Hiszpania – Anglia 2:1 (koniec)
Hiszpania
2:1 (0:0)
Anglia
Niedziela 14.07.2024, 21:00 • Stadion Olimpijski, Berlin • Mistrzostwa Europy • Finał

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:59:33)

Foule: 10:5.

Hiszpania z siódmym zwycięstwem w siódmym meczu Euro 2024. To musiało zakończyć się zdobyciem tytułu. Druga połowa finału była już zdecydowanie żwawsza niż pierwsza, to w niej padły wszystkie gole. Dwa z nich strzeliła Hiszpania, która pokonała 2:1 Anglię!

Reprezentacja Hiszpanii została mistrzem Europy!

90+4

90+3
    Ostatnia nadzieja zrozpaczonych reprezentantów Anglii.

90+1
    Ollie Watkins napomniany żółtą kartką za kopnięcie w twarz przeciwnika.

90
    Doliczone minimum cztery minuty do podstawowego czasu.
    90. Declan Rice (ENG)

90
    Szaleństwo po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Dwa uderzenia, powinno być wyrównanie, ale nie! Najpierw interweniował Unai Simon, a po chwili na linii bramkowej ratownikiem został Dani Olmo!

89
    Hiszpania dokonuje zmiany:
    Lamine Yamal opuszcza boisko a pojawia się na nim Mikel Merino.

89
    Anglia dokonuje zmiany:
    Phil Foden opuszcza boisko a pojawia się na nim Ivan Toney.

87
    Hiszpania blisko tytułu, zostało kilka minut.
    86. Mikel Oyarzabal (ESP) - 2:1

86
    Gol dla Hiszpanii!
    Gola strzelił MIKEL OYARZABAL!

Bramka dla Hiszpanii. Czyżby jednak bez dogrywki? 2:1 dla La Roja! Szybka akcja zespołu Luis de la Fuente i tym razem Jordan Pickford nie zdołał uratować Anglii. Na zakończenie żwawej wymiany podań Mikel Oyarzabal wyprzedził bramkarza oraz defensora, po czym dostawił stopę do płaskiego dośrodkowania Marca Cucurelli!

85
    Jordan Pickford już w doskonałej dyspozycji, rozgrzał się bramkarz Anglii.

83
    Robin Le Normand opuszcza boisko a pojawia się na nim Nacho.

Gole: 47. Williams, 86. Oyarzabal – 73. Palmer

Kartki:   31. Olmo (ESP) – 25. Kane (ENG), 53. Stones (ENG), 90+1. Watkins (ENG)

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.
    Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 5:2. Rzuty rożne: 10:2. Spalone: 1:0. Foule: 10:5.
    Hiszpania: Simón – Carvajal, Le Normand (83. Nacho), Laporte, Cucurella – Rodri (46. Zubimendi), Ruiz – Yamal (89. Merino), Olmo, Williams – Morata (C) (68. Oyarzabal).
    Zmiany: Raya, Remiro – Vivian, Grimaldo, Navas, Baena, Joselu, Torres, López.

Trener: Luis de la Fuente

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Guéhi, Shaw – Mainoo (70. Palmer), Rice – Saka, Foden (89. Toney), Bellingham – Kane (C) (61. Watkins).
    Zmiany: Henderson – Alexander-Arnold, Trippier, Konsa, Dunk, Gomez, Gallagher, Eze, Wharton, A. Gordon, Bowen.

Trener: Gareth Southgate

Sędziowie: Francois Letexier (Francja)