Kazachstan – W-y Owcze 2:1 (koniec) | Rosja – Luksemburg 4:1 (koniec) | Czechy – Armenia 1:2 (koniec)
Macedonia Płn. – Walia. 2:1 (koniec) | Norwegia – Cypr 2:0 (koniec) | Malta – Dania 1:2 (koniec)
Rumunia – Węgry 3:0 (koniec) | Turcja – Andora 5:0 (koniec) | Ukraina – San Marino 9:0 (koniec)
Lotwa – Litwa 2:1 (koniec) | Bośnia i Herc. – Słowacja 0:1 (koniec) | Gruzja – Francja 0:0 (koniec)
Finlandia – Hiszpania 0:2 (koniec) | Słowenia – Albania 1:0 (koniec) | Szwajcaria – Islandia 4:4 (koniec)
Estonia – Holandia 2:2 (koniec) | Serbia – Chorwacja 1:1 (koniec) | Irlandia – Szwecja 1:2 (koniec)
Irlandia Północna – Portugalia 2:4 (koniec) | Niemcy – Austria 3:0 (koniec) | Włochy – Bułgaria 1:0 (koniec)
Liechtenstein – Grecja 0:1 (koniec) | Polska – Czarnogóra 1:1 (koniec) | Anglia – Mołdawia 4:0 (koniec)
Szkocja – Belgia 0:2 (koniec)
Kazachstan
2:1 (0:1)
W-y Owcze
Piątek 06.09.2013, 17:00 • Astana Arena • Eliminacje Mistrzostw Świata (Europa)

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Zapraszam na 7. kolejkę eliminacji do Mistrzostw Świata, w której swoje siły zmierzy Kazachstan z Wyspami Owczymi.

Kazachstan i Wyspy Owcze to najgorsze drużyny grupy C. Dzisiejsi gospodarze zajmują 5. pozycję z jednym oczkiem na koncie. Za to Wyspy Owcze nie zdobyli jeszcze żadnego punktu i są ostatni w tabeli.

Szwecja 2:0 Wyspy Owcze

Liderem grupy C jest Reprezentacja Niemiec, która zremisowała tylko jedno z sześciu spotkań. O drugą pozycję rywalizuje Austria, Szwecja i Irlandia, które mają po 11. punktów.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Pierwsza ofensywna akcję gości zatrzymał Davidsen.

2
    Piłkarze Wysp Owczych sprowadzili grę do środka pola.

3
    Uderzenie zza pola karnego Shomko, ale Nielsen pewnie obronił jego strzał.

4
    Benjaminsen przekracza przepisy w starciu z Shchetkinem. Rzut wolny dla Kazachstanu z 25. metra.

5
    Nielsen obronił strzał z rzutu wolnego i zbił futbolówkę na rzut rożny.

6
    Za wysokie dośrodkowanie jednego z piłkarzy gospodarzy i od piątego metra rozpocznie golkiper Wysp Owczych.

7
    Olsen fauluję i sędzia przyznaje rzut wolny dla gospodarzy.

9
    Pierwszy rzut rożny dla Wysp Owczych.

10
    Złe dośrodkowanie z rzutu rożnego i z akcją wychodzi Kazachstan.

11
    Shomko dostał podanie na 18. metrze i zdecydował się na uderzenie. Na szczęście dla drużyny Wysp Owczych futbolówka przeleciała obok bramki.

13
    Nielsen pewnie obronił strzał Korobkina.

15
    Shomko wbiegł z piłką w pole karne, ale w ostatnim momencie spod nóg wybił mu ją Davidsen.

17
    Kolejna okazja gospodarzy i kolejny raz dobrze spisał się golkiper Wysp Owczych.

19
    Uderzenie jednego z pomocników Kazachstanu zablokował Olsen.

20
    Khizhnichenko faulowany przez Olsena.

23
    Gol dla Wysp Owczych!
    Piękna bramka FROII BENJAMINSENA. Pomocnik Wysp Owczych dostał podanie od Holsta i bez zastanowienia oddał strzał na bramkę Sidelnikova.

24
    Od środka rozpoczął Kazachstan.

26
    Shomko został złapany na pozycji spalonej.

28
    Korner dla Kazachstanu.

30
    Kazachstan nie może się otrząsnąć po straconej bramce.

31
    Hansson uderzył z dystansu, ale futbolówka minęła bramkę Sidelnikova.

32
    Olsen faulowany na środku pola.

33
    Kolejna próba Shomko, ale kolejny raz niecelnie.

36
    Ostra walka w środku pola.

38
    Kislitsyn ominął dwóch graczy Wysp Owczych i zdecydował się na strzał. Niestety dla gospodarzy w bramce gości stoi Nielsen, który broni dziś fenomenalnie.

39
    Korner dla gospodarzy.

40
    Rzut wolny dla Wysp Owczych po faulu na Naesie.

42
    Reprezentacji Kazachstanu jest strasznie trudno przebić się dziś przez defensywę rywala.

44
    Gra przeniosła się do środka pola.

45
    Arbiter dzisiejszego spotkania dolicza jedną minutę.

Koniec pierwszej połowy! Po 45. minutach niespodziewanie Wyspy Owcze prowadzą z Kazachstanem 1:0 po bramce z 23. minuty Benjaminsena.

46

46
    Mamy pierwszą zmianę w drużynie gospodarzy. Za Korobkina wchodzi Finonchenko.

47

49
    Rzut karny dla Kazachstanu!

Næs zostaję ukarany żółtym kartonikiem.

50
    Gol dla Kazachstanu!
    Do futbolówki ustawionej na 11. metrze podchodzi NURBOŁ ZHUMASKALIYEV, który pewnym strzałem pokonał Nielsena.

51
    Hansson został ukarany żółtym kartonikiem.

54
    Holst uderzył z dystansu, ale futbolówka po jego strzale poleciała w trybuny.

55

57
    Khizhnichenko został złapany na pozycji spalonej.

60
    Bramka dla gospodarzy dodała im sił i Kazachstan od kilku chwil nie schodzi z połowy rywala.

61
    Olsen fauluję i od rzutu wolnego z 25. metra rozpocznie Kazachstan.

62
    Nurdauletov uderzył z 25. metra, ale piłka przeleciała nad bramką.

64
    Wrzutka w pole karne do ANDREIE FINONCHENKA, który oddał strzał i pokonał bezradnie stojącego w bramce Nielsena.

66
    Khizhnichenko złapany na pozycji spalonej.

68
    Teraz jego kolega z zespołu, Finonchenko również był na spalonym.

70
    Rzut wolny na połowie Kazachstanu dla gości.

72
    Wyspy Owcze próbują odważniej wyjść na bramkę Sidelnikova, ale obrońcy Kazachstanu próbują im to uniemożliwić.

76
    Hansson fauluje Bogdanova przed polem karnym.

77
    Nielsen broni strzał Logvinenko.

80
    Pierwsza zmiana w drużynie gości. Za Edmundssona wchodzi Klettskard.

81
    Chwilę później mamy kolejną zmianę w drużynie Wysp Owczych. Za Hanssona wchodzi Vatnsdal.

82
    Rzut wolny dla Kazachstanu.

83
    Olsen fauluję jednego z pomocników gospodarzy.

84
    Zmiana w drużynie Kazachstanu. Za Kislitsyna wchodzi Ostapenko.

85

86
    Khizhnichenko został złapany na spalonym.

87
    Holst stanął przed szansą na wyrównanie, ale Sidelnikov obronił jego groźny strzał.

90
    Ostatnia zmiana w drużynie Kazachstanu. Za Zhumaskaliyev wchodzi Khairullin.

90+1
    Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

Koniec! Reprezentacja Kazachstanu wygrywa swój pierwszy mecz w eliminacjach z Wyspami Owczymi. Ale pierwsi bramkę strzelili gości. Autorem gola był Benjamunsen. W drugiej połowie strzelali już tylko gospodarze. Najpierw wyrównał Zhumaskaliyev, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Finonchenko.