Anży – Tromsø 1:0 (koniec) | Szachtior K. – Alkmaar 1:1 (koniec) | Genk – Rapid 1:1 (koniec)
Dynamo Kij. – Thun 3:0 (koniec) | Slovan – Sevilla 1:1 (koniec) | Freiburg – Estoril 1:1 (koniec)
Lyon – Rijeka 1:0 (koniec) | Real Betis – Vitoria 1:0 (koniec) | Trabzonspor – Legia 2:0 (koniec)
Apollon – Lazio 0:0 (koniec) | Sheriff – Tottenham 0:2 (koniec) | PAOK – Maccabi H. 3:2 (koniec)
Swansea – Kubań 1:1 (koniec) | Valencia – St. Gallen 5:1 (koniec) | Czernomorec – Łudogorec 0:1 (koniec)
Dinamo Z. – PSV 0:0 (koniec) | IF Elfsborg – Esbjerg 1:2 (koniec) | FC Salzburg – Standard 2:1 (koniec)
Wigan – Rubin 1:1 (koniec) | Waregem – Maribor 1:3 (koniec) | Paços – Dnipro 0:2 (koniec)
Fiorentina – Pandurii 3:0 (koniec) | Bordeaux – APOEL 2:1 (koniec) | Eintracht – Maccabi T.A. 2:0 (koniec)
Dynamo Kijów
3:0 (1:0)
FC Thun 1898
Czwartek 24.10.2013, 19:00 • Stadion Olimpijski, Kijów • Liga Europy UEFA

Zapraszamy na kolejne relacje w portalu LAJFY.COM! (20:57:09)

Dziękuje za uwagę i życzę udanego wieczoru!

Dynamo po prostu nie pozwoliło w dzisiejszym spotkaniu gościom na nic.

Graczem spotkania Yarmolenko! Zawodnik Dynama walczył od pierwszych minut. Zdobył bramkę, asystował przy jednym golu!

Za nami niezwykle jednostronne spotkanie. Dynamo zasłużenie wygrało, ale co ciekawe FC Thun wcale nie grało źle, bo też tak dobrze grali gospodarze.

90+3
    Korner dla Dynama.

90+1
    Bezus uderzał na bramkę, ale wynik pozostaje bez zmian.

90
    Trzy minuty doliczone do drugiej połowy spotkania.

90
    Belhanda uderzył z rzutu wolnego, ale Faivre zdołał wybić futbolówkę.

89
    Jeszcze jeden rzut wolny dla Dynama. Piłka ustawiona tuż za polem karnym.

89
    Belhanda uderzył z rzutu wolnego, ale nie trafił w światło bramki.

88
    Żółta kartka dla Luthi (FC Thun 1898).

88
    Bezus faulowany tuż przed polem karnym. Luthi został wezwany przez sędziego. Rzut wolny dla Dynama.

86
    Mbokani uderzył, ale obok bramki.

85
    Ostatnie pięć minut spotkania.

84
    Zuffi uderzył z rzutu wolnego. Piłkę fatalnie złapał Shavkovskiy i mamy korner dla gości.

83
    Żółta kartka dla Lens (Dynamo Kijów).

82
    Zmiana w drużynie Dynamo Kijów: z boiska schodzi Gusev, na boisku pojawia się Bezus.

82
    Gusev doznał kontuzji i najprawdopodobniej opuści boisko.

81
    Rzut rożny dla gości.

78
    Gol dla Dynama Kijów!
    Bramkę zdobył OLEH GUSEV. Kapitalna akcja Dynama. Goście wykonywali rzut wolny na połowie gospodarzy, stracili piłkę na rzecz Belhandy. Pomocnik Dynama pobiegł w kierunku bramki Thun, zagrał na lewe skrzydło do Sydorchuka, który z kolei precyzyjne oddał futbolówkę Gusevowi. Zawodnik gospodarzy przyłożył tylko nogę i zdobył bramkę!

76
    Zmiana w drużynie FC Thun 1898: z boiska schodzi C. Schneuwly, na boisku pojawia się Salamand.

75
    Ostatni kwadrans spotkania.

73
    Sanogo ucierpiał w starciu z graczami Dynama. Po chwili gracz gości jest gotowy kontynuować grę.

72
    Dynamo bez swojej gwiazdy Yarmolenki nadal nie ma kłopotu kontroluje przebieg gry. FC Thun nie ma szans zagrozić bramce gospodarzy.

70
    Zmiana w drużynie Dynamo Kijów: z boiska schodzi Haruna, na boisku pojawia się Sydorchuk.

70
    Zmiana w drużynie Dynamo Kijów: z boiska schodzi Yarmolenko, na boisku pojawia się Gusev.

68
    C. Schneuwly uderzył, ale nie trafił w światło bramki.

65
    Zmiana w drużynie FC Thun 1898: z boiska schodzi M. Schneuwly, na boisku pojawia się Sadik.

65
    Zmiana w drużynie FC Thun 1898: z boiska schodzi Martinez, na boisku pojawia się Ferreira.

65
    Błyskawiczna akcja Dynama. Yarmolenko przejął piłkę popędził na bramkę Faivre podał do Lensa, który uderzył w pierwszej piłki. Piłka minimalnie obok bramki.

65
    Jeszcze jeden korner dla gości.

64
    Rzut rożny dla Thun.

62
    Lens w polu karnym FC Thun był bliski zdobycia trzeciej bramki. Piłka obok bramki.

60
    Bramkę zdobył DIEUMERCI MBOKANI. Dośrodkowanie z prawej strony Silvy w pole karne gości. Piłkę bez większych kłopotów do siatki głową skierował Mbokani!

57
    Yarmolenko fantastycznie w pole karnym Thun. Zawodnik gospodarzy minął obrońcę, drugiego i na samym końcu bramkarza. Następnie zawodnik gospodarzy wrócił z piłką w kierunku "wapna" i uderzył. Jeden z obrońców FC Thun zablokował piłkę.

55
    Minęło dziesięć minut pierwszej połowy. FC Thun nie oddało ani jednego strzału na bramkę Dynama.

53
    Yarmolenko zatańczył na prawej skrzydle. Zawodnik Dynama pobiegł do końcowej linii, zagrał precyzyjnie do Mbokaniego, który obrócił się w polu karnym i uderzył. Piłka została zablokowana przez obrońców FC Thun.

51
    Dynamo z wielkim luzem rozgrywa piłkę. Zawodnicy sięgają po wyszukane zagrania, a gracze FC Thun tylko obserwują kolejne akcję gospodarzy.

49
    Od początku drugiej połowy gospodarze atakują. Thun wyczekuje na swoją szansę.

47
    Haruna uderzał z okolic pola karnego. Piłka o metr minęła poprzeczkę bramki Thun.

46
    Nie mieliśmy żadnych zmian.

46

Drużyny wybiegają na murawę.

Za nami 45 minut spotkania. Dynamo prowadzi, ale tylko jedną bramkę. Czy Thun wyrówna stan meczu? Przekonamy się za kilka minut.

44
    Kapitalna akcja Silvy, który wrzucił piłkę w pole karne. Mbokani przyjął futbolówkę pięć metrów od bramki Faivre i wdał się w drybling. Ostatecznie oddał piłkę do Lensa, który uderzył z linii szesnastego metra obok bramki.

42
    Ostatnie minuty pierwszej połowy spotkania. Thun wydaje się być bezsilne, a Dynamo lekkomyślnie rozgrywa piłkę w okolicach własnego pola karnego.

40
    Żółta kartka dla Yarmolenki (Dynamo Kijów).

38
    Hediger uderzył na bramkę Dynama, ale bardzo niecelnie. Od własnej bramki grę wznowi Shavkovskiy.

35
    Bramkę zdobył ADRIY YARMOLENKO. Gracz gospodarzy przejął piłkę na prawym skrzydle, ściągnął do środka pola i uderzył z trzydziestego metra. Piłka obok słupka wpada do siatki.

33
    Kolejna nieudana akcja Dynama. Thun również nie kwapi się do wyprowadzenia kontrataku.

31
    Gra Dynama sprowadza się do kilku banalnych i schematycznych zagrań: akcja lewym lub prawym skrzydłem,wrzutka w pole karne i próba strzału z dystansu.

30
    Dynamo jest wyraźnie lepsze, ale cóż z tego skoro ma wielkie trudności w sforsowaniu obrony FC Thun.

28
    Belhanda wrzucił piłkę w pole karne, a tę złapał Faivre.

28
    Rzut wolny dla Dynama. Piłka ustawiona bliżej lewego narożnika pola karnego, dwadzieścia piec metrów od bramki Faivre.

26
    Pierwszy w meczu korner dla FC Thun. Wrzutka w pole karne. Shavkovskiy wybił piłkę poza obręb szesnastki.

24
    Obraz gry nie ulega zmianie. Gospodarze za sprawą Belhandy, Lensa i Yarmolenki atakują bez przerwy, ale biją głową w mur.

22
    Belhanda uderzył ze sporej odległości. Piłka wysoko nad bramką.

22
    Martínez na spalonym.

20
    Yarmolenko uciekł obrońcy na prawym skrzydle. Zawodnik Dynama tuż przy linii końcowej boiska zdecydował się na dośrodkowanie. Faivre wyszedł z bramki i złapał futbolówkę.

19
    Żółta kartka dla C. Schneuwly (FC Thun 1898) za faul na rywalu.

19
    Belhanda wrzucił piłkę w pole karne gości. Faivre bez kłopotu złapał futbolówkę.

18
    Rzut wolny dla Dynama na połowie Thun.

15
    Kwadrans gry za nami. Szybkie tempo gry, głośny, a wręcz ogłuszający doping to główne atuty pierwszych piętnastu minut spotkania Dynama z Thun.

14
    Żółta kartka dla Silvy (Dynamo Kijów), który sfaulował rywala.

12
    Yarmolenko na prawym skrzydle. W okolicach pola karnego pomocnik Dynama zakręcił obrońcą i wrzucił futbolówkę w stronę Mbokaniego, ale interwencja Luthi wyjaśniła sytuację.

11
    Szybka akcja Dynama. Piłka, jak po sznurku trafiła do Lensa, który na lewym skrzydle próbował zagrać do kolegi w szesnastce. Faivre interweniował na przedpolu.

8
    Dynamo niezwykle skoncentrowane i agresywne. Zawodnicy FC Thun nie mają miejsca na rozegranie piłki już na własnej połowie.

7
    Yarmolenko próbował zrobić sobie prezent, bo też wczoraj obchodził urodziny. Strzelił z dwudziestego metra, a piłka trafiła w poprzeczkę!

6
    Goście wyraźnie odstąpili od śmiałych akcji i skoncentrowali się obronie.

4
    Lens po raz drugi przeprowadził świetny rajd lewą stroną. Próba zagrania do partnerów wbiegających w pole karne zablokowana przez zawodników FC Thun.

3
    Yarmolenko zatańczył z piłką w okolicach pola karnego gości. Wrzutka piłki w kierunku Mbokani trafiła w rękawice Faivre.

2
    Lens przedzierał się na lewym skrzydle. Dośrodkowanie w pole karne zostało zablokowane przez obrońców Thun.

2
    Pierwsza minuta dla gości, którzy odważnie zaatakowali gospodarzy.

1
    Shavkovskiy w dziwnej sytuacji w polu karnym. Przyjął piłkę zagraną przez kolegę i zaczął się kiwać z Martinezem. Ostatecznie wybił futbolówkę.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Mecz rozpocznie drużyna gości.

Drużyny na murawie.

Za trzy minuty usłyszymy pierwszy gwizdek w spotkaniu.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na walkę o środek pola. Zarówno Dynamo, jak i Thun mają solidnych zawodników w pomocy.

Obie drużyny wystąpią w dzisiejszym spotkaniu w podobnym ustawieniu taktycznym: 4-4-2.

Dynamo Kijów: Shavkovskiy – Silva, Dragovic, Makarenko, Khacheridi – Veloso, Yarmolenko, Haruna, Belhanda – Lens, Mbokani
    Rezerwowi: Koval, Vida, Tremoulinas, Vukojevic, Bezus, Sydorchuk, Gusev

FC Thun 1898: Faivre – Schenkel, Reinmann, Schirinzi, Luthi – Zuffi, Hediger, C. Schneuwly, Sanogo – Martinez, M. Schneuwly
    Rezerwowi: Mozer, Sulmoni, Siegfried, Wittwer, Ferreira, Salamand, Sadik

Sędziowie: Halis Özkahya.

Zapraszamy na relację kilka minut przed godziną 18:50.

Faworytem spotkania Dynamo, ale warto pamiętać, że drużyna gości ma korzystny bilans gier z drużyną gospodarzy. W zespole FC Thun występują tacy wszechstronni zawodnicy jak m.in.: Marco Schneuwly czy Sekou Sanogo Junior.

Gospodarze mają nadzieje odnieść pierwsze zwycięstwo w ramach tegorocznej edycji Ligi Europy. Po porażce z Genkiem i remisie z Rapidem Wideń, gracze trenera Olega Blohina mają nadal szansę na walkę o awans do kolejnej fazy rozgrywek.

W tabeli grupy G prowadzi Genk, który z sześcioma punktami przewodzi. Na drugim miejscu plasuje się drużyna FC Thun, która odniosła jedno zwycięstwo i raz z boiska schodziła pokonana. Dynamo na ostatnim miejscu z jednym punktem.

Przed nami trzecia kolejka Ligi Europy. W grupie G Dynamo Kijów podejmie FC Thun, które zdecydowanie lepiej zaprezentowało się w dotychczasowych spotkaniach niż gospodarze.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.