Astra – Maccabi H. 1:1 (koniec) | Besiktas – Tromsø 2:0 (koniec) | Braga – Pandurii 0:2 (po dogrywce)
Alkmaar – Atromitos 0:2 (koniec)
AZ Alkmaar
0:2 (0:0)
PAE Atromitos Ateny
Piątek 30.08.2013, 11:00 • AFAS Stadion Alkmaar • Liga Europy UEFA

Spotkanie po wielu problemach kończy się zwycięstwem Atromitosu, co do fazy grupowej Ligi Europy promuje mimo wszystko AZ Alkmaar, dzięki większej liczbie bramek zdobytych na wyjeździe. Mecz miał przedziwny przebieg. Już w 2 minucie czerwona kartka dla Henriksena mogłoby się wydawać ustawi pojedynek. Dopiero jednak w drugiej połowie goście zaczęli wykorzystywać swoją przewagę, co skończyło się zdobyciem dwóch bramek. Ostatnie 30 minut gry przebiegało pod znakiem oblężenia bramki gospodarzy. MVP przyznaję bramkarzowi Alkmaar- Alvarado. Mimo utraty dwóch goli był pewnym punktem swojej drużyny, a jak się na końcu okazało obroną rzutu karnego uratował swój zespół przed odpadnięciem z rozgrywek.

Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na następne na lajfy.com! (11:45:24)

90+1
    Dośrodkowanie Umbidesa, do piłki dochodzi Karagounis, jednak jego strzał mija bramkę Alvarado.

90
    Fauluje Gudmundsson.

89
    Właściwie od wznowienia gry nieustannie suną ataki Atromitosu. Gościom brakuje tylko jednej bramki aby zagrać w fazie grupowej. Ale czasu coraz mniej...

88
    Kolejna groźna akcja Atromitosu, na posterunku jednak Alvarado.

87
    Znowu okazja dla gości, jednak strzał obok bramki.

86
    Piłka po wrzutce spada na głowę Fitanidisa, jednak jego strzał broni Alvarado. Będzie kolejny corner!

85
    Rzut rożny dla Atromitosu. Dośrodkowywał będzie Umbides.

84
    Ostatnia zmiana wśród gości. Za Tavlaridisa wchodzi Brito.

84
    García ukarany przez arbitra żółtą kartką za faul na Beerensie.

83
    Znów okazja dla Papadopoulosa, jednak jego strzał broni Alvarado. Dobitka Iglesiasa obok bramki!

81
    Strzał Iglesiasa daleko obok bramki Alvarado.

80
    Faulowany strzelec pierwszej bramki- Papadopoulos.

79
    Niecelne zagranie i piłkę łapie Cennamo.

78
    Rzut rożny dla gospodarzy. Dośrodkowywał będzie Gudmundsson.

77
    Faulowany Gudmundsson przez Fitanidisa.

76
    Żółta kartka dla Iglesiasa za brutalny faul na Gudeljim.

75
    Gol dla Atromitosu!
    Bramka THANASSISA KARAGOUNISA. Świetne podanie Iglesiasa, który notuje w tej akcji asystę.