Astra – Maccabi H. 1:1 (koniec) | Besiktas – Tromsø 2:0 (koniec) | Braga – Pandurii 0:2 (po dogrywce)
Alkmaar – Atromitos 0:2 (koniec)
AZ Alkmaar
0:2 (0:0)
PAE Atromitos Ateny
Piątek 30.08.2013, 11:00 • AFAS Stadion Alkmaar • Liga Europy UEFA

Spotkanie po wielu problemach kończy się zwycięstwem Atromitosu, co do fazy grupowej Ligi Europy promuje mimo wszystko AZ Alkmaar, dzięki większej liczbie bramek zdobytych na wyjeździe. Mecz miał przedziwny przebieg. Już w 2 minucie czerwona kartka dla Henriksena mogłoby się wydawać ustawi pojedynek. Dopiero jednak w drugiej połowie goście zaczęli wykorzystywać swoją przewagę, co skończyło się zdobyciem dwóch bramek. Ostatnie 30 minut gry przebiegało pod znakiem oblężenia bramki gospodarzy. MVP przyznaję bramkarzowi Alkmaar- Alvarado. Mimo utraty dwóch goli był pewnym punktem swojej drużyny, a jak się na końcu okazało obroną rzutu karnego uratował swój zespół przed odpadnięciem z rozgrywek.

Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na następne na lajfy.com! (11:45:24)

90+1
    Dośrodkowanie Umbidesa, do piłki dochodzi Karagounis, jednak jego strzał mija bramkę Alvarado.

90
    Fauluje Gudmundsson.

89
    Właściwie od wznowienia gry nieustannie suną ataki Atromitosu. Gościom brakuje tylko jednej bramki aby zagrać w fazie grupowej. Ale czasu coraz mniej...

88
    Kolejna groźna akcja Atromitosu, na posterunku jednak Alvarado.

87
    Znowu okazja dla gości, jednak strzał obok bramki.

86
    Piłka po wrzutce spada na głowę Fitanidisa, jednak jego strzał broni Alvarado. Będzie kolejny corner!

85
    Rzut rożny dla Atromitosu. Dośrodkowywał będzie Umbides.

84
    Ostatnia zmiana wśród gości. Za Tavlaridisa wchodzi Brito.

84
    García ukarany przez arbitra żółtą kartką za faul na Beerensie.

83
    Znów okazja dla Papadopoulosa, jednak jego strzał broni Alvarado. Dobitka Iglesiasa obok bramki!

81
    Strzał Iglesiasa daleko obok bramki Alvarado.

80
    Faulowany strzelec pierwszej bramki- Papadopoulos.

79
    Niecelne zagranie i piłkę łapie Cennamo.

78
    Rzut rożny dla gospodarzy. Dośrodkowywał będzie Gudmundsson.

77
    Faulowany Gudmundsson przez Fitanidisa.

76
    Żółta kartka dla Iglesiasa za brutalny faul na Gudeljim.

75
    Gol dla Atromitosu!
    Bramka THANASSISA KARAGOUNISA. Świetne podanie Iglesiasa, który notuje w tej akcji asystę.

72
    Giannoulis rozpoczyna grę od rzutu wolnego. Dośrodkowanie jednak bardzo niedokładne.

70
    Narasta przewaga gości. Drużyn z Alkmaar zepchnięta głęboko do defensywy.

69
    Na spalonym Napoleoni.

66
    Beerens fauluje Umbidesa. Od rzutu wolnego zaczyna Fitanidis.

64
    Na spalonym Gudmundsson.

63
    Dośrodkowuje García, jednak piłkę wybijają obrońcy AZ Alkmaar.

63
    Rzut rożny wywalczyli gracze gości, ale nie zagroził on bramce.

60
    Za Dimoutsosa wchodzi García.

60
    Mecz wznowiony! Pół godziny gry przed nami

Mecz zostaje definitywnie przerwany. Będzie on kontynuowany jutro (30.08) o godzinie 11.00. Zapraszam na ciąg dalszy relacji tylko na lajfy.com

Kibice jak i zawodnicy opuścili stadion w Alkmaar. Powodem tego jest najprawdopodobniej awaria oświetlenia na 4 piętrze stadionu i niewielki wybuch ognia. Póki co nie ma oficjalnego stanowiska na temat dalszych losów meczu.

Mecz na razie jest zawieszony. Sporo kibiców zostało wyprowadzonych poza stadion. Piłkarze nadal czekają.

Czekamy na jakieś informacje i decyzję. Póki co wydaje się, że na stadionie miała miejsce awaria.

59
    Nad stadionem unosi się dym, na czym skupiają się kamery. Widać straż pożarną. Piłkarze obydwu drużyn czekają przy własnych ławkach.

59
    Przerwa w grze.

58
    Bramka wyraźnie podbudowała gości. Coraz groźniejsze są ich ataki.

56
    Faul Fitanidisa. Zaczną gospodarze od rzutu wolnego.

55
    Sędzia pokazuje żółty kartonik dla Gouweleeuwa za groźny faul na Napoleonim.

54
    Za Jóhannssona wchodzi Berghuis.

53
    Akcja lewą stroną gości. Po dośrodkowaniu z powietrza uderza Karagounis, bramkarz broni jednak tak niefortunnie że piłka odbija się od poprzeczki. Najwyżej wyskakuje DIMITRIS PAPADOPOULOS i głową strzela do niemal pustej bramki!

51
    Papadopoulos próbował przedrzeć się środkiem boiska w indywidualnej akcji. Okazało się to jednak niewykonalne- zbyt dużo defensorów AZ w tamtej części placu gry.

50
    Niedokładna długa piłka w kierunku Jóhannssona. Od bramki tym razem Cennamo.

49
    Faulowany Karagounis. Szybko wznawiają grę Grecy, jednak dośrodkowanie niecelne i od bramki Alvarado.

48
    Wrzutka z prawego skrzydła na głowę Jóhannssona. Zawodnik ten jednak w trudnej sytuacji traci piłkę.

47
    Zablokowane dośrodkowanie Papadopoulosa. Kontra AZ Alkmaar.

46
    Za Papoutsogiannopoulosa wchodzi Giannoulis. Pierwsza zmiana w tym meczu.

46

Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis. Biorąc pod uwagę wydarzenia na boisku rezultat satysfakcjonujący głównie gospodarzy. Grają oni bowiem od 2 minuty w dziesięciu. Atromitos nijak nie jest w stanie wykorzystać przewagi. Akcje Greków są chaotyczne i praktycznie niegroźne dla golkipera AZ Alkmaar. Niewykorzystany rzut karny, a właściwie świetna interwencja Alvarado mogą być cieniem na grze gości do tej pory.

Zapraszam po przerwie. Druga połowa zapowiada się bardzo emocjonująco!

45+2
    Gospodarze chcą aby sędzia jak najszybciej skończył pierwszą odsłonę meczu. Długo rozgrywają piłkę starając się kupić trochę czasu.

45+1
    Dośrodkowanie z prawej strony na głowę Napoleoniego! Piłka przelatuje jednak po jego strzale tuż nad bramką!

45
    Sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

45
    Strzał Lazaridisa daleko obok bramki. Zacznie Alvarado.

44
    Dośrodkowanie Iglesiasa bez problemu wybijają obrońcy AZ Alkmaar.

43
    Próba wymuszenia faulu przez Napoleoniego. Sędzia tym razem nie daje się nabrać.

41
    Strzał Napoleoniego bez trudu łapie Alvarado.

40
    Mija 40 minuta meczu. Trudno jak na razie dostrzec jakichś efektów przewagi Atromitosu. Umiejętnie prowadzą ten mecz gospodarze.

39
    Przedzierał się lewą stroną Jóhannsson... ale znów gwizdek i faul odgwizduje sędzia.

38
    I znowu starcie na boisku. Bardzo brzydki i brutalny mecz jak do tej pory oglądamy. Sędzie gwiżdże niemal bez przerwy!

37
    Sędzia upomina słownie Beerensa, który bezpardonowo zaatakował golkipera Atromitosu.

36
    Faulowany bramkarz gości- Cennamo, mamy chwilową przerwę w grze.

35
    Kontra gospodarzy. Znowu jednak niedokładne ostatnie podanie.

33
    Próba Johanssona, pewna obrona bramkarza Atromitosu.

32
    Od rzutu wolnego wznawia piłkę Gudmundsson. Po zamieszaniu jednak strzał Beerensa zablokowany.

30
    Strzał Tavlaridisa przelatuje daleko obok bramki.

29
    Rzut rożny dla Atromitosu. Nic jednak z niego nie wynika

28
    Rzut rożny dla gospodarzy. Dośrodkowanie Gudmundssona piąstkuje Cennamo. Dobitka Jóhannssonaa niecelna.

27
    Niedokładne podanie do Karagounisa. Od bramki Alvarado.

26
    Indywidualna akcja Napoleoniego lewą stroną. Świetna interwencja obrońców.

24
    Gubią się piłkarze Atromitosu pod własnym polem karnym. Przed szansą Gudelj, jednak posyła piłkę wysoko ponad bramką.

23
    Piłkę po dośrodkowaniu łapie Cennamo.

22
    Okazja dla AZ Alkmaar! Strzela Elm, jednak piłka odbija się od obrońcy i wychodzi na rzut rożny.

22
    Kolejna żółta kartka, tym razem otrzymuje ją zawodnik Atromitosu- Dimoutsos.

20
    Strzał Papadopoulosa w lewy róg bramki świetnie broni Alvarado!

19
    Żółta kartka dla bramkarza gospodarzy- Alvarado za faul w polu karnym, będzie rzut karny dla gości!

18
    Z kontrą ruszają gospodarze. Szybka wymiana podań, jednak Johansson strzela obok bramki.

17
    Całą dziesiątką broni się drużyna AZ. Jak na razie wychodzi im to bardzo dobrze.

16
    Kontrę AZ zatrzymuje Umbides. Będzie rzut wolny i chwila oddechu dla gospodarzy.

15
    Znowu bezsensowny groźny faul w drużynie gospodarzy. Tym razem w środkach nie przebierał Jóhannsson.

13
    Wreszcie strzał Atromitosu. Swoich sił próbował Iglesias, na rzut rożny wybija Alvarado.

12
    Póki co poza czerwoną kartką niewiele na boisku się dzieje. Goście nie są w stanie przebić się przez skomasowaną obronę ekipy z Alkmaar.

11
    Niedokładne podanie do Napoleoniego.

10
    Błąd Wuytensa i atak konstruować zaczynają goście.

9
    Aut dla drużyny AZ Alkmaar blisko pola karnego rywali.

7
    Przewaga w posiadaniu piłki, czego można się spodziewać jest na korzyść Atromitosu. Gospodarze jednak bardzo dobrze się bronią a kiedy mają tylko okazję starają się kontratakować.

6
    Warto przypomnieć, holenderska drużyna na biało- czerwono dzisiaj. Grecy natomiast w żółtych strojach.

5
    Kontra ekipy z Alkmaar, strzał Gudelja z 40 metrów tuż obok bramki.

4
    Goście od razu odważniej atakują na połowie AZ.

3
    Przez niemal cały mecz, w przewadze grać będą skazywani na porażkę w dwumeczu Grecy!

2
    Cóż za początek meczu! W drugiej minucie za brutalny faul z boiska wyrzucony zostaje Henriksen! Chyba nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy!

1
    Zaczynają goście, którzy będą starać się odrobić straty z pierwszego spotkania.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

AZ Alkmaar: Alvarado – Viergever, Wuytens, Gouweleeuw, Johansson – Elm, Henriksen, Gudelj – Gudmundsson, Jóhannsson, Beerens

PAE Atromitos Ateny: Cennamo – Papoutsogiannopoulos, Lazaridis, Tavlaridis, Fyntanidis – Umbides, Iglesias, Dimoutsos, Karagounis –Papadopoulos, Napoleoni

Sędziowie: A. Gautier – G. Debart, F. Haquette.

Napewno możemy liczyć na interesujące widowisko. Nawet jeśli przyjezdnym nie uda się odrobić strat, warto powalczyć chociażby o punkty do rankingu.

Na relację zapraszam już w czwartek, tylko na lajfy.com!

Zdecydowanym faworytem do awansu jest AZ Alkmaar. Pomijając atut własnego boiska, pierwszy mecz w zasadzie ustawił przebieg rywalizacji. Ekipa z Aten musi strzelić przynajmniej 3 bramki, przy założeniu że sama zachowa czyste konto.

W rankingu klubowym UEFA, AZ Alkmaar plasuje się na 60 pozycji. O wiele gorzej wypada na tym tle grecki team, który jest sklasyfikowany na 172 miejscu. Nieco lepiej wygląda rywalizacja między federacjami. Zgodnie z punktacją UEFA Holandia zajmuje 9 lokatę, przy 12 pozycji Grecji.

Obie ekipy w ostatniej kolejce swoich lig nie błyszczały. Drużyna z Alkmaar nie sprostała Utrechtowi, przegrywając 0:2. Atromitos z kolei uległ 1:2 Olympiakosowi.

Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem holenderskiej drużyny 3:1. Dwie bramki dla gości strzelił Gudmundsson, jedną dołożył Jóhannsson. Nadzieje na awans greckiej drużyny podtrzymał Papadopoulos, zdobywając bramkę z rzutu karnego.

Przed nami druga seria spotkań w ramach IV rundy eliminacyjnej do Ligi Europy. Mecz rewanżowy pomiędzy AZ Alkmaar i PAE Atromitos Ateny odbędzie się na 17- tysięcznym AFAS Stadion w Alkmaar.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.