Chorwacja – Włochy 1:1 (koniec) | Albania – Hiszpania 0:1 (koniec)
Chorwacja
1:1 (0:0)
Włochy
Poniedziałek 24.06.2024, 21:00 • Red Bull Arena, Lipsk (Niemcy) • Mistrzostwa Europy • Grupa B

W tej grupie nikt z 3. miejsca nie awansuje dalej z uwagi na dotychczasowy układ wyników, a więc po ogromnej dramaturgii to Włosi rzutem na taśmę grają dalej, a Chorwaci wracają do domu. Z kolei w kompletem 9 punktów na koncie w grupie B triumfują Hiszpanie, którzy ograli Albanię wynikiem 1:0. Na dziś to już wszystko jeśli mowa o piłkarskich emocjach podczas Mistrzostw Europy 2024 rozgrywanych w Niemczech. Dziękuję Państwu bardzo serdecznie z całego serca za wspólne przeżywanie emocji i razem spędzony czas. Zachęcam do śledzenia innych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Życzę dobrej nocy i dobrego tygodnia. Do następnego! (23:06:45)
    A z perspektywy trybun gola na wagę remisu i awansu Włochów wyglądał właśnie tak...!
    Włosi się radują i pojawiły się nawet łzy szczęścia po kapitalnej walce z obu stron, a z kolei Chorwaci się smucą, bo mieli na wyciągnięcie ręki 2. miejsce w tabeli, a teraz muszą pakować się do domu. Ależ to było meczycho!

90+9
    Ukarany jeszcze żółtą kartką za zbyt ostre zachowanie przy linii bocznej boiska włoski trener Luciano Spalletti.
    90+8. Mattia ZACCAGNI - 1:1

90+8
    Gol dla Włoch!
    Gola strzelił MATTIA ZACCAGNI!

Co tutaj się wydarzyło?! Chorwaci na własne życzenie i w całkiem bezmyślny sposób tracą gola w niemalże ostatniej minucie doliczonej do regulaminowego czasu gry. Szybko z akcją ofensywną ruszyli "Azzurri", z piłka przed polem karnym Chorwatów pojawił się Riccardo Calafiori, który podaje na lewą stronę "11" przeciwnika do MATTIA ZACCAGNIEGO, a ostatni ze zmienników w ekipie selekcjonera Luciano Spalettiego wpisuje się na listę strzelców kapitalnym, technicznym uderzeniem w prawy górny róg bramki. Mamy więc wyrównanie ze strony Włochów rezultatu tego spotkania na 1:1!

90+7
    Niezbyt czysto teraz w ofensywie Ante Budimir, który wywalczył sobie jeszcze pozycję, ale nieprzepisowo zatrzymywał Alessandro Bastoniego.

90+6
    Coraz więcej nerwów z obu stron. Teraz tej walki nie wytrzymał Nicolò Fagioli, który agresywnie reaguje, a jego zapędy gasi żółtą kartką holenderski sędzia tego spotkania.

90+5
    Krótko rozegrany stały fragment gry przez Chorwatów, a po chwili zbyt wysoko piłkę centrował w pole karne rywali Ivan Perišić.

90+4
    Nicoló Barella faulem przerywa akcję Chorwatów i będzie to jeszcze niezła okazja żeby ewentualnie podwyższyć prowadzenie w tym pojedynku.

90+3
    W obronie powracający Włoch Riccardo Calafiori dopuszca się przewinienia w postaci przerwania groźnie zapowiadającej się kontry ze strony Chorwatów.

90+3
    Mattia Zaccagni wykonuje bez powodzenia korner, który przed momentem wywalczyli waleczni do samego końca Włosi.

90+2
    Dzisiejsza frekwencja na Red Bull Arenie w niemieckim Lipsku wynosi 38 322 fanów.

90+1
    Ostro na wślizgu gra teraz Marcelo Brozović i wyraźnie zahacza o nogę swojego przeciwnika, co skutkuje indywidualną karą i żółtą kartką dla Chorwata od arbitra tych zawodów.

90
    Holenderski sędzia główny tej rywalizacji w Lipsku Danny Makkelie dolicza aż 8 minut do regulaminowego czasu tego spotkania.

90
    Chorwacja dokonuje zmiany:
    Andrej Kramarić opuszcza boisko a pojawia się na nim Josip Juranović.
    89. W takim stylu z boiska schodził kilka minut temu chorwacki kapitan Luka Modrić. Sami posłuchajcie!

Adam Ka

Gole: 55. Modrić – 90+8. Zaccagni

Kartki:   24. Sučić (CRO), 60. Modrić (CRO), 73. Ivanušec (CRO), 78. Pongračić (CRO), 82. Stanišić (CRO), 90+1. Brozović (CRO) – 90+3. Calafiori (ITA), 90+6. Fagioli (ITA), 90+9. Luciano Spalletti (ITA)

Spudłowany karny!: 54. Modrić (CRO), bramkarz Donnarumma obrona

Strzały celne: 6:11. Strzały niecelne: 0:2. Rzuty rożne: 2:11. Spalone: 0:2. Foule: 18:6.
    Chorwacja: Livaković – Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol – Modrić (C) (80. Majer), Brozović, Kovačić (70. Ivanušec) – Sučić (70. Perišić), Kramarić (90. Juranović), Mari. Pasalić (46. Budimir).

Zmiany: Labrović, Ivušić – Erlić, Petković, Sosa, Vida, Pjaca, Marc. Pašalić, Baturina.

Trener: Zlatko Dalić.

Włochy: Donnarumma (C) – Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Darmian (81. Zaccagni) – Barella, Jorginho (81. Fagioli) – Raspadori (75. Scamacca), Pellegrini (46. Frattesi), Dimarco (57. Chiesa) – Retegui.

Zmiany: Vicario, Meret – Buongiorno, Gatti, Bellanova, Cristante, Mancini, El Shaarawy, Cambiaso, Folorunsho.

Trener: Luciano Spalletti.

Główny: Danny Makkelie (NED).
    Liniowi: Hessel Steegstra – Jan de Vries (NED).