Dolcan – Okocimski 3:2 (koniec) | Chojniczanka – Wisła Pł. 2:0 (koniec) | Stróże – Sandecja 0:0 (koniec)
Dolcan Ząbki
3:2 (3:1)
Okocimski Brzesko
Niedziela 15.09.2013, 12:15 • Stadion Dolcanu, Ząbki • Fortuna 1 Liga

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje. Pozdrawia redakcja LAJFY.COM! (14:12:38)

Ozdobą meczu były bramki: Zjawińskiego i Darmochwała.

Za nami fantastyczny mecz. Dolcan w pierwszej połowie zdecydowanie przeważał i prowadził 3:0. Czerwona kartka dla Matuszczyka i bramka kontaktowa Smolińskiego sprawiła, że w drugiej połowie spotkanie było bardziej wyrównane.

Graczem meczu: Leszczyński. Uchronił swój zespół przed utratą bramek. Był niezwykle czujny, szczególnie w drugiej połowie spotkania.

90+1
    Zjawiński zmieniony przez Bazlera.

90+1
    Dolcan wywalczył aut na połowie Okocimskiego.

89
    Ostatnie minuty spotkania. Sędzia przedłużył mecz o trzy minuty.

88
    Rzut wolny dla gości. Piłka ustawiona w środkowej strefie boiska. Sobotka wrócił już na murawę.

87
    Do końca spotkania pozostało niewiele czasu.

86
    Sobotka w jednym starciu ucierpiał. Zawodnik gości ma rozcięty łuk brwiowy i przebywa poza boiskiem.

84
    Jakubik faulowany na własnej połowie. Sędzia dyktuje rzut wolny dla gospodarzy.

83
    Rzut wolny dla Okocimskiego na połowie boiska.

81
    Sobotka upadł po starciu w polu karnym, ale sędzia nie wskazał na wapno.

80
    Rzut wolny dla Dolcanu po faulu Darmochwała.

80
    Darmochwał ukarany żółtą kartką za faul na Grzelaku.

79
    Marut zmienił Smolińskiego.

77
    Rzut wolny dla Dolcanu po faulu Wojcieszyńskiego. Uderzenie z wolnego nie trafiło w światło bramki.

77
    Wojcieszyński ukarany żółtą kartką za faul na Wiśniewskim.

76
    Rzut rożny dla Dolcanu.

75
    Stefański w sytuacji sam na sam, ale nie zdołał wykorzystać sytuacji.

75
    Nawrot ukarany żółtą kartką.

74
    Korner dla gości.

73
    Grzelak próbował dośrodkować w pole karne Okocimskiego, ale efekt mizerny.

72
    Smoliński ukarany żółtą kartką za przerwanie kontry Dolcanu.

70
    Rzut rożny dla Okocimskiego.

69
    Zjawiński ukarany żółtą kartką za faul na rywalu.

68
    Gol dla Brzeska!
    Strzelcem bramki PIOTR DARMOCHWAŁ! Uderzenie bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka wpada tuż przy słupku.

67
    Mamy rzut wolny dla Okocimskiego. Piłka ustawiona na dwudziestym metrze.

67
    Matuszek ukarany żółtą kartką za faul na rywalu.

66
    Zjawiński z rożnego. Piłkę przejęli goście i wyprowadzili kontrę.

66
    Świerblewski uderza na bramkę, ale Pączek wybił na rożny.

65
    Mazek zmienił Prejsa.

63
    Kontra Dolcanu. Zjawiński pędził z piłką, w okolicach pola karnego gości próbował podać do Matuszka. Piłka została zagrana zbyt mocno i przejął ją Pączek.

62
    Sobotka zmienił Wawrykę.

61
    Jacek uderzył zza pola karnego, ale Leszczyński pewnie łapie piłkę.

60
    Zjawiński uderzył z wolnego. Piłka trafiła w poprzeczkę.

59
    Na dwudziestym metrze faulowany Zjawiński. Rzut wolny dla Dolcanu.

57
    Okocimski przeważa. Dolcan koncentruje się na obronie.

55
    Świerblewski i Smoliński w polu karnym przeszkadzali sobie w przejęciu piłki. Ostatecznie akcja gości nie zakończyła się strzałem.

54
    Rzut wolny z dwudziestu metrów dla gości.

53
    Świerblewski zmienił Ryndaka.

51
    Okocimski przeważa. Uderzał Smoliński z dziesiątego metra. Piłka tuż nad bramką.

50
    Wojcieszyński sam na sam z Leszczyńskim. Piłka uderzona przez gracza gości została wybita przez bramkarza Dolcanu. Dobitka Smolińskiego otarła się o poprzeczkę.

49
    Złe zachowanie obrońców Dolcanu, którzy chcieli złapać Szewczyka na spalonym. Napastnik OKS przejął piłkę i uderzył po ziemi, ale Leszczyński złapał piłkę.

48
    Szewczyk uderza zza pola karnego. Piłkę łapie Leszczyński.

47
    Ryndak w rajdzie prawą stroną boiska. Dośrodkował w pole karne, ale Zjawiński nie miał szans na przejecie tej piłki.

46
    Warto przypomnieć, że goście całą drugą połowę będą grali z przewagą jednego zawodnika.

46

46
    Darmochwał zmienił Cebulę.

Zawodnicy obu drużyn wrócili na murawę.

Za nami pierwsza połowa spotkania. Dolcan jest zdecydowanie lepszym zespołem, ale całą drugą połowę będzie grał w osłabieniu. Zobaczymy czy będzie to miało wpływ na końcowy wynik dzisiejszego spotkania.

45+1
    Strzelcem bramki ROBERT SMOLIŃSKI! Przejęcie piłki przez Okocimskiego w środku pola. Zagranie w stronę bramki Dolcanu, Leszczyński kiksuje. Piłkę przejmuje Smoliński, który posyła ją do siatki.

44
    Sędzia przedłużył pierwszą połowę o dwie minuty.

42
    Matuszczyk za ostry wślizg na Cebuli otrzymuje czerwoną kartkę.

41
    Szybka kontra Dolcanu. Zjawiński był na połowie Okocimskiego i biegł z piłką na bramkę Pączka. Sędzia przerwał grę i wskazał, że napastnik gospodarzy był na spalonym.

40
    Dośrodkowanie Wojcieszyńskiego w pole karne łapie bramkarz Dolcanu.

40
    Piłkę z rzutu rożnego wrzucił Niechciał. Piłkę wypiąstkował Leszczyński.

39

38
    Wojcieszyński uderzył, ale zbyt słabo. Piłka w rękach Leszczyńskiego.

37
    Rzut wolny dla gości. Piłka ustawiona na dwudziestym metrze.

37
    Leszczyński po interwencji musiał skorzystać z pomocy masażysty.

36
    Szewczyk przejął piłkę zbyt lekko zagraną do Leszczyńskiego przez Jakubika. Bramkarz Dolcanu interweniował poza polem karnym.

33
    Rzut wolny dla OKS-u. Piłka ustawiona na szesnastym metrze. Uderzenie trafiło w środek bramki. Leszczyński długim podaniem uruchomił Zjawińskiego, który został zatrzymany w okolicach pola karnego przez obrońców gości.

31
    Mecz jest jednostronny. OKS po utracie drugiej bramki nie ma wielu okazji pod polem karnym gospodarzy.

29
    Ryndak podaje do Zajwińskiego, który odegrał do Preisa, ale ten nie zdołał przyjąć futbolówki w polu karnym Okocimskiego.

28
    Cebula ukarany żółtą kartką.

27
    Okocimski będzie wykonywał rzut rożny.

26
    Stefański sam na sam z Leszczyńskim, ale sędzia wskazuje pozycję spaloną.

24
    Gol dla Dolcanu!
    Strzelcem bramki DARIUSZ ZJAWIŃSKI! W pole karne wszedł Preis, podał do Zjawińskiego, który uderzył z ostrego kąta.

20
    Preis uderza z okolicy 15 metra. Pączek łapie piłkę.

20
    Wojcieszyński uderzał na bramkę, ale Leszczyński bez większych problemów łapie piłkę.

19
    Zjawiński uderza obok bramkarza i obok słupka. Było groźnie.

17
    Strzelcem bramki RAFAŁ GRZELAK! Wrzutka z rzutu rożnego w pole karne Okocimskiego. Do piłki doszedł Grzelak, który w kilku metrów strzela po ziemi.

15
    Wawryka strzela zza pola karnego, ale niecelnie.

14
    Strzelcem bramki BARTOSZ WIŚNIEWSKI! Napastnik Dolcanu otrzymał podanie w polu karnym. Strzelił w ostrego kąta tuż pod poprzeczkę.

12
    Wojcieszyński dośrodkował w pole karne, ale piłkę przed szesnastkę wybił Klepczarek, a tę z kolei przyjął Szewczyk i skierował w stronę bramki. Leszczyński poradził sobie bez kłopotu.

9
    Dolcan przeważa, ale poza dwiema okazjami nie mieliśmy jeszcze żadnej groźnej sytuacji.

9
    Wawryka nieczysto trafił w piłkę w okolicy własnego pola karnego. Piłkę próbował przejąć Zjawiński, ale ubiegł go Pączek.

6
    Preis uderza na bramkę z jedenastego metra. Piłka trafiła w środek bramki, a Pączek bez większych problemów interweniuje.

4
    Rzut rożny dla Dolcanu. Matuszczyk przy piłce w narożniku boiska.

3
    Jakubik dośrodkował, ale ponownie obrońcy Okocimskiego wybijają piłkę na aut.

3
    Preis dośrodkował z prawej strony, ale obrońcy gości blokują piłkę. Aut dla Dolcanu na połowie OKS-u.

2
    Jak na razie niewiele się dzieje na murawie.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Zacznie Dolcan.

Zawodnicy są już na murawie.

Dolcan Ząbki: Leszczyński – Grzelak, Jakubik, Klepczarek – Matuszczyk, Ryndak, Preis, Matuszek, Osoliński – Zjawiński, Wiśniewski

Okocimski KS Brzesko: Pączek – Wawryka, Ryś, Jacek, Niechciał – Nawrot, Cebula, Wojcieszyński, Smoliński, Stefański – Szewczyk

Sędziowie: Rafał Rokosz (Siemianowice).

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:15.

Dolcan od kilku meczów realizuje następujący schemat: wygrywa u siebie, punkty traci na wyjeździe. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Podolińskiego przegrali z Sandecją Nowy Sącz. Natomiast Okocimski zajmuje dobrą, dziesiątą lokatę w tabeli. Przypomnijmy, że w ostatnim sezonie utrzymali się dzięki bankructwu Polonii Warszawa, która nie miała środków na grę na zapleczu ekstraklasy.

Ekipa z Małopolski w lidze przegrała tylko raz – z Górnikiem Łęczna. Goście udowodnili, że w obecnym sezonie potrafią grać z każdym, a szczególnie z silnymi kadrowo zespołami. Zremisowali wyjazdowe spotkanie w Bełchatowie i wygrali w Gdyni z Arką. Dolcan to jedna z najlepiej dysponowanych ekip ligi. Do meczu będzie przystępować jako wicelider.

Już przywołane poniżej statystyki sugerują, że będziemy świadkami zaciętej rywalizacji. Gospodarze zapewne będą chcieli zdobyć trzy punkty, aby nie stracić kontaktu z liderem tabeli – GKS-em Bełchatów.

Obrońcy gości będą musieli skupić się na Dariuszu Zjawińskim. Były piłkarz Legii Warszawa jest w doskonalej formie. Na swoim koncie ma już sześć bramek. Pod znakiem zapytania stoi występ Grzegorza Piesia, kolejnej czołowej postaci w ekipie z Ząbek. Oprócz pomocnika na uraz narzeka Paweł Tarnowski. Natomiast na pewno nie zagrają Nikola Todorović i Rafał Zembrowski. W obozie Okocimskiego może zabraknąć Konrada Wieczorka, Daniela Bruda, Piotra Darmochwała i Arkadiusza Rysia.

Przewidywane składy:

Dolcan:
    Leszczyński – Jakubik, Klepczarek, Matuszczyk – Matuszek – Mazek, Osoliński, Figiel, Świerblewski – Wiśniewski – Zjawiński

Okocimski:
    Pączek – Wawryka, Jacek, Ryś, Niechciał – Darmochwał, Żołądź, Nawrot, Smoliński, Szewczyk – Stefański

Damian Dragański

Gole: 14. Wiśniewski, 17. Grzelak, 24. Zjawiński – 45+1. Smoliński, 68. Darmochwał

Kartki:   67. Matuszek (DOL), 69. Zjawiński (DOL) – 28. Cebula (OKS), 72. Smoliński (OKS), 75. Nawrot (OKS), 77. Wojcieszyński (OKS), 80. Darmochwał (OKS)   42. Matuszczyk (DOL)

Dolcan Ząbki: Leszczyński – Grzelak, Jakubik, Klepczarek – Matuszczyk, Ryndak (53. Świerblewski), Prejs, Matuszek, Osoliński – Zjawiński (90+1 Bazler), Wiśniewski
    Okocimski Brzesko: Pączek – Wawryka (62. Sobotka), Ryś, Jacek, Niechciał – Nawrot, Cebula (46. Darmochwał), Wojcieszyński, Smoliński, Stefański – Szewczyk

Sędziowie: Rafał Rokosz (Siemianowice)