Szwajcaria – Niemcy 1:1 (koniec) | Szkocja – Węgry 0:1 (koniec)
Niedziela 23.06.2024, 21:00 • Stuttgart Arena • Mistrzostwa Europy • Grupa A

Strzały niecelne: 1:7.
    Rzuty rożne: 2:6.
    Spalone: 3:5.
    Foule: 14:13.

Piłkarze oszukali wszystkich. Przez 90 minut udawali, że nie stać ich na przeprowadzenie ani jednego ciekawego ataku, a już w doliczonych minutach jedna sytuacja podbramkowa goniła drugą. Była 100. minuta grania i Węgrzy zapewnili sobie zwycięstwo 1:0 strzałem Kevina Csobotha.

90+12

90+11
    Kevin Csoboth napomniany żółtą kartką za zdjęcie koszulki po golu.
    90+10. Kevin Csoboth (HUN) - 0:1

90+10
    Gol dla Węgier!
    Gola strzelił KEVIN CSOBOTH!

Gooooooool! Raz za razem robiło się gorąco w doliczonym czasie. Węgrzy wybronili się po dośrodkowaniu rzutu rożnego i przeprowadzili niszczycielski kontratak na miarę prowadzenia 1:0. Nie pozbierali się w obronie Szkoci, a Kevin Csoboth pokonał Angusa Gunna po podaniu Rolanda Sallaia przepuszczonym przez Dominika Szoboszlaia. Kosmiczna radość zawodników z Węgier!
    90+9. Grant Hanley (SCO)

90+9
    Ponownie Szkoci domagali się przyznania im rzutu karnego. Nie było tam jednak zagrania ręką broniącego Węgra.

90+8
    Techniczne uderzenie z kilkunastu metrów i na zdobycie prowadzenia nie pozwolił Peter Gulacsi! Dobre ustawienie i to pomogło w sparowaniu piłki w miejsce bezpieczne dla Węgier.

90+8
    Blokowane zagranie rezerwowego Stuarta Armstronga.

90+6
    Po dośrodkowaniu w pole karne Węgrów mocno zapachniało golem Szkocji. Po pierwsze Scott McTominay spudłował po wbiegnięciu z drugiej linii pod bramkę Petera Gulacsiego, a po drugie potencjalny asystent był na spalonym.

90+6
    Zabrakło dokładności w podaniu do Dominika Szoboszlaia. Piłka poturlała się pod nogi Angusa Gunna.

90+4
    Martin Adam pomógł w obronie i zablokował brawurowe uderzenie jednego z reprezentantów Szkocji.
    90+2. Kevin Csoboth (HUN)

90+2
    Kevin Csoboth w słupek! Nie zdecydował się na wykonanie podanie do osamotnionego Martina Adama i postanowił samemu zmieścić piłkę przy dalszym narożniku w bramce Angusa Gunna. Nieznaczne pudło!

90+1
    I kolejne uderzenie celne, jednak nasi bratankowie nie znają sposobu na pokonanie Angusa Gunna. Inna sprawa, że uderzenia Węgrów są zbyt banalne. Przed momentem Dominik Szoboszloi huknął prosto w bramkarza!

90+1
    Już na początku doliczonego czasu Andreas Schaefer oddał trzecie uderzenie celne na bramkę Szkocji. Angus Gunn przypilnował bliższego słupka i ponownie nie dał się pokonać!

90
    Doliczone minimum 10 minut do podstawowego czasu.

Gole: 90+10. Csoboth

Kartki:   50. McTominay (SCO) – 18. Styles (HUN), 26. Orbán (HUN), 44. Schäfer (HUN), 80. Kleinheisler (HUN), 90+11. Csoboth (HUN)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
    Strzały celne: 1:5. Strzały niecelne: 1:7. Rzuty rożne: 2:6. Spalone: 3:5. Foule: 14:13.
    Szkocja: Gunn – Ralston (83. McLean), Hendry, Hanley, McKenna, Robertson (C) (89. Morgan) – McGinn (76. Armstrong), Gilmour (83. Christie), McGregor, McTominay – Adams (76. Shankland).
    Zmiany: Kelly, Clark – Cooper, Conway, Jack, McCrorie, Taylor, Forrest.

Trener: Steve Clark

Węgry: Gulácsi – Botka, Orbán, Dárdai (75. Szalai) – Bolla (86. Csoboth), Styles (61. Á. Nagy), Schäfer, Kerkez (86. Z. Nagy) – Sallai, Szoboszlai (C) – Varga (75. Ádám).
    Zmiany: Dibusz, Szappanos – Lang, Balogh, Fiola, Négo, Kleinheisler, Gazdag, Horváth, Kata.

Trener: Marco Rossi

Sędziowie: Facundo Tello (Argentyna)