Słowenia – Serbia 1:1 (koniec) | Dania – Anglia 1:1 (koniec) | Hiszpania – Włochy 1:0 (koniec)
Dania
1:1 (1:1)
Anglia
Czwartek 20.06.2024, 18:00 • Deutsche Bank Park (Frankfurt) • Mistrzostwa Europy • Grupa C
    Bez bramek w drugich 45. minutach gry. Dania remisuje z Anglią 1:1. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

90+4
    Koniec meczu. (19:54:35)

90+3
    Już raczej nic nie wydarzy się we Frankfurcie.

90+1
    Fauluje w ofensywie Poulsen.

90
    Trzy minuty dłużej potrwa spotkanie we Frankfurcie.

87
    Żółtą kartką upomniany Christian Nörgaard (Dania).

85
    Jeszcze jedna próba Hojbjerga. Ponownie jednak nie znalazł sposobu by wpakować piłkę do siatki.

84
    Christensen skiksował na piątym metrze!

84
    Fatalna strata Guehiego na rzecz Baha. Ten wpadł w pole karne i zbyt długo czekał z podaniem. Ostatecznie wywalczył tylko rzut rożny.

82
    Dania dokonuje zmiany:
    Christian Eriksen opuszcza boisko a pojawia się na nim Andreas Skov Olsen.

82
    Morten Hjulmand opuszcza boisko a pojawia się na nim Christian Nörgaard.

81
    Nic nie wyniknęło z tego stałego fragmentu gry.

80
    Rzut wolny dla Anglii. Szansa na dośrodkowanie piłki w pole karne rywali.

79
    Sporo walki i szarpanej gry w kolejnych minutach.

77
    Kolejna próba Hojbjerga zza pola karnego. Ponownie pewnie łapie piłkę bramkarz Anglii.

75
    Najwyżej wyskakuje jeden z Duńczyków.

74
    Kolejny korner dla Anglii.

73
    Żółtą kartką upomniany Joakim Maehle (Dania).

73
    Uderzenie z dystansu Hojbjerga odbija do boku Pickford.

72

71
    Świetne prostopadłe podanie Bellinghama w kierunku Watkinsa. Schmeichel skrócił kąt i poradził sobie z uderzeniem Anglika. Rzut rożny.

69
    Anglia dokonuje zmiany:
    Phil Foden opuszcza boisko a pojawia się na nim Jarrod Bowen.

69
    Bukayo Saka opuszcza boisko a pojawia się na nim Eberechi Eze.

69
    Harry Kane opuszcza boisko a pojawia się na nim Ollie Watkins.

67
    Do strzału z powietrza zza pola karnego dopadł Damsgaard. Pewnie łapie piłkę golkiper Evertonu.

67
    Rasmus Höjlund opuszcza boisko a pojawia się na nim Yussuf Poulsen.

66
    Wysoki pressing Duńczyków przy rozegraniu piłki przez Pickforda. Pogubili się Anglicy i z narożnika boiska rozpoczną podopieczni Kaspera Hjulmanda.

65
    Mocno niecelne dośrodkowanie Saki. Wznowi grę Schmeichel.

64
    Znalazł sobie miejsce przed polem karnym Eriksen i posłał piłkę nad poprzeczką.

62
    Żółtą kartką upomniany Conor Gallagher (Anglia).

61
    Dośrodkowanie Eriksena nie zagroziło bramce rywali.

60
    Spóźnione wejście Walkera. Rzut wolny dla Danii.

60
    Godzina gry za nami. Wynik nie ulega zmianie.

59
    Tym razem przycisnęli Anglicy. Obok bramki posyła strzał Saka.

57
    Victor Kristiansen opuszcza boisko a pojawia się na nim Alexander Bah.

57
    Jonas Wind opuszcza boisko a pojawia się na nim Mikkel Damsgaard.
    56. Phil Foden (ENG)

56
    Płaskie uderzenie Fodena zza pola karnego. Piłka zatrzymuje się na słupku!

55
    Płaska centra Bellinghama. Wybijają piłkę Duńczycy.

54
    Trent Alexander-Arnold opuszcza boisko a pojawia się na nim Conor Gallagher.

53
    Długa piłka w kierunku Saki. Niepewnie wyszedł do piąstkowania Schmeichel. Młody skrzydłowy dopadł do strzału głową, lecz była to mocno niecelna próba.

51
    Rykoszet po uderzeniu Rice'a. Pewnie łapie strzał Schmeichel.

51
    Dośrodkowanie Saki zamykał Foden. Nie zdołał jednak oddać strzału.

49
    Nerwowa gra Anglików. Trippier oddaje piłkę za darmo.

48
    Faulowany w środku pola Alexander-Arnold.

47
    Zablokowana próba Winda z linii pola karnego.

46
    2. połowa rozpoczęta.

Piłkarze wracają na boisko.
    Po jednym ciosie z obu stron. Do przerwy Dania remisuje z Anglią 1:1!

45+2
    1. połowa zakończona.

45+1
    Wysoko nad poprzeczką posyła piłkę Foden.

45
    Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa meczu.

44
    Dobra okazja Hojbjerga w prawe okienko bramki. Pickford pewnie odbija strzał.

42
    Ponownie aktywny Foden. Tym razem próbował zacentrować piłkę w pole karne. Nic jednak z tego nie wyniknęło.

41
    Mocne uderzenie Fodena zza pola karnego pewnie broni Schmeichel.

39
    Zamykał dośrodkowanie Vestergaard. Nie zdołał jednak posłać piłki w światło bramki.

38
    Rzut rożny dla Danii.

36
    Anglicy lekko oszołomieni. Duńczycy rządni kolejnej bramki.
    34. Morten HJULMAND - 1:1

34
    Gol dla Danii!

Kapitalne uderzenie MORTENA HJULMANDA z dystansu odbija się jeszcze od słupka i wpada do siatki! Bez szans Pickford!

33
    Fauluje w ataku Vestergaard.

32
    Prostopadłe podanie w kierunku Winda. Ten na wślizgu zdołał oddać strzał, który zablokował Stones. Rzut rożny.

30
    Pół godziny gry za nami. Anglia nadal na prowadzeniu. Dania jednak mocno naciska i chce wyrównać tuż przed przerwą.

29
    Spore zamieszanie w szesnastce Anglików. Ostatecznie piłka i tak znalazła się w posiadaniu Pickforda.

28
    Próba dogrania do zamykającego akcję na prawym skrzydle Saki. Anglik nie zdołał jednak dobrze opanować piłki.

27
    Faulowany w środku pola Saka.

26
    Anglia mocno cofnęła się po zdobyciu gola i w ostatnich minutach oglądamy piłkę głównie w posiadaniu Duńczyków.

24
    Kolejne wstrzelenie piłki w szesnastkę Lwów Albionu. Pewnie wychodzi do niej Pickford.

23
    Próba dośrodkowania piłki w pole karne Anglii. Poradzili sobie z zagrożeniem zawonicy Garetha Southagate'a.

22
    Próba dogrania piłki zza linię obrońcy Anglii. Na spalonym znalazł się jednak Wind.

20
    Długo rozgrywali piłkę Duńczycy. Nic jednak z tego nie wyniknęło.
    18. Harry KANE - 0:1

18
    Gol dla Anglii!

Fatalny błąd Kristiansena kosztował utratę gola! Walker wybiegł zza pleców Duńczyka, wpadł w pole karne i płasko dograł wzdłuż szesnastki. Piłka ostatecznie spadła pod nogami HARREGO KANE'a, który z kilku metrów tylko dopełnił formalności!

17
    Andersen blokuje próbę Kane'a zza pola karnego.

15
    Kwadrans gry za nami. Wynik nie ulega zmianie.
    13. Phil Foden (ENG)

13
    Ależ miejsca miał przez chwilę Phil Foden. Anglik wpadł w pole karne i fatalnie przestrzelił z ok. 14 metrów!

11
    Andersen pewnie zatrzymuje rozpędzonego Bellinghama.

10
    Gra kontynuowana. Na razie wydaje się, że nie dojdzie do zmiany.

9
    Przerwa w grze. Siedzi na murawie Walker.

8
    Dobry crossowy przerzut w kierunku Maehle. Ten po przyjęciu piłki faulował w ofensywie Trippiera.

6
    Spokojniejsze kolejne minuty gry we Frankfurcie.

4
    Wrzutka w kierunku Hojlunda. Wybija piłkę poza szesnastkę Stones.

3
    Spokojnie wymieniają piłkę Anglicy.

2
    Prawą stroną ruszył Walker i próbował dograć piłkę w szesnastkę rywali. Dobrze ustawieni byli jednak rywale.

1
    Pierwszy sygnał do ataku w wykonaniu Duńczyków. Mocne uderzenie Hojbjerga odbija Pickford.

1
    Mecz rozpoczęty.

Przed nami hymny narodowe.

Arbiter wyprowadza obydwie drużyny.

Piłkarze wrócili do szatni.

Wyjściowe składy:

Dania: Schmeichel – Andersen, Christensen, Vestergaard, Maehle – Hjulmand, Højbjerg, Kristiansen – Eriksen – Höjlund, Wind.

Rezerwowi: Hermansen, Rönnow – Bah, Bruun Larsen, Damsgaard, Dolberg, Dreyer, Jensen, Kjaer, Kristensen, Nörgaard, Poulsen, Olsen, Jörgensen.

Trener: Kasper Hjulmand

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Guéhi, Trippier – Alexander-Arnold, Rice – Saka, Bellingham, Foden – Kane.

Rezerwowi: Henderson, Ramsdale – Bowen, Dunk, Eze, Gallagher, Gomez, A. Gordon, Konsa, Mainoo, Palmer, Toney, Watkins, Wharton.

Wyjściowa jedenastka Danii.

Duńczycy z pewnością podejdą do tego meczu mocno zmotywowani i chętni rewanżu za półfinał Euro 2020. Na Wembley lepsi okazali się Anglicy, którzy wygrali dopiero po dogrywce i bramce Harrego Kane'a w 104. minucie meczu.

Anglia również nie miała łatwego zadania w starciu z Serbami, a losie tej rywalizacji zadecydował jeden gol. Bohaterem Lwów Albionu został Jude Bellingham, który wpakował piłkę do siatki w 13. minucie.

Dania rozpoczęła turniej od pojedynku przeciwko reprezentacji Słowenii. W 17. minucie ekipa ze Skandynawii wyszła na prowadzenie za sprawą bramki Christiana Eriksena. Tymczasem w 77. minucie bramkę na wagę remisu zdobył zaś, znany z ekstraklasowych boiskach Erik Janza.
    Przed nami drugie spotkania w ramach fazy grupowej Euro 2024. Drugim pojedynkiem w czwartkowe popołudnie będzie rywalizacja Danii z Anglią.