Dolcan – Okocimski 3:2 (koniec) | Chojniczanka – Wisła Pł. 2:0 (koniec) | Stróże – Sandecja 0:0 (koniec)
Dolcan Ząbki
3:2 (3:1)
Okocimski Brzesko
Niedziela 15.09.2013, 12:15 • Stadion Dolcanu, Ząbki • Fortuna 1 Liga

Przewidywane składy:

Dolcan:
    Leszczyński – Jakubik, Klepczarek, Matuszczyk – Matuszek – Mazek, Osoliński, Figiel, Świerblewski – Wiśniewski – Zjawiński

Okocimski:
    Pączek – Wawryka, Jacek, Ryś, Niechciał – Darmochwał, Żołądź, Nawrot, Smoliński, Szewczyk – Stefański

Obrońcy gości będą musieli skupić się na Dariuszu Zjawińskim. Były piłkarz Legii Warszawa jest w doskonalej formie. Na swoim koncie ma już sześć bramek. Pod znakiem zapytania stoi występ Grzegorza Piesia, kolejnej czołowej postaci w ekipie z Ząbek. Oprócz pomocnika na uraz narzeka Paweł Tarnowski. Natomiast na pewno nie zagrają Nikola Todorović i Rafał Zembrowski. W obozie Okocimskiego może zabraknąć Konrada Wieczorka, Daniela Bruda, Piotra Darmochwała i Arkadiusza Rysia.

Już przywołane poniżej statystyki sugerują, że będziemy świadkami zaciętej rywalizacji. Gospodarze zapewne będą chcieli zdobyć trzy punkty, aby nie stracić kontaktu z liderem tabeli – GKS-em Bełchatów.

Ekipa z Małopolski w lidze przegrała tylko raz – z Górnikiem Łęczna. Goście udowodnili, że w obecnym sezonie potrafią grać z każdym, a szczególnie z silnymi kadrowo zespołami. Zremisowali wyjazdowe spotkanie w Bełchatowie i wygrali w Gdyni z Arką. Dolcan to jedna z najlepiej dysponowanych ekip ligi. Do meczu będzie przystępować jako wicelider.

Dolcan od kilku meczów realizuje następujący schemat: wygrywa u siebie, punkty traci na wyjeździe. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Podolińskiego przegrali z Sandecją Nowy Sącz. Natomiast Okocimski zajmuje dobrą, dziesiątą lokatę w tabeli. Przypomnijmy, że w ostatnim sezonie utrzymali się dzięki bankructwu Polonii Warszawa, która nie miała środków na grę na zapleczu ekstraklasy.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:15.

Dolcan Ząbki: Leszczyński – Grzelak, Jakubik, Klepczarek – Matuszczyk, Ryndak, Preis, Matuszek, Osoliński – Zjawiński, Wiśniewski

Okocimski KS Brzesko: Pączek – Wawryka, Ryś, Jacek, Niechciał – Nawrot, Cebula, Wojcieszyński, Smoliński, Stefański – Szewczyk

Sędziowie: Rafał Rokosz (Siemianowice).

Zawodnicy są już na murawie.

Zacznie Dolcan.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

2
    Jak na razie niewiele się dzieje na murawie.

3
    Preis dośrodkował z prawej strony, ale obrońcy gości blokują piłkę. Aut dla Dolcanu na połowie OKS-u.

3
    Jakubik dośrodkował, ale ponownie obrońcy Okocimskiego wybijają piłkę na aut.

4
    Rzut rożny dla Dolcanu. Matuszczyk przy piłce w narożniku boiska.

6
    Preis uderza na bramkę z jedenastego metra. Piłka trafiła w środek bramki, a Pączek bez większych problemów interweniuje.

9
    Wawryka nieczysto trafił w piłkę w okolicy własnego pola karnego. Piłkę próbował przejąć Zjawiński, ale ubiegł go Pączek.

9
    Dolcan przeważa, ale poza dwiema okazjami nie mieliśmy jeszcze żadnej groźnej sytuacji.

12
    Wojcieszyński dośrodkował w pole karne, ale piłkę przed szesnastkę wybił Klepczarek, a tę z kolei przyjął Szewczyk i skierował w stronę bramki. Leszczyński poradził sobie bez kłopotu.

14
    Gol dla Dolcanu!
    Strzelcem bramki BARTOSZ WIŚNIEWSKI! Napastnik Dolcanu otrzymał podanie w polu karnym. Strzelił w ostrego kąta tuż pod poprzeczkę.

15
    Wawryka strzela zza pola karnego, ale niecelnie.

17
    Strzelcem bramki RAFAŁ GRZELAK! Wrzutka z rzutu rożnego w pole karne Okocimskiego. Do piłki doszedł Grzelak, który w kilku metrów strzela po ziemi.

19
    Zjawiński uderza obok bramkarza i obok słupka. Było groźnie.

20
    Wojcieszyński uderzał na bramkę, ale Leszczyński bez większych problemów łapie piłkę.

20
    Preis uderza z okolicy 15 metra. Pączek łapie piłkę.

24
    Strzelcem bramki DARIUSZ ZJAWIŃSKI! W pole karne wszedł Preis, podał do Zjawińskiego, który uderzył z ostrego kąta.

26
    Stefański sam na sam z Leszczyńskim, ale sędzia wskazuje pozycję spaloną.

27
    Okocimski będzie wykonywał rzut rożny.

28
    Cebula ukarany żółtą kartką.

29
    Ryndak podaje do Zajwińskiego, który odegrał do Preisa, ale ten nie zdołał przyjąć futbolówki w polu karnym Okocimskiego.

31
    Mecz jest jednostronny. OKS po utracie drugiej bramki nie ma wielu okazji pod polem karnym gospodarzy.

33
    Rzut wolny dla OKS-u. Piłka ustawiona na szesnastym metrze. Uderzenie trafiło w środek bramki. Leszczyński długim podaniem uruchomił Zjawińskiego, który został zatrzymany w okolicach pola karnego przez obrońców gości.

36
    Szewczyk przejął piłkę zbyt lekko zagraną do Leszczyńskiego przez Jakubika. Bramkarz Dolcanu interweniował poza polem karnym.

37
    Leszczyński po interwencji musiał skorzystać z pomocy masażysty.

37
    Rzut wolny dla gości. Piłka ustawiona na dwudziestym metrze.

38
    Wojcieszyński uderzył, ale zbyt słabo. Piłka w rękach Leszczyńskiego.

39
    Rzut rożny dla Okocimskiego.

40
    Piłkę z rzutu rożnego wrzucił Niechciał. Piłkę wypiąstkował Leszczyński.

40
    Dośrodkowanie Wojcieszyńskiego w pole karne łapie bramkarz Dolcanu.

41
    Szybka kontra Dolcanu. Zjawiński był na połowie Okocimskiego i biegł z piłką na bramkę Pączka. Sędzia przerwał grę i wskazał, że napastnik gospodarzy był na spalonym.

42
    Matuszczyk za ostry wślizg na Cebuli otrzymuje czerwoną kartkę.

44
    Sędzia przedłużył pierwszą połowę o dwie minuty.

45+1
    Gol dla Brzeska!
    Strzelcem bramki ROBERT SMOLIŃSKI! Przejęcie piłki przez Okocimskiego w środku pola. Zagranie w stronę bramki Dolcanu, Leszczyński kiksuje. Piłkę przejmuje Smoliński, który posyła ją do siatki.

Za nami pierwsza połowa spotkania. Dolcan jest zdecydowanie lepszym zespołem, ale całą drugą połowę będzie grał w osłabieniu. Zobaczymy czy będzie to miało wpływ na końcowy wynik dzisiejszego spotkania.

Zawodnicy obu drużyn wrócili na murawę.

46
    Darmochwał zmienił Cebulę.

46

46
    Warto przypomnieć, że goście całą drugą połowę będą grali z przewagą jednego zawodnika.

47
    Ryndak w rajdzie prawą stroną boiska. Dośrodkował w pole karne, ale Zjawiński nie miał szans na przejecie tej piłki.

48
    Szewczyk uderza zza pola karnego. Piłkę łapie Leszczyński.

49
    Złe zachowanie obrońców Dolcanu, którzy chcieli złapać Szewczyka na spalonym. Napastnik OKS przejął piłkę i uderzył po ziemi, ale Leszczyński złapał piłkę.

50
    Wojcieszyński sam na sam z Leszczyńskim. Piłka uderzona przez gracza gości została wybita przez bramkarza Dolcanu. Dobitka Smolińskiego otarła się o poprzeczkę.

51
    Okocimski przeważa. Uderzał Smoliński z dziesiątego metra. Piłka tuż nad bramką.

53
    Świerblewski zmienił Ryndaka.

54
    Rzut wolny z dwudziestu metrów dla gości.

55
    Świerblewski i Smoliński w polu karnym przeszkadzali sobie w przejęciu piłki. Ostatecznie akcja gości nie zakończyła się strzałem.

57
    Okocimski przeważa. Dolcan koncentruje się na obronie.

59
    Na dwudziestym metrze faulowany Zjawiński. Rzut wolny dla Dolcanu.

60
    Zjawiński uderzył z wolnego. Piłka trafiła w poprzeczkę.

61
    Jacek uderzył zza pola karnego, ale Leszczyński pewnie łapie piłkę.

62
    Sobotka zmienił Wawrykę.

63
    Kontra Dolcanu. Zjawiński pędził z piłką, w okolicach pola karnego gości próbował podać do Matuszka. Piłka została zagrana zbyt mocno i przejął ją Pączek.

65
    Mazek zmienił Prejsa.

66
    Świerblewski uderza na bramkę, ale Pączek wybił na rożny.

66
    Zjawiński z rożnego. Piłkę przejęli goście i wyprowadzili kontrę.

67
    Matuszek ukarany żółtą kartką za faul na rywalu.

67
    Mamy rzut wolny dla Okocimskiego. Piłka ustawiona na dwudziestym metrze.

68
    Strzelcem bramki PIOTR DARMOCHWAŁ! Uderzenie bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka wpada tuż przy słupku.

69
    Zjawiński ukarany żółtą kartką za faul na rywalu.

70

72
    Smoliński ukarany żółtą kartką za przerwanie kontry Dolcanu.

73
    Grzelak próbował dośrodkować w pole karne Okocimskiego, ale efekt mizerny.

74
    Korner dla gości.

75
    Nawrot ukarany żółtą kartką.

75
    Stefański w sytuacji sam na sam, ale nie zdołał wykorzystać sytuacji.

76
    Rzut rożny dla Dolcanu.

77
    Wojcieszyński ukarany żółtą kartką za faul na Wiśniewskim.

77
    Rzut wolny dla Dolcanu po faulu Wojcieszyńskiego. Uderzenie z wolnego nie trafiło w światło bramki.

79
    Marut zmienił Smolińskiego.

80
    Darmochwał ukarany żółtą kartką za faul na Grzelaku.

80
    Rzut wolny dla Dolcanu po faulu Darmochwała.

81
    Sobotka upadł po starciu w polu karnym, ale sędzia nie wskazał na wapno.

83
    Rzut wolny dla Okocimskiego na połowie boiska.

84
    Jakubik faulowany na własnej połowie. Sędzia dyktuje rzut wolny dla gospodarzy.

86
    Sobotka w jednym starciu ucierpiał. Zawodnik gości ma rozcięty łuk brwiowy i przebywa poza boiskiem.

87
    Do końca spotkania pozostało niewiele czasu.

88
    Rzut wolny dla gości. Piłka ustawiona w środkowej strefie boiska. Sobotka wrócił już na murawę.

89
    Ostatnie minuty spotkania. Sędzia przedłużył mecz o trzy minuty.

90+1
    Dolcan wywalczył aut na połowie Okocimskiego.

90+1
    Zjawiński zmieniony przez Bazlera.

Graczem meczu: Leszczyński. Uchronił swój zespół przed utratą bramek. Był niezwykle czujny, szczególnie w drugiej połowie spotkania.

Za nami fantastyczny mecz. Dolcan w pierwszej połowie zdecydowanie przeważał i prowadził 3:0. Czerwona kartka dla Matuszczyka i bramka kontaktowa Smolińskiego sprawiła, że w drugiej połowie spotkanie było bardziej wyrównane.

Ozdobą meczu były bramki: Zjawińskiego i Darmochwała.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje. Pozdrawia redakcja LAJFY.COM! (14:12:38)

Damian Dragański

Gole: 14. Wiśniewski, 17. Grzelak, 24. Zjawiński – 45+1. Smoliński, 68. Darmochwał

Kartki:   67. Matuszek (DOL), 69. Zjawiński (DOL) – 28. Cebula (OKS), 72. Smoliński (OKS), 75. Nawrot (OKS), 77. Wojcieszyński (OKS), 80. Darmochwał (OKS)   42. Matuszczyk (DOL)

Dolcan Ząbki: Leszczyński – Grzelak, Jakubik, Klepczarek – Matuszczyk, Ryndak (53. Świerblewski), Prejs, Matuszek, Osoliński – Zjawiński (90+1 Bazler), Wiśniewski
    Okocimski Brzesko: Pączek – Wawryka (62. Sobotka), Ryś, Jacek, Niechciał – Nawrot, Cebula (46. Darmochwał), Wojcieszyński, Smoliński, Stefański – Szewczyk

Sędziowie: Rafał Rokosz (Siemianowice)