywie i z drugiej piłki zapunktowała.

15:22
    Katarzyna Wenerska rozgrywa piłkę za plecy na prawą flankę, gdzie skutecznie radzi sobie Malwina Smarzek.

15:21
    Olivia Różański serwuje przed momentem w siatkę.

14:21
    Do prostej z lewej flanki zmienia kierunek w ataku Malwina Smarzek.

14:20
    Celnie z lewego skrzydła radzi sobie w ataku Alondra Tapia.

13:20
    Dokłada asa serwisowego rezerwowa polska rozgrywająca Katarzyna Wenerska!

13:19
    Kolejna udana akcja w wykonaniu biało-czerwonych.

13:18
    Znów w ofensywie Yonkaira Peña doskonale obija podwójny polski blok w odległy aut.

12:18
    Agnieszka Korneluk świetnie ze środka siatki trafia o dłonie rywalek w boisko.

12:17
    Udanie w ataku tym razem radzi sobie dominikańska przyjmująca Yonkaira Peña.

11:17
    W środek pola rywalek kiwa piłkę Stysiak na skrzydle.

11:16
    Na wszelki wypadek pierwszy czas w secie trzecim wykorzystuje włoski trener siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet Stefano Lavarini.

11:16
    Topnieje niebezpiecznie przewaga biało-czerwonych. Tym razem kiwa piłkę Magdalena Stysiak, ale zanim ta trafiła w blok, to najpierw otarła o antenkę.

10:16
    Lisvel Eve-Castillo wygrywa rywalizację na siatce o piłkę z Agnieszką Korneluk.

9:16
    Zablokowana na prawej flance Magdalena Stysiak w swojej próbie z trudnej pozycji.

8:16
    Lewe skrzydło i kończy tam pewnie akcję uderzeniem Martyna Łukasik.

8:15
    Na kontrze w ofensywie Dominikanki, a konkretnie ze środka siatki uderza celnie Lisvel Eve-Castillo.

7:15
    Atak pajpem na środku siatki Olivii Różański i blokowana Polka na potrójnym bloku.

6:15
    Udanie ze środka siatki punktuje w ataku ponownie Kamila Witkowska.

6:14
    Wysoko o polski blok w aut huknęła na lewej flance Madeline Guillén.

5:14
    Całkowicie czysta siatka i kiwa piłkę z drugiego zagrania Joanna Wołosz.

5:13
    Piłka grana przez Wołosz za plecy do Witkowskiej, a polska środkowa pewnie atakuje w punkt.

5:12
    Udana kiwka na środku siatki Dominikanki Geraldine González.

4:12
    Kapitalnie serwuje i punktuje Magdalena Stysiak w polu zagrywki!

4:11
    Autowa zagrywka na koncie Ariany Rodriguez.

4:10
    Punktowa akcja Dominikany.

3:10
    Geraldine González pewnie w ataku ze środka siatki.

2:10
    Także nieudanie zagrywają Dominikanki.

2:9
    Martyna Łukasik z autowym serwisem.

1:9
    Brazylijski szkoleniowiec Marcos Kwiek prosi o drugi czas na żądanie w secie trzecim tego pojedynku dla ekipy z Dominikany.

1:9
    Fatalnie w aut na prawej flance Alondra Tapia w swoim ataku.

1:8
    Po prostej próbuje atakować Yonkaira Peña, ale zatrzymuje jej zamiary Magdalena Stysiak blokiem.

1:7
    Doskonała gra biało-czerwonych i na lewej flance zapunktowała uderzeniem w sam róg boiska Magdalena Stysiak.

1:6
    Teraz już udanie dominikańska atakująca. Młoda zawodniczka Tapia obija skutecznie blok Polek w boisko.

0:6
    Fatalnie zrywa po skosie atak w aut na lewym skrzydle Dominikanka Madeline Guillén.

0:5
    Trener żeńskiej reprezentacji siatkarskiej Dominikany Marcos Kwiek prosi o pierwszy timeout w secie trzecim tego meczu.

0:5
    Doskonale w grze blokiem radzi sobie Agnieszka Korneluk przy ataku Alondry Tapia.

0:4
    Atakuje teraz Dominikanka Yonkaira Peña i trafia piłką w siatkę.

0:3
    Dorzuca asa serwisowego polska kapitan Joanna Wołosz!

0:2
    Bardzo ciasny skos i idealnie w linię boczną boiska trafia Magdalena Stysiak.

0:1
    Dominikańska rozgrywająca Niverka Marte psuje zagrywkę.

0:0
    Początek 3. seta.
    W takim stylu dobiegł końca set drugi, który był już znacznie lepszy i pewniejszy w wykonaniu polskich zawodniczek, które już nie popełniają tylu błędów własnych i grają lepiej w obronie oraz ataku!

20:25
    Kończy tę akcję Malwina Smarzek na prawym skrzydle obijając pewnie na aut dominikański blok. 25:20, czyli już znacznie bardziej przekonywująco triumfują biało-czerwone i prowadzą w całym starciu już 2:0!

20:24
    Teraz już Olivia Różanski na prawej stronie siatki siłowo w aut obija na powrotnej piłce blok przeciwniczek. Piłka setowa dla kadry Polski!

20:23
    Blokowana podwójnie przez Dominikanki Olivia Różański.

19:23
    Włoski trener żeńskiej kadry polskich siatkarek Stefano Lavarini prosi o pierwszy timeout w secie drugim tego pojedynku.

19:23
    Po nieudanej obronie zagrywki rywalek w wykonaniu polskiej libero Aleksandry Szczygłowskiej na siatce punktuje łatwym przebiciem piłki w boisko Yonkaira Peña.

18:23
    Rezerwowa środkowa z Dominikany Geraldine González kończy akcję swojej drużyny.

17:23
    Błąd podwójnego odbicia piłki w szeregach Dominikany.

17:22
    Po raz drugi o czas w secie drugim tego pojedynku prosi Brazylijczyk Marcos Kwiek – szkoleniowiec kobiecej kadry Dominikany w siatkówce.

17:22
    Dobra akcja w wykonaniu biało-czerwonych.

17:21
    Szczęśliwie po palcach rywalek w aut kiwa piłkę na lewym skrzydle Brayelin Martínez.

16:21
    Środkiem z szóstej strefy w ataku radzi sobie Martyna Łukasik w akcji biało-czerwonych.

16:20
    Tym razem po przerwie w siatkę zagrywkę skierowała Łukasik.

15:20
    Brazylijski trener żeńskiej siatkarskiej reprezentacji Dominikany Marcos Kwiek wykorzystuje pierwszy czas na żądanie w drugim secie spotkania.

15:20
    Mocno po bloku Dominikanek w aut uderza Olivia Różański. w ataku na lewym skrzydle.

15:19
    Martyna Łukasik dorzuca asa serwisowego!

15:18
    Na pojedynczym bloku rywalki kiwa piłkę w wolną strefę po prostej polska atakująca Magdalena Stysiak.

15:17
    Teraz natomiast podwójnym blokiem na prawej flance zatrzymywana Stysiak.

14:17
    Doskonale Magdalena Stysiak zamyka kierunek po prostej rywalce i blokowana jest Yonkaira Peña.

14:16
    Lewe skrzydło i w całkowicie wolną strefę parkietu wstrzeliła się Łukasik.

14:15
    Po palcach w bloku Martyny Łukasik atakuje piłkę w aut Madeline Guillén.

13:15
    Dobra akcja ofensywna biało-czerwonych.

13:14
    W siatkę serwuje Olivia Różański.

12:14
    Skutecznie w akcji środkiem gra atakiem Magdalena Jurczyk.

12:13
    Po prostej nie mieści ataku w boisku na lewym skrzydle Olivia Różański.

11:13
    Bardzo dobrze przez środek pajpem punktuje Tapia mocnym uderzeniem.

10:13
    Oburącz palcami przebija piłkę w wolne pole Magdalena Stysiak. Fatalny błąd komunikacji w zespole z Dominikany.

10:12
    Dotykają siatki rywalki Polek przy celnym ataku z drugiej linii przez środek Martyny Łukasik.

10:11
    Nieudanie kieruje zagrywkę środkowa z Polski Agnieszka Korneluk.

9:11
    Kolejny błąd serwisowy. Tym razem marnuje zagrywkę Tapia.

9:10
    Udanie wykańczają akcję Dominikanki.

8:10
    Błąd po stronie Dominikany. Mamy podwójne odbicie w tym zespole.

8:9
    Punktują w końcu także zawodniczki z Dominikany.

7:9
    Skutecznie i zarazem dynamicznie w ataku na lewym skrzydle obija w aut dłonie w bloku rywalek Martyna Łukasik.

7:8
    Długa wymiana zakończona atakiem w antenkę jednej z siatkarek z Dominikany.

7:7
    Zaczęły także psuć serwis siatkarki z Dominikany. Tym razem myli się Madeline Guillén.

7:6
    Lewa flanka i młoda dominikańska atakująca Alondra Tapia skutecznie atakuje po przekątnej.

6:6
    Ze środka obija blok rywalki w aut Magdalena Jurczyk.

6:5
    Środkiem akcja Dominikany i punktuje pewnie Jineiry Martínez.

5:5
    Udanie w bloku biało-czerwone, a zatrzymana Yonkaira Peña przez Joannę Wołosz.

5:4
    A teraz z kolei niecelnie szybuje zagrywka środkowej z Dominikany Cándida Arias.

5:3
    Autowy atak Magdaleny Stysiak.

4:3
    Kapitalna dynamiczna akcja biało-czerwonych i po idealnym rozegraniu Wołosz świetnie wbija się w parkiet Jurczyk.

4:2
    Lewe skrzydło i między podwójnym blokiem Polek a antenką skutecznie uderza Yonkaira Peña.

3:2
    Serwis niecelny na koncie jednej z reprezentantek Dominikany.

3:1
    Autowe uderzenie Olivii Różański w tej wymianie piłki.

2:1
    Dobrze w ataku radzi sobie Yonkaira Peña.

1:1
    Magdalena Stysiak udanie na lewej flance atakiem do linii bocznej boiska trafia celnie.

1:0
    Z drugiej linii pajpem przez środek grają akcję Dominikanki i punktuje skutecznie Madeline Guillén.

0:0
    2. set rozpoczęty.
    Zdecydowanie gorzej w polu zagrywki radziły sobie Polki w pierwszej partii popełniając znacznie więcej błędów od Dominikany. Ponadto przewaga rywalek biało-czerwonych w obronie i ataku, ale lepiej blokiem grały polski zawodniczki!

31:33
    Świetnie polska kapitan Joanna Wołosz w duecie z Magdaleną Jurczyk blokują uderzenie Yonkaira Peña na lewej stronie siatki. 33:31 wygrywa wymagającego pierwszego seta polska drużyna i prowadzi w całym meczu 1:0!

31:32
    Piłka setowa dla reprezentantek Polski po bardzo dobrym uderzeniu po przekątnej z lewego skrzydła Różański!

31:31
    W aut Tapia obija na prawej flance blok polskiego zespołu.

30:31
    Jeszcze raz Magdalena Stysiak z prawej strony siatki punktuje uderzając nie do obrony dla Dominikanek. Setbol dla biało-czerwonych!

30:30
    Udanie na prawym skrzydle trafia swoim atakiem Magdalena Stysiak.

30:29
    W aut skierowany serwis Agnieszki Korneluk.

29:29
    Po bloku w aut kieruje atak nie do obrony na lewej stronie siatki Olivia Różański. Walczą Polki.

29:28
    Drugi czas na żądanie bierze w secie pierwszym tego spotkania włoski trener polskiej kadry siatkarek Stefano Lavarini.

29:28
    Długa i zacięta akcja, którą po prostej w ataku z drugiej linii na prawym skrzydle kończy swoim uderzeniem Tapia. Ponownie setbol dla Dominikany!

28:28
    W aut przeciągnęła zagrywkę Martyna Czyrniańska.

27:28
    Jeszcze jedna piłka setowa dla Polski!

27:27
    Yonkaira Peña trafia siłowo atakiem po prostej. Trwa zacięta walka punkt za punkt w tym starciu.

26:27
    Martyna Czyrniańska w skutecznej próbie ofensywnej i mamy kolejnego setbola dla biało-czerwonych!

26:26
    Madeline Guillén przedziera się między blok Polek a siatkę i punktuje tym samym.

25:26
    W aut przebijają piłkę bezradne w defensywie Dominikanki i znów piłka setowa dla Polek!

25:25
    Rozbija dłonie blokujących na daleki aut w ataku z lewej strony siatki Madeline Guillén.

24:25
    Kapitalnie pograły teraz biało-czerwone i mamy tym razem setbola dla polskich zawodniczek!

24:24
    Druga zagrywka zepsuta w tym meczu na koncie Dominikany. Myli się środkowa Jineiry Martínez. Mamy grę na przewagi w Hongkongu.

24:23
    W sam róg boiska na wysokiej piłce z prawej strony siatki skutecznie uderza po przekątnej atakująca Dominikany Alondra Tapia. Piłka setowa!

23:23
    Za plecy piłka rozegrana na środek w ekipie Dominikany i udanie w ataku radzi sobie Jineiry Martínez.

22:23
    Brazylijski selekcjoner polskiego pochodzenia, który prowadzi kadrę siatkarek z Dominikany, czyli Marcos Kwiek prosi o drugą przerwę na żądanie w secie pierwszym tego meczu.

22:23
    Ile sił na prawym skrzydle w aut obija podwójny blok przeciwniczek Magdalena Stysiak w tej sytuacji.

22:22
    Blokowana Peña na lewej flance, ale jeszcze nad siatką Dominikanka obija skutecznie w aut dłonie Stysiak.

21:22
    Tapia psuje zagrywkę i to pierwszy taki błąd Dominikanek w tym secie.

21:21
    Yonkaira Peña nie odpuszcza i punktuje w szybkiej akcji lewym skrzydłem.

20:21
    Pewnie i udanie ze środka w wolne pole boiska uderza mocno Agnieszka Korneluk.

20:20
    Dobre momenty zawodniczek z Dominikany i zakończona skutecznie kiwka na prawym skrzydle ląduje w boisku. Mamy remis po 20.

19:20
    Dobra akcja po stronie rywalek biało-czerwonych i robi się nerwowo.

18:20
    Przewaga Polek topnieje do dwóch oczek, a to sprawia, że włoski szkoleniowiec polskiej reprezentacji siatkarek Stefano Lavarini prosi o pierwszy timeout w tym secie i pojedynku.

18:20
    Alondra Tapia w kontrataku skutecznie punktuje na korzyść Dominikanek.

17:20
    Uderza na lewym skrzydle piłkę Yonkaira Peña i dobry wyblok po polskiej stronie, ale nie zdążyła do obrony Joanna Wołosz.

16:20
    Świetnie walczą Polki, a konkretnie Martyna Łukasik, która sprytnie wykańcza akcję z lewej strony siatki.

16:19
    Dobra akcja Dominikany i na prawym skrzydle wstrzeliła się przed momentem Madeline Guillén.

15:19
    Skutecznie Polki w akcji przez środek i punktuje Magdalena Jurczyk.

15:18
    Po bardzo ciasnym skosie celnie uderza piłkę w ataku na prawej flance Brayelin Martínez.

14:18
    Pewnie w aut o dłonie Brayelin Martínez uderza piłkę na lewym skrzydle Olivia Różański.

14:17
    Daje o sobie znać na lewej flance druga z dominikańskich przyjmujących Madeline Guillén, która skutecznie obija w aut po ciasnym skosie blok przeciwniczek.

13:17
    Teraz natomiast Olivia Różański w walce na siatce sprytnie ograła rywalki.

13:16
    Od zewnętrznej strony bloku Polek do prostej kieruje atak dominikańska przyjmująca Yonkaira Peña wykorzystując jeszcze bark Olivii Różański.

12:16
    Mocno o dłonie rywalek w bloku atakuje piłkę w aut Magdalena Stysiak.

12:15
    Pewna i skuteczna akcja ofensywna Dominikanek po tej przerwie.

11:15
    Cztery oczka przewagi na koncie biało-czerwonych i o pierwszy czas na żądanie w tym secie i meczu prosi trener siatkarek z Dominikany Marcos Kwiek.

11:15
    Podwójny blok w duecie Stysiak z Korneluk powstrzymuje uderzenie Peñy.

11:14
    Kiwa także na środku siatki piłkę w wolną strefę Agnieszka Korneluk.

11:13
    Kolejna skuteczna kiwka Magdaleny Stysiak w wolne pole na skrzydle.

11:12
    Wykorzystana kontra przez Dominikani, a punktuje uderzeniem o blok rywalek w ofensywie Tapia.

10:12
    Po przekątnej punktuje w wolne pole swoim atakiem Yonkaira Peña.

9:12
    Źle przyjmują serwis Joanny Wołosz siatkarki z Dominikany i piłkę na siatce pewnie w boisko wbija Martyna Łukasik.

9:11
    Doskonale po prostej huknęła atakiem na prawym skrzydle Stysiak i nie zdołał podbić piłki rywalki.

9:10
    Kolejny serwis nieudany w szeregach biało-czerwonych. Tym razem Magdalena Jurczyk marnuje zagrywkę.

8:10
    Znów w ofensywie Magdalena Stysiak i obija ona pewnie w aut blok przeciwniczek z Dominikany.

8:9
    W boisko kiwa piłkę nad blokiem rywalek Magdalena Stysiak.

8:8
    Młoda dominikańska atakująca Alondra Tapi pewnie w ofensywie na prawej stronie siatki.

7:8
    Olivia Różański psuje zagrywkę.

6:8
    A aut uderza atakiem Stysiak, ale przy próbie bloku tym razem to Dominikanki wpadają w siatkę.

6:7
    Zbyt mocny serwis skierowany przez Magdalenę Stysiak ląduje na aucie.

5:7
    W dobrej akcji dynamicznie radzi sobie w ataku Olivia Różański.

5:6
    Punktowy serwis dorzuca na swoje konto aktywna od początku meczu Yonkaira Peña!

4:6
    Dotykają siatki przy próbie zablokowania akcji przeciwniczek biało-czerwone.

3:6
    Doskonale na prawej flance radzi sobie ponownie w ataku Magdalena Stysiak.

3:5
    Yonkaira Peña doskonale w walce na siatce wygrywa rywalizację o piłkę z polską kapitan i rozgrywającą Joanną Wołosz.

2:5
    Martyna Łukasik psuje serwis w siatkę.

1:5
    Pajpem w akcji ze środka skutecznie punktuje Martyna Łukasik.

1:4
    Po bardzo dobrej grze w obronie udanie akcję ze środka konstruują biało-czerwone, a oczko dorzuca na swoje konto w ofensywie Agnieszka Korneluk.