Rubin – Molde 3:0 (koniec) | Spartak Mos. – St. Gallen 2:4 (koniec) | Nordsjælland – IF Elfsborg 0:1 (koniec)
Dynamo Kij. – Aktobe 5:1 (koniec) | Stuttgart – Rijeka 2:2 (koniec) | Dila – Rapid 0:3 (koniec)
Astra – Maccabi H. 1:1 (koniec) | Trabzonspor – Kukësi 3:1 (koniec) | APOEL – Waregem 1:2 (koniec)
Sheriff – Vojvodina 2:1 (koniec) | Saint-Étienne – Esbjerg 0:1 (koniec) | Slovan – Udinese 1:1 (koniec)
Petrolul – Swansea 2:1 (koniec) | Besiktas – Tromsø 2:0 (koniec) | Nice – Apollon 1:0 (koniec)
Korcza – Czernomorec 1:0 (6:7 po rz. karnych) | Genk – Hafnarfjörður 5:2 (koniec) | Thun – Partizan 3:0 (koniec)
Żalgiris – FC Salzburg 0:2 (koniec) | Eintracht – Karabach 2:1 (koniec) | Standard – FK Mińsk 3:1 (koniec)
Pasching – Estoril 1:2 (koniec) | Dnipro – Kalju 2:0 (koniec) | Śląsk – Sevilla 0:5 (koniec)
Feyenoord – Kubań 1:2 (koniec) | Fiorentina – Grasshoppers 0:1 (koniec) | Tottenham – Dinamo Tb. 3:0 (koniec)
Real Betis – Jablonec 6:0 (koniec) | Braga – Pandurii 0:2 (po dogrywce)
Śląsk Wrocław
0:5 (0:2)
Sevilla FC
Czwartek 29.08.2013, 20:45 • Stadion Miejski, Wrocław • Liga Europy UEFA

Śląsk przegrywa z Sevillą w dwumeczu aż 9:1. Przepaść pomiędzy zawodnikami obu drużyn, fatalna gra w obronie Wrocławian. Jedynym plusem polskiej drużyny w tym meczu był Pawelec, który swoimi świetnymi interwencjami zmniejszył tylko wymiar kary dla swojego zespołu. Kiks Gikiewicza będzie za to pokazywany we wszystkich mediach na świecie. Na takim poziomie takie zachowania bramkarza nie mogą mieć miejsca! (22:35:54)

90+1
    Moreno strzela z ostrego kąta i piłka przelatuje minimalnie obok bramki.

90
    Minuta doliczona do końca regulaminowego czasu gry.

89
    Nieczysty wślizg Plaku i żółty kartonik dla tego zawodnika.

88
    Zachowanie Gikiewicza przy stracie piątej bramki wyśmienicie pokazuje poziom gry Śląska w dzisiejszym meczu.

87
    Kuriozalna sytuacja, Gikiewicz podał piłkę do BACCI który strzelił spokojnie do pustej bramki.

86
    Strzał Hołoty pewnie broni Beto.

85
    Bacca w sytuacji sam na sam trafia minimalnie obok słupka!

85
    Aż 8 bramek potrzebują zawodnicy WKS'u żeby wyeliminować Hiszpanów.

84
    Faul Hołoty na połowie Sevilli.

83
    Więzik dobrze uderza z główki, niestety prosto w ręce Beto.

82
    Plaku wywalczył jedynie rzut rożny dla własnej drużyny.

81
    Nieudana akcja Sevilli, szansa dla Śląska na kontrę!

80
    Żółta kartka dla Adama Kokoszki.

79
    Gol dla Sevilli!
    PEROTTI wbił piłkę do pustej bramki po dobrym podaniu Samperio.

78
    Więzik na spalonym. Szybciej mieliśmy dobre dośrodkowanie Soboty wybite przez Beto.

77
    Gikiewicz dobrze łapie dośrodkowanie zawodnika Sevilli.

76
    Cala trafia do notesu sędziego za któryś faul z kolei.

76
    Wysoki pressing Sevilli na połowie Śląska Wrocław.

75
    Cala fauluje zawodnika Śląska i zostaje słownie upomniany przez arbitra.

74
    Kolejna strata Soboty. Zawodnik Śląska wyraźnie nie radzi sobie z obrońcami Sevilli.

73
    Sevilla spokojnie kontroluje przebieg gry.

72
    Socha wchodzi w miejsce Patejuka.

71
    Bramkę zdobył JAIRO SAMPERIO który ośmieszył dryblingiem Gavisha i spokojnie strzelił w długi róg bramki pokonując Gikiewicza.

70
    Pawelec nie jest jednak w stanie kontynuować gry. Zmieni go Gavish.

69
    Perotii pogubił się w polu karnym Śląska i stracił piłkę.

69
    Pawelec doznał jakiegoś urazu, miejmy nadzieję że to nic poważnego. Stoper Śląska w tym spotkaniu jest najlepszym zawodnikiem swojego zespołu w dzisiejszym meczu.

67
    Dobre zachowanie Plaku, który wrócił się do defensywy i odebrał piłkę.

66
    Zawodnicy Sevilli długo konstruują atak pozycyjny.

65
    Pawelec dobrze wybija dośrodkowanie Bacci.

64
    Perotti zmienia Rabello. Chilijczyk zaliczył dobre spotkanie.

62
    Pawelec blokuje strzał zawodnika Sevilli który miał przed sobą pustą bramkę!

62
    Bacca lobuje Gikiewicza, piłka wpada do siatki. Kolumbijczyk był jednak na spalonym.

61
    Strata Waldemara Soboty na własnej połowie. Słaby mecz zawodnika Śląska.

60
    Aut dla Hiszpanów na wysokości pola karnego Śląska.

59
    Kaźmierczak na pozycji spalonej.

59
    Rzut rożny nie przyniósł jednak żadnej korzyści drużynie z Wrocławia.

58
    Mila wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

57
    Rakitić siada na ławce, w jego miejsce wchodzi Cotan.

56
    Pawelec fenomenalnie wślizgiem blokuje uderzenie Vitolo! Zawodnik Sevilli stał oko w oko z Gikiewiczem!

55
    Juan Cala dobrze zatrzymuje Więzika.

55
    Strzał Samperio i fenomenalna interwencja Gikiewicza!

54
    Vitolo faulowany w środkowej strefie boiska.

53
    Niedokładne podanie Patejuka do Plaku, od bramki zacznie Beto.

52
    Gikiewicz dobrze łapie dośrodkowanie Rakitića.

52
    Bacca faulowany. Szansa dla Sevilli na dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry.

51
    Kolejna strata gospodarzy po błędzie Ostrowskiego. Słaby mecz zawodnika Śląska.

50
    Nieporozumienie między Hołotą a Więzikiem, piłka dla gości.

49
    Puerto wchodzi w miejsce Navarro.

48
    Beto podnosi się z murawy, sędzia wznawia spotkanie.

47
    Beto faulowany w walce o górną piłkę.

46
    Zmiana w drużynie Śląska, Więzik wejdzie w miejsce Spahića.

46

Sędzią kończy pierwszą część spotkania. Po obiecującym początku, zawodnicy Śląska oddali inicjatywę i dali sobie strzelić dwie bramki. Wrocławianie mają 45 minut żeby strzelić aż 6 bramek.

45
    Minuta doliczona do pierwszej części spotkania.

44
    Zawodnicy Sevilli wychodzą w dwójkę na Gikiewicza, podanie Sampeiro do Bacci i spalony!

43
    Zespół Sevilli spokojnie kontroluje grę poprzez spokojne rozgrywanie piłki.

42
    Chorągiewka w górze, Bacca na spalonym.

41
    Ładna akcja Spahića, będziemy mieli korner dla drużyny z Wrocławia.

41
    Zawodnicy Sevilli spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie.

39
    Aż 6 bramek potrzebują zawodnicy Śląska żeby awansować do fazy pucharowej Ligi Europejskiej.

38
    BACCA świetnie kończy indywidualną akcję Sampeiro i pewnym strzałem pokonuje Gikiewicza.

37
    Przerwa w grze spowodowana urazem Pawelca.

36
    Świetna interwencja Pawelca który ryzykownym wślizgiem we własnym polu karnym zabrał piłkę Vitolo!

35
    Niedokładny przerzut piłki w wykonaniu Kaźmierczaka.

34
    Szansa dla gospodarzy, Hołota jednak niecelnie dośrodkowuje.

33
    Ależ szansa dla Wrocławian! Patejuk uderza z woleja prosto w zawodnika Sevilli który stał na linii bramkowej!

32
    Niedokładne długie podanie Moreno, od rzutu z autu zaczną zawodnicy WKS'u.

31
    Mila faulowany przez Moreno w środkowej strefie boiska.

30
    Pawelec przerywa akcje Sevilli już na ich połowie. Dobry pressing.

29
    Vitolo na spalonym, piłka dla drużyny z Wrocławia.

28
    Sobota dobrze przerywa akcję Hiszpanów.

27
    Zamieszanie w polu karnym Śląska. Wiele szczęścia mieli gospodarze, że zaskoczony Gikiewicz zdołał wybić piłkę.

25
    Beto wychodzi z bramki, Mila próbuje go przelobować i piłka minimalnie mija spojenie bramki!

24
    Zawodnicy Śląska kompletnie zaskoczeni takim obrotem sprawy.

23
    Śląsk musi zdobyć 4 bramki aby myśleć o dogrywce. Czy stać na to Wrocławian?

22
    Bramkę zdobył RAKITIĆ znakomitym strzałem z ponad 30 metrów! Poważny błąd Gikiewicza.

21
    Bacca wpada w pole karne Śląska i stara się wymusić rzut karny. Turecki sędzia nie dał nabrać się na jego sztuczki.

20
    Rakitić sprytnie dogrywa w pole karne z rzutu wolnego, chaos w polu karnym Śląska i stoper drużyny z Wrocławia wybija piłkę.

19
    Spahić fauluje Iborre i mamy rzut wolny dla gości 30 metrów od bramki Gikiewicza.

19
    Niedokładne podanie Kaźmierczaka do Plaku, piłka dla gości.

18
    Fatalna strata Ostrowskiego w okolicach pola karnego Śląska, na szczęście zawodnicy Sevilli nie wykorzystali tego prezentu.

17
    Na spalonym zawodnik Sevilli. Od wybicia piłki z własnego pola karnego zacznie Śląsk.

16
    Długie podanie Moreno do kolegi z zespołu, piłkę dobrze wybija Gikiewicz.

15
    Mila przyjmują piłkę ręką, rzut wolny dla Sevilli.

15
    Rabello uderza z dystansu minimalnie obok bramki Gikiewicza!

14
    Kokoszka dobrze wybija dośrodkowanie Rabello.

13
    Świetny przechwyt Kaźmierczaka, podanie do Plaku który niestety stracił piłkę.

12
    Mila uderza na bramkę Beto mimo towarzystwa trzech obrońców Sevilli na plecach. Strzał był jednak bardzo słaby.

11
    Nakładka Spahica na połowie rywala, piłka dla gości.

10
    Świetna gra Śląska na początku meczu, miejmy nadzieje że to nie koniec!

9
    Potężny strzał Kaźmierczaka z rzutu wolnego, niestety prosto w ręce bramkarza Sevilli.

9
    Dobry przechwyt Kaźmierczaka i natychmiastowy faul na pomocniku Śląska.

8
    Sobota faulowany w środkowej strefie boiska. Rzut wolny dla Wrocławian.

7
    Zbyt mocne podanie Patejuka do Mili, piłka dla gości.

6
    Ostre dośrodkowanie Rabello, piłka przeszła przez całe pole karne Śląska i na szczęście nikt jej nie przeciął.

5
    Ostre wejście Hołoty w nogi Bacci w środkowej strefie boiska.

4
    Zawodnicy Sevilli wybijają piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

4
    Będziemy mieli jeszcze rzut rożny dla gospodarzy.

3
    Mila uderza z dystansu, piłka przelatuje obok bramki.

2
    Śląsk od początku stara się atakować pressingiem na połowie rywala!

1
    Korner dla Śląska, Plaku uderza z dystansu i piłkę na rzut rożny paruje Beto!

1
    Sędzia zaczyna mecz. Do boju Śląsk!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Od środka boiska zaczną piłkarze Sevilli.

Obie jedenastki już na murawie!

Śląsk Wrocław: Gikiewicz – Ostrowski, Pawelec, Kokoszka, Spahić – Hołota, Kaźmierczak – Sobota, Mila, Patejuk – Plaku.

Sevilla FC: Beto – Navarro, Cala, Moreno, Figueiras – Rakitić, Iborra, Machin, Rabello – Samperio, Bacca.

Sędziowie: F. Aydinus – S. Ok, A. Taşçıoğlu.

Śląsk Wrocław w polskiej Ekstraklasie nie spisuje się najlepiej. Wrocławianie zaczęli od remisu z Koroną na stadionie w Kielcach. Tydzień później na własnym stadionie pechowo ulegli Jagiellonii Białystok 2:3. Następnie przyszły dwa remisy, najpierw bezbramkowy w meczu przyjaźni z krakowską Wisłą, i tydzień później w Szczecinie z miejscową Pogonią (2:2). W ostatniej kolejce podopieczni Levyego pokonali na własnym stadionie Widzew Łódź 3:1.

Sevilla w swojej rodzimej lidze również zawodzi. Po dwóch kolejkach Andaluzyjczycy zajmują dalekie, 14 miejsce w tabeli z dorobkiem jednego punka. W pierwszej kolejce "Palanganas" na własnym stadionie uległo Atletico Madryt. Rojiblancos pewnie pokonali zawodników Sevilli zwyciężając 1:3. Po tej dość dotkliwej porażce, przyszedł mecz w Valencii z miejscowym Levante. To spotkanie zakończyło się podziałem punktów, gdyż żadna z drużyn nie zdobyła bramki.

Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się kompletnym zwycięstwem Sevilli. Gdy w 16 minucie Paixao po dobrej asyście Soboty strzelał pierwszą bramkę dla Śląska, nic nie zwiastowało nadchodzącej klęski Polaków. 20 minut później Rakitić zdobył wyrównanie i obie jedenastki schodziły do szatni z wynikiem remisowym. W drugiej połowie 16758 kibiców zgromadzonych na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán oglądało popis strzelecki Hiszpanów. W 67 minucie bramkę dającą prowadzenie swojej drużynie zdobył Marin. W 85 minucie po asyście Inorry prowadzenie Sevilli podwyższył Gameiro, a w 89 minucie zwycięstwo przypieczętował jeszcze raz Marin, który zdobył swoją drugą bramkę.

Sevilla zaczęła swój udział w europejskich pucharach od III rundy eliminacyjnej. Łupem Andaluzyjczyków padł Mladost Podgorica, gdzie w pierwszym spotkaniu na własnym obiekcie zespół Emeryego pokonał Czarnogórzan aż 3:0 i praktycznie przesądził sprawę awansu. Rewanż był tylko formalnością i Sevilla po raz kolejny wygrała z Mladostem, tym razem aż 1:6.

Droga Śląska do IV rundy eliminacyjnej była dość trudna. Po łatwym przeciwniku jakim był Rudar Pljevlja (Śląsk wygrał 6:2 w dwumeczu) przyszła pora belgijski Club Brugge. W pierwszym meczu z Belgami, Śląsk wygrał 1:0 po wspaniałej bramce Plaku, natomiast w rewanżu padł remis 3:3 co dało Śląskowi wymarzony awans.

Przed nami rewanże IV rundy eliminacyjnej do Ligi Europejskiej. Na Stadionie Miejskim we Wrocławiu zmierzą się zespoły miejscowego Śląska oraz Sevilli! W pierwszym spotkaniu Hiszpanie pokonali Wrocławian aż 4:1, co stawia polski zespół w dość niekomfortowej sytuacji. Ale jak wiemy, przez 90 minut na boisku może się wiele zdarzyć!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Gole: 22. Rakitić, 38. Bacca, 71. Samperio, 79. Perotti, 87. Bacca

Kartki:   80. Kokoszka (SLA), 89. Plaku (SLA) – 76. Cala (SEV)

Śląsk Wrocław: Gikiewicz – Ostrowski, Pawelec (70' Gavish), Kokoszka, Spahić (46' Więzik)– Hołota, Kaźmierczak – Sobota, Mila, Patejuk (72' Socha) – Plaku.
    Sevilla FC: Beto – Navarro (49' Puerto), Cala, Moreno, Figueiras – Rakitić (57' Cotan), Iborra, Vitolo, Rabello (64' Perotti) – Samperio, Bacca.

Sędziowie: F. Aydinus – S. Ok, A. Taşçıoğlu

1. mecz: Sevilla - Śląsk 4:1